2022-08-21 Atalanta...
 

2022-08-21 Atalanta-Milan

 
norberto012
(@norberto012)
Admin

MATCHDAY! A bajnoki címvédő Milan ma este az Atalanta otthonába látogat az olasz bajnokság második fordulójában. A piros-feketék az első játéknapon győzelemmel rajtoltak, miután hazai pályán 4-2-re nyertek az Udinese ellen, míg a bergamói együttes idegenben 2-0-ra győzött a Sampdoria ellen. Az összecsapás 20:45-kor kezdődik a Gewiss Stadionban és a Sport 1 közvetíti. Forza Milan!

Idéz
Topic indító Közzétéve : 2022.08.21. 19:48
12majom
(@12majom)

kicsit aszályos lett itt a fórum, mint a klímánk:)

én sajnos a múlt héten csak a 2. félidőt láttam, de abból nem tudtam leszűrni, hogy hogyan is állunk tulajdonképpen.

az atalanta mindig veszélyes, bár tavasszal nagyon lesimáztuk őket. náluk volt sok változás, nálunk inkább az állandóság adhatja a kiindulási alapot.

győzelmet várok! tonali visszatér, ennek örülök. várom cdk-t hogy kezdőként alkosson, osztogassa az ütem-lyukpasszokat és szinezze kicsit!

szerintem rebic megint betalál, és hátha rafa is elkapja a fonalat!

FORZA MILAN!

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.21. 20:21
Moha
 Moha
(@Moha)

 3 mondat a meccsről.

 

Leao elhitte magáról, hogy ő (lesz) a következő Cristiano Ronaldo.

 

Borzasztóan flegma és önző volt, az önzősége miatt pedig sok ígéretes helyzet ki sem alakult...

 

Egy meccsnyi padozás jár neki. 

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.21. 23:58
tupi
 tupi
(@tupi)

Hateboer hogy nem kapott pirosat egyébként? Aludtam rá egyet majd visszanéztem többször is, de továbbra sem értem, hogy miért csak sárga volt..

Link

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 10:51
Anselmo
(@anselmo)

@tup1 Szerintem nincs ember, aki érti... felfoghatatlan, hogy miért nem volt piros, hogy a VAR-ban ülők mi a tökömet csináltak. 

Egyébként nyilván nem tragédia egy bergamói döntetlen, ez bármikor benne van, nem számít "verőhibának". Az viszont aggasztó, hogy Leao nagyon disztraktált és el is van szállva. Azonnal el kéne adni. Hosszabbítani ugyanis nem fog, azt már megtette volna, ha akarná. Őt már tényleg nem lehet ingyen elveszíteni, az már megbocsáthatatlan menedzsment hiba volna. Én bármit, aki a szerződése lejárta előtt 2 évvel (nem 1 évvel!) nem hajlandó aláírni, azt eladnám sürgősen. Akiben igazán van szándék, az úgyis megteszi, a többi meg ügyeskedik és nullára akarja kijátszani magát. Leao a Sportingos ügy miatt nyilvánvalóan ezt akarja, legkésőbb a télen pénzé kéne tenni őt. A hozzáállása nyilván csak bónusz, de ez így nagyon nem lesz jó. 

Ez a Milan erős. Nem sokan fogják megverni ebben a szezonban sem. Az Atalanta nagy mákkal tegnap megúszta a verést, de nyerni esélye sem volt. Azért ez is valami. De vannak nyilvánvaló gyenge pontjaink, amelyek nüanszokon múló helyzetünkben a vesztünket okozhatják. Ezeket nem sikerült a nyáron (eddig) orvosolni, és ennek nem kellene szükségszerűen így lennie. 

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 11:23
tupi reacted
Rakuzan
(@rakuzan)

Ez a döntetlen szerintem sem a világ vége, diktáltuk a játékot, sokkal közelebb voltunk a győzelemhez a bergamóiaknál. Volt egy szerencsés lövésük. A piros lapot én se értem, hogy maradhatott el Hateboer-nél (talán még ő se érti).

Leao mostanában nagyon kapja az ívet a szurkolóktól, nem is teljesen jogtalanul. Ha jó pénzért (~80 millió?) el lehetne adni, én is megtenném...nagy potenciál van benne, lehet, hogy egyszer világsztár lesz, de mi sokkal előbbre lennénk, ha vennénk az árából egy (jobb fajta) jobb és egy bal szélsőt.

Ez a keret egy formába lendülő/beilleszkedő CDK-val és Adlival azért egész erősnek tűnik.

Bennacer és Calabria is nagyot ment, nagyon kell az ő jó formájuk. A védelem és a középpálya rendben lesz szerintem, elöl kell jobban összeszokni.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 12:59
Mutt
 Mutt
(@mutt)

@tup1 Ha leao nem kapja fel a lábát, akkor annak nagyon csúnya sérülés lett volna a vége! Nem kizárt, hogy törés. 

