Olasz lapértesülések szerint a Milan és az Inter vezetősége készen áll bemutatni az ajánlatát a San Siro és a környező terület megvásárlására vonatkozóan.
Az elmúlt hónapokban háttérbe szorult az új stadionprojekt San Donatóban és Paolo Scaroni elnök legutóbbi állásfoglalása szerint a klub prioritásává lépett elő a San Siro-projekt. Az elképzelés az, hogy a két milánói klub, a Milan és az Inter megvásárolja a San Sirót és egy új létesítményt építsen.
A La Gazzetta dello Sport és a Corriere della Sera beszámolója szerint a Milan és az Inter készen áll benyújtani az ajánlatát a San Siro stadion tulajdonjogának illetve a környező terület megvásárlására vonatkozóan. A létesítmény a Milánói Önkormányzat tulajdonában áll és a két együttes hosszú évek óta bérleti díjat fizet a stadion használatáért. Az ajánlat mellett a klubok felvázolják a projekt megvalósíthatóságáról szóló tanulmányt is. Az olasz lapok szerint a Milan és az Inter közösen egy több mint 71 ezer férőhelyes új stadiont tervez építeni a jelenlegi San Siro mellett, ahol most parkolók vannak, míg a régi létesítményt részben lebontanák és renoválnák.
Ha minden a tervek szerint alakul, akkor a nyáron lezárulhat az adásvétel és hivatalosan is a Milan illetve az Inter tulajdonába kerülhet a San Siro – erősítette meg Giuseppe Sala, Milánó polgármestere. Fontos kiemelni, hogy a 2026-os téli olimpiát Milánóban és Cortina d’Ampezzóban rendezik és a megnyitó a San Siróban lesz, így addig biztosan nem kezdődhetnek meg az új stadion építkezési munkálatai. Ezt Sala is megerősítette: „A téli olimpia után a klubok elkezdhetik építeni az új stadiont a San Siro mellett. Ez eltart majd néhány évig és amint kész lesz, utána újítják fel a régi stadiont, amely véleményem szerint 2030-ig a jelenlegi állapotában marad.”
Így az új stadion építkezési munkálatai 2027-ben kezdődhetnek el és a cél, hogy 2030-ra felhúzzák a több mint 71 ezres létesítményt. Addig a Milan és az Inter is a San Siróban játszaná a mérkőzéseit, amíg el nem készül az új aréna. A projekt tervezett beruházási költsége meghaladja az 1 milliárd eurót.
25 hozzászólás
Ha felhuznak mellette egy vadiúj stadiont, akkor mi ertelme reszben felujitani a „regit”?
Az lesz az uj szekhaz? Vagy edzopalya? Muzeum?
Vajon mi lesz a funkcioja?
Gyanitom tovabbra sem kell aggodnunk, hogy itt az elkovetkezo 10 even belul esetleg vegre uj stadionban jatszunk.
Mire a polgit meggyozik az árról, addigra felnő egy uj generacio. 😅
Valószínűleg azért, mert a Giuseppe Meazza Stadion műemléki védettséget kapott, és a jelenlegi szabályok szerint nem bontható le. Erre egyébként egy perc ráfordítással te magad is rájöhettél volna, vagy ha elolvastad volna az ezzel foglalkozó cikkeket, amióta a klub tulajdonosa átvette a csapatot.
Aggódhatsz az új stadion miatt, mert a projekt folyamatosan halad előre, de nyilván egyszerűbb becsukni a szemed és valami negatívat írni, ahelyett hogy utánajárnál a tényeknek.
Mert ez nem haladt egy darabig ugye troll úr…
„Paolo Scaroni, a Milan elnöke: „A találkozó pozitívan alakult és megmutatta a projekt komolyságát illetve az összes érintett tárgyalópartner hozzáállását. A városvezetés és az intézmények azonnal egy jól meghatározott utat követtek, minden világos és átlátható módon történik, ami lehetővé teszi számunkra, hogy egy gyors és konkrét eljárási folyamatot kövessünk.”
Mint arról beszámoltunk, a Milan újabb befektetést hajtott végre a San Donato-stadionprojekttel kapcsolatban és az eddigi teljes befektetés eléri az 55 millió eurót.”
