Matteo Gabbia ügynöke a legutóbbi nyilatkozatában hangot adott elégedetlenségének a saját nevelésű védő mellőzését illetően.
A saját nevelésű védő 1 évvel ezelőtt tért vissza a Villarrealnál töltött kölcsönidőszakából és az előző idény második felében nagyon meggyőző teljesítménnyel rukkolt elő. Paulo Fonseca irányítása alatt gyakran kezdőként szerepelt, azonban február eleje óta viszonylag kevés játéklehetőséget kapott Sergio Conceicao irányítása alatt. Tulio Tinti, Gabbia ügynöke a Radio Sportivának adott interjújában több általa képviselt játékosról is beszélt és nem ment el szó nélkül Gabbia helyzete mellett sem. A játékosügynök szerint Matteo több játéklehetőséget érdemelne a posztriválisaival szemben.
„A Milan néhány hónappal ezelőtt hosszabbította meg Matteo szerződését, de olaszként mindig meg kell győznie az edzőket, míg mások megérkeznek a csapathoz és megkapják a helyet a kezdőcsapatban. Véleményem szerint Matteo kissé több figyelmet érdemelne, hiszen bebizonyította, hogy Milan-szintű játékos és olyan hozzáállással rendelkezik, ami méltó a klubhoz.” – vélekedett Tullio Tinti.
A La Gazzetta dello Sport által készített elemzés szerint a Gabbia-Thiaw védőpáros teljesít a legjobban a kapott gólok percenkénti megoszlására lebontva, mivel ezzel a védőpárossal a csapat átlagosan 220 játékpercenként kap gólt.
MÉRLEG:
GABBIA-THIAW: 3 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség – 220 percenkénti kapott gól
THIAW-PAVLOVIC: 2 győzelem, 1 döntetlen, 3 vereség – 72 percenkénti kapott gól
GABBIA-TOMORI: 2 győzelem, 2 vereség – 72 percenkénti kapott gól
GABBIA-PAVLOVIC: 2 győzelem, 1 vereség – 70 percenkénti kapott gól
TOMORI-PAVLOVIC: 1 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség – 64 percenkénti kapott gól
TOMORI-THIAW: 1 győzelem, 2 döntetlen – 60 percenkénti kapott gól
2 hozzászólás
A Gazzetta rendkívül alapos elemzése esetleg kitérhetett volna arra, hogy mely csapatok ellen szerepeltek ezek a védőpárosok. Mert nagyon nem mindegy, hogy az Inter vagy a Torino az ellenfél. Persze elvileg, mert nekünk kb. mindegy; bárkitől képesek vagyunk gólokat kapni.
És azt is megnézhették volna, hogy ténylegesen a védőnégyes (ezen belül a két középső védő) hozta-e össze a gólokat, nem pedig egy ordas nagy kapushiba, vagy pedig a szélső védők ténykedése miatt jött a gól. Megnézték, hogy emberhátrányban vagy emberelőnyben mennyit játszottak a párok? Azt egy idióta is meg tudja nézni, hogy kik hányszor játszottak egymás mellett, de az ördög a részletekben rejlik.
Az NFL-meccseket elemző profi oldalak ki tudják mutatni, hogy a játékos hibázott-e bizonyos szituációkban, pl. a labda 50-50-es volt-e, ki miatt történt a nyomás… Lehet valaki egy elit vak oldali tackle, ha a túloldalon lévő „párja” teljesen béna, és ezért az irányítót rendszeresen összecsomagolják.
A jelenlegi Milanban még a 73 éves édesanyám is több játékidőt érdemelne, mint a mostani játékosok.