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 13:02
tupi reacted
bubu971
(@bubu971)

@tup1 azért mert a spori egy f.szfej, nyújtott láb, magasan a láb és későn érkezik. Itt nincs miről beszélni - piros egyből még VAR-ozni se kell. Az ilyen eseteknél én utólag is elmeszelném a sporit a játékost és a VAR szobában ülőket is. Nem beszélve arról, hogy mérkőzést befolyásoló hiba volt ...  szerintem.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 14:51
HegyalJani
(@hegyaljani)

Megint Mindenki Leao fikázza, de Tonaliról miért nem beszél senki? Neki lehet szarul játszani?

Annyira gyenge volt tegnap, hogy még azt sem lehet mondani, hogy többen voltunk vele, mert még ahhoz is kevés volt..

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 16:13
Gagacs
(@gagacs)

@hegyaljani csak sűrűbben voltunk vele. 🤣 

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 16:47
Anselmo
(@anselmo)

@hegyaljani Tonali közvetlenül sérülésből tért vissza, ha nincs Krunic sérülése, nem is kezdett volna valószínűleg. Nem meglepő és mindenképp elvárható, hogy csúcsformában térjen vissza rögtön. És nem az ő hosszabbítási cirkuszával van tele sajtó, és ő mondott le a bére egy részéről a Milan kedvéért, nem a portugál. Igen, van akinek kicsit amúgy is több megengedett, mert alapjáraton jobb a mentalitása, lojálisabb, stb. Ez egy átlag munkahelyen is így van. 

Leaonak semmi baja nem volt, és a második szar meccsét tolta le zsinórban, miközben láthatóan fejben is flegma és szétesett volt. Kicsit más a két helyzet. 

A hozzászólás módosítva: 2 év telt el , Anselmo
VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 20:09
Lacinho
(@lacinho)

Összességében jó az x is bergamoban. Sokan vesztenek majd itt pontokat. Kicsit az zavaró hogy minden rivális nyer a fordulóban. De hétvégén azért nekik rangadók amíg nekünk a Bologna. Jó érzés hogy nem kell attól tartani hogy nagy gödörbe kerülünk mert mély a keret és erős a csapat. De még sokaknak fel kell pörögni. CDK szép labdát adott de utána eltűnt. Adlit padon se látjuk kb. Reméljük a jövő héttől heti 2meccsel őt is láthatjuk majd. 

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 21:16
Anselmo
(@anselmo)

Jó, hát az Inter a szerencsétlen Leccét és Speziát verte, a Roma meg a Salernitana és a Cremonese ellen volt képes két egy gólos győzelemre. A 3-4 legkönnyebb meccsükből volt ez mindjárt kettő az első két fordulóban. A Juventusnak is a holt gyenge Sampdoria jut ma, a Napoli meg a baromira meggyengült Veronát és a Monzát verte, szóval nagyon könnyű így.

Nekünk elég bekezdős az eleje, az első hat fordulóból 3 rangadó jut (Atalanta, Inter, Napoli) és a Sassulo vagy az Udinese sem a legkellemesebb párosítás. Ilyen ez a sorsolás most, de a lényeg, hogy könnyű pontokat ne bukjunk. A tegnapi azért nem ez a kategória.

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.22. 21:27
tupi
 tupi
(@tupi)
Írta:: @anselmo

@hegyaljani Tonali közvetlenül sérülésből tért vissza, ha nincs Krunic sérülése, nem is kezdett volna valószínűleg. Nem meglepő és mindenképp elvárható, hogy csúcsformában térjen vissza rögtön. És nem az ő hosszabbítási cirkuszával van tele sajtó, és ő mondott le a bére egy részéről a Milan kedvéért, nem a portugál. Igen, van akinek kicsit amúgy is több megengedett, mert alapjáraton jobb a mentalitása, lojálisabb, stb. Ez egy átlag munkahelyen is így van. 

Leaonak semmi baja nem volt, és a második szar meccsét tolta le zsinórban, miközben láthatóan fejben is flegma és szétesett volt. Kicsit más a két helyzet. 

Látod @HegyalJani ezt mondtam neked 😀

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.23. 08:02
hodyzoli
(@hodyzoli)

És igaza volt a Marvelnek, a multiverzum létezik. Teljes mértékben egyet kell értenem Anselmo két posztjával (Leao vs. Tonali, szezonkezdet a csapatoknál) és így kivételesen nem értek egyet Janival. Ez a kettő meg csak úgy lehetséges, ha van multiverzum 😀

VálaszIdéz
Közzétéve : 2022.08.23. 08:16