• Fórum
    • Chat
    • Bejelentkezés
    2023. január 28., szombat Belépés
    Facebook Twitter Instagram
    Regisztráció
    AC Milan Club BudapestAC Milan Club Budapest
    • Kezdőlap
    • Hírek/Cikkek
    • 2022/23
      • Serie A
      • Bajnokok Ligája
      • Olasz kupa
      • Olasz szuperkupa
      • Felkészülési meccsek
    • AC Milan
      • Játékoskeret
      • Szakmai stáb
      • Női csapat
      • Primavera csapat
      • Korábbi szezonok
        • 2021/22
          • Felkészülési mérkőzések
          • Átigazolások
        • 2020/21
          • Felkészülési mérkőzések
          • Serie A
          • Európa Liga
          • Olasz kupa
          • Átigazolások
        • 2019/20
          • Felkészülési mérkőzések
          • Átigazolások
          • Serie A
            • Menetrend
            • Csapatok
            • Mérkőzések
            • Tabella
        • 2018/19
          • Felkészülési meccsek
          • Serie A
          • Európa Liga
        • 2017/18
          • Felkészülési meccsek
          • Átigazolások
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Európa Liga
        • 2016/17
          • Felkészülési meccsek
          • Serie A
          • Átigazolások
          • Olasz kupa
          • Olasz szuperkupa
        • 2015/16
          • Felkészülési meccsek
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Átigazolások
        • 2014/15
          • Felkészülési meccsek
          • Seria A
          • Olasz kupa
          • Átigazolások
          • Primavera
        • 2013/14
          • Serie A
          • Bajnokok Ligája
          • Primavera
        • 2012/13
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Bajnokok Ligája
          • Primavera
        • 2011/12
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Bajnokok Ligája
          • Olasz szuperkupa
          • Primavera
        • 2010/11
          • Serie A
          • Olasz kupa
          • Bajnokok Ligája
          • Primavera
      • A San Siro története
      • Milanello edzőközpont
      • Casa Milan
    • Történelem
      • Évről-évre
      • Eredmények
      • Vitrin
      • Rekordok
      • Játékosok
      • Csapatkapitányok
      • Milan himnusz
      • Magyarok a Milanban
      • Edzők
      • Milan elnökök
      • A Milan mez
      • Visszavonultatott mezszámok
      • Átigazolási rekordok
      • Milánó
    • ACMilan.hu
      • Belépés
      • Chat
      • Facebook
      • Rólunk
      • Szerzői jogok
      • Kapcsolat
    Fórum
    AC Milan Club BudapestAC Milan Club Budapest
    Elemzés

    Calcio: valóban erősebb az Internél a Milan?

    Szerző: szaloky2011.01.17.22 hozzászólás
    Már hosszabb ideje az olasz pontvadászat élén áll a Max Allegri vezette AC Milan, de a Goal.com szakértőjét, Sergio Stancót mégsem győzték meg a rossoneri futballistái. A szakember arra kérdésre kereste a választ: vajon megérdemelt-e az Ördögök első helye. Balogh Dávid fordítása a goal.comról.

    Az Internazionale ellen 4-1-re vesztő Bologna trénere, Alberto Malesani a következőt nyilatkozta: „Számomra a Milan jobb, mint az Inter.” A vezetőedző minden bizonnyal szerette volna felhívni a figyelmet arra is, hogy az Inter keretéből többen nem állnak Leonardo rendelkezésére, noha azt elismerte, hogy olyan egyéniségek, mint Andrea Pirlo, a szomszédban is kidőlt.

    Annak ellenére, hogy a sok sérült kétségkívül egy párhuzamot von a két gárda helyzete között, bőven akadnak különbségek is, elég csak az utóbbi három bajnoki eredményére tekinteni. A kék-feketék, miután a brazil Leonardo átvette a stafétabotot, három egymást követő bajnoki találkozón is győzelemnek örvendhettek. Ezzel szemben a Milan előbb nagy nehezen legyűrte a Cagliarit egy kései Strasser-góllal, majd 4-4-es döntetlent ért el az Udinese ellen, végül egy agyontaktikázott összecsapáson veszítettek el két értékes pontot a Leccével szemben.

