Egybehangzó hírek szerint Paulo Fonseca, a Milan trénere úgy döntött, hogy játékrendszert vált és eddig még nem alkalmazott formációban küldi pályára a csapatot az Inter elleni rangadón.
Ma este rendezik a 251. Derby della Madonninát, amelynek keretein belül a Milan az Inter ellen lép pályára a Serie A ötödik fordulójában. Előzetesen már tudni lehetett, hogy sérülés miatt nem áll az edző rendelkezésére Marco Sportiello, Alessandro Florenzi és Ismael Bennacer, valamint Davide Calabria sem bevethető izomhúzódás miatt.
A La Gazzetta dello Sport, a Sky Sport Italia és a MilanNews értesülései szerint Fonseca a formációváltás mellett tette le a voksát és a 4-4-2-es játékrendszerben fogja pályára küldeni a csapatot az Inter ellen. A kapuban Mike Maignan fog kezdeni, míg a védelem közepén Matteo Gabbia mellett Fikayo Tomori tűnik esélyesebbnek a kezdőcsapatba kerülésre Strahinja Pavloviccsal szemben. Jobbhátvéd poszton Emerson Royal fog játszani Calabria sérülése miatt és a balhátvéd Theo Hernández lesz.
A két szélső Christian Pulisic és Rafael Leao lesz, míg a középpálya közepén Youssouf Fofana és Tijjani Reijnders játszhat az első perctől fogva. Csatárposzton Álvaro Morata és Tammy Abraham szerepelhet az Inter elleni rangadón, továbbá Noah Okafor és Luka Jovic a cserepadon fog helyet foglalni.
A MILAN VÁRHATÓ KEZDŐJE:
Maignan
Emerson, Gabbia, Tomori, Theo
Pulisic, Fofana, Reijnders, Leao
Morata, Abraham
Sérültek: Sportiello, Florenzi, Bennacer, Calabria
Eltiltott: –
Az összecsapás ma 20:45-kor kezdődik a San Siróban és a Match4 élőben közvetíti.
19 hozzászólás
Biztos működni fog a középpályás védekezés ezzel a sorral a liga egyik legjobb közepe ellen.
Ez vagy óriási kapufa lesz vagy Fonseca valami csodataktika.
Jobban örülnék annak, ha Fonseca nem formációt váltana, hanem csapatot..
+1 és ha szó szerint vesszük én benne vagyok egy Fonseca-S.Inzaghi cserében 🙂 .
Pioli is volt,hogy rangadón próbálkozott formáció váltással.
Neki sem sikerült.
Ebből is látszik ,hogy semmi nincs a fejében csak próbál kapaszkodni a semmibe.
Szerintem ezzel tökön is lőjük magunkat.
Ez a keret többre hivatott de nem vele.
de 4-5-1 -el is meglehetne próbálkozni , 4-4-2 stabilabnak érzem a 4-3-3 ál,ráadásul 2 csatár jobban lekötheti a védőket középpályásokat , gyémántba meg teljesen felesleges mert nincsen igazi irányitónk.
És akkor Theot megnézném 1 sorral fentebb Leao meg pihenhetne amikor nyegleó kedve van
Sajna nem emlékszem, ki, de egy meccsel korábban írta valaki, hogy pályán lehetne a két center. Hát, kívánsága teljesült. 🙂 Nem tartom hülyeségnek amúgy a próbálkozást, de ha a csapat nincs összerakva rendesen, tökmindegy.
🙂
Amúgy most milyen eredménynek szurkolunk? 😀 Kapjunk ki 3 góllal? 😀 Talán létezik egy olyan, amikor az Inter szétaláz minket, de lőnek 5 kapufát meg kihagynak 6 ziccert, mi meg 1 helyzetből lövünk 1 gólt, és az elég lenne a váltáshoz is és még nem is kapunk ki.
Még a Venezia előtt írtam, ha 4 pontot szerez az valószínű víz felett tartja.
Inter ellen aki pariban volt CItyvel is idegenbe egy döntetlen szerintem olyan eredmény ami miatt még biztos nem rúgnák ki.
Mondjuk én kevésbé félék ettől, mivel ha van csapat aki mindig belénk akarja törölni a lábát akkor az a Merda.
Ez a 4-4-2 lehetne akár 4-2-2-2 is, amit lehet, hogy Fonseca Sacchitól lesett el, csak ott a Galli – Tassotti, Costacurta, Baresi, Maldini – Rijkaard, Ancelotti – Colombo, Donadoni – Gullit, van Basten tizenegy töltötte meg tartalommal a rendszert.
És lehet 4-2-4 is, amivel annak idején a brazilok vb-t nyertek, később Guardiola is alkalmazta a Barcánál. Most inkább nem térnék ki arra, hogy ezt milyen játékosokkal lehetett kivitelezni, bár a focitörténelem három legnagyobbja közül ketten e csapatok tagjai voltak.
Kicsit ilyen „próbálkozzunk, hátha bejön a dolog” érzésem van.
