Geoffrey Moncada, a klub technikai igazgatója a Roma elleni mérkőzésen beszélt a kudarcba fulladt szezonról, a Sergio Conceicao iránti bizalomról, valamint megerősítette, hogy a kiesés után nem lesz felszámolva a Milan Futuro, hanem a csapat a negyedosztályban fog szerepelni a 2025/26-os idényben.
„Egyetértek azzal, hogy ez a szezon kudarcnak tekinthető. Nagyon csalódottak vagyunk, ezáltal a következő szezonban keményebben kell dolgoznunk és többet kell tennünk. Most még éhesebbek vagyunk a sikerre. A szezon során voltak hullámvölgyeink a Serie A-ban és a Bajnokok Ligájában, valamint bejutottunk az Olasz kupa-döntőbe is, de csalódottak vagyunk és nagyon sajnálom a szurkolókat.” – mondta Moncada a kezdőrúgás előtti percekben.
„Conceicao jövője? Bízunk Sergióban, mindent megtett értünk. Januárban érkezett a csapathoz és nem volt könnyű. Itt vagyunk, hogy támogassuk őt és a szezon végén kiértékeljük a kialakult helyzetet, ez normális. Bízunk Conceicaóban, ő egy jó edző.”
A Milan Futuro szombaton elveszítette az osztályozót a Spal ellen és ennek következtében kiesett a negyedosztályba. Moncada úgy fogalmazott, hogy a kiesésnek nincs nagy jelentősége, hanem az a legfontosabb, hogy játékosokat neveljenek ki.
„Azért hoztuk létre a Milan Futurót, hogy játékosokat neveljünk ki. Hét olyan játékosunk volt, aki a Serie A-ban debütált a Milanban, soha ennyi nem volt még az utánpótlásunkból. Nem olyan lényeges, hogy a Futuro a Serie B-ben, a C-ben vagy a D-ben játszik, mert számunkra az a fontos, hogy tehetségeket neveljünk ki. Ez volt az első év. A Milan Futuro a következő szezonban a Serie D-ben fog játszani.”
Moncadát az interjú végén Lee Congertonról kérdezték, aki az egyik jelölt lehet a sportigazgatói pozícióra: „Nem ismerem őt, nem hallottam ezt a pletykát. Nem tudok róla semmit mondani.”
12 hozzászólás
Ezzel lényegében el is mondta, hogy ténylegesen csak ez volt a Futoroval a lényeg, ami normális, csak azért jobb lett volna számukra, ha nem égetik meg magukat. A többi mondandójával nem foglalkoznék.
Lee Congerton – Játékosként a Rhyl egyetem félprofi focistája volt (Rhylben született), majd később a Wrexhamnél szerepelt próba játékon, de mivel jobban érdekelte a menedzsment mint a foci rész (tehetségesebb volt benne), ezért egy félprofi szerződést kötött a Colwyn Bay csapatával, hogy tanulhasson a játék mellett. Megfordult még a Weymouthnál és Crewe Alexandria csapatánál is. A játékos karrierje lényegében itt véget is ér.
A menedzsmenti karrierje érdekesebbre sikerült és szerintem lehetne benne fantázia, tekintve a britek komolyan veszik a focit. A stattok mellé tettem a magyarra fordított posztot, hogy aki nem tud angolul, az is tudja értelmezni.
Lebontva így néz ki a karrierje:
Wrexham Olympic
Academy manager 01/02 (Jun 30, 2002) – Akadémia menedzser
Liverpool FC Liverpool
Assistant Manager 02/03 (Jul 1, 2002) 04/05 (Jun 30, 2005) – Asszisztens menedzser
Chelsea FC Chelsea
Chief Scout 05/06 (Jul 1, 2005) 10/11 (Jun 30, 2011) – Fő megfigyelő
Hamburger SV Hamburger SV
Technical Director 11/12 (Jul 1, 2011) 13/14 (Mar 11, 2014) – Technikai igazgató
Sunderland AFC Sunderland
Sporting Director 13/14 (Mar 12, 2014) 15/16 (Dec 20, 2015) – Sport igazgató
Celtic FC Celtic
Chief Scout 16/17 (Mar 16, 2017) 18/19 (May 10, 2019) – Fő megfigyelő
Leicester City Leicester
Chief Scout 18/19 (May 11, 2019) 21/22 (Mar 6, 2022) – Fő megfigyelő
Atalanta BC Atalanta BC
Director of Professional Football and Scout 21/22 (Mar 7, 2022) 23/24 (Feb 29, 2024) – A professzionális foci és megfigyelésekért felelő igazgató.
