Jelentősen megfiatalodott a Milan kerete az augusztus 31-én zárult mercato után.
A 32 főből aki az első csapathoz tartozik mindössze 7-en vannak 30 év fölött. (Abbiati, Amelia, Mexes, Yepes, Bonera, Antonini, Ambrosini). Az átlagéletkor: 25.7 év.
A vezetők 18,75 millió eurót költöttek a nyáron erősítésekre. A legdrágább vételünk Pazzini, a maga 7,5 millió eurós árával. A távozó játékosokból 63,55 millió euró folyt be a klub kasszájába, tehát majdnem 45 millió eurós profitot termelt a klub a nyáron. (Ebben a számsorban értelemszerűen nincs benne a távozó és az érkező játékosok fizetése közti különbség, ami szintén jelentős megtakarítás a klubnak.)
A lehető legfiatalabb játékosokból összeállítható kezdő: Gabriel;De Sciglio – Acerbi – Zapata – Didac; Constant – Strasser – Valoti; Carmona; El Shaarawy – Niang
A legidősebb: Abbiati; Abate – Bonera – Yepes – Antonini; Flamini – Ambrosini – Muntari; Emanuelson; Robinho – Pazzini.
A keret legértékesebb játékosa a transfermarkt.de alapján jelenleg: Pato (28,5 millió euro), Boateng (23 millió euro) és Robinho (18,5 millió euro).
28 hozzászólás
Hogy lehet hogy a távozók csak 63,55 millóba kerültek.
Mikor Ibráért és Silvaért katunk 70-et :S
lehet, hogy az miatt, hogy még kell/kellet fizetni a barcának Ibra árából. Ez csak találgatás.
ez akkora hülyeség, amit írtál. az adó elviszi a többit nem csak Magyarországon van állambácsi. Barcának semmi köze Ibrához csak egy barom írta hogy nem fizette ki a Milan a teljes összeget.
Én is úgy tudom, hogy több éves lefizetésre hoztuk el!!!
Olvasd el ezt a cikket!
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/barcelona-a-milan-meg-mindig-tartozik-ibrahimovic-araval-2151273
Nem egy barom írta/mondta ezt, ráadásul ez az oldal is átvette a hírt:
http://www.acmilan.hu/2012/07/23/a-milan-meg-mindig-tartozik-ibra-aranak-egy-reszevel/
Gila: emlékszel mikor nyár elején azt mondtad, hogy hülye vagyok és nem fog 10ember távozni a csapatból… na látod mi lett :-))
Mást nem is adtunk el! Egyedül még Cassanoért kaphattunk volna zsét, de ő is csereüzlet része volt, úgyhogy… Csak Ibra meg Silva került eladásra, az megint más kérdés, ogy sokkal többet ki lehetett volna hozni a transferből (Silvaért adtak volna az első körben majdnem 60 millát, ha későb ibrát is eladjuk 20 ért, az már 80!, de nem, mi eladtuk mind a kettőt 62-ért).
oroszki te mirol beszelsz nem kaptunk 70 et 😛
Azt lehet tudni, hogy tavaly mennyi volt az átlagéletkor?
Lehet, ha kiszámolod a tavalyi keret tavaly ilyenkori átlagéletkorát 🙂
azt hiszem, 29,8 év volt az átlag életkor tavaly, a serie a-ban (de még a nemzetközi top klubok között is) messze a legmagasabb életkorral rendelkeztünk. az idei már majdnem jó. De nem bánnám ha még egy kicsit kisebb lenne ez a szám.
Lezárult a Mercato!
Ne színezzük:ezt nagyon benézték Gallianiék.Nem így tervezték..
Ők úgy gondolták,hogy menni fog amit pár éve csinálnak.Kölcsön veszem valami opcióval,Közös tulajdon majd kifizetem a felét,meggyőzöm valahogy őket,hogy engedjék el a Milanba mert ott megtiszteltetés játszani,a lényeg,hogy ne vagy csak kevés pénzt adjunk ki!
Ez már nem fog menni!Ezt mutatja az utolsó napok kapkodása is..
Érkeztek: Gabriel,Zapata,Acerbi,De Jong,Traoré,Montolivo,Constant,Niang,Pazzini,Krkic
Távoztak:Aquilani,Gattuso,Merkel,Zambrotta,Seedorf,Van Bommel,Inzaghi,Nesta,Maxi López,Thiago Silva,Ibrahimovic,Cassano
Tény:nem erősödtünk,pedig az előző idényünk sem volt sikeres.Egyetlen pozitívum,hogy fiatalodtunk.Semmi baj nem lenne ezzel ha Silva és Ibra marad.De így ez kevés lesz olyan célokhoz amit eddig elért az AC Milan!
Világsztár megint nem érkezett,vannak fiatalok akikből még lehet de akkor gondolom eladjuk egyből.
Én úgy gondoltam,hogy Kaka-ra majd azért áldoznak pénzt,de nem.Még ő rá sem…
És arról,hogy mennyit kasszíroztunk be(mert ugye”szabadultak” fel pénzek)és mennyit adtunk ki inkább nem is írok…
Mert az még a Financial Fairplay szabályainak sem felelne meg 🙂 Ugye?kedves Galliani úr 🙂
Mi történt a 2011/12-es szezon befejeztével?
Abban a pillanatban, amikor bejelentették a szenátorok távozását, nem hittem volna, hogy eddig jutunk! Sőt… nagyon reménykedtem abban, hogy a Barca-Real-Bayern-United-City kvintett legfőbb kihívói leszünk, hittem benne, hogy egy-két igazolással teljesen partiban lennénk velük!