    [adrotate group=”3″]

    Ennyit a számokról. A Milannak azonban mindig akad egy fegyvere,  Zlatan Ibrahimovic, aki Cassano érkezése után még veszélyesebb, mint eddig: az olasz fenegyerek ugyanis rendületlenül osztogatja a gólpasszokat, alig 40 perc játék után háromszor is az ő passzából találtak be Patóék.
    Leonardo kinevezését követően Zanettiék is új erőre kaptak, valamint visszatértek a gárdához olyan hiányzók, mint Maicon, Cambiasso, avagy Motta. Továbbra is rendelkezésre áll Diego Milito, illetve a gólgép Samuel Eto’o. És nem érdemes megfeledkezni Wesley Sneijderről sem.
    “Ha az Inter ilyen ütemben folytatja a győzelmi szériáját, akkor nagy nyomást gyakorolhat a Milanra” – jelentette ki a bajnokcsapat egykori futballistája, a Sky Sport jelenlegi szakkommentátora. Giuseppe Bergomi.
    „A Milan jókora tapasztalattal rendelkezik, és ezt kamatoztatni is fogja az idény során” – érkezett a válasz egy nézőtől az élő televíziós-vita közben.
    Az Inter gőzerővel dolgozik azon, hogy újra részese legyen a bajnoki címért folytatott küzdelemnek, és talán az egyetlen, aki a sikerekért felelősséget vállalhat, maga Leonardo, aki a tavalyi Milanban eltöltött szezon után még nagyobb lelkesedéssel dolgozik, hogy megmutassa Silvio Berlusconiéknak: hiba volt elküldeni. Jelenleg kilenc pont a két együttes közötti differencia, ami elhalványul annak tudatában, hogy az Internek két elmaradt mérkőzése is van. Egy dolog biztos: talán az utóbbi évek legkiélezettebb versenyének lehetünk szemtanúi a Serie A-ban. Forza Calcio!

    allegri leonardo

    EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

    A Milan a pályán adott választ Allegri szavaira

    2022.10.10.2

    Leonardo szavai Kessiéről és Theóról

    2021.10.30.8

    Megoszlik a vezetőség álláspontja az edzőkérdésben

    2020.02.12.14

    22 hozzászólás

    1. Digo 2011.01.17. 16:03

      Na igen! Most mutatkozik meg, hogy az edző milyen fontos egy csapatnak! Hiába vannak sztárok 1 csapatban, ha nincs aki formában tartsa őket vagy épp vki rossz taktikát választ!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    2. Pippomio 2011.01.17. 16:05

      Van egy hiba a cikkben! A Cagliarit vertük Strasser góljával nem a Cataniát!!!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Omen 2011.01.17. 16:58

        Javítottuk a hibát. Köszi, hogy szóltál. 🙂

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • alemilan 2011.01.17. 17:35

        Én kérek elnézést, hogy eltévesztettem. 🙂

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
        • szaloky 2011.01.17. 19:09

          Én vagyok a hibás. A szerkesztő felel mindig a cikkért, a megjelentekért. Elnézést.

          Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    3. acm35 2011.01.17. 16:36

      Sztem egyáltalán nem vagyunk erősebbek,sőt! Náluk Benitez hibát,hibára halmozott azért álltak úgy. Nálunk Allegrinek 1 őrült hibája volt,R80 mellőzése! Ha őt favorizálja nem ezt a szerencsétlen Seedorfot,7-8 ponttal többünk van! Nekünk sok meccsen szerencsénk volt,nekik nem! Hasonlitsuk össze a 2 szélső védőjüket! Bocs,összehasonlithatatlanok! A kp-ról nem is beszélve! Stankovics és Cambiasso és Motta nem csak rúgni és rombolni tud,mint nálunk Ambro,Gatta,vagy Flamini! A kp-ja góljairól ne is beszéljünk! Az övéké iszonyat gólerős,a miénk meg!! Minden szökőévben talál be! Irányitó? Sneijder csak rossz formában van,de Nálunk Seedorf?!! Kritikán aluli a játéka!!! Talán a csatársor ami melletünk szól! De az is csak 1 olyan zsenivel mint Ibra,és Cassano!!! De ez édes kevés az eredményességhez!! Hát Én igy látom!!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • forzamilan1983 2011.01.18. 20:03