Nem tudom. Neked már egy ideje nem reagálok, ha nem vetted volna észre, mert szörnyen vállalhatatlan, amit művelsz. Kértelek szépen, bunkón, viccesen – már mindent megpróbáltam. Elhiszem, hogy nehéz a felfogásod, de erőltesd meg magad, és ha látod a nevem, egyszerűen menj tovább. Én is ezt teszem veled… 😂 Ez most már tényleg az utolsó reakcióm. 😂
U.i.: A válaszom többi része inkább azoknak szól, akik hasonló törésben szenvednek, mint te. San Donato sorsa kapcsán simán lehetett ez egy nyomásgyakorlás a városvezetésre, jelezve a helyzet komolyságát: a Milan új stadiont fog építeni. Ha ez volt a cél, akkor üzleti szempontból remek húzásnak bizonyult, mert így az Interrel közösen építhetnek új stadiont, ami jelentősen csökkentheti a költségeket klubonként. Ha végül mégis a San Siroban épül az új stadion (ami egyáltalán nem biztos), akkor a San Donato-i területeket el lehet adni vagy más célokra felhasználni, mert egy üzletember így gondolkodik. Szörnyen bonyolult, ugye? 😂
Szíved joga bármilyen baromságot leírni, amit valljuk be mindig meg is tesszel. Mint ahogy nekem is kijavítani a sok pontatlan/hazugságod. Hidd el én boldogan megvagyok a válaszaid nélkül is.
Kicsit lejebb görgetsz látod mit gondolok erről. Veled ellentétben én nem a Cardinale FC-nek a mezét hordom 😉.
Minek veszekedtek amikor láthatóan minden tökéletes a klub körül? 😀 😀 😀
Szóval szerinted az rendben van, hogy elköltenek egy halom pénzt a semmire ,mert előre tudták (szerinted), hogy semmi nem lesz a projektből. Egész eddig az volt a duma, hogy kell a saját stadion, mert az mekkora befektetés, most előállnak azzal, hogy mégse kell, te meg mindig az épp aktuális álláspontjukat ünnepled, aki meg szóvá teszi a következetlenségeket, abba beleállsz. Lehet ám érvelni személyeskedés nélkül is, bár lehet, az nehezebb. Én elhiszem, hogy neked minden jó, amit az új tulaj csinál, te meg fogadd el, hogy vannak, akik ennél kritikusabban gondolkoznak.
@Berka_
Úgy látom, a szövegértés sem megy könnyen. Fuss neki még egyszer, mert egy szóval sem említem, hogy itt bárki bármit előre tudott volna. 😂 Ünneplésről szó sincs, de talán az orromnál próbálok tovább látni, és érdekes módon válaszokat is találok a kérdéseimre. A személyeskedésemnek egyetlen oka van: ennek a faszinak többször jeleztem az elmúlt időszakban, hogy vegyen vissza, többféleképpen is. Minden egyes hozzászólásomnál beteges késztetést érez arra, hogy degradáljon. Hosszasan figyelmen kívül hagytam, jelezvén, hogy a kutyát sem érdekli. El sem olvasom, amit ír, de azért a lófasznak is van ám vége. 😄 Nehogy már ezek után még én legyek az, aki személyeskedik
U.i Érdekes módon azokkal, akik értelmesen és intelligensen próbálnak kommunikálni, normális vitát is lehet folytatni. Kívánom ezt neked is!
Annyit gyorsan hozzátennék, hogy amit a hozzászólásaimban mások felé érzel, az sok esetben a csapat elleni támadás és kigúnyolás reakciója. Ebbe részemről előszeretettel beleállok, mert rengeteg ember csak vaktában dobálózik, ahelyett hogy elővenné a telefonját (ami egyébként lassan 0–24-ben a kezében van) és utánanézne legalább a minimális dolgoknak. Ehelyett olyan támadások érik ezt a klubot, amelyeket nehéz felfogni. Pedig elvileg éppen összefogásra lenne szükség a nehéz időkben, de sajnos nem ez történik… vagy legalább intelligens vitákra hozzáteszem, szerencsére erre is van példa.
@Dio Elnézést! Nem célom veszekedni, de már mindent is próbáltam. 😂
Részemről csak egy megjegyzés. A San Síró stadiont ez inter drukkerek hívják Giuseppe Meazza stadionnak. De ezt biztos te is nagyon jól tudod. Meg azt is , hogy miért.
https://www.acmilan.hu/ac-milan/a-san-siro-tortenete/
Eszerint 1980 óta a hivatalos neve Giuseppe Meazza és mi emlegetjük a régi nevén.
Azért, mert valamit a hivatalos nevén nevezek, nem hiszem, hogy ezzel bármi rosszat tennék. Jelenleg ez a neve, és pont. Egyáltalán nem kedvelem az Intert, de az ilyen dolgokon (pl, hogy a közös stadiont a hivatalos nevén nevezem-e vagy sem) már régen túl kellene lépni nekünk szurkolóknak. Több mint 70 éve közösen használják a stadiont, és bármennyire is fáj, a Milan és az Inter a rivalizálás ellenére szimbiózisban él, és sikeres egymás mellett.
Szerintem majd akkor tájékoztassák a nagyérdeműt, ha kész az új stadion. Addig csak szimpla bohóckodás amit stadion ügyben (is) művelnek évek óta.
Csak halkan megkérdezem a megvett területtel mi lesz ? Nem tudtam ,hogy már nem csak foci klub ,de ingatlan befektetők is lettünk…
(Elég nagy tétbe lehet rá fogadni, hogy valakinek ki lesz játszva áron alul)
Nem csodálkozom az időzítésen. A szezonunknak nagyjából vége (oké, az Olasz Kupa), a futball helyett végre lehet beszélni a stadionról.
Az egyébként a két klub, Milánó és Olaszország szégyene, hogy a Milannak és az Internek nincs (és nem is lesz) saját stadionja. Két ekkora futballklub esetében ez komédia.
Eddig is beszéltek róla…. 2025be már alapkövet teszik le 😏.
Aztán inkább még se.
Jó lenne egyszer szembesíteni őket nyilatkozataikkal/hazugságaikkal, de hát ilyet nem lehet mert kb azonnal ki is tiltanák azt a médiát.
Az olasz első osztályú klubok közel egyharmada, például Milan–Inter, Roma–Lazio, Genoa–Sampdoria, továbbá más nagy klubok, mint a Flamengo–Fluminense vagy a Boca Juniors–River Plate, továbbra is közös stadionokat használnak. Ezt azonban nem lehet egyszerűen szégyennek nevezni, mivel elsősorban a bürokrácia és a szigorú építési szabályok akadályozzák az új stadionok építését az országban.
Kisarkítva Olaszországban szinte minden negyzeméter a történelem része – tudod, ókori Római Birodalom?! Ez különösen megnehezíti az engedélyeztetést, mivel minden 50 évnél idősebb stadion automatikusan műemléki státuszt kap. A különböző engedélyeket nem egyetlen hivatal bírálja el, hanem több regionális hatóság, így egy új stadion építése rendkívül hosszú és bonyolult folyamat.
Nem lehet egyszerűen csak bemenni a polgármesteri hivatalba, meglebegtetni a csekkfüzetet, és várni, hogy mindenki örüljön a projektnek. Az ilyen fejlesztéseket gyakran örökségvédelmi szabályok és helyi érdekek hátráltatják. Például Rómában még egy egyszerű metróvonal építése is rendkívül lassan haladt, mert folyamatosan újabb és újabb régészeti leleteket találtak. (pontosan ezért nem valósult meg az új stadion sem a fővárosban)
Tehát nem arról van szó, hogy ezek a klubok ne akarnának saját stadiont építeni, vagy hogy ne lenne rá pénzük. A probléma az, hogy Olaszország bankrendszere és környezete kevésbé kedvez a stadionépítési hiteleknek, míg Nyugat-Európában vagy Angliában ezek sokkal könnyebben elérhetők.
Összességében nem a klubok szégyene, hanem az olaszországi jogi, gazdasági és történelmi környezet miatt ennyire nehéz új stadionokat építeni. Ezek tudatában a szégyen nem igazán találó, de lehet, hogy rosszul tudom…
A River meg a Boca nem annyira jó példa, előbbi a Monumentalban, utóbbi a Bombonerában játszik.
