Megszakadt a Milan negatív szériája és a csapat Christian Pulisic vezérletével 3-2-es győzelmet aratott a Lecce ellen az olasz bajnokság 28. fordulójában.
![]() |
LECCE – MILAN 2-3 |
Időpont: 2025.03.08. 18:00 |
Helyszín: Stadio Via del Mare, Lecce |
Játékvezető: Daniele Doveri |
Gólszerzők: Krstovic (7′, 59′) ill. Gallo (68′ öngól), Pulisic (73′, 81′) |
Sárga lapok: Berisha, Krstovic ill. Conceicao, Abraham |
Piros lap: – |
Serie A 2024/25, 28. forduló |
A kezdőrúgás után alig 45 másodperccel eredményes volt a Milan: egy szép támadás végén Theo Hernández passza után Santiago Gimenez lőtt a kapuba, azonban a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot. A 7. percben egy labdaeladásból ellentámadást vezettek a hazaiak és Nikola Krstovic távoli lövésével megszerezték a vezetést a Via del Mare stadionban. Ezt követően Yunus Musah próbálkozott távolról, de Wladimiro Falcone kiütötte a labdát, majd Hernández remek beadása után Gimenez kísérlete mellé ment.
A 15. percben szabadrúgást végezhetett el a Milan és Hernández középre tett labdáját Matteo Gabbia a kapuba belsőzte, viszont a VAR ismét elvette a találatot leshelyzet miatt. Hat perccel később Krstovic került ziccerbe a tizenhatoson belül és ballal a kapufát találta el, míg Santiago Pierotti lövése elkerülte a kaput. A 33. minutumban Tijjani Reijnders átadása után Pulisic lövését Falcone kiütötte. Az első játékrész hajrájában Pulisic beadásából Gimenez fejelt kapura és a Lecce kapusa hárította, majd Musah passza után a mexikói válogatott csatár gyönyörűen sarokkal tette kapura, ám Falcone bravúrral védett.
Az 53. percben Gimenez hozta helyzetbe magát a kapu előterében és a fordulásból ellőtt labdája a kapufáról kipattant. Öt perccel később növelte előnyét a Lecce: Frederic Guilbert gurított középre és Krstovic a kapu alsó sarkába lőtt, így 2-0-ra módosult az eredmény. Negyedórával később Rafael Leao középre gurított és Joao Félix rosszul találta el, azonban Antonino Gallóról a kapuba gurult a labda, ezzel szépített a Rossoneri a Lecce ellen (2-1). A 72. percben Federico Baschirotto buktatta Pulisic-et a tizenhatoson belül és Daniele Doveri játékvezető tizenegyest ítélt a Milannak. A labda mögé a sértett amerikai támadó állt oda, aki nagy erővel a kapuba lőtte (2-2).
A 80. percben Rafael Leao próbálkozását Falcone kiütötte. Két perccel később Leao pazar beadására Pulisic érkezett a hosszú oldalon és közelről a hálóba passzolta a labdát, így a Milan megszerezte a vezetést (2-3). A piros-feketék megtartották az előnyüket a meccs hátralévő részeiben és egymást követő három bajnoki vereség után újra győzni tudtak a Serie A-ban.
KEZDŐCSAPATOK:
LECCE (4-3-3): Falcone; Guilbert, Baschirotto, Jean, Gallo; Coulibaly (82′ Banda), Berisha (56′ Pierret), Helgason (74′ Ramadani); Pierotti (74′ Veiga), Krstović, Morente (82′ Rebić). Cserék: Früchtl, Samooja; Gaspar, Sala, Gabriel; Kaba, Rafia; Burnete, Karlsson, N’Dri.
AC MILAN (4-2-3-1): Sportiello; Walker (75′ Fofana), Gabbia, Thiaw, Hernández; Bondo (62′ João Félix), Musah (75′ Fofana); Pulisic, Reijnders, Jiménez (46′ Leão); Gimenez (62′ Abraham). Cserék: Nava, Torriani; Bartesaghi, Terracciano, Tomori; Chukwueze, Jović.
