Paulo Fonseca a védelemben és a támadó-szekcióban is több változtatást készül eszközölni a Milan kezdőcsapatában a legutóbbi fordulóhoz képest.
A piros-feketék ma este az újonc Veneziát fogadják a San Siróban az olasz bajnokság 4. fordulójában. A Milan az első győzelmére hajt a 2024/25-ös szezonban, ugyanis az első három meccsen 2 döntetlen és 1 vereség született. Sérülés miatt biztosan nem lesz bevethető a Venezia elleni bajnokin Alessandro Florenzi, Marco Sportiello, Ismael Bennacer és Malick Thiaw.
A Sky Sport Italia, a La Gazzetta dello Sport és a MilanNews értesülései szerint Fonseca ezúttal Matteo Gabbiának fog bizalmat szavazni a védelem közepén Strahinja Pavlovic mellett, így Fikayo Tomori a cserepadon fog kezdeni. Jobbhátvéd poszton Emerson Royal az esélyesebb a kezdőbe kerülésre, míg a balhátvéd Theo Hernández lesz.
A középpályán Ruben Loftus-Cheek és Youssouf Fofana szerepelhet a Venezia elleni bajnokin. A támadó-szekcióban is lesz néhány változtatás a Lazio elleni bajnokihoz képest, így Rafael Leao visszatér a kezdőtizenegybe. A jobb szélen Christian Pulisic vezeti a versenyt Samuel Chukwuezével szemben, míg a támadó-középpályás poszton a holland válogatottban fantasztikusan teljesítő Tijjani Reijnders játszhat.
Csatárposzton Álvaro Morata felépült az izomsérüléséből és a cserepadon fog helyet foglalni. Egybehangzó hírek szerint Fonseca ezúttal Tammy Abrahamnak fog játéklehetőséget adni kezdőként a Venezia ellen.
A MILAN VÁRHATÓ KEZDŐJE:
Maignan
Emerson, Gabbia, Pavlovic, Theo
Loftus-C., Fofana
Pulisic, Reijnders, Leao
Abraham
Sérültek: Florenzi, Sportiello, Bennacer, Thiaw
Eltiltott: –
Az összecsapás ma este 20:45-kor kezdődik a San Siróban és az Aréna4 közvetíti.
12 hozzászólás
Na, akkor Reijnders bő 1 év után odakerült a posztjára. 😀 Eddig borzasztó Fonseca csapatépítésben, de ha egy pozitívat kiemelhetnék, az az, hogy nem makacs, és hajlandó változtatni. Neki ehhez legalább csak pár meccs kellett, Piolinak egy szezon nem volt elég, ő kitalálta, hogy ott RLC lesz és ezt végigvitte.
A falakat mikor építik meg amúgy az edzőpálya köré, hogy ne lehessen végre 100%-ra tudni, mi lesz a kezdő?
Reijnders nem tizes, miért kerülne a posztjára? Simán kicseréli a két játékost. A holland válogatottban is középső kp-t játszott 433-ban.
8-10 környéke, alighanem 8 lenne az ideális, a lényeg, hogy kapu előtt lehessen sokszor, mert ott pazar megoldásai vannak, a gyengesége meg pont a védekezés, ami hatosként necces.
Igen, ez azért olyan kva jó, hogy a meccs előtt 1-2 nappal már tudja az ellenfél, hogy ki hol fog játszani…
Sokba kerül a kerítés? Egyáltalán, nem lehet megtalálni, aki szivárogtat? Nem tudom, de az Internél, a Juventusnál, a Napolinál is rendre megírja a Gazzetta, hogy hogyan állnak majd fel?
Jó kérdés, én évek óta kérdezgetem, hogy WTF. Nem tudom, mi van a többi olasz csapatnál, azt viszont tudom, hogy a spanyoloknál teljesen a sötétben tapogatóznak, ilyen logika alapján nyögnek be kezdőket, sokszor a fele nem stimmel. Itt meg alig emlékszem olyanra, hogy ne találták volna el tökéletesen
Inter fórumon is állandóan olvasható a várható kezdő.
Mindenesetre ez a Reinders Loftus poszt csere végre valami bíztató változtatás. Változatlanul a védekezéstől félek, nem pusztán a személyi összetétel miatt, mert Gabbiának pl örülök (Tomori is nagyon hullámzó lett), hanem ott valamit még Pioli szakmailag elcseszett. Csak az folytatódik Fonsecánál, amit Poili itthagyott.
Hasonló az érzésem. Pont ezért nem rúgnám ki páros lábbal Fonsecát (még egy ideig), azért itt van melő bőven, főleg csapatvédekezésben, az Pioli alatt úgy, ahogy volt, megszűnt. A játékosok egyéni képessége pedig nem nagyon kérdéses. Gabbiának én is örülök!
Azért szeptember közepén a májusban távozó edzőre mutogatni, hogy miatta rossz a védekezés, kicsit nonszensz.
Volt egy teljes alapozás és pár meccs ami alatt megvalósíthatta volna a koncepcióját.
Rombolni mindig könnyebb, mint építkezni.
