Radikális változtatásokat és jelentős tőkeinjekciót tart szükségesnek az olasz futballban Paolo Maldini, ahhoz hogy az itáliai klubok ismét versenyképesek legyenek az európai kupaporondon. A Milan korábbi játékosa a legnagyobb gondnak az elöregedett stadionokat, a kivétel nélkül veszteséges klubokat tartja, melyek 2010 óta képtelenek eljutni az európai kupákban a végjátékig.
„Ahhoz, hogy versenyezzünk Európa élcsapataival, pénzt kell befektetni, nincs más út annak a szintnek az eléréséhez” – mondta a 126-szoros válogatott.
Maldini rávilágított arra, hogy a Serie A-ban címvédő és listavezető Juventus kiváló együttes, de csak Olaszországban, mert amikor a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozott a Bayern Münchennel, látható volt a különbség a két gárda között, s ez a 4-0-s összesítésben is megnyilvánult.
„Látható volt ez a Juventus–Bayern párharcban is. A Juve nagyszerű csapat, főleg az olasz mezőnyben, de ha egy olyan csapat, mint a Bayern kell megmérkőznie, látható a különbség. Még legalább két-három kiváló játékosra van szüksége a csapatnak” – folytatta a Milan ikonja.
„Az 1990-es években hét nagyszerű csapatunk volt: a Milan, az Inter, a Juventus, a Parma, a Lazio, a Roma és a Fiorentina. Ha megnézzük azokat a csapatokat, láthatjuk, hogy rengeteg kiváló játékos szerepelt bennük, de volt néhány őrült invesztálás, és néhány csapat, mint például a Parma és a Lazio csődbe ment. Aztán ott van a Moratti és a Berlusconi família, akik sok pénzt tettek a labdarúgásba, és még mindig kitartanak, még ha nehéz is”
Olasz csapat az Internazionale 2010-es végső sikere óta nem jutott a legjobb négy közé a BL-ben, ráadásul ebben az időszakban az Európa Ligában sem volt elődöntős egyetlen olasz együttes sem.
Maldini, aki öt BEK-, illetve BL-siker részese volt az AC Milannal, úgy vélte, az egyik legnagyobb gond, hogy Olaszországban öregek és ezáltal elavultak a stadionok. Kiemelte, hazájában minden klub veszteséges, ami tarthatatlan. Szerinte példát kellene venni olyan ligáktól, amelyek nyereségesek. Azt viszont pozitívnak értékelte, hogy a Serie A-s csapatok mostanság a fiatalok felé fordultak.
A napokban Aurelio De Laurentiis, a bajnokságban második helyezett Napoli elnöke, továbbá Antonio Conte, a Juventus vezetőedzője is hasonló véleményt fogalmazott meg.
Általános vélekedés szerint az olasz csapatokat azért is érintette sokkal komolyabban a gazdasági válság, mint más európai országok együtteseit, mert a Juventust kivéve még saját stadionjaik sincsenek a kluboknak, melyekből növelhetnék bevételeiket.
Az elmúlt 30 év egyik legjobb védőjének számító Maldini 2009-es visszavonulása óta nem vállalt szerepet a labdarúgásban, most azonban őt nevezték ki nagykövetnek a nyári, Egyesült Államokban megrendezendő Nemzetközi Bajnokok Kupája elnevezésű tornára. A korábbi klasszis szerint az olasz klubok sokat tanulhatnának az amerikaiaktól, már ami a sport üzleti megközelítését illeti.
„Tanulhatnánk a mentalitásukat. Olaszországban még mindig vannak törvények, amelyek nem működnek. Ha kimegyünk a San Siróból, még mindig találkozhatunk olyan árusokkal, akik nem eredeti tárgyakat adnak el. Így volt ez, amikor elkezdtem játszani, és azóta sem változott. Ezt nem lehet megengedni”
„Nem dolgozom a labdarúgásban. Alapvetően az apa szerep köt le, a két fiam, és magamra is szánok egy kis időt. 25 évig játszottam, és azt hiszem, szükségem van egy kis pihenőre. Különböző dolgokkal, sokféle üzlettel vagyok elfoglalva, és élvezem az életet” – zárta mondandóját Maldini.