ÖSSZEFOGLALÓ:
KÉPGALÉRIA:












11 hozzászólás
Szép volt fiúk, bár Leccebe ki az aki nem tudja ,hogy úgy is fordítunk főleg ha ezt még egy Giampaolo is tetézi az ellenfélnél.
Jövőre alsóhangon három új minőségi védő kell és legalább egy de inkább két normális védekező középpályás. Ezek nélkül felejtsük el bármiféle komoly célt.
Az egyszerűen nem létezik, hogy a legutolsó kelet európai futottak még csapatok, a kiesőjelölt olasz csapatok és gyakorlatilag bárki simán gurít kettőt bármikor ennek a védelemnek.
Gólt nem a védelem kap,hanem a csapat!
Szóval a védekezésünk,csapatszinten katasztrófa. Már az elmúlt szezonban is egy sapka sza…..r volt. Idén még a tavalyit is felülmúljuk!
Egy Lecce ellen. Büszkék lehetünk.
Ja, nem. Bocs.
Ez a csapat úgy szar edzőstül, de anélkül is, ahogy van. Kissé lesüllyedtünk az olasz közép, de inkább alapszintre.
Szégyen.
A védelmünk? Nem nagyon van. Konkrétan nincs. Elég megnézni a kapott/lőtt gólok számát. A nyolcvanas évek óta imádom a csapatot, de ami most van, az egy nagy nulla. Vagyis… dupla-nulla. De majd lenyilatkozzák, mekkora “bajnokok” a játékosok.
“Bajnokok” ez a kifejezés felér kb egy lóf@sszal esti halovány fénynél. Ez inkább egy pejoratív jelző. “Bajnok” akik bajnokok voltak, igazi bajnokok, már nincsenek ott a csapatnál. Sorolhatnám a neveket….
A meccseink felénél az ellenfél min. 2X, de van h. 3X felül lövi a xg alapján várható góljainak számát. Az utóbbi meccseinkből ilyen volt y Toro, 2X Feyenoord és most a Lecce is. Mivel az xg már csak a közvetlen kapura lövés várható kimenetelét nézi, ezért nem tudok mást hibáztatni, csak a védőket, de leginkább a kapust. Más gond is van, de ez szembe tűnő.
Ennek most nem nézek utána, de amennyiben tényleg így van, akkor a védőket pont 0%-ban hibáztathatod, rajtuk (is) múlik, milyen minőségű helyzetei vannak az ellennek. Kevés xG-re konstansan sok gólt kapni két módon lehetséges
1: kapus
2: a támadók túllövik magukat jelentősen. Tegnap pl. nálam tisztán ez volt, egyik helyzet sem nagyon volt védhető, de főleg az első lövés nem tudom mennyi lehetett, 0,06-7 körüli xG?
Magyarul, jelen állás szerint, ha az ellenfél megfut egy kontrából, abból rendre gólt kapunk, hiába nem csinál egész meccsen utána semmit.
És valóban, a tegnapi meccsen nem tudtunk megcsinalni egy 5 méteres passzt, lekontráznak belőle, majd Gabbia 4 méterről mozizza, ahogy ellövik előtte. Más kérdés, hogy egy tökéletesen eltalált lövés volt, de ez nem menti fel Gabbiat. A második gólnál pedig Bondoék vígan sétálgattak vissza, amikor a Lecce második hullám teljes nyugalomban kapta a labdát a 16-oson belül, gól.
A második gólhoz hasonlót tonnaszámra kaptunk idén. Se Fonseca, se SC nem veszi észre hogy ez az állomány teljesen alkalmatlan erre a felállásra, mert orrnehéz, és a közepe képtelen bármilyen fajta szűrésre. Ehhez pedig jönnek az ilyen Thiaw, Gabbia, Tomori féle elemi hibák. Theoról inkább ne is beszéljünk, ő idén az abszolút mélypont a védelemben.