De ez a hirtelen váltás nekem inkább azt bizonyítja, hogy Fonseca nem egyszerűen nem jó edző, hanem az alapvető tudása sincs meg. Amikor az alapok sincsenek meg a csapatban, akkor azt nem a játékrendszer megváltoztatásával kell és lehet megoldani. Egy egyszerű példa. A Barcelona annak idején nem azért játszott úgy, ahogyan, mert a 4-3-3-at tökélyre fejlesztették. Nem a Barcelona rendszere volt a lényeg, hanem a játékstílusa. Magyarán játszhattak volna 4-4-2-t vagy 4-5-1-et vagy bármit. Ha megfigyeljük, Guardiola viszonylag gyakran kísérletezett és kísérletezik a Barca utáni csapatainál játékrendszerváltással. 4-2-3-1, 4-1-4-1, 4-1-2-3, volt már minden. De ez a csapata játékstílusára nem igazán volt hatással. Mivel a játékrendszernek és a játékstílusnak nem igazán van köze egymáshoz.
Annak idején Pioli is lecserélte a játékrendszerét valami másra, jött is néhány jobb eredmény. Erre sokan – ő maga is – elhitték, hogy ez AZÉRT történt. A csapat játékstílusa persze nem változott, mert ez nem annyiból áll, hogy berakok eggyel több csatárt, illetve leveszek egy középpályást.
A Milan problémái sajnos mélyebbek, mint hogy játékrendszerről vagy játékstílusról kelljen beszélni. Alapvető problémákat lehet látni. Ahhoz, hogy a játékstílus kérdése egyáltalán felmerüljön, legalább annak kellene körvonalazódnia, hogy kb. mit szeretne játszatni Fonseca. Az nem játékstílus, hogy megpróbáljuk megjátszani Leaót, és ő majd megoldja…
Ma este egy minden mindegy alapon rizikózó, szervezetlen és rossz passzban lévő Milan és egy szinte tökéletesen összerakott Inter csap össze. Elég rosszul hangzik.
Alapvetően egyetértek, sokkal nagyobb rendszerszintű gondok vannak. De azért azzal nem értek egyet, hogy ezen nem változtathatna formációváltás. Azért amikor (függetlenül attól, mennyire nincs megszervezve a középpályás védekezés) mindenki szabadon megy rá a védelemre, oda vagy eléjük egy plusz ember jelenthet különbséget. Én szerintem lehet, hogy hamarabb váltottam volna 3 védős rendszerre, az drasztikusabb változás lenne a stabilitás felé. Ez a támadó 4-4-2 úgy, hogy Puli és Leao a két „szélső”, igazából talán még kockázatvállalósabb lehet, mint a 4-2-3-1, ráadásul ez is két belső középpályással operál. Igazából plusz egy támadó lesz a különbség főleg. Én most félelmemben ha kísérletezni akarnék, valami olyat tennék fel, hogy 3-5-2, a 3 jobb középső védő, előttük Theo-Reijnders-Fofana-RLC-Puli(neki megvan a munkamorálja védekezéshez) előre meg bal oldalra/visszavonva Leao, mellé valamelyik center. Persze értem, hogy amúgy pont támadókból állunk jól, és nem erre van szabva a keret, de én ebben most több esélyt látnék, hogy megússzuk. Aztán cáfoljon rám a mester.
Elég rizikós a brutál sinter középpálya – támadósor ellen Fofana, Tomori, Gabbia védelemre hagyatkozni… Valszeg Abraham vissza fog zárni, és inkább 10est fog játszani szerintem. Én valami 3 belső védős formációt próbáltam volna inkább. Főleg, hogy a szélső védőink finoman szólva sem átjátszhatatlanok ok.
Mazochista módon eddig minden meccsünket árgus szemekkel néztem végig, de egyszerűen nem tudtam rájönni, mi a taktika, mit akarunk a pályán, a játékosok milyen edzői szisztémát valósítanak, illetve nem valósítanak meg. Erre pont az Inter ellen formációt váltunk, ami inkább tűnik kapkodásnak, mint jó ötletnek. Ha az alapok már eleve szarok és nem működnek, akkor egy másik játékstílus sem rövid, sem hosszú távon ezen nem fog változtatni. Fonseca húzásai engem a „szép emlékű” Tabarez ill. Terim mesterre emlékeztetnek, mindkettő gyorsan lapátra is került.
Úgy hogy nincs középpályánk és úgy mennek át az ellenfelek a középpályán mint a kés a vajon ez a felállás kész öngyilkosság. Mert nálunk a védelem a katasztrófa és az edző meg most benyom plusz egy csatárt és ezzel még jobban gyengül a középpálya. Ez így nekem inkabb egy 4-2-4. Ha már 4-4-2 akkor Leaot vagy Pulit feljebb tolnám a csatár mögé és kicsit szabad terepet kapna. És a középpályán meg inkább védekezőbb típusú játékosokat tennék és nem Leaot aki nem nagy védekező….
Egyetértek az előttem szólókkal, ez több, mint rizikós.
Én egy 3-4-2-1et, vagy talán egy 3-4-3at próbálnék ki, ha már valami váratlant szeretnék húzni. 3-4-3 nálam; Tomori-Gabbia-Pavlović, Emerson-Reijnders-Fofana-Theo, Pulisic-Abraham-Leao. A 3-4-2-1 esetében Rejinders helyére esetleg RLC, az ék maradna Abraham és mögötte a Leao, Puli kettős. Morata csere, ha Abrahamet felőrölték.
19re lapot kér a mester… Meglátjuk.
Bejött neki! 🙂
Még egyszer utoljára hadd variáljon kedvére. Aztán majd utólag, este elolvasom, hogy mekkora sikerrel.