2023-12-22 Salernit...
 

2023-12-22 Salernitana-Milan

Oldal 2 / 2
 
123asd
(@123asd)

Én megértem itt a felháborodást, teljesen jogos, de azt mondani, hogy a tulaj nem értene hozzá azzal nem tudok egyetérteni. Szerintem jobban tudja mit kell csinálni, mint bármelyikünk. Persze nem biztos az sem, hogy minden döntése jó, de nem azért fizetett 1,2Mrd ot hogy tönkretegye a csapatot, plusz ő ért azért sportklubok vezetéséhez, így nem hinném, hogy rosszat akarna. Igen, a bajnokság már elúszott, de még az elre, és a kupára van esély,(pláne úgy hogy utóbbiból az inter kiesett), de mindez persze nem valószínű hogy Piolival. Persze semmi bajom, hogy valaki máshogy gondolja, nem vagyunk egyformák, de én így gondolom.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2023.12.23. 14:43
Lansky
(@lansky)

@123asd 

Azt mondod, erős, hogy a tulaj nem ért hozzá, úgy gondolod, jobban ért hozzá, mint itt bárki. Nem biztos, hogy minden döntése jó, de nem akarja tönkretenni a klubot, ha már 1,2 milliárdért megvette, nem hinnéd, hogy rosszat akarna.

Kevered a dolgokat. Az evidens, hogy aki 1,2 milliárdért megvett valamit, az nem akarja tönkretenni. A "nem ért hozzá" meg a "nem akar rosszat" viszont két különböző dolog. Mindenki, aki a Milannál van a vezetőségben, feltételezem, hogy jót akar. Hülyék lennének, ha nem ezt akarnák. A kérdés, hogy az önteltségük, az arroganciájuk, az "én úgyis jobban tudom" hozzáállásuk befolyásolja-e a döntésüket. Én úgy gondolom, ez sokszor előfordult. Ráadásul folyamatosan emlegetik velük kapcsolatban, hogy milyen sikereket értek el itt meg ott meg amott. Ami viszont modell szinten nem biztos, hogy jó kiindulópont, mert az európai klubfutball és az amerikai major sportok (továbbá az európai klubfutball és a Premier League) két különböző dolog. Amerikában a major sportokban a klubokat tekintve tkp. nincsenek vesztesek, mindenki győz akkor is, ha bajnok, akkor is, ha ligautolsó. A Dallas Cowboys majdnem harminc éve nem nyert bajnokságot, és az egyik, ha nem a legértékesebb sportklub a világon. A New York Knicks 50 éve nyert bajnokságot, azóta csak két döntője van, 1994-ből meg 1999-ből. Mégis az egyik legértékesebb NBA-franchise. Az európai klubfutball viszont nem így működik. A PL-ben a City, MU, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Newcastle, Tottenham heteséből három csapat nem kerül be a BL-be. Ez tízmilliós veszteséget jelent. A BL-ből itt meg ott meg amott kiesnek csapatok, azok is hatalmas veszteséggel kell hogy számoljanak. A játékosvásárlás hatalmas rizikó, folyamatosan kell költeni, nagyok a fizetések, ráadásul még a szerencse faktor sincs meg, hogy esetleg egy remek játékos - mint a draftokon - a csapathoz kerül. Egy csapat simán meg tudja oldani, hogy több jó játékost is elhappoljon mások elől. Egy NFL-csapat tkp. annyit költ egy évben, hogy azt a ligaszinten el- vagy visszaosztott pénzek fedezik. Ehhez képest pl. egy Milan egy mercato során ha elköltene annyi pénzt játékosokra, amennyi a klubérték ötöde, még az sem jelentene semmilyen garanciát arra, hogy felemelkedik a klub. Az amerikai sportokban úgy van versenyhelyzet, hogy tkp. nincs is versenyhelyzet. Az európaiaknál viszont egyetlen idényben rengeteget lehet bukni. Itt vagyunk például mi. A BL-kiesés miatt és a nyári mercato során elköltött pénzek következtében megint nagy lesz a bevételkiesés. Tehát nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy az amerikaiak értenek a sportklubok vezetéséhez. A MU-nál csúnyán megbuktak a jenkik. A PL kiválóan menedzselt rendszer, hatalmas pénzeket szednek be a közvetítési jogokból, ezek a pénzek rengeteget jelentenek a kluboknak, amivel kozmetikázni tudják a gyengébb eredményeket. Ez a Serie A-ban nincs meg. Ha tehát megnézzük, hogy az amerikaiak Európában milyen futballklubot vittek sikerre, azért olyan sokat nem találunk... A spanyol ligában a Real meg a Barcelona helyzete egyedi. Ők a kivételes helyzetük miatt nem kell hogy aggódjanak a BL miatt, hogy bejutnak-e. A liga rájuk épül, az Atlético Madrid kivételével hosszú távon olyan erős rivális nincsen, szinte elképzelhetetlen, hogy vagy a Real vagy a Barca mondjuk csak ötödik legyen a PD-ban. A Serie A-ban viszont... Nincsenek akkora pénzek, jóval "igazságosabb" a rendszer, de ez a kevesebb pénz miatt (is) van. Itt nehezebb monopolhelyzetet kialakítani, kapásból van 3 nagyobb csapat, de azért egy Inter vagy egy Juve sincs olyan kivételes helyzetben, mint a Real a spanyoloknál.