És hogy fokozzuk, az idei Maignan erre még rátesz a sok potyával, illetve hogy rendre 5 métereken belül kap gólt, mert képtelen kimozdulni. Tökéletesen tükrözi a kapott gólok száma ezeket az elemi hibákat.
Nem mentettem fel a védelmet. Gabbia hibázott. Én a várható kapott gólok és a kapott gólok relációjából beszéltem, abban gyakorlatilag 0 relevanciája van a védőnek, hiszen az a bizonyos minőségű helyzet a védő függvényében alakul ki. Abban van nekik (meg nyilván az egész csapat védekezésének) szerepe. Ha már kialakult az adott minőségű helyzet, függetlenül attól, hogy védő hibázott-e előtte, vagy nem, onnantól kezdve már csak a lövő játékoson és a kapuson múlik. Ha valaki elereszt egy tökéletes lövést 20-ról, akkor főleg a támadó játékoson múlik, hogy felüllőtte az xG-t, bravúroknál meg nyilván a kapuson, hogy alul. És ezek egyvelege, nyilván. De a védőnek onnantól már semmi szerepe. Ha tényleg sokkal felüllövik az ellenfelek az xG-jüket (nem néztem utána, csak a kollega állítása után mentem), akkor az kapus, vagy pech.
Na én kigyűjtöttem. Nyilván ez száraz, statikus adat. Bajnokik meccsei, ahol – véleményem szerint- nem az xg szerint alakultak a Milan meccsei. (pro-kontra)
Ez 13 meccs. amiből 4 meccs alakult számunkra kedvezően, a többi mind pechesen.
Parma-Milan 2-1 (1,61-2,21)
Milan-Torino 2-2 (2,05-1,58)
Fior-Milan 2-1 (1,75-2,34)
Cagligari-Milan 3-3 (1,59-3,2)
Milan-Roma 1-1 (2,01-1,38)
Milan-Genoa 0-0 (1,21-0,23)
Juve-Milan 2-0 (1,03-0,95)
Milan-Cagligari 1-1 (2,14-0,37)
Torino-Milan 2-1 (0,36-2,39)
Itt ha alapvetően kedvezően alakult volna a meccskimenetel, akkor ~+16 pontja lenne ezekből a meccsekből a csapatnak.
——————————————
Lazio-Milan 2-2 (1,98-1,28)
Verona-Milan 0-1 (0,8-0,84)
Como-Milan 1-2 (1,25-1,43)
Milan-Inter 1-1 (0,6-1,34)
Itt, ha kevésbé szerencsés a csapat, akkor -6 ponttal lehetne számolni.
Összességében elmondható, hogy a meccseken a csapat összességében alulteljesít. Nagyságrendileg, az optimumhoz közelítve kb 10 ponttal többnek kellene lennie a csapatnak. Kicsit elhagyva az optimumot, valahol a +6-+14 között lenne a várható pontok száma, az xg-k ismeretében.
Nem ismerve az ellenfelek xg-it, csupán a jelenlegi pontokat figyelembe véve ez azt jelentené, hogy az 5. lenne a csapat (+6 ponttal számolva) 2 ponttal lemaradva a Juvétól, illetve 2. lenne a csapat (+14 ponttal számolva) 3 ponttal lemaradva az intertől.
Számomra ezek a számok pont azt mutatják, hogy egy jobb edzővel, vagy stabilabb/nyugodtabb körülmények között ez a csapat simán a bl helyekért küzdene, nem pedig valahol a 10. hely környékén kullogna.
Védők helyezkedésén is múlik, mennyire van a támadó szorongatva, nyomás alatt illetve mennyire takarja a védő kaput. Ugy tudom, de biztos nem vagyok azert benne h. csak a lövés helyét nézi, azt hogy hany védő van rajta esetleg elé fekszik ne adj Isten, azt nem.