Kicsit bántott a szenátorok „elküldése”, mert Milan-szurkoló vagyok több mint 20 éve, és ezek a játékosok (ha nem is a kezdetektől, amióta szurkolója vagyok a csapatnak) egyet alkottak számomra a Milannal. (Egyikük sem egy Maldini volt, ez biztos. De nehéz is lenne rá hasonlítania bárkinek, hiszen Paolo csak egy volt, s van egy olyan érzésem: soha nem lesz hasonló emberünk.)
Ennek ellenére voltak olyan emblematikus figurái a Milannak, akiket fájó szívvel kellett elengednie minden Milan-szurkolónak. Itt van például Gattuso. Lehet őt szeretni vagy utálni. Azt viszont senki sem vonhatja kétségbe, hogy alázatával, lelkesedésével, küzdeni tudásával leendő és jövőbeni futballisták ezreinek mutatott példát. Emberek százai csodálkoztak minden héten azon, hogy honnan van még egy „tüdeje”. Volt Seedorfunk, Nestánk, Zamrottánk, Inzaghink, Van Bommelünk is… Elmentek, mert menniük kellett, az idő vasfoga sajnos megette őket. Ugyan nem a Milanban lettek „sztárok”, nem a piros-fekete alakulatnál kezdték meg pályafutásukat, de úgy érzem: teljesen mindegy, hogy másfél évet voltak nálunk vagy 10 évet, „szívünk csücskei” voltak.
A távozásuk után úgy érzetem, hogy valami elindult a csapat háza táján. Az évek óta (évtized óta?) halogatott fiatalítás megkezdődött. Örömmel fogadtam a hírt. A legmerészebb álmaimban (negatív értelemben) sem gondoltam volna, hogy ennek a fiatalítási hullámnak milyen hátsó szándéka lesz. Mert azt senki sem mondhatja, hogy nem előre megírt forgatókönyv alapján történt minden. Már jóval korábban tisztában volt vele a vezetőség, hogy a kiadás csökkentése, ezzel együtt a bevétel növelése lesz fő cél. A tervük beteljesedéséhez pedig minden eszközt bevetettek: utalok itt az Ibra körüli mizériára, Cassano-féle nyilatkozatra, Silva fizetésemelési igényének hangoztatására. Emlékszünk még arra a „jelentéktelen” Ibra-nyilatkozatra? Ugyan már… Egy ilyen súlytalan nyilatkozat miatt behívatták Raiolát, megszellőzették a távozásának lehetőségét? A színjátszás magasiskolája folyt Milánóban!
Volt egy pont, amikor fogalmam sem volt róla, hogy sírjak vagy kínomban nevessek: az, amikor a hosszas huzavona után, a kudarcot vallott párizsi érdeklődés után bejelentették (mint derült égből a villámcsapás) a két legnagyobb sztárunk eladását. Éreztem, hogy baj lesz. A legszörnyűbb pedig az volt, hogy augusztus 31-ig attól kellett rettegni: melyik sztárunkat(?) adják még el. Örömmel konstatálhatjuk, hogy „csupán” Cassano hagyta el Milánót. Nagy érvágás, de ebben a helyzetben örülhetünk annak is, hogy még jobban nem gyöngítették le a csapatot.
Nem szabad csupán a negatívumokról beszélni. Sajnos több van belőle, de próbáljunk meg a pozitívumokról is szót említeni, mert azért az is van.
1, Nem számoltam ki pontosan, hogy mennyit csökkent a csapat átlagéletkora, de biztosra veszem, hogy szignifikáns különbség mutatkozik a tavalyihoz képest. A terhelhetőség és a csapatépítés szempontjából mindenképp jó döntésnek bizonyult.
2, Az érkezők túlnyomó többsége megüti azt a szintet, amit a Milanhoz érkezőknek meg kell. Nagy fogásnak tartom Montolivo, De Jong leigazolását. Pazzini és Zapata transzferéről nem merem ezt előre kijelenteni, de mindenképp jónak tartom őket. Legfőképp: anyagilag (minden értelemben) megérte. Didac Vila „visszahívása” kifejezetten örömteli; az már kevésbé, hogy rögtön el akarták adni a Valenciának. Krkic és Niang kettős a csatársorban még sok mindenre viheti, de nem ájultam el a hír hallatán. A legnagyobb kérdőjel számomra: Constant. Lehet, hogy hiba ezt kijelenteni – ilyen korán -, de Acerbi és Traoré leigazolása nagy baklövés volt. Nem azért, mert drágák voltak. Nem azért, mert sok lenne a fizetésük. Egyszerűen azért, mert a képességeik nem arra predesztinálják őket, hogy a Milan mezét viselhessék. Ritkán kívánja az ember, hogy ne legyen igaza, de most mindenképp örülnék neki, ha legalább az egyik rám cáfolna! Gabriel? Őt nem ismerem, de van egy olyan érzésem, hogy sok meccsen nem kap lehetőséget.
3, Az olasz bajnokság nem annyira erős, hogy csodaszámba menne egy estleges 2. vagy 3. hely a Milantól. A Bajnokok Ligájában nagyon szerencsés sorsolásunk volt. Ha ebből a csoportból nem jutunk tovább, akkor a játékosoknak, edzőknek, vezetőknek, orvosoknak el kell gondolkodniuk a folytatáson. A meggyengült Malaga és az Anderlecht nem lehet komoly riválisa a csapatunknak, a Zenit viszont meglephet minket, a csoport második helye is elképzelhető. Kicsit több esélyt látok arra, hogy mi nyerjük a csoportot. A kulcsmomentum egy estleges ki-ki meccsen? Allegri és Spalletti külön csatája lehet. Valljuk be őszintén, ha ezen múlik, nagy hendikeppel indulunk…
Konklúzió:
Arról, hogy milyen gazdasági nehézségek támadtak a Milannál/Fininvestnél/esetleg Berlusconinál (a büntetésen kívül), fogalmam sincs. Az biztos, hogy nem szórakozásból adták el a 2 legnagyobb játékosunkat; valamint a fent említett szenátorok sem Galliani „heppje” miatt távoztak. A vezetők reakcióiból és cselekedeteiből arra következtethetünk, hogy nagy baj van. Annak az esélye, hogy csupán erre a szezonra hat ki a krízis, igen minimális. Remélem, hogy hamarosan kilábalunk ebből a helyzetből, mert olyan veszteség érheti ezáltal a klubot, amit nagyon nehéz lesz majd helyrehozni – ha egyáltalán lehet. Egy olyan lejtőn indult el a klub, aminek a meredekségét nem látom, mert bizonyos akadályok nehezítik a tisztánlátást (pl: Galliani és Berlusconi mellébeszélései).