Az európai klubfutball borzasztóan összetett, elég egy rosszabb sorsolás mondjuk a BL-nyolcaddöntőben, és ugrottak a tízmilliók. És mint a Milan tavasszal, egy jó sorsolással eljutott az elődöntőbe. Ezen is múlhat egy sikeres szezon. A sokszor modellekben gondolkodó amerikaiak ezeket nem biztos, hogy jól reagálják le. Maldini azért ért a futballhoz, a játékosokhoz. Hozott jó focistákat, de hozott szarokat is. És emiatt is köszönték meg neki. Egyszerűen nincsenek tuti igazolások. Egy csomó híres sztori van, hogy melyik klub kit nem igazolt le, mert nem tartotta elég jónak. Ez a szép az egészben. Ismeretlenekből lehetnek világklasszisok. Ha a Barca nem vállalja át a kis Messi orvosi kezelését... Ha a MU nem játszik a Sportinggal...

Azt gondolom, hogy az amerikaiaknak van egy világos elképzelésük arról, hogy honnan hová akarnak eljutni. A stadion projekt egy tervezhető, kalkulálható dolog. Van egy menetrend, le lehet írni, hogy mit mikor, hogyan, hová. A sport része viszont kis túlzással lutri. Az a kérdés, hogy a hibákat hogyan lehet lecsökkenteni. Na, és ez az, amiben szerintem az amerikaiak arroganciája megnyilvánul. Kipróbált, rendkívül tapasztalt szakemberek helyett fiatal menedzserekkel próbálkoznak, akik lehet, hogy viszonylag jól tárgyalnak, elemeznek, de ahogy mondani szokás, nem biztos, hogy ismerik a dörgést. Ahhoz egy olyan valaki kellene, mint pl. Marotta.

A tapasztalat és az e téren szerzett tapasztalat két különböző dolog. Ez a helyzet egy újabb vizsga a számukra. Ha kirúgják Piolit, vajon hogyan, milyen alapon keresnek mást? Ha Abatét teszik meg edzőnek, lesz-e esélye, hogy végleg maradjon? És ha nyáron keresnek valakit, akkor milyen szempontokat vesznek figyelembe?

VálaszIdéz
Közzétéve : 2023.12.23. 16:54
kissheva and bubu971 reacted
Anselmo
(@anselmo)

@123asd Ebben a mai formájában a Milannak az égvilágon semmire nincs esélye. Nagyon naiv vagy, ha azt gondolod, EL-t vagy akár csak Olasz-kupát nyerhet a Milan ilyen körülmények között. Csontig rohad itt minden. 

Ami a kompetencia kérdését illeti, nyilván Fassone, Mirabelli és Yonghong-Li is nagyon értett hozzá, hiszen megvették a klubot, ami azért lehetett csak, mert nagyon értették a dolgukat. Az, hogy valaki tulajdonol egy klubot, vagy kinevezik egy klub élére, a világon semmit nem jelent a kompetencia szempontjából. Cardinale és az ő galerije a világon semmit nem bizonyított eddig, elköltöttek egy valag pénzt, szar eredményekkel, a felmerülő problémákra pedig semmilyen, értsd szó szerint, semmilyen válaszuk nincsen. Piolit amikor 5. lett a csapattal májusban, ki kellett volna rúgni. Maldiniéket egyetlen éjszaka alatt sikerült, de őt egy év alatt sem. Ha megengedő vagyok, azt mondom, a szerencsésen kijött BL-menetelés miatt kaphatott egy esélyt még, de már októberre nyilvánvaló volt, hogy erre nem szolgált rá. Most már január van majdnem, de még mindig semmi. 30 sérülés, semmi. Kiestünk a BL-ből, semmi. Már egy hajszálon függ a 4. hely is, de semmi. Szerinted ilyen egy kompetens vezetőség? 

VálaszIdéz
Közzétéve : 2023.12.23. 21:16
123asd
(@123asd)

@anselmo azzal egyetértek, hogy nem mi vagyunk a legesélyesebbek (ezt nem is mondtam), de ha például olyan sorsolást kapunk, akkor azért lehet rá esély. Ez sok mindentől függ. 

 

Jó nyílván a kínai érába sem hiszem, hogy azért vették a klubot hogy tönkretegyék (bár ki tudja), bár ott azért amilyen eszetlenkedés volt, számítani lehetett rá, hogy ez lesz. Bár ott is ki tudja mi lett volna, ha egy Montellanal jobb edző ül a padon, de ezt ugye sosem tudjuk meg. Bár azt egyáltalán nem hasonlítanám ide, mert hatalmas különbségek vannak. Igen, elköltöttek egy valag pénzt, ahogy előtte Maldini és az Elliot is, azokat is mindenki mindenért szidta, azt mégis jó játékosok lettek azokból akiket igazolt, és az elliottal a klub is rendbejött pénzügyileg. Most is igaz 30 sérült van, de ezt nem fél év alatt fogják rendbetenni. Ez sehol sem így volt. Nyílván Cardinale sem a világ legjobb tulaja, de még mindig jobb, mint egy olyan, ahol fél milliárdos adósságok vannak (inter, juve). De szerintem arra a kérdésre hogy ,,kompotens" e a vezetőség arra szerintem még korai lenne bármit is mondani. Szerintem várjuk meg hol fogunk tartani úgy 2-3 év múlva, aztán akkor szerintem visszatérhetünk erre. De az inter is tavaly ilyenkor 5-6 helyen állt, év végére meg bl döntő, kupa, és szuperkupa győzelem. Persze egyáltalán nem biztos hogy így lesz nálunk is, de én megvárnám az idény végét, mert szerintem még mindig lehet jobb (ha Piolit elküldik akkor mev biztosan), persze, ha szerinted nem, akkor nem én azt is elfogadom.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2023.12.23. 22:09
Anselmo reacted
Anselmo
(@anselmo)

Én alapvetően nagyon komoly strukturális problémákat látok. Ez nem egyedül Pioliról szól. Ennek a klubnak nincsen hozzáértéssel és tulajdonosi szemlélettel felruházott vezetése. Egy nagyon személytelen és gyenge irányítású klub lett a Milan, amely sodródik az árral, és folyamatosan veszíti az értékét. A világsztár státuszba kívánkozó Leão éppen úgy 3 gólt szerzett, mint az agyonlesajnált Jovic, aki ingyen jött. De ez csak a legszembeszökőbb példa. 

Most is mit írnak: Ibrahimovic szava lehet a döntő, hogy Pioli megy-e, vagy marad. Ez most komoly? A tulajdonos vagy a menedzsment ezt nem tudja egyedül eldönteni? Ennyire gyávák vagy ennyire nem értenek hozzá? Ez mindent elmond. 

Amit a pályán látunk, az csak a jéghegy csúcsa. Teljes csőd a szakmai vezetés, a technikai vezetés, és a tulajdonosi irányítás is. Az igazolásaink többségét igazából meg sem lehet ítélni, mert akkora káosz és mentális zavar van, hogy ez nem is lenne fair. A játékosok félnek, zavarodottak, és taktikailag sincsenek félkészítve. És ezt Cardinale páholyból nézi végig, miközben nem tesz semmit. Ennek megítéléséhez nem kell 3 év. Vagy az arrogancia nagyon súlyos, vagy az értelmi képességekkel van nagy baj. És ez már idén januárban is így volt, ez nem egy friss és újkeletű jelenség. 

Ahogy Lansky remekül megfogalmazta: idejött egy amerikai, aki azt hiszi, hogy a Serie A = NFL. Ha ezt kurva gyorsan nem veri ki a fejéből, akkor a klub értéke 2 éven belül lefeleződik majd. Ha pedig rájön, akkor arra is rá fog, hogy óriási hiba volt a Milan megvásárlása, mert az ő szemléletével, eszközeivel és hiedelmeivel ebből csak biztos kudarc lehet. És akkor jöhetnek végre az arabok...

VálaszIdéz
Közzétéve : 2023.12.24. 13:49
kissheva, Gagacs and bubu971 reacted
Oldal 2 / 2