A személyes szoros kapcsolat mellett üzleti érdekeltség is van Zlatan Ibrahimovic és a Milant tulajdonló RedBird Capital Partners vezetője, Gerry Cardinale között.
Giorgio Furlani, Igli Tare, Massimiliano Allegri és Geoffrey Moncada kirúgása után Ibrahimovic is a szurkolók célpontjává vált és az azonnali távozását követelték az elbukott Bajnokok Ligája-indulás illetve a kudarcba fulladt szezon után. A vezetőségben végrehajtott forradalmi átalakulás közepette Ibrahimovic vált Cardinale legfőbb emberévé és bizalmasává. Sokakban jogosan merült fel a kérdés, hogy az amerikai tulajdonos miért nem menesztette vagy távolította el a svéd szakembert a Milan projektjéből a többi igazgatóval és az edzővel együtt…
A MilanNews értesülései szerint üzleti kapcsolat van Cardinale és Ibrahimovic között, különösen a Milanba irányuló befektetéssel összefüggésben. A beszámolók szerint Ibrahimovic kezdetben körülbelül 10 millió eurót fektetett be az első részvénycsomag megvásárlásával, majd idővel tovább növelte a befektetését. Egyes források szerint a befektetés 30-40 millió euró között van, míg más források 28-35 millió eurós összegről írnak.
Ibra tulajdonképpen jelentős összeget fektetett be, ami magyarázza a klubon belüli tevékenykedését a RedBird vezető tanácsadójaként. A MilanNews szerint ez az oka annak, hogy miért nem menesztették Furlanival, Taréval és Moncadával együtt és miért Zlatan áll a klubnál jelenleg folyamatban lévő átalakulás középpontjában.
A MilanNews hozzátette, hogy emberi oldalról is rendkívül szoros kapcsolat alakult ki Ibrahimovic és Cardinale között. Az amerikai üzletember egyfajta utódját látja Zlatanban, akit bevezetett a futball üzleti világába és szeretné átadni neki az üzleti tapasztalatait illetve a vállalkozói szemléletét. Állítólag Cardinale ugyanezt szerette volna Paolo Maldinivel is megvalósítani, azonban ez nem történt meg, mivel a Milan legendája nemet mondott arra az ajánlatra, hogy részesedést vásároljon és befektessen a RedBirdben. Ugyanakkor Ibrahimovic a visszavonulás után érdeklődést mutatott az üzleti világ felé és gyakorlatilag Cardinale üzlettársává vált.


10 hozzászólás
Nagyszerű!
Ezt még olvasni is hajmeresztő. Vajon hol a határ, mit kell tennie Ibrának ahhoz, hogy elzavarja?
Elképzelni nem tudom, hogy egy vállalatnál ilyen előfordulhat, pl befektetek a Mol-ba 100m eur, majd halmozom ott a hülyeségem büntetlenül?
Itt mindenki hülye? Itt? Mindenki…
Pénzügyileg érdekelte vált a cég sikerében! Ez nem egy újkeletű filozófia. Sok vezető kapja részvényben a fizuját ami ugyanezt a célt szolgálja!
Amúgy meg elnézve a Redbird mérlegét meg, hogy növelte a bevételeket a klubnál Ibra egy jó üzletet csinált és grátiszként egy igen jó üzletembertől tanulhat!
Ibra maga mondta, hogy az üzlethez nem ért és tanulni szeretne a Nagyoktól!
Lehet szeretni meg nem szeretni de 190m a vagyona és a visszavonulása után is hozzátett a pénzéhez, növelte a brandet!
Azt meg egyikünk sem tudja, hogy mennyire van döntő szava. Gyanitom nem az egyetlen Tanacsadoja Cardinalenak.
Amit tudunk, hogy Allegrit ő nem akarta és Fonsecat sem! Mar tavaly is Xavit meg Contet javasolta.
Amúgy meg 3 honapja tűnt el a Milanelloból es azután kezdődött a mélyrepülés ami lehet egybeesés is persze de, nehogy már azt mondja valaki is, hogy miatta nem hajtott senki a Cagliari ellen es miatta van csak biztonsági passz és miatta volt nulla elképzelés a Cagliari ellen….
Jól van, így már éthető, minden probléma megoldva.
Az agyoniskolázott exfutballista, aki pár év alatt cégvezető szintű üzletemberré „kupálódott ki”.
Szerintem nem is kell itt már más vezető. Cardinale, Ibrahimovic, meg a kirúgástól megmentett Kirovski haverja elvezetik itt a boltot…
Könyörgöm, ez nem egy családi vállalkozásban indított méteráruüzlet vagy szatócsbolt.
A világ egyik legpatinásabb és legsikeresebb futballklubja / brand-je.
Ibra a pályán valaki volt. Azon kívül egy senki lett☝
Szerintem nincs sok joga az embereknek megmondani, hogy egy tulajdonos kiben bízik meg, vagy kinek enged részesedést szerezni a saját tulajdonában. Ahogy látszik is, ez inkább egy komoly, szimpátiaalapú üzleti kapcsolatnak tűnik, nem holmi haveri délnek. Jelenleg a Milan tulajdonosa 99%-ban a RedBird, ami egy zártkörű tőketársaság, akár több tucat vagy száz különböző befektetővel. Ebben az exkluzív körben pedig végső soron Cardinale mond igent vagy nemet arra, hogy kit engednek be és kit nem.
Közben egészen furcsák ezek a reakciók. Az emberek jelentős része már azon is vérre megy, ha a szomszéd a ház elé áll, nem áll arrébb a metrólépcsőn, vagy valaki szól neki, hogy talán rászólhatna a gyerekére. A saját tulajdonukra rendkívül érzékenyek, mégis bőszen osztják az észt arról, hogyan kellene működtetni egy futballklubot, amihez valójában semmilyen tulajdonosi vagy döntési joguk nincs. Érdekes… 😀
Inkább az az érdekes, hogy ha szerinted Gary bécsi magánügye, mit csinál ezzel a klubbal, akkor minek irogatsz ide? Nincs döntési jogod, amkkor minek írsz véleményt?
Na csak itt van Mogyika.
Öcsi mennyi Major csapatot kellett eladnia a tulajdonosának mostanában mert nem kívánatos lett a személye ? 😆 Tényleg úgy rendelkezzel egy branddal ahogy akarsz ? 🤣 Abra hova is tünt 😘
Butább vagy fiam mint, gondoltam. Olvass már utána, hogy kit is képvisel Garry, mert bizony nem ő vette meg a Milant a saját pénzén.
(De tudjuk egyszer te tudtál valami házra alkudni amiért phd emirtus habil nagymester közgazdász doktor professzor diplomát kaptál és mi halandó pénzügyesek mit sem tudunk 🫡)
Te Aladár, több mint egy éve ugyanazt csinálod minden egyes témánál. Az van, hogy nem olvasom el amit írsz.
Valami furcsa személyes rögeszme lehet ez nálad.
Őszintén remélem, egyszer találsz ennél értelmesebb elfoglaltságot is. 🙂
Morgó, ne csináld. 😬
Ha ennyire nagy a szimpátia Cardinalenál akkor eddig miért nem halhatott Ibrára? Miért nem bízott benne? Miért lett akkor Allegri??? Érdekes. Szerintem az igazat sosem tudjuk meg…