Al-Ahli SFC Al-Ahli
Sporting Director 23/24 (Mar 1, 2024) – Sport igazgató
Az látható nála, hogy sok szerepkörben kipróbálta magát és 53 éves, vagyis van már tapasztalata és több helyen is megfordult. Akár a Futoro akár a nagy csapatnak is lehetne a sport igazgatója, de ezekkel a feltételekkel szerintem ő sem jönne, ha nagy megkötésekkel dolgozhatna csak.
Azt nem vetném föl, hogy ezen csapatoknál mennyi sikert ért el, azt viszont az időszakból nagyjából ki lehet következtetni, hogy az adott csapatnál hogyan alakultak az igazolások és a játékos megfigyelések. Leginkább játékos megfigyelő volt, de van tapasztalata több más területen is, ami előnyt jelenthet. Wikipedia oldala is van, aki szeretne részletesebben olvasni róla.
Neked megvan ki volt az a 7 játékos én 3-4 névnél elakadok?
Illetve nekem tavalyról sokkal jobban megmaradtak a debütálok. Jimenez, Simic elég jók voltak, Chaka gólt lőtt és talán Barta is játszott meccseket. Most meg Camarda aki új volt és komolyabb nyomot hagyott.
Omorogbe, Zeroli, Liberali (bár ő inkább u20), Torriani + az általad felsoroltak (Jimenez, Camarda, Barta)
„aki a Serie A-ban debütált a Milanban, soha ennyi nem volt még az utánpótlásunkból. ”
Hát de pont ez az Zeroli, Jimenez,Barta már debütált régebben. 😄😄 azért az mindennek az alja lenne, ha a tavalyi behozott játékosokat is idénre számolnánk.
„Nem olyan lényeges, hogy a Futuro a Serie B-ben, a C-ben vagy a D-ben játszik, mert számunkra az a fontos, hogy tehetségeket neveljünk ki”.
Aha, azért kellett leigazolni a 32 éves Brancat, mert olyan minőségi az utánpótlás, hogy köze nem volt a C-hez sem az állománynak. Ezek után a D-ből majd ontani fogja a Futuro a tehetséget…
„Nem olyan lényeges, hogy a Futuro a Serie B-ben, a C-ben vagy a D-ben játszik…”
Ehhez képest épp most készülnek meneszteni a Futuro technikai igazgatóját.
Legalább egymás között egyeztethetnének, hogy aktuálisan mit kell hazudni a médiának.
Sült idióta az összes
Teljes homály van a fejekben és a csapat körül is SC látszolag a csapattal sem jön ki, Calabriás ügy sem segitett, nem volt egy nagy spiler, de azért igazi Milan szive van, ez a kupa döntőn is látszott. Minden fontos meccsen tökön lőtte a csapat magát. Zágrábban Musah, Feyenoord ellen Theo, a Roma ellen Gimenez. Birókkal is hadi lábon álltunk egész szezonban, vhogy mindig ellenünk itéltek a kétes szitukban. Futuro, Primavera csapat dettó. Itt komoly vérfrissitésre van szükség v. resetet kellene nyomni, de nem látom h. bármi is történne. Ülnek a nagy semmin, elmélkednek, hogy mi legyen gondolom, keringenek a ködben. Eközben jobb helyeken, már az igazolásokon dolgoznak, ide meg marad 1-2 közepes lepattanó v. még az se. Jövőre lesz 38+1 v. 2 szuper kupa meccs + olasz kupa, ahol nem leszünk kiemeltek, ahhoz top 8 kell ugy tudom. Ennyi meccsre Adlival, Makival meg is lennénk, Reijnersből jön be pénz, kész is a keret kb., 20-30 misiből lehet igazolni ezt-azt.
