Minden jel arra utal, hogy Tony D’Amico neve is kihúzható a Milan jelöltjeinek listájáról a sportigazgatói posztra, miután az Atalanta elnöke egyértelműen fogalmazott.
Az elmúlt hetekben Giorgio Furlani, a Milan vezérigazgatója két alkalommal is találkozott Igli Taréval, aki a legesélyesebb jelölt arra, hogy a klub új sportigazgatója legyen. Ugyanakkor D’Amico neve is képbe került, aki 2022 óta az Atalanta sportigazgatójaként dolgozik és fontos szerepe volt abban, hogy a csapat Európa Ligát nyert a legutóbbi idényben.
Luca Percassi, az Atalanta elnöke reagált a megjelent híresztelésekre, miszerint a Milan szeretné D’Amicót kinevezni sportigazgatónak a következő idénytől. Az olasz szakember egyértelműen fogalmazott a sportigazgató jövője kapcsán.
Percassit arról kérdezték, hogy D’Amico marad-e az Atalantában a következő szezonra: „Igen, ő egy nagyon fontos sportigazgató számunkra és hatalmas feladat hárul rá egy versenyképes Atalanta felépítése érdekében. Nagyon bízom benne. D’Amico boldog, hogy velünk maradhat és mi is boldogok vagyunk vele. Nagy felelősség hárul rá. Még 4 mérkőzésünk van hátra, a szezon végére koncentrálunk és haladunk előre.”
Olasz jelentések szerint Furlani első számú jelöltje D’Amico lenne, azonban az Atalanta elnökének állásfoglalása után szinte kizárható az érkezése. A 45 éves olasz sportigazgatónak 2027. június 30-ig szóló élő szerződése van a bergamói klubbal.
6 hozzászólás
Hülye lenne vissza fele tenni egy lépést….
Nem lepődōk meg ha a sportogazgató keresèst jegelik es telen jōn Paraciti!
De ezt a csak olasz igazgató keresest sem ertem!
Ott van Salihamidzic, Zorc, Edwards. Mind szabad es magasabb polc mint az olaszok.
PL e nem problema az olasz sportigazgato meg edzo
Ertem, hogy olaszositas de az olasz jatekosok nem valtjak meg a vilagot mostanaban orulnek ha minden posztra van 1 kiemelkedő jatèkos. De a nemzeti 11ben a cserepad mar komoly problema
Azért mert az olaszoknál még mindig uram-bátyám van ? Lásd Bologna nem akar játszani eltoljuk. Most azzal a 3 ponttal pont a BL helyért harcolnak.
Az albán „úriemberek” meglátogatják a jelölteket és mindenki meggondolja magát. Így marad Tare 🤣
Avagy mindenkinek büdös az amerikai „úriemberek” struktúrája, progresszív prodzsektje!
Az ő esetében ez érthetőbb, mert az Atalantánál felépítettek egy jól működő rendszert és abban a rendszerben van potenciál és a példa mutatja, hogy tudják is hozni az eredményeket. Igaz ehhez kellett az a vezetőség, ami most náluk van és Gasperini is, mert amikor a Genovánál volt, ott is masszív csapatot tudott felépíteni. Kérdéses, hogy Gasperinit hogyan tudják pótolni és az új edző képes lesz e építeni arra az alapra, vagy visszaesnek. Egyelőre nem tűnik úgy, hogy visszaesnének és a piacon biztos találnak olyan edzőt, aki abból a keretből kitudja hozni ami benne van.
Tare lesz szerintem az egyedüli opció, mert ő csupán 3 éves szerződést akar, képes kis pénzből viszonylag jó csapat alapot létrehozni. Az edző kérdésben viszont nem értek vele egyet, mert ő állítólag Allegrit vagy Italiano-t akarná, Italiano-t megérteném még, de ő egy jobb helyen lévő csapatban van és kevesebb stressz éri, szerintem nem lenne értelme számára eljönni. Allegrit meg már ismerik sokan, tudják mire képes és mit várhatnak tőle, de ha a vezetőség úgy áll a dologhoz, ahogy idén és amióta átvették a stafétát, akkor sok jót nem várhatunk.