(Pavlo és Emerson nem is találkozott Piolival szóval őket meg pláne nem ronthatta meg…)
Azért ez a május-szeptember erős, a valóságban ugye augusztus óta van a játékosokkal, egy részükkel annak is a második felétől. Szerintem nem egy tragédia, ha ennyi idő alatt még nem sikerül ezt megoldani, léteznek edzőzsenik azonnali impakttal (Flick, Tuchel, stb, Fonseca nyilván nem ez a kategória), de nagyon sokaknak kell 1-2-3 hónap, sőt. Egy nagyon szétesett dolgot még nehezebb összerakni.
Viszont amilyen játék ment nyáron, felmerül bennem az, hogy ha ennyi fiatallal működött, akkor lehet, hogy valaki az ifiben nagyon jó, és azt láttuk a pályán.
Az, hogy Fonseca hajlandó változtatni, Piolihoz képest nyilván pozitívum.
Annak idején előfordult, hogy Pioli sokáig nem változtatott a nyilvánvalóan nem működő játékrendszeren vagy nem rakott a kispadra játékosokat, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve a csapat 80%-át lecserélte a következő meccsre (amiből sokszor rosszul jöttünk ki). Akkor több szurkoló azzal jött, hogy egyszer az a baj, hogy nem változtat Pioli, máskor meg az, hogy változtat. Nem mindenki fogta fel, hogy a keret forgatása nem azt jelenti, hogy vasárnap a keret egyik fele játszik, szerdán meg a másik fele.
Mégsem tudom kritika nélkül dicsérni Fonsecát ebből a szempontból. 2 hónapja dolgozik a csapattal, de az Eb meg a kései igazolások miatt van olyan játékos, akivel csak pár hete vagy néhány napja. Ez eddig rendben van. A játékosokat lehet és kell is próbálgatni, hogy hol a legjobbak egyénileg vagy a rendszer szintjén, de úgy gondolom, vannak olyan játékosok, akik esetében nulláról indulva is megállapítható lenne, hogy valahol nem lesz jó (ha Fonseca esetleg belenézett korábbi Milan-meccsekbe). RLC például Pioli alatt becsapós statisztikákat hozott. A számok alapján néha úgy is tűnhetett volna, hogy egy új Kaká van a Milanban. De ugye nem, az, amit ott a poszt „elvár” egy játékostól, azt RLC nem tudja. Ehhez képest Fonseca tett egy próbát az angollal a csatár mögött teljesen feleslegesen. Én ezt a dolgot már régen elvetettem volna.
Reijnders egy nagyon furcsa középpályás, a tipikus holland iskola „terméke”. Csak míg pl. Gullit meg Rijkaard extraklasszisként tudott játszani több csapatrészben (Gullit annak idején még söprögetőt játszott kiválóan – teljes agyrém), addig Reijnders minőségben tőlük messze van. Tud ő védekező középpályást is játszani, illetve támadgatni is, de esetében inkább az mondható el, hogy „több poszton is bevethető”, olyan értelemben, hogy egyik poszton sem egy csoda, de nagyjából el tudja látni a feladatát. Éppen ezért számára olyan posztot választottam volna, amely nem annyira kötött, nem annyira statikus, mint a védők előtti kettősé. Reijnders posztot tekintve nem is nagyon sorolható be sehová. Rá talán az lenne a megfelelő, hogy „inkább támadó középpályás”, nem pedig „inkább védekező középpályás”. A munkabírását viszont éppen ezért ki lehetne használni a letámadásoknál, ami a Milan egyik nagyon nem működő játékeleme.
A védekezéssel vannak nagyobb problémák, támadásban éppenséggel lehet arra számítani, hogy valami majd úgyis sikerül, de az ellenfelek jelenleg könnyű helyzetben vannak, mert a Milan védekezése egy katasztrófa. A labdavesztéseket követően nincs meg az összhang, amit pedig Fonseca mondott, hogy a Lazio ellen az ellentámadásokat megoldotta a csapat, örömteli, de helyette kaptunk két olyan gólt, amilyeneket amatőr csapatok szoktak. Nem cselezte le az ellenfél egyik játékosa sem a négy védőnket, ezek leginkább arról tanúskodtak, hogy az ellenfelek begyakoroltak valamit az edzéseken, amit kiviteleztek a meccsen. De a támadásokban egyébként nem voltak zseniális megoldások, ezeket egy normális védelem le tudja reagálni.
Hatalmas nyomás lesz a Milanon és Fonsecán. Nem vagyok benne biztos, hogy egy újabb pontvesztés esetén hétfőn is ő marad a Milan edzője. Mert ha ezt a meccset nem nyerjük meg (hazai pályán egy papíron is nagyon gyenge ellenféllel szemben), akkor ugyan melyiket?!
Szerintem pont az a baj a középpályásainkkal, hogy nincs klasszis védekezőnk ( talán Fofana az lesz), támadásban pedig vakegerek vannak, a kulcspasszaink nagy részét Rafa hozza. Átlagban elég jó a középpályánk, de hiányzik a klasszis ahhoz, hogy tovább lépjünk. Gabbiának örülök, bár én Tomorit is bírom. (Lehet, kipróbálnám Őt jobbunkóba, rosszabb nem nagyon lehet a mostaniaknál. .)