A felelősséget ezért terítettem, mert szerintem mindhárom „alany” okolható. Az addig rendben van, hogy Olaszország maga az ókor, ha jól tudom, Itália adja a legtöbb világörökségi helyszínt, és szinte bármibe botlasz, ott valami fontos volt 2000 éve, de a Milant és az Intert sem tegnap alapították. Milánóban is vannak építkezések, de a Milan stadionjával nem az a gond, hogy nincs hely, mert ez is meg az is meg az is „védett” hely. Most például mi történik? A Milan miért is állította le a San Donato projektet? Az Inter a sajátját? Elvileg előkészítették, feltérképezték, hogy hol lenne a megfelelő hely. Számításba vették a lehetséges problémákat. Ha az lett volna, hogy megkezdődik az építkezés, de egy régészeti lelet miatt le kell állni, akkor az pech. De nem ez történik, hanem valami megkezdődik vagy megkezdődne, majd egyszer csak leáll minden. Hányadszor indult meg a Milan esetében a stadion projekt? A hajlandóság sincs meg, hogy befejezzék. Nagyot álmodott már Barbara Berlusconi is. Ő ne lett volna tisztában a nehézségekkel? Ő, akinek az apja ezen a nehezített terepen megvalósított beruházásaival (is) lett milliárdos? A bürokrácia nyilván Milánó és Olaszország „szégyene”. De én semmiképpen sem menteném fel a klubokat. Amikor a Milan meg az Inter külön-külön belevágott a stadionépítési projektbe, azokat, amiket te leírtál, tudniuk kellett. Ráköltöttek egy vagyont a megvalósulási tervekre és minden egyébre, majd egyszer csak rájöttek, hogy hűha, ez nem is olyan egyszerű, mert a bürokrácia, a helyi érdekek és a többi és a többi… Azért volt szerintem pár dolog Olaszországban, ami az elmúlt 30 évben felépült, ha nehezen is… Nyilván nem segített, hogy Sala összevissza beszélt, fenyegetőzött, zsarolt, ködösített, de volt a projektnek támogatója. De az sem volt jó. A San Siróval kapcsolatban is mondtak már mindent. Egyszer azt, hogy nem lehet hozzányúlni, majd azt, hogy mégis. Most éppen részben lebontanánk és renoválnánk az Interrel közösen…
Scaroni San Donatoról
„A városvezetés és az intézmények azonnal egy jól meghatározott utat követtek, minden világos és átlátható módon történik, ami lehetővé teszi számunkra, hogy egy gyors és konkrét eljárási folyamatot kövessünk.”
Ott meg lett volna a politikai hátszél is. Könnyű a műemlékvédelemre fogni(Romába jogos is, de azért Milanó és a többi észek olasz város kanyarba sincs hozzá ilyen téren), Juvénak is lett, Atalanta is megcsinálta a magáét, Comoét is építik… de persze kifogást mindig könnyű találni.
Izaura sorozat 2.569.részét látták,hallották.
Tényleg rossz példa volt a River és a Boca, mivel több emlékem volt a Kempes Stadionról, amelyekről kiderült, hogy csupán alkalmi mérkőzések voltak.
Részemről egyáltalán nem az volt a fő indok – vagy talán pontosabb megfogalmazás, hogy nem az egyetlen indok, hogy műemlékek és történelmi leletek mindenhol megtalálhatók. Ez azonban egy meghatározó tényező, amely nemcsak Milánót, hanem egész Olaszországot érinti. Valóban nem tegnap alapították a két klubot, és óriási jelentőséggel bírnak az ország számára, de talán jobb, ha nem kérdezzük meg az ország vezetőit, hogy válasszanak a Colosseum és az AC Milan között, mert a válasz bizony elkeserítő lenne minden szurkolónak. (Nyilván ez egy kisarkított példa.)
A San Donato-i projekt egyelőre nincs leállítva, ugyanakkor tény, hogy távolodás történt. Felhívnám azonban a figyelmedet a városvezetés váratlan(!) fordulatára, amikor is megszüntette a stadion védett státuszát. Annak most nem néztem utána, hogy ez pontosan mit jelent, de meg merem kockáztatni, hogy a helyzet nem olyan egyszerű, mint hisszük. Azt látom, hogy könnyen átsiklasz a bürokrácia felett, pedig pontosan ebbe bukott bele Barbara Berlusconi is – több mint 14 éve! Arról nem is beszélve, hogy az akkori helyzetet nem lehet összehasonlítani a jelenlegivel, elég csak a rosszul kiválasztott területre és az eladósodásra gondolni.
Nyilvánvaló, hogy a klubok tisztában voltak az olasz stadionépítés helyzetével. De ha a legegyszerűbb kérdést tesszük fel: ha már egy vagyont elköltök egy projektre, akkor talán maga a vagyon a legegyszerűbb bizonyíték a komolyságra, nem? Nem arról van szó, hogy hirtelen rájöttek: „hűha, mégsem olyan jó ötlet”, hanem arról, hogy jött egy jobb lehetőség. Ahogyan már korábban is írtam: a stadion helyzete megváltozott, és enyhültek a bürokratikus akadályok, ami egyáltalán nem elhanyagolható szempont. Ezeket a tényezőket nem lehet egyszerűen figyelmen kívül hagyni.
