Paolo Scaroni, a Milan elnöke a San Siróban tartott eseményen nyilatkozott az Il Foglio című napilapnak és elmondta, hogy a következő hetekben fogják meghozni a döntést az új sportigazgató személyéről, továbbá kitért a sportszakmai projektre, a szurkolókra, a stadionprojektre, a Milánóban maradásra és az olasz futball problémáira is.
A LEGMAGASABB ÁTLAGNÉZŐSZÁMRÓL
„A szurkolók vannak a figyelmünk középpontjában és nagyon fontos, hogy a szurkolók mellettünk álljanak. Az a tény, hogy még egy ilyen nehéz szezonban is mellettünk állnak azt bizonyítja, hogy valóban hűséges szurkolóink vannak, akik akkor is támogatják a Milant, amikor a csapat nem nyújt kiemelkedő teljesítményt, mint ahogy ebben a szezonban. Bár nem szabad elfelejtenünk, hogy megnyertük az Olasz szuperkupát, így nem mondanám, hogy teljes mértékben negatív szezonunk van.”
AZ ULTRÁK BÍRÓSÁGI ÜGYÉRŐL
„Ez egy olyan probléma, ami minket, a Milant és az Intert is érinti. Talán más olasz klubok is küzdenek ezzel, de a hatóságok most ennek a két klubnak az ultracsoportjára összpontosítanak. Csak hálás lehetek az igazságszolgáltatásnak, mert azt szeretnénk, hogy a stadionjaink családbarát és szórakoztató létesítmények legyenek. A legkevésbé sem szeretnénk azt, hogy bűnözői dolgok legyenek a stadionban. Ezért most kihasználjuk ezt az alkalmat a tisztogatásra és nap mint nap meg is tesszük, különösen a beléptetések ellenőrzésével. Arcfelismerő rendszert fogunk alkalmazni a stadionba való beléptetésnél. Sokféle intézkedést hoztunk annak érdekében, hogy az erőszakos és bűnöző egyének ne juthassanak be a stadionba. Ez csak az első lépés. Ha elkészül az új stadion, az lesz a valódi áttörés. Anglia egy követendő példa, ahol az új stadionokkal eltűntek a huligánok. Meg vagyok győződve arról, hogy nálunk is korszakváltás lesz az új stadion megépülésével.”
A SPORTSZAKMAI PROJEKTRŐL
„Aktívan dolgozni egy dolog, de sikeresnek lenni már egy más. Néhány igazolásunk remekül bevált és olyan játékosokat szereztünk, akik hosszú távon is a Milan oszlopos tagjaivá válnak és folyamatosan jó teljesítményt nyújtanak, míg más igazolások kevésbé váltak be. Például Morata leigazolása utólag nem bizonyult jó döntésnek, több okból kifolyólag. Soha nincs garancia arra, hogy kialakul-e a megfelelő kémia egy játékos és egy klub között, még akkor sem, ha olyan nagyszerű futballistáról van szó, mint Morata. Folytatni akarjuk azt a stratégiánkat, hogy a fiatal játékosokra fókuszálunk és ebben a tekintetben továbbra is aktívak leszünk. A csapat megerősítésének feladata Giorgio Furlanira, Zlatan Ibrahimovicra és az egész vezetőségi csapatra hárul. Egy nagyszerű szezont szeretnénk futni jövőre.”
IBRAHIMOVICRÓL
„Ibra egyértelműen egy hozzáadott értéket képvisel a Milan és a RedBird számára is. Ő a RedBird tanácsadója, akit a Milanhoz delegáltak. Zlatan egy hatalmas bajnok volt a pályán és most is az a saját munkájában. Csak pozitív légkört látok körülötte. Időnként olvasok a különböző nézetekről, de valójában nem úgy tűnik számomra, mintha konfliktus lenne. Azt látom, hogy Ibrának kiváló kapcsolata van Furlanival.”
AZ ÚJ SPORTIGAZGATÓRÓL
„Természetesen továbbra is mérlegeléseket készítünk, mert meg akarjuk erősíteni a csapatot és a vezetőséget is. Egyelőre semmi sem dőlt el. Felméréseket végzünk, hogy megtaláljuk a legalkalmasabb személyt a vezetőség megerősítése céljából. A döntés a következő hetekben fog megszületni, de jelenleg még nincs semmi végleges.”
AZ ÚJ STADION FELÉPÍTÉSÉRŐL
„A jelenlegi helyzet szerint visszatértünk a kiindulópontra, mint egy társasjátékban. Az új stadiont itt akarjuk felépíteni a San Siro kerületben és addig a San Siróban játszunk, amíg az új stadion nem készül el. Amint kész lesz, átköltözünk. A régi San Siro helyén pedig az imádott történelmi stadion emlékeinek megőrzése mellett különféle létesítményeket hozunk létre, mint például a Milan és az Inter székházát, szállodát és más épületeket. Ma talán optimistábban látom a helyzetet, mert ez már nem csak a Milan és az Inter projektje, hanem a milánói önkormányzaté és a polgármesteré is. Ők is azt szeretnék, ha Milánó kapna egy új gyönyörű stadiont, mert megérdemli a város és a két klub. Milánó a világ labdarúgásának egyik fővárosa. Egy olyan stadiont szeretnénk, amely nem csupán szép, hanem lenyűgöző és hatékony, amire nagyon büszkék lehetünk. Mi ezt akarjuk és a polgármester is ezt akarja. Persze mindig van bennem egy kis aggodalom, mert ismerem Olaszországot és tudom, hogy milyen nehéz itt ilyen nagy projekteket megvalósítani, de ha megkérdezik tőlem, hogy mekkora esélyt adok a projekt sikeres megvalósulására, akkor azt mondanám, hogy jóval 50 százalék felett van az esély.”
