Ruben Amorim, a Milan új edzője számít Samuel Chukwuezére a következő szezonban.
A nigériai válogatott jobb szélső támadó visszatért a Premier League-ben szereplő Fulhamnél töltött kölcsönidőszaka után. Samuel a 2025/26-os idényben 25 mérkőzésen 3 gólt szerzett és 4 gólpasszt osztott ki. Az idény végén a Fulham úgy döntött, hogy nem él a vásárlási opcióval, így a játékos visszatér a Milanhoz. Eddig meglehetősen bizonytalan volt a sorsa a Rossonerinél, azonban Amorim eloszlatta a kétségeket.
Amorim a sajtótájékoztatóján elárulta, hogy Chukwueze maradni fog a Milanban. A portugál szakember nagyra értékeli a képességeit és úgy véli, hogy a nigériai játékos növeli a variációs lehetőségeket a támadó-szekció összeállítása terén.
“Vannak olyan játékosok, akik az előző idényben nem voltak itt. Chukwueze velünk fog maradni és szükségünk van olyan futballistákra, akik képesek egy az egyben megverni az ellenfelüket. Chukwuezének kiváló adottságai vannak, és több variációs lehetőséget biztosít számunkra.” – mondta Amorim.
Így Chukwuezének lesz lehetősége bizonyítani Amorimnak az előszezon során. Az edző a 3-4-2-1-es formációt tervezi alkalmazni, mely 3-4-3-as felállássá alakulhat offenzívebb játék esetén.


5 hozzászólás
Ajjaj… Akkor most Chuku vagy megtanulta átvenni a labdákat, vagy nem látta még őt játszani a mister? (Remélem ez csak annak szól, hogy ne nullázzuk le az árát.)
Na szép! Chukwukkal nem fogunk messzire jutni azt garantálom!
Szerintem ha egy kis agyat kapna még a játékhoz vagy taktikailag fejlődne vagy valami ilyesmi, akkor én még látnék benne egy esélyt. Szerintem sokkal jobban cselez, lő és gyorsabb is mint például Gimenez.
Én továbbra is azt mondom, hogy az egyik legjobb játékosunk volt a portugáloknál. Abban a teljes nihillben mindig történt valami, amikor bejött, én Leao szintnek tartom, kicsivel kevesebb góllal, sokkal több munkával. 1v1-ben kb ugyanaz a kettő. Rettentően sajnáltam volna, ha távozik, nekem top3 kedvencem volt a keretben. Azt mag majd az idő eldönti, csere lesz-e vagy kezdő. Előbbinek még kicsit túl jó is, de minimum megfelelő.
Nyílván elsőre nem hangzik valami jónak, de azt is figyelembe kell venni, hogy 1 nyár alatt képtelenség mindenkit lecserélni, mégha úgy néz ki idén tud költeni a csapat.
Arra a posztra még jönni fog 1 ember, de ezen kívül még kell balszárnyvédő, meg még 1 belsővédő nagyobb minőségbe ami azért drága, pláne a jelenlegi piacot nézve, cserecsatár nem fog jönni meg Gimenez eladhatatlan. Igazából ha nem teljesít jövőre mindenképp le lesz cserélve, de jelenleg inkább olyan helyekre menjen el a pénz amire jobban kell