Az átigazolási politikánk több ponton vérzik. Az európai elit szintjén igen szerénynek nevezhető összeget költöttünk átigazolásokra. De a legnagyobb probléma nem azzal van, hogy nem igazoltunk sztárjátékost, hanem azzal, hogy a még meglévőket is „áruba bocsátottuk”.
Hiába van egy tűrhető kezdő tizenegyünk. Az Abbiati/Amelia – De Sciglio/Abate, Mexes, Zapata, D.Vila/Emanuelson – Montolivo, De Jong, Nocerino – Boateng – Pato, Pazzini/Robinho kezdő nem nevezhető rossznak. A cserék között számolhatunk Acerbivel, Bonerával, Constanttal, El Shaarawyval, Muntarival, stb. De Allegri sajnos hibát hibára halmoz.
1, Nem tudja eldönteni, hogy ki legyen a kezdő balhátvéd. Lehet, hogy nagy kívánság, de egyszer megnézném Emanuelsont ezen a poszton.
2, A középső védők: szerintem még most sem körvonalazódott Allegri fejében, hogy melyik duó kezd.
3, Középpálya: ebben a szisztémában, amit Allegri erőltet (igazi irányító nélkül) nem túl sok ez a 3 védekező típusú játékos? Igaz Montolivo képes a játék szervezésére, Nocerino sem ügyetlen labdával, de mégis olyan érzésem van, hogy ez így kevés.
4, Irányító: Boateng. Sok poszton el tudnám képzelni, de irányítóként szerintem totális kudarcot vallott. Ilyen kevés gólpasszal nem lehet valaki irányító. Egy irányítónak irányítania kell!!!
Nem szeretnék csupán „felette törni pálcát”. A legnagyobb hibát a vezetőség követte el: Kakával kapcsolatban. Szinte kizárt, hogy Kaká ne akart volna elmenni Madridból (Özil és Modric a vetélytársa), s ne ment volna bele a fizetéscsökkentésbe. Az ára sem lett volna olyan borsos. Gondoljunk bele: 2012-ben egy Kakáért!!! hajlandó lenne egy klub fizetni 12 millió eurót (persze csak kölcsönvétel után, s ráadásul olyan előzményekkel, mint Aquilani). Nem csoda, hogy „elzavarta” Gallianit a királyi gárda vezérkara. Ez szerintem szánalmas próbálkozás volt. Egész egyszerűen alibi tárgyalások folytak, eszük ágában sem volt megszerezni a brazil karmestert. Arra a posztra nem sikerült igazolnunk senkit, ahova muszáj lett volna. Minden más posztot meg tudnak oldani a srácok, csak ezt az egyet nem. A legfontosabbat!!!
Nem tudom, hogy ki miként vélekedik a dologról. Én azt mondom, hogy több mint 20 éve szurkolok a Milannak, de ilyen letargikus állapotban egyik szezon kezdetén, átigazolási szezon végén nem voltam még. Soha nem hittem, hogy odáig jutok, hogy szeretett csapatom jövőjét veszélyben lássam. Lehet, hogy most a csalódottság, az elkeseredettség beszél belőlem, de nem látom a fényt az alagút végén. Hiába szimpatizálok Berlusconival (mindig Galliani volt számomra a fő „ellenség”), olyan furcsa érzésem van, hogy ebből a krízisből ő már nem képes kivezetni a csapatot. Előbb-utóbb váltani kell.
Ez a csapat mindig szerethető volt (a Berlusconi-éra alatt). Sok olyan ismerősöm van, aki kifejezetten gyűlöli az olasz futballt, de a Milant mindig másképp kezelték. Szerintem nem csupán az én környezetemben vannak ilyenek, hanem szerte a világban. Persze vannak rengetegen, akik imádják a Milant. Csak egyet ne felejtsünk el: valamiért megszerették a Milant, úgy, ahogyan mi is. Maldini, Baresi, Van Basten, Weah, Donadoni, Savicevic – ha csak a régiek nevét említem. Olyan edzőkkel, hogy Capello, Sacchi. Ha a 2000-es éveket nézzük: Kaká, Shevchenko, T. Silva, Ibrahimovic, Seedorf, Cafú rugdosta nálunk a labdát, nem mellékesen Ancelotti volt az edző. Ezekért a játékosokért érdemes volt nézni és szeretni a Milant. Persze nekünk most is kötelességünk kiállni mellettük, még így is. De mi lesz az újakkal, a fiatalokkal, akik csapatot szeretnének választani? Félreértés ne essék, nem lebecsülni akarom a mostaniakat… de képzeljük bele magunkat a fiatalok helyébe! Ha az egyik csapatban Messi, Xavi, Iniesta, Fabregas focizik, a másikban Özil, C. Ronaldo, X. Alonso, Casillas, a harmadikban Schweinsteiger, Robben, Ribery, Lahm. És még sorolhatnám. És akkor ott van alternatívaként a Milan, ahol Pato az egyedüli klasszisnak nevezhető játékos, aki kéthetente lesérül. Mit választ a gyerek? Szerintem teljesen evidens.
