A Verona elleni 3-2-es győzelem után összegyűjtöttük a legfőbb statisztikákat.

A piros-feketék immáron 13 mérkőzés óta veretlenek az olasz bajnokságban – a legutóbbi vereség április végén volt a Lazio ellen. Azóta 11 győzelem és 2 döntetlen a mérleg, valamint 33 rúgott és 7 kapott gól.

Mindössze négy csapat van az európai topligákban, amely a 2021/2022-es szezonban még veretlen bajnoki meccsen, nevezetesen a Milan, a Napoli, a Liverpool és a Freiburg.

A Milan nyolc fordulót követően 22 ponttal áll a tabellán, ez rekord a klub történelmében a hárompontos rendszer bevezetése, azaz 1994 óta. A csapat 8 bajnoki meccsen 7 győzelmet és 1 döntetlent szerzett az aktuális idényben.

Az 1994/95-ös szezon óta Olivier Giroud a Milan történetének ötödik játékosa, aki az első két hazai mérkőzésén három gólt szerzett a Serie A-ban, korábban erre csak Oliver Bierhoff, Alexandre Pato, Mario Balotelli és Carlos Bacca volt képes Rossoneri-mezben.

2020 júliusa óta először fordult elő, hogy a milánói alakulat kétgólos hátrányból győzött a Serie A-ban. Akkor hazai pályán a Juventus ellen sikerült a bravúr és 0-2-es állásról 4-2 lett a végeredmény.

A 2021-es idényben a Milan szerezte a legtöbb gólt (11) tizenegyesből a topligákban.

Zlatan Ibrahimovic a 100. mérkőzését játszotta Milan-mezben a Serie A-ban. Ezeken a 40 éves világklasszis csatár 68 gólt lőtt és 27 gólpasszt osztott ki.

Ezt megelőzően 2020 novemberében fordult elő, hogy a Rossoneri egy félidő alatt két gólt kapott a bajnokságban, akkor szintén a Verona ellen a San Siróban.

Nyolc forduló alatt az Inter (23) és a Napoli (19) után a Milan (18) szerezte a harmadik legtöbb gólt Olaszországban, holtversenyben a Lazióval.

Fikayo Tomori mutatta be a legtöbb sikeres szerelést a mérkőzésen, méghozzá 6-ot. Az angol válogatott védőnek emellett volt 3 tisztázása, 2 közbeavatkozása és 11-ből 9 megnyert földi párharca is.

Rade Krunic 4 kulcspasszt osztott ki a mérkőzésen, ami a legmagasabb szám volt.

Davide Calabria nevéhez fűződött a legtöbb futómennyiség a Milanból.