Paolo Scaroni, a klub elnöke egyértelműen fogalmazott és megerősítette a vezetőség bizalmát Stefano Pioli kapcsán, továbbá a San Siro felújítására tett javaslatra reagálva kijelentette, hogy továbbra is a saját stadionprojektjükön dolgoznak San Donatóban.
PIOLI JÖVŐJÉRŐL
„Csak megismételni tudom Furlani vezérigazgató és Ibrahimovic szavait: Teljes bizalmunk van Pioli felé és az eredmények erősítik ezt a bizalmat. Egyelőre tehát nyugodtak vagyunk ezen a fronton.”
A STADIONPROJEKTRŐL
„Megvásároltuk a telket és kedvező előzetes jóváhagyást kaptunk San Donato városi tanácsától. Viszonylag optimisták vagyunk, még akkor is, ha Olaszországban optimistának lenni a stadionépítéssel kapcsolatban meglehetősen nehéz. Haladunk előre a projekttel és szükségünk van egy új stadionra. Milánó polgármestere arra kért minket, hogy tegyünk egy utolsó kísérletet és nézzük meg, hogy lehetséges-e a San Siro felújítása. Ezen a téren én inkább negatív állásponton vagyok, mert nem értem, hogyan lehetne építkezési munkálatokat végezni egy olyan stadionban, ahová hetente 70 ezer ember lép be. Technikailag ez egy nehezen kezelhető kérdés, de a polgármester ezt kérte tőlünk és tiszteletben tartjuk a kérését.”
RAFAEL LEAÓRÓL
„Őrülten szeretem a góljait, de ha továbbra is olyan gólpasszokat ad, mint a Napoli ellen Theo Hernándeznek, akkor annak is nagyon örülök.”
A SERIE A REFORMJÁRÓL
„Mi, a nemzetközi porondon szereplő klubok panaszkodunk a túl sok mérkőzés miatt. Mi vagyunk azok a klubok, amelyeknek a játékosai az európai kupaporondon, a válogatottakban, a bajnokságban és a kupában játszanak. Mindez olyan meccsterheléshez vezet, ami már elviselhetetlen és rengeteg sérülést okoz. Remélem, hogy sikerül megoldást találni. Volt már 18 csapatos olasz bajnokságunk, sőt, emlékszem 16 csapatosra is. Szeretnénk elkerülni, hogy túl sok mérkőzés legyen. Így is túl sokat játszunk, ami a játékosaink védelme szempontjából is problémát jelent. Meg kell óvnunk őket.”
A KLUB FEJLŐDÉSÉRŐL
„A klub fejlődésének egy fontos új fejezetében vagyunk Gerry Cardinale stratégiai víziójával, a RedBird szakértelmével és tapasztalatával a sportüzletben, a médiában és a globális márkák fejlesztésében. Egy létfontosságú fejlődési pályára léptünk, hogy betöltsük az európai topklubokkal, különösen a Premier League-ben szereplő nagy bevételt termelő klubokkal szemben kialakult űrt. Nincs olyan projekt a futball világában vagy a Milannál, amelynek ne lenne alapja a sportsiker elérése. Minden értéket és bevételt a csapatba és a klubba fektetünk be. Ez egy körforgás: a bevételek táplálják a befektetéseket, amelyek jobb teljesítményt eredményeznek és ez újabb bevételeket teremt.”
„Szerencsés vagyok, hogy ebben a pozícióban lehetek a klubnál. Nagy felelősséggel végzem a munkámat, ennek oka, hogy volt alkalmam látni, hogy mi történik, ha egy futballklubot meggondolatlanul vezetnek. Körülbelül 6 évvel ezelőtt csatlakoztam a Milanhoz, amikor a klubot meg kellett menteni a csődtől. Nehéz évek után az Elliott alap tette lehetővé a klub talpra állását és újjáépítését. A Milan szerkezetileg veszteséges volt. Olyan költséggazdálkodás folyt, hogy az erőforrásokat nem használták fel hatékonyan. Át kellett csoportosítanunk az erőforrásokat, hogy jobban tudjunk befektetni a klubba, elsősorban a sportszakmai részre összpontosítva, hogy sikeresebbek legyünk a pályán. A klub korábban nem fektetett be megfelelően a menedzseri infrastruktúrába, hogy a futball mellett a kereskedelmi részleg is fejlődjön.”
A MILAN PROJEKTJÉNEK ALAPJAIRÓL
„A Milan projektje a fiatal tehetségekre összpontosított minden szinten, kiegészítve a szükséges tapasztalattal. Megfiatalítottuk a vezetői struktúránkat és más ágazatokból is bevontunk szakembereket. A pályán versenyképes csapatot építettünk, minőségi fiatal játékosokkal, akik fizikálisan erősek és alkalmasak a modern futballra. Az olasz bajnokság élcsapatai közül mi vagyunk a legalacsonyabb átlagéletkorral rendelkező együttes. Nagyon egységes az öltöző, a Milan nagyszerű emberekből és játékosokból áll, akik a csapat érdekeit helyezik előtérbe az egyéni érdekekkel szemben.”
AZ ÚJ STADION JELENTŐSÉGÉRŐL
„Több mint 5 éve dolgozunk azon, hogy a Milannak új stadionja legyen és megmutattuk, hogy ez prioritást élvez számunkra. Ez kulcsfontosságú a klub jövője szempontjából, hogy visszatérjünk a nemzetközi labdarúgás elitjébe. A Milannak a világ legszebb, legmodernebb és legfunkcionálisabb stadionjára van szüksége. Azt akarjuk, hogy az új létesítmény egy globális ikonná váljon az innováció és a fenntarthatóság referenciapontjaként, amely példátlan megközelíthetőséget és szurkolói élményt, maximális biztonságot, kényelmet és szolgáltatásokat kínál a szurkolók számára. Az biztos, hogy a RedBird egy olyan otthont akar teremteni és olyan élményt nyújtani a szurkolóknak, amely méltó a klub rangjához és megfelel a modern kor követelményeinek. A RedBirdnek megvan a szükséges tapasztalata ahhoz, hogy ezt pontosan véghez vigye.”
2 hozzászólás
Megértem, hogy az újságírók is „unják” az ilyen és ehhez hasonló sajtótájékoztatókat, mert ezek után általában semmi konkrétumot, pláne szenzációt nem lehet megírni. De újra és újra felesleges nekik rákérdezni az edzőkérdésre. Ha adott esetben már a részletek megtárgyalásáról egyeztetnek az új edzővel, még akkor is csak ezeket a sablonos, semmit mondó lózungokat fogják ismételni a vezetők.
„nyugodtak vagyunk…” Nagyon helyes, csak semmi stressz, az csak árthat! 😊
Én pedig minden ilyen nyugodt, laza nyilatkozat után inkább csak nyugtalanabb leszek, hogy ez vajon tényleg csak egy újabb lerázós duma, vagy komolyan gondolják. Ha valakiből, akkor ebből az elnökből kinézem, hogy a világ Top 5 edzőfejedelmének egyikét látja a padunkon és el is hiszi, hogy így van.