Ha őszinték vagyunk, s feltesszük azt a kérdést magunknak: melyik csapatnak szurkolnánk most 2012-ben, ha a 90-es évek vagy a 2000-es évek elején nekünk kellett volna ezen lehetőségek közül választani? Szerintem mi sem a Milant választottuk volna…
Ennek ellenére egy másodpercét sem bánom. Sőt: kifejezetten büszke vagyok a csapatomra. Nagyon kedvelem ezt a csapatot, semmi sem téríthet le erről az útról.
Nem biztos, hogy a struccpolitika jó irányba vezet. Ezért fontosnak tartom, hogy emeljük fel a hangunkat, ha valami bánt. Hátha segít!
Forza Milan!!!
Szerintem nem ennyire sötét a jövő.
Nem a Milan vezetésével van baj hanem az Olasz focival. Nézzük meg ki jött a Juvéba:Asamoah,Isla,Bendtner…Inter:Gargano,Cassano,Pereira…Azért ezekkel a nevekkel bőven felveszi a versenyt a De jong,Montolivo,Pazzini hármas. Hiába dobtak be neveket a Juvénál és jöttek a „mindent megteszünk” nyilatkozatok a csatárkérdést illetően a végén a Dán lett belőle akit mindenhonnan kivágtak…
Véleményem szerint a mi vezetőségünk a többi Olasz csapatéhoz képest parádézott mert nekünk lassan egy fél csapatra való sztár jelölt fiatalunk van.Gondolok itt Gabrielre,De Scigliora,Fáraóra,Niangra de talán idesorolható még Bojan és Pato is. Niang az év vétele lehet ha beváltja a hozzáfűzött reményeket,ezt már csak azért is mondom mert Wenger is nagyon akarta és ő ritkán nyúl mellé a fiataloknak.
Kakanak nagyon örült volna mindenki és lehet,hogy hiba volt elszalasztani de sokat mondó,hogy senki nem vette meg és csak Kínából volt ajánlata. Kéne irányító,nagyon,de reményt ad az,hogy sem Kaka sem Ganso nem váltott csapatot és velünk azért tárgyalgattak.
Acerbiről még nem nyilatkoznék mert a Bologna ellen már egész jól mozgott de az elgondolkodtató,hogy nem Catania szintű csapatok akarták megszerezni hanem Milan,Roma,Juve,Inter. Nem hiszem,hogy ennyi csapat vak lenne.
Allegri…? Nekem is vannak fenntartásaim vele szemben de azért Spalletti nem jobb nála. Jó szakember ő is de semmivel nem tud többet felmutatni mint Allegri. Ancelotti-szeretem-kicsit túlértékelt szerintem,főleg a Milan drukkerek számára a bl győzelmek miatt,de azzal a csapattal halmozni kellett volna a a bajnoki címeket is amit nagyon nem tett,sőt volt mikor a 4-be sem ért oda és az durva. A Juve,Chelsea párosnál leszerepelt.Meglátjuk mit hoz a Francia kaland,de ha Allegri azzal a kerettel hozott volna a Bologna,Catania,Parma ellen 3 x-et már mindenki a fejét követelné…
A szurkoló ritka „állatfaj”,ha kijön a lépés és kiejtünk a bl-ből 1 Cityt,Chelseat,M.U-t Bayernt esetleg Realt vagy Barcat és egy meccsen bármi lehet,akkor megint ódákat zengenek a fiatalok a csapatról,Fáraó lesz a sztár nem Robben és így tovább… Silva mindenki számára szimpatikus volt de Ibra kb annyi fiatalt kergetett el a csapattól mint amennyit hozott. Szurkolók terén a bl-ben kell meglepetést okozni és megint minden rendben lesz. Média? Samp ellen? „ez a Milan,nem az a Milan”,”nagyon gyenge lett a Milan”,”a.Milan nem üti meg a szintet”,”otthon égett a szétvert Milan” stb… Bologna ellen? „Feltámadt a Milan”,”a meggyőző Milan elgázolta a Bolognat”,”Pazzini az új sztár,nyert a megfiatalított Milan” stb… Nekik is csak 1-2 meglepetés győzelem kell és újra királyok leszünk a szemükben
Biztosra veszem, hogy pesszimistán látom a dolgokat. Úgymond: bolhából csinálok elefántot – ezt aláírom. Megpróbálok úgy védekezni, hogy felnagyítom a problémákat, így kevésbé ér váratlanul egy esetleges nagyobb kudarc. Ennek ellenére állítom, hogy nagy a baj.
A fiatalok is képesek arra, hogy beváltsák a hozzájuk fűzött reményeket. Nem ezzel van a baj, hogy kit igazoltak. A legnagyobb problémám a sztárok eladása volt. Jelen pillanatban nincs kifejezett sztárnak mondott játékosunk. Ez viszont nem biztos, hogy baj…
A – sztárok eladásán túli – másik hatalmas gond, hogy az egész Serie A nem rendelkezik klasszissal. Ez azért finoman fogalmazva is „CIKI”!!! (Talán: Cavani és Sneijder?, Tottit nem nevezném annak, hiszen nem a legjobb korban van, igen „túlkoros”). Ez elindíthat egy olyan lavinát, aminek fogalmam sincs, hogy mi lesz a vége. Ki fog ide igazolni? Elvesztette a varázsát a Serie A, ami megvolt anno a 90-es években. Már korábban is írtam, hogy milyen sikereket értek el az olasz csapatok 1990-től 1999-ig: 3 BEK/BL, 7 UEFA-kupa, 3 KEK győzelem, 25 kupadöntő. Nem azért igazoltak oda sztárok, mert tetszett neki a tengerpart, a pompa, az elnökök maffiaszerű kapcsolatrendszere…
A Bundesliga is hasonló cipőben járt, konkrétan egy erős csapattal vágott neki az európai kalandnak. Nem volt erős a bajnokság, nem tudott hétről hétre felpörögni a Bayern, beleszürkült a mezőnybe, nem jöttek a sztárok Németországba. Csak az ellentét abban leledzik a Milanra kivetítve, hogy esélyt sem látok egy esetleges világbajnokság megrendezésének. Mert az kifejezetten nagyot lendítene az olasz labdarúgáson. A németeknél pedig a 2006-os VB akkorát dobott az ország labdarúgásának presztízsén, „imidzsén”, hogy megnézhetjük hol is tart most a focijuk. Élvezetes, pörgős meccsek vannak, sokkal közönségcsalogatóbb, mint az olasz.
