Mike Maignan fantasztikus hosszú indítása előzte meg a Milan második gólját a Frosinone ellen.
A csapat 3-1-es győzelmet aratott a San Siróban a Frosinone ellen a bajnokság 14. fordulójában. Az első félidő hajrájában 0-0-s állásnál Fikayo Tomori labdavesztéséből ziccerbe kerültek a vendégek, azonban Maignan nagy védést mutatott be. