Hat gólt és két tizenegyest hozott a hétfő esti Milan-Roma rangadó a Serie A 5. fordulójában. A csapat háromszor szerzett vezetést a meccs alatt és a fővárosi alakulat mindhárom alkalommal egyenlíteni tudott. Szokásunkhoz híven ezúttal is összegyűjtöttük a főbb statisztikákat és számos érdekességet.

A csapat öt fordulót követően vezeti a Serie A-t 13 ponttal, a mérleg 4 győzelem és 1 döntetlen, valamint 12 rúgott és 4 kapott gól. A második helyen holtversenyben áll a Napoli és a Sassuolo 11-11 ponttal.

A Milan zsinórban 11 meccsen szerzett legalább 2 gólt, így beállították az 1959-es rekordot.

Ibrahimovic egymást követő harmadik bajnoki meccsén duplázott az idei szezonban, így 3 meccsen 6 alkalommal volt eredményes és az első helyen áll a Serie A góllövőlistáján.

A svéd klasszis 1 perc és 48 másodperc alatt vette be a Roma kapuját és ez volt a leggyorsabb gólja Milan mezben. Ibrának az egész pályafutását figyelembe véve ez volt a tizedik gólja a Roma ellen a Serie A-ban. A jelenleg aktív futballisták közül senki sem talált be többször a fővárosi alakulat ellen.

A Milan egymást követő 25 bajnokin szerzett gólt, amire 1973 óta nem volt példa.

Rafael Leao két gólpasszt osztott ki ezen a mérkőzésen, pontosan annyit, mint az ezt megelőző 34 bajnoki meccsén.

Davide Calabria 6 sikeres szerelést mutatott be a mérkőzésen, nála többet senki sem tudott a csapatból, ahogy az első 4 bajnokin sem.

Rafael Leaót választották a mérkőzés legjobbjának. A 21 éves támadó a két gólpassza mellett 100 százalékos cselezési mutatóval zárt és 11-ből 7 párharcot megnyert a földön.

Ismael Bennacer nevéhez fűződik a legtöbb futómennyiség (11,62 km) a meccsen.

Ibrahimovic 2 kaput eltaláló lövésből 2 gólt szerzett, valamint a fejpárbajok terén is jeleskedett: 9-ből 6-ot megnyert a védőkkel szemben.