Yacine Adli, a Milan francia középpályása a SportWeek legutóbbi kiadásában interjút adott és elmondta, hogyan vészelte át azt az időszakot, amikor mellőzött volt a csapatban, hogyan szeretett bele a Milanba és megosztott néhány kulisszatitkot, hogy kit tart a legviccesebb csapattársának és ki az, aki a legjobban meglepte őt.
„Úgy gondolom, hogy egy hamis világban élünk. Olyannak mutatjuk magunkat, amit az emberek elvárnak vagy amit szeretnének látni, de akik ismernek engem, azok tudják, hogy olyannak mutatom magam, amilyen vagyok. Semmit nem abból a célból teszek, hogy másoknak megfeleljek. Ugyanaz az ember vagyok az öltözőben, mint aki egy győzelem után ugrál és énekel a Curva Sud szektora előtt. A Milan iránti szeretetem őszinte, spontán robbant ki bennem és nem tudom kontrollálni. Amikor valamit szeretek, akkor mindent beleadok. Egyszerűen kiráz a hideg, amikor 80 ezer ember énekel a stadionban és úgy érzem magam, mintha közéjük tartoznék. Abban az időszakban, amikor nem játszottam, úgy éreztem, hogy újra életben vagyok, amikor szurkolóként viselkedtem. A ‘Bandito’ és a ‘Forza Diavolo alé’ című dalok tetszenek a legjobban. Amikor az egész San Siro a nevemet skandálta az első gólom után a Roma elleni meccsen, libabőrös lettem és majdnem megkönnyeztem a pillanatot. Mindazok után, amiken keresztül mentem, az egy különleges pillanat volt.” – mondta Adli.
„Még akkor sem kételkedtem magamban, amikor nem játszottam. Távozhattam volna, de az, amit minden egyes nap a munkába fektettem, magabiztossá tett. Tudtam, hogy még mindig hiányzik valami, de tisztában voltam azzal, hogy jönni fog a lehetőség. Arra törekedtem, hogy keményen dolgozzak és igyekeztem nem vesztegetni az időt. Hiányzott egy kicsit az alkalmazkodás taktikailag és fizikálisan egyaránt az olasz futballhoz. Nem olyan ember vagyok, aki sokat böngészi a meccsadatokat, de azt mondják, hogy sokat fejlődtem, különösen a védekezésben. Mivel még fiatal vagyok, biztos vagyok abban, hogy sikerül továbbra is fejlődnöm. Minden csapattársam közel állt hozzám. Szoros kapcsolatom van Bennacerrel, aki hozzám hasonlóan algériai származású, de közel áll hozzám Theo, Giroud és Maignan is, akik mindannyian franciák, mint én. A csapattársaimnak nem volt okuk aggodalomra, mert egyszer sem jelentem meg Milanellóban csalódott arccal, mint aki nem játszik.”
„Atipikus futballista vagyok, játszhatok mélyen a középpályán vagy támadó-középpályásként is, de korábban a pályafutásom alatt szerepeltem bal szélsőként és hamis kilencesként is. Nincsenek olyan erős lábaim, mint azoknak, akik 40 métert végigsprintelnek és kicseleznek mindenkit, de olvasni tudom a játék időzítését. Látom azokat a passzsávokat, amiket nem mindenki vesz észre. Olyan vagyok, mint egy sakkozó, aki megfelelő időben mozgatja a megfelelő figurákat, hogy megölje az ellenfél játékát. Ezek olyan dolgok, amelyeket a nézők nem mindig vesznek észre és emiatt soha nem fogok tudni mindenkinek megfelelni. Mindig is Yacine Adli leszek, a saját jellemvonásaimmal és ezek a tulajdonságok a különbséget jelenthetik.”
„Matteo Gabbia az a csapattársam, aki a legjobban meglepett. Tavaly nagyon keveset játszott, még nálam is kevesebbet, de nem adta fel. Elment a Villarrealhoz és sokkal nagyobb önbizalommal tért vissza hozzánk. Ki a legviccesebb? Alessandro Florenzi. Korábban nagyon sokat nevettem Sandro Tonalival is.”
„Mindenről szoktam beszélgetni a csapattársaimmal, az életről, a nehézségekről, amikkel találkozunk, a próbatételekről, amiken keresztül kell mennünk. Próbálok példát mutatni és jó tanácsokat adni. Szerencsés emberek vagyunk, hogy a szenvedélyünk lett a munkánk, ezért türelmesnek kell lennünk, amikor a dolgok nem mennek jól. Nem azokra kell fókuszálnunk, akiknek jobb a helyzetük, hanem azokra, akiknek kevésbé, így megtanulunk elégedettek lenni azzal, amink van. Ha valaki azt mondja nekem, hogy gyenge vagyok és nem tudok futballozni, akkor nem foglalkozok vele. Jóban-rosszban igyekszem megtalálni az aranyközéputat anélkül, hogy túlságosan a fejembe szállna egy dicséret vagy túlságosan csalódott lennék egy kritika miatt.”
„Milan? Gyerekként nem követtem a Milant, mert a hazámban nem sok Serie A-meccset láttunk. Édesapám volt az, aki követte a Milant és Van Basten volt a példaképe.”
„Zene? A zongora iránti szenvedélyemet a nővérem adta át, aki otthon zongoraleckéket adott. A Bella Ciaót a nagy pénzrablás című sorozat közben tanultam meg, de az én hangszerem továbbra is a hegedű. Most már ritkán játszom rajta, két gyerekkel – egy három éves kisfiúval és egy másfél éves kislánnyal – nehézkessé válik, de lehet, hogy előbb vagy utóbb újra elkezdem.”