Kaká vagy Ganso: irányító kellett volna, mint egy falat kenyér!!! Erről nem is szeretnék vitázni, mert ez a téma az én „Achilles-sarkam”.:) Nekem már lassan mindegy, hogy kicsoda, csak valaki. Azt pedig szerintem ne is boncolgassuk, hogy érkezett-e ajánlat Kakáért… ez már a szánalom határát súrolja, ha át nem lépte!!!
Acerbi: nagyon régóta fájó pont nekem a leigazolása. Már a Chievo csapatánál felfigyeltem arra (pedig nem sűrűn néztem Chievo meccset), hogy a srác nagyon „ügyetlenke”. Pár mérkőzésből nyilvánvaló, hogy nem lenne illendő megbélyegezni valakit, én sajnos megtettem. Ennyit kívánok: győzzön meg a játékával, cáfoljon rám! Én nyitott vagyok abban, hogy a megítélésben változzon a véleményem…:):):)
Spalletti: amit a Romával elért, azzal a förtelmesen gyenge kerettel 2. helyeket hozott, még a BL-ben is kétszer negyeddöntőbe jutott, szerintem nem kis teljesítmény. Látszott a csapaton, hogy mit akar játszani. Nagyon jó edzőnek tartom, de ez csak szubjektív vélemény. Nagyon szerettem volna, ha a Milanhoz jött volna.
Szurkolók: hát igen, furcsán viselkedünk, az tuti. De úgy érzem így van ez rendjén! És egy dolgon biztos nem tudunk változtatni, mégpedig a szurkoló mentalitásán. És – sajnos vagy nem sajnos – hozzájuk kell igazodnia a klub vezetőinek!!!
Jó a szó!
forzamilan1983!
Egy dologra szeretnék csak reagálni, mert egyébként rendben van az írásod.
Azt gondolom, nem kell siratni a Milant, amiért a mostani fiatalabb korosztály zöme inkább a spanyoloknak (Real meg Barcelona) kezd drukkolni. Engem speciel sosem érdekelt, hogy hányan és kik szurkolnak a Milannak, illetve milyen lesz/lehet a felhozatal ifjabb drukkerekből. Én a Milannak drukkolok, akik meg másik csapatnak, azok nem érdekelnek. 🙂
Most ugyebár a „Viva Espana!” hangulat uralkodik. Nyilván a Barcelona (Messi és a többiek) és a spanyol válogatott sikerei miatt alakult ez ki. A Real Madridnak mostanság azért növekedhetett meg a szurkolótábora, mert azok a „friss szurkolók”, akik valami miatt nem szerették meg a Barcelonát (micsoda emberek vannak…), szinte automatikusan a Real Madrid felé húztak: nemcsak az évszázados rivalizálás miatt, hanem azért is, mert – azt gondolom, jogosan – a blancókat látták/látják a legesélyesebbnek a katalán hegemónia megtörésére.
A Barcelona-korszak kezdete (2005/2006) előtt talán (megint) a Real Madridot lehet kiemelni mint amely csapat „elszívta” a szurkolók jelentős hányadát a többiek elől. Ez volt a „galaktikusok” időszaka. A világ legjobbjai játszottak náluk, nyilván a friss szurkolók millióit nyerve meg ezzel. Csodálkozni nem lehet ezen sem…
Azt gondolom, az 1990-es éveket inkább az olasz futball (az első felében a Milan, második felében a Juventus) határozta meg, ennek következtében én ezt az évtizedet odaadnám az olaszoknak. Akkor még voltak sztárok a Serie A-ban, míg manapság… Kevesebben vannak. 🙂
Lehetne még visszamenni az időben, de a lényeg az, hogy e tekintetben (ki fog itt a Milannak szurkolni az „újak” közül) nem osztom a pesszimizmusodat. A Ferguson előtti Manchester Unitednek szerintem jó, ha tizedannyian szurkoltak, mint manapság (itt most azokra utalok, akik MU-drukkernek vallják magukat). Nem hiszem, hogy a Barcelona mondjuk a 70-es évek közepétől annyira népszerű lett volna egy fiatalnak a csapatválasztáskor… De a jelenlegi Milan-drukkerek között is legfeljebb 5-10%-ot tehet ki azon csoport, amely már a Berlusconi-korszak előtt is a piros-feketéket kedvelte.
