2022. november 29., kedd

Udinese-Milan 1-2: Játékos statisztikák

-

A Milan értékes három ponttal távozott Udinéből és továbbra is vezeti az olasz bajnokságot. Az összecsapás után egy cikk erejéig összegyűjtöttük a statisztikákat.

A piros-feketék 26 egymást követő bajnoki meccsen vették be legalább egyszer az ellenfél kapuját és ezen periódus alatt 61 gól született. A klub történelmében ennél két hosszabb sorozat van: 1949-ben zsinórban 27, míg 1973-ban 29 bajnokin keresztül lőtt gólt a Milan.

A Milan hat forduló után az első helyen áll a tabellán 16 ponttal, míg a második a Sassuolo 2 ponttal lemaradva. A harmadik illetve negyedik helyen a Juventus és az Atalanta tanyázik 12-12 egységgel.

Az elmúlt 25 évben az idei szezonon kívül kétszer fordult elő, hogy a Milan az első 6 fordulóban 5 győzelmet szerzett: 1995/96 (Fabio Capellóval) és 2003/2004 (Carlo Ancelottival).

A Milan az egyetlen csapat a Serie A-ban, amely mindegyik mérkőzésén vezetést szerzett ebben a szezonban, ráadásul a Rossoneri egy percet sem játszott hátrányban.

Az 1994/95-ös idény óta – vagyis amióta bevezették a három pontos rendszert – mindössze három alkalommal fordult elő, hogy egy Milan játékos sorozatban hat mérkőzésen gólt tudott szerezni a Serie A-ban. Ez Andriy Shevchenkónak 2001-ben, valamint Zlatan Ibrahimovicnak 2011-ben és 2020-ban sikerült.

A Serie A júniusi újrakezdése óta Ibrahimovic több gólból vette ki a részét, mint bárki más az olasz élvonalban. A svéd klasszis 19 találatban vállalt szerepet 14 gól és 5 gólpassz formájában.

A 2017/18-as idény óta Franck Kessié és Hakan Calhanoglu a Milan legeredményesebb játékosa a Serie A-ban. Mindkét játékos 18-18 gólt szerzett az említett időszakban.

A szavazatok alapján Zlatan Ibrahimovic lett az Udinese elleni meccs MVP-je.

Davide Calabria 5 szerelést mutatott be az Udinese ellen, ennél többet senki sem szerelt a csapatból. Az olasz hátvéd az első hat bajnoki mindegyikén a legtöbb szereléssel zárt.

Theo Hernández szinte az összes párharcát megnyerte a mérkőzésen: 13-ból 12-szer megverte ellenfelét a földön illetve a levegőben – ami 92 százalékos hatékonyság. Ezen kívül 100 százalékos cselezési mutatóval zárt és kulcspassza is volt.

Simon Kjaer nevéhez fűződik a leggyorsabb sprintsebesség a mezőnyben.