„Néhány csapattársammal szoktam online sakkozni, különösen Pulisic-kel. Ő jobb nálam sakkban. Továbbá sokat olvasok, vallásos műveket is. Számomra a tudomány végtelen, így mindig van lehetőség tanulni a könyvekből és más emberektől, akikkel találkozom. Mivel szeretek tanulni, ezért mindig nyitva tartom a szemem és a fülem.”
7 hozzászólás
Végtelenül szimpatikus, alázatos és intelligens ember képe rajzolódik ki már a sokadik interjú után. Talán nem soha nem lesz aranylabdás a „Fürtös Zidane”, de a keretben minden bizonnyal helye van. Már korábban megfogalmazódott bennem, hogy szegény srác talán rossz korba született. Technikás, fifikás játékos, aki ha mondjuk a kilencvenes, vagy kétezres években játszik, amikor még nem minden a fizikalitásról szólt, talán nagyobb karriert is befuthatott volna. De persze fiatal, még akármi is lehet belőle. Szóval hajrá!
Jó észrevétel. 20-30-40 évvel ezelőtt ő lehetett volna majdhogynem sztár is. Egyszer gondolkodtam, hogy vajon Pirlo ennél jobb volt? És nem voltam benne biztos. Ma már ő sem lehetne stabil kezdő szerintem.
Pirlot a fizikai hiányosságai miatt hoztam példának, és azért gondolnám, hogy ma nem férne be, de semmiképp sem emelkedne ki. A labdával mindketten nagyon komolyak, és mindketten elit szinten látják a pályát.
Azért abban szerintem megállapodhatunk, hogy a legnagyobb fejlődést ő érte el. Azért az, hogy 1 év jegelés után megtanult játszani egy számára teljesen idegen poszton, hát le a kalappal, sok kitartás és kemény munka biztos kellett hozzá, de megérte. Nyílván van még hova fejlődni, de egyáltalán nem valott szégyent az új posztján, sőt, ezek a statisztikák nagyon kiemelkedőek:
🥇 Passes – 1st
🥇 Short passes – 1st
🥇 Forward passes – 1st
🥇 Progressive passes – 1st
🥇 Passes to final third – 1st
🥈 Aerial duels won, % – 2nd
Erről pedig elég kevés szó esik, nem is értem miért. Ha ezt így folytatja a liga legjobb 6-os a lehet.
Egy ponton nem értünk egyet. Nálam ő ugyanaz a kategória, mint Gabbia volt. Mese habbal, hogy hirtelen fejlődött. Gabbia 3 éve is vezér volt, mikor sérülések voltak, aztán jegelve lett valamiért, mondjuk volt verseny, de annyira nem kellett volna. A Villarrealban csak játszhatott kicsit, ennyi.
Adli ugyanez. Ugyanilyen jó volt ő akkor is, amikor érkezett. Mikor kapott 20 perceket, villogott. Aztán már annyit sem kapott. Aztán Pioli 1 év után rájött, hogy a gyerek mégiscsak tud focizni, és nekem ez most ilyen piárszagú dolog, hogy mennyit edzett, mennyit fejlődött, stb. Fenéket fejlődött, legalábbis nem többet, mint amennyit a korából adódóan még tud, 1-2%-ot esetleg, csak most játszhat.
Amúgy meg egyetértek a lényeggel, statokon túl is élmény nézni a labdáit, meredek, vagány szögeket tol előre, és még így is pontos. Azért nem lesz a serie a legjobb hatosa, mert védekezni szerintem sosem fog igazi magas szinten. Ha épp van mellette egy bulldog (csúcsformás Benna), akkor duplaszűrőben lehet akár a legjobb is a posztján. Kessié mellett nagyon élt volna. Ha Reijnders van mellette, az necces, mert egyiküknek sem ez a profilja.
És valóban lát olyan passzsávokat, amiket más nem… Tolja be a labdákat a védők mögé üres területre, csak a csapattársak még nincsenek hozzászokva az ilyesmihez, ezért nem igazán mozdulnak rá időben. Pedig ebben nagy potenciál lenne…
Nagyon kedvelem ezt a srácot. Amit magáról mondott, az pontosan az, amit mi is gondolunk róla. Nem volt álszerény, sem nagyképű, pontosan tusztában van a képességeivel. Egy olyan játékrendszerben, ahol a saját posztján játszhatna, nem lenne gond a kevésbé acélos védekezése, és a lassabb mozgása sem. Igaz, Reijnders pont ugyanoda való, és egyikük sem ott játszik. Ez baj, mert a képességeik nincsenek kiaknázva, és ahol játszanak, ott nem eléggé hatékonyak. Ha esetleg Kessié megunja a szaúdi ligát, és ő, vagy egy hasonló kaliber érkezne Benna mellé, akkor ez a két ember szétpasszolná az ellenfelek védelmét. De ehhez kellene egy robbanékony csatár is, aki percenként beindul egy üres területre, hogy kaphasson egy ütempasszt. Giroud nem ilyen, és már nem is lesz, ő másban jó.
És persze ha mindezek a változások megtörténnének, akkor Loftus hol játszana? Ő sem ott van általában, ahol a legjobb lenne. A góljai ellenére ő valahogy kilóg nekem. Olyan hontalannak tűnik a pályán, se itt, se ott nincs meg igazán helye.