Ha megnézzük a legnagyobb stadionberuházásokat Olaszországban:
Juventus – eleve saját stadionnal rendelkezett, és az nem a város tulajdona volt, ezzel le is zárhatjuk ezt a kérdést azt hiszem.
Udinese – magántulajdonba vette a stadiont, ráadásul a régi teljesen kihasználatlan volt.
Frosinone – egy kisebb klub, tehát az ellenállás is kisebb volt, és nem egy történelmi helyszínről beszélünk, így nem kellett tartani semmilyen 2000 éves lelettől.
Sassuolo – a stadiont megvásárolták a várostól, a klub tulajdonosai pedig a MAPEI, amely minden költséget finanszírozott.
Ez itt az elmúlt 50 év volt …
Ahogy mondod, volt néhány nagyobb építkezés Olaszországban, de ha a stadionokat nézzük, azért nem lehet velük Dunát rekeszteni. A hozzászólásod végén pedig tökéletesen jellemzed a helyzetet: a sorok között ott vannak azok az okok, amelyek pontosan mutatják, mennyire nehéz egy ilyen projektet megvalósítani Olaszországban.
Az a baj ,hogy hiába írsz szépen körmondatokat, sajnos értelme nincsen több ,mint amikor az epét hányod éppen valakire.
„ha már egy vagyont elköltök egy projektre, akkor talán maga a vagyon a legegyszerűbb bizonyíték a komolyságra, nem?”
Nem, a Milan pénzét költötte Gary nem a sajátját, viszont ha okosba kijátsza az 55milliós telkét az már rögtön neki hoz pénzt. Vicces ,hogy ezt pont Magyarországról nem látod 🙈
Menj kicsit érdeklődj a M.U.-soknál Glazerék mennyi pénzt vettek ki a klubból… Bár téged a tények eddig is pont hidegen hagytak, nem hiszem hogy most változnál meg 😉
Egyetértek veled. Ráadásul nem értem, hogy még mindig közösködésről beszélnek, pedig 2 olyan klubról beszélünk akik normál esetben hosszasan 3 fronton érdekeltek így a rengeteg meccs hatalmas igénybevételt jelent a gyepnek, ráadásul a sokat emlegetett koncert helyszínkénti alkalmazást is megkérdőjelezi, ha 2-3 naponta meccs van egyszerűen nincs idő „átépíteni” koncert helyszínként.
Én elég sokszor voltam a San siro-ban, míg „modern stadionokban” csak jóval ritkábban, de őszintén szólva nekem ezek a tojás alakú kivilágított, egy kaptafára készült stadionok nem tetszenek. San Siroban mellék helyiségek és vendéglátó helyiségek felújításán kívül én minimális javítanivalókat látok. (VIP szektort nem ismerem. 😀 )
Amúgy az akusztikájá és megjelenése párját ritkítja.
Nekem ez esetben az lenne a logikus, ha a San Siro lenne a rendezveny helyszin. Ez a két csapat már be állva a közös stadionra és tekintve a 2 klub lehetőségeit, előnyös lenne a közös stadion. A mai technologiával, birni kell a pályának a meccs terhelést, ahogy mostis birja egy elavult verzió. Már az is megoldható h. eltünteted a komplett gyepet 1 gomb nyomással egy másik padló alá és szellőzteted alulról. Ha igy nézzük, Londonban sem kéne ennyi stadion, sőt Madridba es Manchesterbe sem 2, csak ezt eladni a szurkolóknak nulláról elég necces. Nyilván nem véletlen h. egyik csapat sem csinál 1 kapa vágást sem az új területen, mert nem ez a cél. Egy stadion 50+ éves beruházás, igy nézve az 5 éves bohockodás csak nekünk egy örökké valóság. A telek vásárlás, simán lehet h. csak eszköz a nyomás gyakorlásra, illetve a város vezetés is cseréjére is várhatnak, ha egy új politikai brigáddal. Tegyük fel, A Redbird épitene egy új stadiont, az Inter meg csőd közeli helyzet okán (??? nem ugy tűnik) egyedül maradna bérlőként, ez egy igazi mélyütés lenne nekik. Vajon ez jó lenne hosszú távon? Nem hinném, a 2 csapatnak szüksége van egymásra. Egyik csapat sem járna jól, ha a másik hosszú távra elgyengülne. Ezért gondolom h. itt komoly egyeztetés és statégia van a klubok között.