Kissé nagyképűen most azt is mondhatnánk, hogy a Milan most „átengedte a terepet” más csapatoknak – szurkolói szempontból. Mint ahogyan korábban a Barcelona, a Real Madrid, esetleg az angol csapatok. Aki a külsőségekre, a látványra, a hype-ra megy, azzal nincs mit kezdeni, mert azt úgyis elsodorja valamelyik mostani sztárcsapatot övező hurráhangulat áradata. Aki pedig szépeket hallott a régi nagy milanosokról, megfertőzte a „fater” Milan-imádata, és „a csapatnak”, nem pedig kizárólag a „siker-pénz-csillogás” hármasnak akar drukkolni, az ki fog kötni nálunk. Nincs mit csodálkozni azon, hogy most nem vagyunk olyan sokan. A csapat viszont vissza tudja csalogatni a szurkolókat, illetve újakat is tud szerezni. A Barcelona százmilliókat köszönhet Messinek. Majd nekünk is lesz egy ilyen játékosunk, akit majd persze eladunk jó pénzért, de addig sokat hozhat a konyhánkra… 🙂
Ahogyan Anulu mondta: „Bízni kell! Bízni!”
Lansky!
Először is kösz!
A „Viva Espana” hangulattal kapcsolatban teljesen igazad van.
Pesszimizmussal kapcsolatos gondolataid.
Most érzem azt először, hogy valami nagyon nem „klappol”. Volt pár árulkodó jel, ami utalt erre, de nem vettem komolyan vagy egész egyszerűen a szőnyeg alá söpörtem a problémákat. Őszintén? Félek a következő pár szezontól.
Én is úgy gondolom, hogy igen elenyésző azoknak az aránya, akiknek Milan-identitásuk korábbra datálódik. Ha saccolnom kellene: 5%-ot (vagy kevesebbet) mondanék. A maradék 95%-ban pedig 2011-ig alakult ki ez az érzés. Nálam pont ebben „eredeztethető” a probléma: egyre kevesebb azok száma, akik a Milant (manapság) választják kedvenc csapatuknak. Nagyon remélem, hogy igazad lesz abban, hogy aki „nem pedig kizárólag a “siker-pénz-csillogás” hármasnak akar drukkolni, az ki fog kötni nálunk.” Sajnos én úgy vélem, muszáj új szurkolókat toborozni, mert így lehet csak életképes a Milan. Csak belőlünk, a régiekből, nem élünk meg. Mondhatjuk azt: nem érdekel, hogy a többiek kinek szurkolnak (én is ezen a véleményen vagyok). De nem szabad elhanyagolnunk azt a tényt, hogy a szurkolók száma meghatározza a klub pénzügyi keretét. És ebből az aspektusból vizsgálva ki kell jelentenünk, hogy – sajnos!!! – igenis fontos, hogy hányan vallják magukat Milan-szurkolónak.
Olasz futball a 90-es években. Aki azt mondja, hogy abban az időben nem az olaszok uralták Európa futballját, az hazudik. 10 év alatt 8 BL-döntőt játszottak olasz csapatok, 7 UEFA-kupa győzelem (ha csupán a döntőket nézzük: a 20 lehetséges csapatból 13 olasz volt) szerepelt az olasz dicsőséglistán. Egy világbajnoki 2. hely ’94-ből és egy 3. hely ’90-ből. Az EB 2. hely már átcsúszott a következő időszakra, de nagy jóindulattal még oda sorolhatjuk. Az olasz futball felemelkedése – véleményem szerint – az 1990-es világbajnoki rendezéssel vette kezdetét. És pont ekkor volt a gazdasági és politikai átalakulás, ami lehetővé tette a klubcsapatok számára, hogy igen széles társadalmi réteg kapcsolódhasson be a futball világába. A médiának komoly szerepe volt abban, hogy egyre több Milan-szurkoló lett. A 21. században pedig szinte kizárólagos jogkörrel rendelkezik azt illetően, hogy megszabja a gyerekek számára, kinek is „kell”szurkolni. És sajnos a világsajtó (ebben) nem támogatja az olasz elképzeléseket.
Mi kellene, hogy újra fellendüljön az olasz futball? Én azt mondom (az angol, de legfőképpen a német példát látván), hogy egy világesemény megrendezése hatalmasat dobna a „csizma” labdarúgásán…
A gazdasági válság komoly hatással volt az olasz futballra, valamint az értelmetlen törvények és bundázás sem vetettek túl jó fényt Itáliára. Így szinte teljesen egyértelmű, hogy „elpártoltak” az olasz futballtól (ha nem fogalmazok ennyire keményen, akkor azt kell mondanom: nem szereztünk újabb szimpatizánsokat). 2012-re viszont a világ legeredményesebb klubja nem engedheti meg magának, hogy ne legyenek sztárok a csapatban. A reklámból eredő pluszpénzek, TV-s bevételek, jegyeladás csökkenő tendenciája komoly kihatással lesz a klub anyagi helyzetére. Minél kevesebb pénz jelenik meg a bevételi oldalon, annál kevesebb klasszist tudnak igazolni. És hogy folytassam a gondolatot: minél kevesebb a klasszis, annál kevesebben szurkolnak egy csapatnak. SAJNOS…, mára sajnos ez lett az uralkodó trend!!!
Remélem, hogy ez a regresszió nem tart olyan sokáig, mint Kondratieff anno meghatározta. Reménykedem abban, hogy jövőre már a fellendülés időszakát éljük meg.
Nagyon örülnék neki, ha a te optimizmusod igazolódna be és az én pesszimista „károgásom” elveszne a süllyesztőben!:)
Ahogy Az ember tragédiája végződik, azokkal a szavakkal szeretném én is befejezni az írást, kissé átalakítva: Bízva bízom!
A Milan az elmúlt 2-3 hónapban legalább 3 évet fiatalodott átlagéletkorban, Ennek a szurkolók igen nagy százaléka biztosan örül (köztük én is), ennek ellenére nem lehet elmenni szó nélkül a minőségbeli visszaesés mellett. A toldozgatás-foldozgatás nagyon jól sikerült még ha maradtak is lyukak, de ebből a pénzből ez valami csoda amit Galliani művelt. A csapat már rég nem itt tartana ha nem lenne egy ilyen „kopasz” géniuszunk. Ismeri minden csínját-binját a különböző igazolási módszereknek és alkudozásnak ami hatalmas előny.
