A Milan szerda este 1-1-es döntetlent játszott a városi rivális Inter ellen a San Siróban az Olasz kupa elődöntőjének első mérkőzésén.
![]() |
MILAN – INTER 1-1 |
Időpont: 2025.04.02. 21:00 |
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó |
Nézőszám: 67 595 |
Játékvezető: Michael Fabbri |
Gólszerzők: Abraham (47′) ill. Calhanoglu (67′) |
Sárga lapok: Hernández, Reijnders ill. Acerbi, Bisseck |
Piros lap: – |
TV: Aréna4 |
Olasz kupa elődöntő, 1. meccs |
A 9. percben jegyezhettük fel az első kaput eltaláló lövést: egy szöglet utáni kipattanóból Joaquín Correa lőtt a tizenhatos vonaláról, de nem okozott gondot Mike Maignannak. Hat perccel később Tijjani Reijnders passzából Theo Hernández bombája pontatlan volt. A 20. minutumban egy beívelést követően Stefan De Vrij fejesénél Tammy Abraham tisztázott a kapu előterében, aztán 6 percre rá Rafael Leao nagyszerű csellel került helyzetbe a tizenhatoson belül és a lövését Josep Martinez hárította.
Az első félidő hajrájában Hakan Calhanoglu végezhetett el szabadrúgást és a középre tartó lövését Maignan szögletre tolta, majd nagy lehetőség adódott az Inter előtt a tizenhatoson belül: Davide Frattesi fejesét Maignan nagyszerűen kiütötte.
A második játékrész első perceiben a Milan megszerezte a vezetést az Inter ellen: Youssouf Fofana átadása után Tammy Abraham lefordult az ellenfél védőjéről és jobb lábbal laposan kilőtte a kapu alsó sarkát (1-0). Két perccel később Nicoló Barella próbálkozott és a tekerését Maignan gyönyörűen kilütötte oldalra.
A 62. percben Reijnders cselezgetett a tizenhatoson belül és a megpattanó lövése kapu mellé ment, aztán a szögletből érkező beadás után Rafa Leao ollózott, de a kísérlete fölé ment. Öt perccel később jött az Inter egyenlítése: Correa lekészítette lövésre Calhanoglunak, aki nagy erővel laposan a hálóba lőtt (1-1). A mérkőzés hajrájához érkezve Marcus Thuram próbálkozott éles szögből és Maignan hárított. Egy perccel később egy nagy hiba után a csereként pályára lépő Nicola Zalewski közeli lövését Maignan elképesztő bravúrral védte. Ezt követően egy ígéretes ellentámadást vezetett a Nerazzurri és az akció végén Maignan fölé tolta Henrikh Mkhitaryan kísérletét.
A 86. percben Leao előtt adódott helyzet és a tekerése elsuhant a kapufa mellett. A három perces hosszabbítást követően Michael Fabbri lefújta a mérkőzést és a felek 1-1-es döntetlenről várhatják az április 23-án rendezendő visszavágót a fináléba jutásért.
KEZDŐCSAPATOK:
AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Walker, Gabbia, Thiaw, Hernández; Fofana (87′ Bondo), Reijnders; Jiménez (68′ Sottil), Pulisic (76′ João Félix), Leão (87′ Chukwueze); Abraham (76′ Gimenez). Cserék: Sportiello, Torriani; Florenzi, Pavlović, Terracciano, Tomori; Jović.
INTER (3-5-2): Martínez; Bisseck (59′ Pavard), De Vrij (79′ Acerbi), Bastoni; Darmian, Frattesi (59′ Mkhitaryan), Çalhanoğlu, Barella, C. Augusto (59′ Zalewski); Thuram, Correa (90′ Berenbruch). Cserék: Di Gennaro, Sommer; Aidoo, Dimarco, Re Cecconi; Arnautović, Lavelli.
ÖSSZEFOGLALÓ:
KÉPGALÉRIA:










5 hozzászólás
Akik azt mondják ,hogy szerencse kell az edzőhőz remélem nézték az Inter labdajátékát és mozgásokat amiket labda nélkül csináltak ,mert ez nem a szerencse miatt van így.
Srácoknak gratula az x nem rossz eredmény és egy kifacsart Intert egy meccsen idén már intéztünk el.
Ezt a meccset egészen jó volt nézni. Volt nekünk is elképzelésünk, az első félidő kifejezetten a miénk volt, aztán azért átvették az uralmat kicsit. Mike a legszebb éveit idézte a mai teljesítményével.
Egy dolgot volt, ami alapvetően biztató volt, de baromi idegesítő is. Alapvetően szétkontráztuk, azaz kontrázhattuk volna az intert, de amit a 16-os felé közeledve műveltünk ezeknél Leaóval meg Theóval az élen, az valami horrorisztikus volt, mindig megakadt valamin a dolog, sokszor teljesen önhibából. Lőhettünk volna ebből jópár gólt.
Elnézve az elmúlt hetek kilátástalan botrányait, ez teljesen vállalható volt így, bár azt azért tegyük hozzá gyorsan, hogy ez nagyban Maignannak köszönhető, hogy az lett, és nem egy keserűbb 2:1 oda.
Hihetetlen minőségi különbség van az inter pontrúgásait tekintve hozzánk képest és persze nem a mi javunkra. Mondjuk anno az inverzfülű tahó nálunk nem villogtatta így ezen képességeit, de úgy látszik ebben fejlődött. A mi „kombinációink”, szögleteink, beívelt szabadrúgásaink viszont szörnyűek. Volt olyan a meccs elején, hogy Theo meg Puli addig toporgott egymás mellett, még a bentlévőknek fogalmuk sem volt hogy most akkor mikor kéne indulni befelé. Ugye ez is olyan, amit edzésen jól fel lehetne építeni…
Nálunk ez Pirlo elmenetele után hatalmas probléma. Még talán Suso tudott veszélyes lenni ezen a téren de amúgy senki. Hihetetlen hogy ezen a téren borzasztóan impotensek vagyunk. És ahogy írod ha mást nem is de ezt nagyon be lehetne gyakorolni az edzéseken de ugyebár minek hisz mi nem erre játszunk, mi nem szoktunk beadni se szögleteket rúgni. Szerintem a Serie A-ban minden csapat veszélyesebb tőlünk ezen a téren.
Calhanoglu meg mielőtt hozzánk jött nagyon ment ez neki. Ha jól emlékszem az első szó amit tudni akart olaszul a szabadrúgás volt. Németben jeleskedett ebben azért de nálunk mint mindenki leépült.
Sommer, Dimarco, Lautaro, Dumfries, Acerbi nem kezdtek… Acerbi is csak a végén jött be. Kemény visszavágó lesz.