        Én nem tudom, hogy ki az erősebb, remélem mi!De azért nem szabad minden pillanatban az Allegrit hibáztatni, mert nem játszatta Dinho-t. Az a 7-8 pont kicsit erős. Az is lehet, hogy annyival lenne kevesebbünk. Ezt nem lehet tudni. Csak egyet ne felejts el, hogy a középpálya egy erősebb csapat ellen így is átjáróház! Ha a Dinho játszott volna, még nagyobb lyuk lenne a középpályán.
        Remélem azért a scudetto a miénk lesz, most már azonban egyre jobban félek az Intertől!!!!Forza MILAN!!!!

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    4. Deeo 2011.01.17. 17:59

      És??? Mindenki óriási lázban ég mert az Inter meg tudott nyerni 3 meccset zsinórban. Az igen! Ilyen kerettel! Nem semmi ez az Inter tényleg!
      Jön majd a városi rangadó, kalapáljuk el őket aztán helyre vannak téve az Inter nagy bajnoki esélyei.
      Attól mert nem kezdtük fényesen az évet nem kell mindjárt temetni mindent, nem értem ezt a nagy negatív hangulatot.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    5. Picur9 2011.01.17. 18:21

      Én úgy gondolom, hogy erősödött a Milan, de az ellenfelek gyengülésének is a következménye az első hely. Egy csapatra való 30 év fölötti focista van a Milanban. A két szélső védő (Abate,Antonini ) nem igazán üti meg a Milan szintet. A középpályán Seedorf ebben az évben 35 éves lesz, Ambrosini 34, Gattusó 33, motiválathatatlan focisták .Nesta 35 éves lesz tavasszal, sérülékeny nem fog 40 éves koráig focizni a Milanban, akkor kellene egy belső védő,mert lehet, hogy Nesta az utolsló szezonját a Lazio-ban tölti el. Nesta a Lazio saját nevelésü focistája, csak a Lazioban és a Milanbab focizott.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Picur9 2011.01.17. 18:56

        Bocsi: “MILANBAN”. Elnézést kérek.

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    6. maldini3 2011.01.17. 18:22

      Kezd már unalmas lenni ez az Inter-Milan összehasonlitás…lehet hogy nem játszunk szépen de legalább nincs áruló edzőnk:) év végig még sok minden történhet…kicsit rendet kell rakni a játékosok fejében illetve Allegriében és minden jo lesz!Forza Milan

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    7. krisz... 2011.01.17. 18:44

      Két csapatot sohasem szabad és lehet összehasonlítani az eredmények és a játékosok alapján.. a focihoz nagyrészt szerencse kell.. hogy hogyan találod el a labdát, stb stb …

      sztárok… sztárokkal teletűzdelt csapat se biztos h bajnoki címet eredményez, lásd real madrid… jó csapat, de akkor is.. ha sok a sztár akkor az ego a csapat fölé megy, és egy helyzetbe nem biztos h passzolsz, inkább egyedül rálövöd, és akk nem biztos h gól lesz…

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Digo 2011.01.17. 20:14

        Erre a szerencsére csak annyit mondanék hogy mindenki a saját szerencséjének kovácsa! Ha vki béna akkor se találja el a kaput ha baromi nagy mázlija van! Ahhoz azért tudni is kell!

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    8. Picur9 2011.01.17. 18:50

      Szerintem az Intert és a Milant mindig össze fogják hasonlítani, mert ez van. Leonardót nem tartanám árulónak, ilyen, vagy olyan ok miatt elhagyta a Milant.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    9. walklike 2011.01.17. 19:17

