Tiago Gabriel, a Lecce védője felkeltette a Milan vezetőségének figyelmét és ismert, hogy az olasz együttes mennyit kér a játékjogáért.
Nico Schira exkluzív információi szerint a Milan két héttel ezelőtt találkozott Gabriel ügynökével. A 21 esztendős védőt a Milan mellett a Brentford és a Nottingham Forest is szeretné soraiban tudni. A Lecce 30 millió eurót kér Tiago Gabriel játékjogáért és a januári átigazolási időszakban már visszautasított egy 17 millió + 3 millió eurós ajánlatot a Brentfordtól.
Gianluca Di Marzio, a Sky Sport Italia újságírója arról számolt be, hogy Olaszországból a Milan érdeklődik a legélénkebben Tiago Gabriel iránt, azonban jelenleg nincsenek hivatalos tárgyalások a felek között.
A portugál középhátvéd 2025 januárjában csatlakozott a Leccéhez mindössze 1,25 millió eurós vételáron és az idei szezonban kulcsemberré vált a csapatban, ugyanis két mérkőzés kivételével az összeset végigjátszotta.
A Lecce a kiesés ellen harcol és a 18. pozícióban van. Gabriel jövője szempontjából kulcsfontosságú lesz, hogy a leccei alakulatnak sikerül-e kiharcolnia a bennmaradást a Serie A-ban. A 196 centiméter magas belsővédőnek 2027 nyaráig szól az aktuális szerződése, mely hosszabbítási opciót is tartalmaz.


3 hozzászólás
Ha valaki követi a Serie A-t, jellemezze a srácot. 🙂 Azt látom hogy a fizikális tulajdonságaival nincs gond. 😀
Pár meccsen láttam játszani, de ott általában kitűnt a mezőnyből. Magas, vékony, szóval nem a fizikalitásával dominál. Nem reaktív védőnek tűnik, azaz próbálja olvasni a játékot, inkább megelőzi az ellenfeleket, belép a passzsávba. Nem kiemelkedően gyors, de a hosszú póklábaival általában odaér. Nem cifrázza a dolgokat, takarít. Amiben szerintem jó, az tényleg a játékintelligencia, a helyzetfelismerés. Némi izomzat hiányzik a legénykéről, ilyen téren van elmaradása, de van benne fantázia szerintem.
Köszi!!! Néztem highlightsokat, ott ugye a szintet nem lehet megmondani, mert összeválogatni bárkiről bármit lehet, de azért 1-2 skill látszik (a hosszú póklábas belekotrásai látványosak valóban, mondjuk 196 centisen ez nem csoda 🙂 )
Nekem szimpatikusnak tűnt – valóban egyelőre vékony, ez még változhat, de önmagában nem akkora hátrány azért eleve), ha neked szemtesztre is átment, az jól hangzik. Nekem egy olyan védőnek tűnik, akinek az adottságai viszonylag magas plafont adhatnak, aztán persze sokmindenen múlik, mennyire jön ez ki, pl. vannak hihetetlen tudású védők, akik kicsit túl sok random hibát követnek el, ebben pl. nehéz megjósolni, milyen lesz valaki fiatalon, egy kiscsapatból érkezve.