12 hozzászólás
Igaza van sajnos.
Mondjuk az gáz és röhejes pl h a San Siroban a nézők részére nincs kialakítva női mosdó! 🙂
Hiába próbálkozott ez ügyben a stadiont bérlő két klub illetékese a város vezetésénél ez ügyben is süket fülekre találtak.
Sajnos jól beszél paolo de legalábba sok nagyokosnak(legalábbis azt hiszik magukról) tanulhatnának maldinitöl és ö lehetne a stadion felelöse ö intézné az ügyeket xD
Az,hogy egy olyan játékos ,mint Maldini,25 évnyi játék után kilép a labdarúgás környezetéből,mindent elmond az Olasz labdarúgás mai helyzetéről..
Oké,hogy a család az első,de biztos más oka is van,hogy így döntött..
ránézek erre a képre és az jut eszembe hogy akkor még mekkora minőséget képviselt a csapat. az erő jut eszembe róla! aztán mi van most, szánalmas:(
2.kép
Maldiniből nem kér a Milan vezetése.Ez a napnál is világosabb.Maldini nem az a fajta ember meglátásom szerint aki úgy táncolna ahogyan pl Berlusconi fütyülne.(lásd Allegri)Főleg akkor nem ha Berlusconiék elképzelései nem egeznének Maldini nézeteivel.És lássuk be Berlusconi féle brigáddal nem lehet éppen egy leányálom együtt dolgozni.Főleg a vezetőségben.Az meg h Maldini miért nem vállal munkát magában az olasz futballban erre szerintem Maldini a cikkben elfogadható és egyben világos választ ad.A Maldini név meg amúgy is egybe forrt az évtizedek alatt a Milannal és érhető is h az olasz futball jelenlegi helyzetében ezt a nevet nem adja más klubhoz/klubokhoz annak ellenére sem ha éppen jelenleg egy Milan nem tart igény Maldinire.Szerintem egy napon Maldini vissza tér az olasz futballba.Vagy így vagy úgy.És nem biztos h az első állomása pont a Milan lesz.
Az, hogy nem jók a stadionok, miben befolyásolja a csapatok teljesítményét???
A hangsúly nem elsősorban a stadionok állapotán, hanem a tulajdonjogán van. A cikk is említi, hogy Olaszországban nem a csapatok a tulajdonosok, hanem jellemzően az önkormányzatok, a klubok csak bérlik a létesítményeket. Így nem juthatnak pluszbevételhez azzal, hogy különböző rendezvényekre kiadják a stadiont, sőt, nekik is bérleti díjat kell fizetniük.
De azért nem elhanyagolható az sem, hogy nem is túl modernek ezek a stadionok. (Többségük még a ’90-es VB-re lett felújítva, azóta max. „maszatoltak” rajtuk egy kicsit.) Különösen a nők és a családok nyilván szívesebben mennek meccsre, illetve kísérik el a családfőt egy szebb stadionba, ahol ha kedvük tartja előtte/utána/közben beülnek, egy étterembe vagy vásárolgatnak. (Szinte az összes modern létesítményt ma már úgy építik, hogy egyben „plaza” is, még messzire sem kell menni, lásd ETO Park.) Hogy olyan apróságot már meg se említsek, hogy a stadionban van kulturált mosdó… Mindez értelemszerűen szintén a klub bevételeit, és így anyagi lehetőségeit javítja. Azt pedig Puskás óta tudjuk: kis pénz kis foci, nagy pénz, nagy foci…
Ráadásul ezek a folyamatok egymást gerjesztik: minél jobb a színvonal és minél nagyobb célokért küzd egy csapat, annál többen lesznek a nézőtéren.
Hatalmasat csalódnék Paoloban, ha más olasz klubcsapatnál bármilyen melót elvállalna, esetleg a válogatottban…
Respect!!!
Nem is hiszem, hogy fog. Ne feledjétek a 3-as mez a Maldini ifjaknak van fenntartva 🙂