De ez mind a hosszú távú project része. Úgy hogy nem aggódnék különösebben. Minden rendben van nem ég a ház. A koncepció és a vízió az egyértelmű itt kérem szépen. Csapat stabil és jó úton járunk, hogy újra Európa elitjei közé tartozzunk, plusz amellett sem szabad elmenni, hogy mennyire nyereségesek vagyunk. Legyen egy kis hitetek. Jövő ilyenkor stabilan harcolhatunk a 15. helyért is akár. Fanyalgókat nem értem egyáltalán. A jelenlegi vezetőség megmondta, hogy minden oké itt még a kerítés is kolbászból van, szóval aggodalomra semmi ok 💪🏻.
A saját maguknak való ellentmondás, a logikátlanság egyáltalán nem zavarja Moncadáékat.
Télen hatan érkeztek a Futuróhoz a kuváló őszi eredmények miatt, ebből hárman 30 év felettiek voltak.
Ha a fiatalok képzése, fejlesztése, nagycsapatba építése a cél, nem pedig a Futuro helyezése, meg hogy melyik ligában játszik, akkor minek is kellett ez a három, bizonyítottan középszer? Az, hogy hol szerelel egy együttes, igenis fontos. Ha a Liverpoolt berakja valaki a harmadosztályba, garantáltan le fog épülni, vissza fog fejlődni, mert alacsonyabb lesz a szint, amit meg kell ugrania. Az a semmi, amit a Futuro idén előadott, az alacsonyabb ligában lehet, hogy elég lesz. És akkor milyen szintű lesz a fejlődés csapatszinten és a játékosok szintjén? Oké, hogy fiatalok játszanak a Futuróban, de nem annyira fiatalok. A jelenlegi képzés, fejlesztés azt eredményezte, hogy 18-19-20 éves játékosok már az élvonalban játszanak – HA TÉNYLEG JÓK. Amennyiben azonban egy 20-21-22 éves játékos, aki persze fiatalnak mondható, még a Futuróban, a C meg D ligában játszik, akkor ott baj van. Abból jó eséllyel nem lesz jegyzett focista. Aki jó, azt szinte biztosan nem 21-22 évesen fedezik fel.
De egyébként meg ki fedezte volna fel vagy fedezné fel ezeket? Bonera, aki focistaként és edzőként is értékelhetetlen volt? Vagy Tassotti, aki edzőként olyan szintet üt meg, mint Ibrahimovic tanácsadóként?!
A Milan Futuro célja kezdetben valóban a fiatal játékosok folyamatos, versenykörnyezetben történő fejlesztése volt, és ezzel összhangban állt a Serie C-s indulás. Az viszont nem kérdés, hogy a projekt az első idényében megbotlott: a csapat eredményessége nem volt megfelelő, és ez kockára tette a fejlődési környezet minőségét is. A Serie D szintje nem biztosítja ugyanazt, mint a C ez tény, de nem katasztrófa. Nem azért nem fog egy fiatal játékos a Milan utánpótlásába igazolni, mert a tartalékcsapat a D-ben szerepel. Maga a Milan név a vonzó, és ezt a fiatalok pontosan tudják, ezt már leírtam korábban is.
A télen érkező rutinos játékosok igazolása első ránézésre valóban ellentmond a „fiatalítási” célkitűzésnek, de egy kiesés elleni küzdelemben gyakran szükség van tapasztalatra, főleg, ha az eddig pályára lépő fiatalok nem tudták elérni a kívánt szintet. Ez tehát lehet tűzoltás, nem pedig a projekt filozófiájának megtagadása. Ennyire görcsösen, mereven senki nem ragaszkodhat semmihez. Ha szükséges, kell a korrekció és azért nem megtenni, mert „Futuro” a csapat neve vagy mert, fiataloknak lett létrehozva, egyáltalán nem életszerű. Ez olyan, mintha valaki eldönti, hogy csak salátát eszik, és ha nincs otthon zöldség, akkor inkább éhen marad.
Tegyük fel a kérdést: tényleg az a legnagyobb baj, hogy az eddig nem létező utánpótlás-nevelési struktúra végre valamilyen formát kapott, versenyeztették őket egy szinten, és kiderült, nem elég jók? Ez nem probléma, ez a csupasz valósága annak, hogy a múltban senki nem fektetett energiát erre a részlegre. Miközben máshol ez alap. A Juventus Next Gen az elmúlt években már több saját nevelést is be tudott emelni a felnőtt csapatba (pl. Fagioli, Miretti), vagy jó áron tudta értékesíteni őket. A Benfica 2023-ban 140 millió euró feletti bevételt ért el kizárólag saját akadémisták eladásából. A Milannál eközben annak is örülni kell, ha Pobegát el tudjuk passzolni. Ez nem utánpótlás-nevelés, ez a semmi.
Ami a 20–22 éves játékosok szerepét illeti: természetesen vannak kivételek, akik később érnek be, és a Futuro egyik célja épp az, hogy ezeknek is legyen tere a fejlődésre, akik nem a 18 éves csodagyerekek kategóriájába esnek. Nem mindenki Leao vagy Camarda. A profi karrier elindításához gyakran több idő és egyéni út szükséges, lásd például Calabria vagy Gabbia példáját, akik nem robbantak be tinédzserként. (Mondjuk most sem annyira, de legalább piacképesek/voltak bizonyos értelemben.) A Futurónak igencsak megtisztelő a Liverpoolhoz hasonlítani, de ez egy picit túlzás. 😄 Valószínűleg a Liverpool soha nem kerül a harmadosztály alá, a Futuro pedig soha nem léphet feljebb, mint a harmadosztály a szabályok értelmében.
A szakmai stáb kritikáját főleg Bonera és Tassotti kapcsán értem, de itt is érdemes különválasztani a megítélést. Bonera valóban nem volt karizmatikus játékos, de az utánpótlásban nem ez a döntő, hanem az, hogy képes-e hosszú távon strukturált munkát végezni, és együtt dolgozni a tehetséggondozási részleggel. Valószínűleg nem tudott, de akkor most minden alkalommal a kurva anyját a főnöknek, mert hozott egy döntést? Én pedig a legjobb dolgozó természetesen sokkal jobban tudnám azt csinálni, amit ő? Nem lehet hibázni ebben a tökéletes világban? Vagy nem értem. Tassotti esetében pedig egy olyan szakemberről beszélünk, aki évtizedek óta része a Milan struktúrájának, dolgozott Ancelotti, Allegri és mások mellett is lehet kritizálni, de leírni mint „értékelhetetlent”, nem indokolt. Főleg nem ebben a kontextusba.
A Futuro-projekt első éve valóban tanulságos, és komoly korrekcióra lesz szükség. A célkitűzések nem tűntek el, de a megvalósítás akadozik, és a szerkezeti hiányosságok (játékosprofil, stílus, edzői vezetés) világosan megmutatkoztak. Az viszont nem kérdés, hogy a Serie D nem lehet végállomás, hanem legfeljebb egy figyelmeztető kitérő, amit nyáron helyre kell hozni, strukturált átvilágítással, nem pusztán új igazolásokkal. Ami meg is fog történni. Ez a hozzászólás hatékony a figyelemfelkeltésre és a vitagenerálásra, de szakmai elemzésként kevésbé meggyőző, sajnos. Kár, pedig a múltkori elég komolyra sikeredett. ✌😁
„Tegyük fel a kérdést: tényleg az a legnagyobb baj, hogy az eddig nem létező utánpótlás-nevelési struktúra végre valamilyen formát kapott,”
A legnagyobb baj ,hogy akkor is hazudsz amikor kérdezzel 😄😄
Simic, Jimenez tavaly
Előtte Bellanova, Brescianini, Maldini , Dollár, Locatelli, Calabria, De Sci akik vállogatottig vitték és még van egy rakatt aki Seria A szint lent csak.
Ezek akkor mind a nemlétező struktúra eredményei.
Illetve tudom nem sok sütni valód van, de a D liga nem is számít profi ligának a C-vel ellentétben.