De Jong megvétele megint valami elképesztő húzás volt hiszen a világ egyik legjobb szűrőjéről beszélünk. Van Bommel pótlása meg is lett oldva (ezért én még eladtam volna Flaminit). Bojan elég nagy zsákbamacskának tűnik. Az elmúlt szezonban nem igazán tudta megmutatni mi is rejlik benne (habár tegyük hozzá nem is lesz belőle sosem igazi csillag mert nem elég tehetséges hozzá). Ha sikerült kibontakoznia és megszoknia az olasz futballt akkor még hozhatja az elvárt szintet és jó eséllyel meg lesz a következő időszak gólfelelőse.
A jó igazolások ellenére nem lehet elmenni amellett hogy nem sikerült megszerezni Kakát. Pontosan az ő hiánya fog meglátszani ebben a szezonban. Nincsen egy olyan játékos a csapatban aki fazon tudna adni a játéknak, vagy aki az éles helyzetekben higgadt marad és hozza a pontokat. Jelenleg egy olyan játékos sincs akiben legalább a potenciálja ennek.
Annyit hozzá fűznék még Lansky írásához hogy habár teljesen igaza van és ez csak egy átmeneti időszak mert most „Viva Espana” hangulat van, azért emellett nem lehet csak úgy elmenni hiszen a szurkolók hiányában a csapat nagyon rossz helyzetbe kerülhet. Nem lesz aki megvegye azokat a bizonyos mezeket vagy labdákat, kesztyűket, sálakat. Habár sokan nem tudnak eljutni Milánóba egy-egy meccs erejéig azért a marketingből befolyt összegek meghatározzák a klub helyzetét úgy általában.
Remélem az elkövetkező időszak jobb eredményeket hoz mint a Samp elleni (sőt inkább a játék volt aggasztó). Kívánom hogy minden igazolás váljon be és újra lehessen egy erős Milanról beszélni. Forza Milan!!!!!!!!!!!!
Az van hogy totál szarul gondolkodnak itt a vezetök. Ha most nekem berlu átpasszolna a klubot, a pénzével egyutt akkor nem sporolgatni pobalnák belöle. Egy olyan ember jött akinek örulni tudok, ö de jong.Na de ha hoztunk volna csillagokat szerintem a jegy , mez , meg minden ilyenek eladasabol visszajott volna a pénz tobbszorose. merni kéne meg kellett volna venni Neymart , Balet ,Ogbonnat , Damialot és megtartani Silvat. ezeket a figurakat ha egyszer mindet egyszerre milan mezbe lathatnam 3 evre elore megvennem a 616 os szeket magamnak.
„Probalnák”…az lenne a kudarc tetőfoka ha írástudatlannak passzolná át az elnök a csapatot:)
te meg sose hagytal ki betut?
Inkább úgy a jó, hogy „nem spórolgatni próbálnék”.:)
De nem is a grammatikai része a lényeges, hanem a tartalmi része. Abban pedig van igazság. Szerintem sem az a legjobb megoldás, hogy restriktív politikával rukkol elő a vezérkarunk. Homályos az egész történet!
Abban biztos vagyok, hogy a megszorítás nem mindig húz ki a csávából. De ezzel ők is tisztában voltak, tehát valami nagyon komoly dolog állhatott a háttérben, hogy ezt a népszerűtlen intézkedést véghezvitték!
Csak tudnám, hogy mi…?! Ennek – szerintem – semmi köze a Fininvest-ügyhöz, a gazdasági válsághoz meg pláne. Abban az esetben, ha mégis, vannak kiskapuk, amit csak akkor nem vesznek észre, ha „szándékosan nem akarják”.
Befektető lett volna. A törvények sem tiltottak volna egy esetleges transzfert. Hiába csappant meg a vagyona Berlusconinak, még így is a felső tízezer tagja maradt. Ha jól tudom a Milan sem görget nagyobb adósságot maga előtt, mint bármelyik európai elitalakulat. Valami oknál fogva mégsem „dobbantottunk”.
Ha jól tudom az a baj,hogy Olaszországban a bankok nem adnak/adhatnak hitelt a vásárlásokra(olvastam valahol) és banki garancia nélkül kevés csapat köt üzletet az Italiaiakkal és a csapatoknak is kisebb a mozgástere. Ezt még akkor olvastam valahol mikor a Real megszerezte Ronaldot. Hiába volt 200 millió fölött a tartozása a csapatnak,bankok meghitelezték a transzfert.Olaszországban ez nincs. Akkor azt mondtam,hülyeség de most,hogy ott is sokkal jobban érezhető a válság,úgy néz ki,lehet benne valami. A Barca nem tudta kifizetni Martinezt amit korábban nehezen lehetett volna elképzelni,főleg ha belegondolunk,hogy nemrég még simán fizettek 30 fölött egy jó szezon után az Udinének játékosért.Azt is tegyük hozzá,hogy a Barca 2-3 éve keres ilyen típusú játékost és nem vesz,nem tud venni. A Real sem biztos,hogy véletlenül húzta ilyen sokáig Modricot. Lehet,hogy hülyeség és távol áll az igazságtól de valamiért a Spanyolok is(magukhoz képest) húztak a nadrág szíjon.