A MILÁNÓBAN VALÓ MARADÁSRÓL
„Ebben a polgármester is szerepet játszott. Az önkormányzat sok hangból áll, van a többség és az ellenzék, vegyesek a nézetek. Nem könnyű egy ilyen fontos beruházásról mindenkit meggyőzni. Az is sokat számított, hogy a Milan és az Inter is olyan elkötelezett egy új otthon iránt, hogy képesek lettünk volna akár elhagyni a San Sirót. Mindig is elleneztem a San Siro felújítását, mert nem tudom elképzelni, hogyan lehetne egy építkezési területen biztonságosan levezényelni 70 ezer ember bejutását a futballmeccsre három naponta. Ez rendkívül veszélyes lenne mindenki számára. Nincs példa a világon sehol arra, hogy két csapat úgy játszik egy stadionban, hogy közben ilyen nagy mértékű felújítás zajlik. Ha Milánó közelében lenne egy kisebb, akár csak 40 ezer férőhellyel rendelkező stadion, ahova ideiglenesen átköltözhetnénk, akkor a felújításnak lenne értelme.”
AZ OLASZ FUTBALL EGYÉB PROBLÉMÁIRÓL
„A kalóz streaming ellen van egy kiváló, új törvényünk, melyet az olasz parlament alkotott meg, de mégsem alkalmazzák megfelelően. Pontosabban alkalmazzák, de a felhasználókat gyakorlatilag sosem büntetik meg. Arra lenne szükség, hogy az igazságszolgáltatás, a pénzügyőrség és a hatóságok fellépjenek azok ellen, akik illegális streamet használnak. Ez ugyanis kisebb bűncselekménynek számít. Ha ez nem tudatosul az emberekben, akkor a probléma továbbra is létezni fog. Ami a sportfogadásokat illeti: a kormány kezdte felismerni, hogy Olaszország nem lehet az egyetlen ország, ahol tilos a fogadások reklámozása. Érthetetlen, hogy miért, miközben a szerencsejáték hazájának számítunk és nem profitálunk belőle. Arra számítok, hogy rövid időn belül lesznek olyan beavatkozások, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy megkapjuk azt a plusz bevételt, amire szükségünk van ahhoz, hogy európai szinten versenyezni tudjunk. A harmadik probléma a televíziós jogdíjakhoz kapcsolódik. Egy nagyon nehéz felfelé vezető út áll előttünk, mert ezen a téren sok évvel ezelőtt lemaradtunk, miközben a Premier League-nek sikerült globálisan értékesítenie a jogdíjait. A spanyol bajnokság szerencsés volt, hogy Ronaldo és Messi személyében két olyan bajnok játszott ott hosszú éveken keresztül, akik nagy nemzetközi figyelmet vonzottak. Ne felejtsük el, hogy a világon 600 millió ember beszél spanyolul, így ezekkel a körülményekkel is meg kell küzdenünk. Nehéz út áll előttünk, de a liga egyetért abban, hogy a televíziós jogdíjak abszolút prioritást élveznek és együtt mindent megteszünk, hogy a Serie A újra a régi fényében tündököljön.”
A JÁTÉKOSOKRÓL
„Sok nevet lehetne említeni. Nemrég megkérdezték tőlem, hogy kiket emelnék ki és Reijnderst illetve Pulisic-et mondtam, mert az egész szezonban következetesen jó teljesítményt nyújtottak. Leao pedig érzelmeket vált ki a szurkolókból, sőt mindenki másból is, beleértve engem is. Végső soron a csapat az, ami a legfontosabb. Ha neveket emelünk ki, akkor az olyan, mintha a többiekről megfeledkeznénk, pedig nem erről van szó. Remélem, hogy a következő szezonban sokkal jobban fogunk szerepelni.”
2 hozzászólás
Ugyan ezer éve nem írtam már ide, mert általában úgyis csak a másik leoltása megy, de azért itt meg lehetne vitatni valamit . Ebben a cikkben volt az elnök úrnak egy megjegyzése, ami megütötte a fülem, miszerint lehetséges lenne a San Siro felújítása, ha lenne úgymond megfelelő csere stadion. Eddig mindenki mindig mindenhol azt mondta, hogy ez nem lehetséges, összedől, vacak, régi, korszerűtlen stb.
Most akkor hogy van ez? Mégiscsak felújítható? Én személy szerint egyrészt borzasztóan sajnálom a szentélyt, pont ma olvastam egy cikket, amiben Cantona hasonlóan nyilatkozott az Old Trafford kapcsán, másrészt ez az Interrel való közösködés, a hol szeretlek hol fikázlak effekt nem túl szimpatikus.
Miért nem vesszük meg mondjuk egyedül a San Sirot, és újítjuk fel, vagy ha minden kötél szakad vegye meg az Inter, mi meg csináljunk másikat, de ez a közösködés…és mint ahogy a közmondás tartja, közös lónak túrós a háta, és mindig be is igazolódik..
De hát ugye mindig csak a pénz, a pénz, meg a money.
Jó lenne egy egyértelmű jövőképet látni ezzel kapcsolatban, bár ém továbbra is inkább a San Siroban szeretném látni kedvenc, mostanában nem kicsit frusztrált csapatunkat.
A legnagyobb baj a mi drága elnökünkkel, hogy azt sem szabad elhinni neki amit kérdez…
Régebbi cikkeknél bemásoltuk a nyilatkozatait, amibe egy votl a közös mindig mást mondott.
Ebből pedig ezt emelném ki:
„A jelenlegi helyzet szerint visszatértünk a kiindulópontra, mint egy társasjátékban.”
5évet és 60misit égetett el a semmire.