Paulo Fonseca irányításával az első három mérkőzésen mindössze 2 pontot szerzett a Milan a Serie A-ban az aktuális szezonban.
Katasztrofálisan kezdte a 2024/25-ös idényt a csapat, ugyanis az előszezonban mutatott pozitív teljesítmény és eredmények után 3 forduló elteltével még mindig nyeretlen az olasz bajnokságban. A Milan a 14. helyet foglalja el és tulajdonképpen két hét leforgása alatt 5 pontos hátrányba került a listavezető Interhez képest.
A Tuttosport tájékoztatása szerint Fonseca negatív rekorddal kezdett a Milan vezetőedzőjeként, miután a Serie A első három fordulójában a megszerezhető 9 pontból mindössze kettőt sikerült begyűjtenie a csapatnak. Ez a legkevesebb pont a Milan kispadján bemutatkozó edzők első 3 bajnokiján az elmúlt 40 évben, azaz 1984 óta. A debütáló edzők közül az első három bajnokin Stefano Pioli, Marco Giampaolo és Vincenzo Montella is több pontot szerzett, mint Fonseca az aktuális idényben.
A csapat a Torinóval és a Lazióval is 2-2-es döntetlent játszott, míg a Parmától idegenben 2-1-es vereséget szenvedett, tehát 3 forduló után továbbra is nyeretlenül áll 5 rúgott és 6 kapott góllal. Ráadásul az 1983/84-es idény óta először fordult elő, hogy a csapat az első három bajnoki meccse közül mindegyiken legalább 2 gólt kapott.
EDZŐK SZERZETT PONTJAI AZ ELSŐ HÁROM BAJNOKIN 1984 ÓTA:
7 PONT – Carlo ANCELOTTI (2001/02), Cesare MALDINI (2000/01), Fatih TERIM (2001/02), Clarence SEEDORF (2013/14)
6 PONT – Fabio CAPELLO (1986/87), Alberto ZACCHERONI (1998/99), Oscar TABAREZ (1996/97), Filippo INZAGHI (2014/15), Marco GIAMPAOLO (2019/20)
4 PONT – Arrigo SACCHI (1987/88), Massimiliano ALLEGRI (2010/11), Stefano PIOLI (2019/20), LEONARDO Araujo (2009/10), Gennaro GATTUSO (2017/18), Cristian BROCCHI (2015/16)
3 PONT – Vincenzo MONTELLA (2016/17), Sinisa MIHAJLOVIC (2015/16);
2 PONT – Paulo FONSECA (2024/25)
19 hozzászólás
Grat!
A rekord az rekord, történelmet írt ezzel! 👏
Bad reklam is reklam too.
Capello 6 pontja az mai számítással 9-et ér, ha nem számolom rosszul. Csak a hozzátartozó szezont nem találtam elsőre, 86/87-ben egy tockossal indult az év az Ascoli ellen, ha pontos az oldal, ahol néztem.
Capello Liedholmtól vette át a kispadot 1987 tavaszán, és a Torino, a Napoli és a Roma elleni volt az első három bajnoki meccse a 26-28. fordulóban. Az 1986/87-es idényt tehát nem Capello kezdte.
A rekord, az rekord. Bár nem lehet egyszerű dolga, legalábbis én mindenképp várnék a megítélésevel. Az új igazolásait mind kb az utolsó pillanatban kapta meg, a nemzetközi meccsek miatt a kulcsjátékosok is csak augusztusban tértek vissza, akiknek egy teljesen új rendszert kell megtanítani. Szerintem legalább 10 forduló le fog menni, mire érdemben alakulni fog a csapat. Ez sajnos egy ilyen átmeneti időszak. Csak ne csináljuk azt, mint a Chelsea, hogy mire Poch alatt össze állt a csapat, arra elzavarták.
Ha emlékszel pont ezt beszéltük júliusba, augusztus elején legkésőbb itt kellett volna lennie aki kezdő körül lesz. Erről nem Fonseca tehet, de ő fogja elvinni a balhét.
(Amúgy ment itt a Pioli szapulás(jogosan), de tavaly ő is ennyi, ha nem több játékost kellett beépítenie.)
És igen reálisan kb 10 fordulót megérdemelne, de ha nagyon orrba vág minket az Inter(Thuram milyén szép is lenne itt)+ a 2 Bl nagy akkor menni fog, mert abból már nincs edző aki visszahozná.
Az anyámot, de sukár stat!
Semmi átmenet nincs itt kérem szépen, ezt én nem veszem be! Jött pár ember, mint bárhol máshol! Ami edzői szinten egyelőre történik, azt meg úgy hívják hogy gányolás! Nincs ezen mit szépíteni. Ha így haladunk tovább, akkor nyugodtan kijelenthetjük hogy Fonszi egy Giampaolo szintű kókler!
Akár már ma is. Kezeskedem érte, hogy igazad lenne.
Nono!!!! Zsámpáoló 3x ennyi pontot szerzett! 😀
Az adott edző első három bajnokija ugyanis nem feltétlenül jelenti az idény első három bajnokiját. Például a 7 pontosok közül Ancelotti, Maldini ès Seedorf is idény közben vette át a stafétát…
Bizonyos tekintetben könnyebb, más szempontból nehezebb a “beugró” edzők dolga, ezért sem szerencsés ez a lista…
Fonseca 2 pontját tehát helyesebb lett volna csak azoknak az edzőknek az eredményeivel összevetni, akik nyáron kezdték meg a munkát. Vagyis Liedholméval, Sacchiéval, Tabarezével, Zaccheroniéval, Terimével, Leonardóéval, Allegriével, Inzaghiéval, Mihajlovicséval, Montelláéval ès Giampaolóéval.
Egyébként Liedholm nincs is a listán, pedig 1984-től kezdődik a felsorolás…
Azért nyári alapozást végig vinni és úgy kezdeni lényegesen egyszerűbb, mint szezon közbe beúgrani és tüzetoltani.
Ha minden elemed meg van, akkor igen. Viszont a nyári alapozás a legjobb játékosaink esetében kb 2 hét volt, van akinél annyi sem.
Hát ezt a kedves vezetéssel kellene megbeszélni…
Itt is sokan voltak akik azt mondták, mit számít 1-2 hét, hát látjuk kb ennyit.
(Idén elég sok klubb váltott edzőt és a top csapatok közül mi állunk a legrosszabbul.)
Egy darabig lehet marketing szöveggel dobálozni, csak aztán néha szembe jön a valóság. Sajnálom Fonsecát, mert szerintem az Inter+ 2Bl meccs elintézi a sorsát.
Nem Fonseca-t hibáztatnám 3 forduló után, abszolút a vezetés szerintem a hibás. Őt is későn hozták, 2 hét nem elég alapozni. Előttem írták , kb 10 forduló után lehet véleményt mondani az edző munkájáról, ha azután sem javul a játék, akkor lehet edzőzni.
Igen ezt mi is kiveséztük korábban. Kb május óta lehet tudni, hogy Emerson jön jobb bekknek, erre utolsó pillanatban esik be ő is. Meg is látszik, mert mind a hat kapott gólunk bal oldalról érkezett. Biztos más lenne a helyzet, ha idejében rendbe teszik azt a csapatrészt.
Rögtön bekerült a történelemkönyvekbe és valakinek ez sem elég 🙂
Aztán anno Terim is milyen sokra jutott a jó kezdéssel. 🙂
Innen szép nyerni!
Szokták mondani