Arról, amit etioprambo írt én is olvastam. Véleményem szerint pedig a vezetőség megkezdett úgy dolgozni, mintha már érvényben lenne a Fairplay szabály, és most tesztelik mire mennek majd így a jövőben. Valamint már arról is szó volt, hogy a tartozásban lévő klubbokat súlytani foglyák szigorításokkal, hogy pontosan milyenekkel nem tudom, de talán a nemzetközi szereplésük is veszélyben lenne. A Milan, köszönhetően a sokak számára unszimpatikus Berluscononak, nincs tartozásban senki felé, mert a milliós hiányokat, amit a klub termel évente, azt ő fizeti farzsebből, ellentétben például a Reallal és a Barcaval, akik 500-600 milliós tartozásokat görgetnek maguk előtt a bankok felé.
Amikor megvolt a sorsolás a BL-ben, akkor szinte biztosra vettem, hogy Kaká nem fog jönni. A vezetés úgy látta, hogy a jelenlegi kerettel is tovább kell jutnunk a csoportból, valamint a bajnokságban is tartható lesz a dobogós helyezés. Szerintem most abban reménykednek, hogy januárban el tudják majd hozni Kakát, ezért nem erőltették a szerződtetését most.
Erről nem hallottam, hogy a bankok nem adhatnak hitelt az olasz kluboknak. Így azért mindjárt más a leányzó fekvése.
Ennek ellenére akkor is tartom a véleményem: nem az egyetlen megoldási mechanizmus az, ha megszorító intézkedéseket vezetnek be. A gordiuszi csomót azzal nem vágják át, ha FFP-re, gazdasági válságra, meg a franc se tudja mire hivatkozva szétbomlik a csapat. Abba nem láthatunk bele, hogy mekkora a káosz a klubon belül, mert betekintést nem engednek a klub belső gazdasági helyzetébe. Őszintén? Nem is érteném…
Egy dolgot azonban nem tudok (de legfőképp nem akarok) elhinni: csak a restrikció az egyedüli rendezési módszer?! Tanárok, neves közgazdászok (egy csoportja) egybehangzóan állítják, hogy a beruházás sokkal eredményesebb lehet, mint az, ha állandóan megszorítunk. Ez ugyan egy ország gazdaságpolitikájára igaz, de úgy vélem, ezt át lehetne ültetni a futballcsapatok gazdaságába is. Tőkeinjekció, tőkeinjekció… Így a kiadási oldal növekszik. Ez tény. De az éremnek két oldala van: a sztárok – de nem is kell több sztár, elég csupán egy – olyan bevételi forráshoz juttathatják a klubot (persze saját magukat is, ügynököket, stb.), ami rentábilis befektetésnek tűnhet. Egy olyan csapat, amelyik sorra nyeri a mérkőzéseit, a BL-ben is vitézkedik, ezerszámra adja el az ereklyéket, a klub nagyobb reklámértékre tesz szert, 80 ezer néző előtt játssza a mérkőzéseit, a szponzorok keresnék a csapatvezetők kegyeit, kizárt dolognak tartom, hogy ne tudná kitermelni azt a pluszt.
Nem a Milanra vetítem ki, mert ennyira azért nem drasztikus a helyzet. Csak „fikció” és a klub szempontjából is irreleváns bevételt jelentene, de tegyük fel: egy korábban hétről hétre 65 ezer nézőt csalogató csapat kiárusítja játékosait. A közönség elpártol a csapattól, s hirtelen lecsökken az átlag nézőszám 30 ezerre. 20 eurós átlagár mellett (nagyon alulbecsülve) minimum 15 millió euró mínuszt jelentene. Csak a jegyekből ekkora kiesés következhetne be, és akkor nem beszéltem a többi veszteségről, ami könnyen lehet, hogy nagyságrendekkel nagyobb lehet. A BL-pénz is 100% – esetleges elődöntővel -, hogy megközelíti a 30-40 millió eurót. Tényleg megéri megkockáztatni azt, hogy olyan keretet bocsátanak az edző rendelkezésére, amivel nem garantálható a csoportból a továbbjutás, s a bajnoki 3. hely sem borítékolható előre, így közel 50 milliós prémiumtól esnének el?
Fogalmam sincs, hogy ki fedezi a Milan adósságait. Azt sem tudom, hogy Berlusconi „saját szakállára” tesz-e pénzt a klubba. A csapatszeretetét sem akarom megkérdőjelezni. Ezért kérdezném meg tőle, hogy az a plusz 20 millió, amit bele kellett volna raknia (egy jó képességű irányítóért) – biztos van rá megoldás, hogy megtegye akár alapítványon keresztül, akár adomány formájában, stb.; de ne én adjak tanácsokat, hogyan kell a kiskapukat kijátszani… -, nem fért volna bele???
Lehet, hogy az én logikai gondolatmenetem is zsákutcába vezet(het). Nekem ez a véleményem, nem tudom, hogy mennyire rugaszkodott el a valóságtól…
Ha azt a par jatekost akit irtam megvettuk volna en magam vettem volna egy Neymarossat pirosba is meg feherbe is. de igy traore vagy azt se tudom hogy hivjak vagy mi mesbahosat fel nem vennek. fel kene epiteni a csapatot ugy hogy a real es a barca az mu a bayern hasgorcsot kapjon ha meghaljak hogy a san siroba kell jonni meccsre. nem hiszem el hogy egy bl gyozelem ne hozna vissza 150-200 millio kiadast! csak a serleg 50 m ha jol tudom meg a bajnoksag. oszinten fanatikus milan drukker vagyok : 3 milan mez, sal , vankos , torolkozo , buksza , agyhuzat , szuprava , zokni , nadrag , pohar , es meg egy fabol kifaragtatott milan cimerem is van , nem beszelve az aprosagokrol karkoto hajzsele tusfurdo . most is ugy all hogy megyek a milan – juve meccsre de azert hogy kikapni lassam a csapatom erdemes elmenni? mert hogy sampdoriatol kikaptunk a legnagyobb SZEGYEN!!
Ez aztán a fiatalítás Yepes a védelem vezére gratulálok!