      Az Inter a legnagyobb ellenfél a bajnoki címért az biztos. Azért állunk az élen, mert nagyokat betliztek Benitezzel és szerencsére a Juve még náluk is nagyobbakat. A Lazio, a Napoli a 4-5. helyre jó.
      Szerintem látni kell, hogy a jelenlegi középpályás sorunkon átrohannak a kicsit is erősebb ellenfelek, a védelmünk pedig elég gólképes. Ezért játszik a 4-3-1-2 ben Seedorf, mert még mindig többet ér a középpályás védekezésben, mint, Ronaldinho vagy Cassano. Nagyon erős lenne elől Ibra -Pato vagy Robinho mögöttük Cassanoval, de olyan középpályás hármas kellene mögéjük, mint Gattuso-Pirlo-Ambrosini —- 5 évvel ezelőtt. Elmúlt felettük az idő, de akkor se bántsátok őket. Középpályást igazolni, ahogy Allegri mondta egyszerűen muszáj. Flamini képességekben kevés, egyedül Boateng védekezik megfelelő szintén és ér oda a kapu elé is, a többiek már nem.
      Kétségtelenül kell ember a védelembe is, Abate és Antonini is kényszermegoldás, egyiken sem igazi szélső védők. Ők a középpályával ellentétben tudnak futni, ezért játszanak, de tudásban nem ütik meg a nemzetközi/ olasz bajnokhoz elvárható szintet. Ha tényleg meg akarjuk nyerni a bajnokságot és a BL-ben nem akarunk égni, akkor feltétlenül kell néhány ember. De a hírbe hozottak közül szerintem csak Criscito megfelelő jelölt. Remélem az igaziakról nem is tudunk….
      Pedig az idén viszonylag jó a hazai és a nemzetközi környezet is, lehetne valamit keresni. Itthon csak az Inter, a BL-ben csak a Barcelona, Real, MU tűnik egységesnek és erősnek, mindenki más problémákkal küzd és hullámvölgye is lesz még mindenkinek……

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
      • Picur9 2011.01.17. 19:57

        Maradjunk a belső védőknél. Jó lenne egy belső védő,ha Tiago Silvát meg akarja tartani a Milan..Gondolom a Real Madrid fizu ajánlata, nem Milan szint (T.Silvára gondoltam.)

        Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    10. Picur9 2011.01.17. 19:33

      Bocsi, de Seedorf már a múlt. Sajnos…de ez van.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    11. Digo 2011.01.17. 20:20

      walklike egyet értek veled! Szerintem nem ártana középre 1 olyan ember aki irányítani is tud és védekezni is, fiatal, gyors és elég “mindent”. + nem ártana 3 hátvéd! 2 szélre és egy Nesta helyére, mert a fene se tudja Nesta meddig bírja!

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    12. milandevil920 2011.01.17. 21:00

      szerintem ebben van valami.. ezzel nem a saját csapatom nézem le, de szerintem elörébb vannak ök,mint mi .. ettől független bajnokok leszünk..

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    13. Dede 2011.01.18. 15:52

      Nem érdekel semmi más csak az hogy a miénk a legjobb csapat a világon és iden bajnokok is leszünk és bebizonyitjuk Jó ez a csapat 😀

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    14. Picur9 2011.01.18. 19:24

      Dede: Ne igyunk előre a medve bőrére. Jó hinni valamiben, de a valóság lehet hogy más.

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz
    15. kutyatoke 2011.01.23. 19:38

      nem az osszehasonlitas a fontos hanem az eredmeny es a helyezes a tabellan:D
      forza milan, MINDIG MILAN

      Be kell jelentkezni a válaszadáshoz

    Szólj hozzá a bejegyzéshez és írd le a véleményed! Mégsem

    Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

    Legfrissebb híreink

    Bennacer kihagyja a Sassuolo elleni meccset

    2023.01.28.

    VIDEÓ: Így szurkoltak a Milan-ultrák 4-0-nál

    2023.01.28.

    Chilei támadót igazolhat a Milan vezetősége

    2023.01.28.

    Theo Hernández és Calabria is felépült

    2023.01.27.

    Meghiúsult Bakayoko januári klubváltása

    2023.01.27.

    Zaniolo, Saint-Maximin, Ziyech – jelentés

    2023.01.27.

    Lazio-Milan 4-0: Játékos statisztikák

    2023.01.27.
    © 2023 AC Milan Club Budapest - 1999 óta

    Gépeld be a keresendő szavakat majd nyomj ENTER -t a kereséshez. Ha szeretnél visszalépni, akkor nyomj ESC -et.

    Belépés vagy Regisztráció

    Üdvözlünk!

    Jelentkezz be vagy Regisztrálj most!

    Elfelejtett jelszó?

    Regisztrálj most!

    Már regisztráltál? Bejelentkezés itt.

    A jelszavad elküldjük a megadott email címre.