2022. szeptember 25., vasárnap

Fölényes győzelem a Derthona ellen

-

A Milan szombat délután 17:30 kezdettel lépett pályára a milanellói edzőközpontban a Serie-D-ben szereplő Derthona csapata ellen egy barátságos felkészülési mérkőzés keretein belül. A rossoneri 11-0-ra legyőzte ellenfelét.

A piros-feketék nagy nyomást gyakoroltak az ellenfél kapujára a találkozó első 15 percében. A 17. percben Stephan El Shaarawy passzolt Antonio Nocerinóhoz aki a kapuba lőtte a labdát. (1-0). Négy perccel később Mario Balotelli kapott labdát majd a kapu felé fordult és 17-18 méterről kilőtte a bal felső sarkot. (2-0). A 31. percben Antonio Nocerino ívelt középre és Matias Silvestre a kapuba fejelte a labdát. (3-0). Ez volt az első gólja az argentin védőnek, mióta csatlakozott a klubhoz. A 34. percben Stephan El Shaarawy indult meg majd egy fantasztikus szólót követően a kapus mellett eltolta a labdát és a kapuba gurított. (4-0).  Az első félidő vége előtt, a 42. percben Boateng tüzelt a jobb oldalról ám a kapus hárított és Balotelli elé pattant a labda aki közelről magabiztosan fejelt. (5-0).

Megkezdődött a második félidő. A 47. percben Sulley Muntari fordult le az ellenfél játékosáról majd 20 méterről a kapu jobb sarkába lőtt. (6-0). Az 58. percben M’Baye Niang végezte el a szögletet. Ezúttal Cristian Zaccardo volt eredményes. (7-0). A 65. percben Urby Emanuelson futott fel a bal szélen majd középre ívelt és a 16-oson belül helyezkedő Andrea Petagna a kapuba fejelt. (8-0). A 77. percben Dimitrio lábáról pattant a kapuba a labda. Öngól. (9-0). A 80. percben Niang volt eredményes. (10-0). A 88. percben ismét M’Baye Niang szerzett gólt, beállítva a 11-0 arányú végeredményt.

A mérkőzés góljai:

AC MILAN – DERTHONA 11-0
Időpont: 2013.08.17. 17:30
Helyszín: Milanello

A kezdőcsapatok:

AC MILAN 1. félidő: Abbiati – Abate, Mexes, Silvestre, Constant – Montolivo, De Jong, Nocerino – Boateng, Balotelli, El Shaarawy.

AC MILAN 2. félidő: Amelia – Galliani, Zaccardo, Zapata, Emanuelson – Poli, Cristante, Muntari – Niang, Petagna, El Shaarawy.

DERTHONA: Lamantia – Deruggiero, Tignonsini, Camussi, Zefi – La Caria, Temperino, Montingelli – Gilio, Mussi, Mazzocca.