Diego Sia és Alessandro Bonomi szállította a Milan ificsapatának, a Primaverának a győzelmét Monzában az olasz bajnokság nyitófordulójában.
Ignazio Abate irányításával a Milan Primavera szombaton győzelemmel rajtolt és idegenben 3-1-re nyert a Monza ellen a Primavera bajnokság 1. fordulójában. Az első helyzet Davide Bartesaghi előtt adódott, azonban a bal lábas lövését védte a Monza kapusa. A 19. percben a piros-feketék megszerezték a vezetést: Hugo Cuenca ugratta ki Alessandro Bonomit a tizenhatoson belül, aki ballal a léc alá bombázott (0-1). A hazaiak jól reagáltak és a 33. percben egyenlítettek. Andrea Ferraris szabadrúgást végezhetett el a tizenhatos vonala előtt és kilőtte a kapu hosszú oldalát, Andrea Bartoccioninak esélye sem volt hárítani a lövést (1-1).
A Rossoneri erőteljesen bekezdett a második félidőben és néhány másodperc alatt előnybe került: Diego Sia letámadott és kihasználta a hazai védők bizonytalanságát, majd közelről a kapuba lőtt Andrea Mazza kapus mellett (1-2). Pár perccel később növelte az előnyét a Milan és egy beadást követően Kevin Zeroli átadását Sia a kapuba pofozta (1-3). A vendégek továbbra is domináltak, azonban több gól nem született. A meccs hátralévő részében Eletu, Sia és Scotti előtt is adódtak lehetőségek, de nem jártak szerencsével. A második félidőben csereként pályára lépve debütált a Real Madridtól érkezett Alex Jimenez és a 15 esztendős Francesco Camarda is.
Ignazio Abate, a Milan Primavera edzője a meccs után: „Nagyon jó mérkőzést játszottunk annak ellenére, hogy elkövettünk néhány hibát. Van még hová fejlődnünk, ezúttal egy erős csapat ellen játszottunk, de jól tartottuk magunkat. Jól kezdtük a meccset, aztán az ellenfél kiegyenlített. A második félidőben feltüzeltük magunkat és győzni akartunk. Szeretném kiemelni a csapat szellemiségét: nagyon fiatal együttes vagyunk és a győzelemmel való szezonkezdés nagy önbizalmat ad a jövőre nézve.”

PRIMAVERA: MONZA-MILAN 1-3
Időpont: 2023.08.26.
Helyszín: Monzello Sportközpont, Monza
Gólszerzők: Ferraris (33.) ill. Bonomi (19.), Sia (46., 50.)
Sárga lapok: Lupinetti ill. Bakoune
KEZDŐCSAPATOK:
MONZA (3-5-2): Mazza; Graziano (78′ Cagia), Ravelli (52′ Bagnaschi), Brugarello; Marras, Dell’Acqua (46′ Zoppi), Colombo, Lupinetti, Ferraris; Fernandes (78′ Troise), Longhi (52′ Goffi).
Cserék: Ciardi; Berretta, Capolupo, De Crescenzo, Giubrone, Martins.
AC MILAN (4-2-3-1): Bartoccioni; Bakoune (46′ Jiménez), Simić, Nsiala, Bartesaghi; Victor, Stalmach (69′ Perrucci); Cuenca (75′ Scotti), Zeroli, Bonomi (69′ Camarda); Sia (86′ Malaspina).
Cserék: Raveyre; Magni, Paloschi, Parmiggiani; Mancioppi; Liberali.
ÖSSZEFOGLALÓ:
KÉPGALÉRIA:







