Thiago Silva a szezon végén távozik az FC Porto együttesétől és egyes források szerint a Milan bejelentkezett érte a 2026/27-es szezonra.
Néhány órával ezelőtt az FC Porto hivatalosan is bejelentette, hogy Thiago Silva a nyáron távozik a klubtól és szabadon igazolhatóvá válik.
A brazil ESPN beszámolója szerint a Milan egy 1 éves szerződést kínál Thiago Silvának a 2026/27-es szezonra. Egyelőre a BL-győztes brazil védő még nem döntött a jövőjéről.
Thiago számára a visszavonulás lehetősége is terítéken van a nyáron, hogy megszerezze az edzői képesítést – írja az ESPN. Állítólag már ajánlatot is kapott, hogy a játékospályafutásának befejezése után a Chelsea-nél dolgozzon, ahol 2020 és 2024 között játszott.
A 41 esztendős középhátvéd januárban ingyenes átigazolással szerződött a portugál élvonalbeli FC Portóhoz és 6 hónapos szerződést írt alá plusz egy éves hosszabbítási opcióval. Silva tavasszal 14 tétmeccsen lépett pályára és 1084 játékperc fűződött a nevéhez a Portóban, mellyel bajnoki címet nyert.
FRISSÍTVE: Fabrizio Romano közlése szerint Silva egyelőre nem áll tárgyalásban egyetlen klubbal sem és ajánlatok sem érkeztek. Thiago szeretne kivárni és átgondolni, hogy mit tegyen, esetleg elfogadjon egy másik ajánlatot, vagy Európában fejezze be a pályafutását vagy esetleg visszavonuljon.


9 hozzászólás
Imádom őt, de biztos, hogy ennyi idősen szükség lenne rá?
Lábjegyzet : Lewandowski állítólag nem illik bele a Milan koncepciójába ( állítólag a kora miatt, nem feltétlenül a fizetèse miatt ), de T.Silva igen ? 🙂
Szerintem Pato meg a Kaka is jöhet.
Ugyan itt vakvezető kutya meg rokikártya eladó.
Akkor inkább hozzuk vissza Baresit!
Nagyon szerettem Silvát,fantasztikus játékos. Volt.
Én is szeretem T. Silvat! Nagy jàtékos. Öreg… igen… Modric is az… mégis jelentősen kiemelkedik a csapatból. Silva nyilván nem a jövő embere, de egy brazil Vàlogatottba !!! még most is ott van! Kérdem én: egy de winter, vagy gabbia szintjét tudnà hozni? Szerintem simán… ha ezt a 3 védős rendszert fogja nyomni az öreg és lesz bl vagy el akkor bizony kell majd valaki a padra is rotàciónak, aki hoz egy stabil teljesítményt! Úgy làtom jelenleg komoly védőt nem tudunk hozni, aki most van a csúcson. Nem tudjuk megfizetni, nem vonzó a serie A , és azt kell mondanom jelenleg szerintem a Milan sem 🙁 én azt mondom jöjjön csak a Silva! 🙂
Egyet értek veled, sőt nagyon sokat is tanulhatnak tőle a védőink és nagyon is hasznos lehet nekünk ebben.
De csak ha Nesta is vele együtt jön! 🙂 Esetleg még egy Cannavaro…
Télen nem kellett, pedig akkor lett volna értelme egy gyors segítségnek. Nyáron már hosszabb távon gondolkoznék. Nem az a lényeg, hogy valaki hozza-e De Winter szintjét, mert azt szerintem a Futuróból is sokan megoldanák!
Sajnos nem minden 40 év feletti játékos Modric szintű…
Hozzáteszem, nem láttam játszani, tehát még be is válhat. Ha az így megspórolt pénzt csatárra költjük, akkor egye fene. De csak akkor van értelme, ha egyértelmű szintlépést jelentene a védőink között!
Tőle függetlenül is mondom: a töltelék már itt van, nekünk 4-5 komoly igazolásra van szükségünk. (Többet szerintem nem lehet csapattá formálni a nyár alatt.)
Szerintem hozná a szintet. Fontos kiemelni, hogy ez egy összefoglaló, ez másabb bajnokság, de a sebessége még úgy látszik megvan, viszont a képességei nem romlottak jelentősen. 14 meccsen 1084 perc az egész jó mutató, mert nem pár percekre küldték be, hanem jó pár meccset végig is játszott.
Ha másért nem, csere védőnek ő még bőven jó lenne, plusz a rutin kellene, miután Kjaer-el nem hosszabbítottak és ezáltal a rutin hiányzik hátul. Tanulás és motivációs szempontból szerintem elférne, kérdés inkább az hogy a fiatalabb védőket mennyire motiválná az, hogy ha hibáznak egy „nyugdíjas” áll be helyettük. Szerinten ha jó a játékosaink felfogása a dologról, akkor nem riválisként tekintenek rá, hanem mentorra.
Keressetek erre a videora rá youtubeon – Thiago Silva ● Welcome to Porto 2026 🔵⚪️🇧🇷 Best Defensive Skills & Passes
T.Silva remek szezont hozott a Portoba…nem fiatal de Pepe sem volt az Es az utolso tornáján a belét is kihajtotta és a legjobbak között volt!!!! Thiago lehet hogy “nyugdíjas” de egy legenda aki mindenhol megállta a helyét. De Wintert, Tomorit és Gabbiát még most is zsebre teszi. Nem építeni kell rá de a fiatalok építhetnek rá és rengeteget tanulhatnak tőle.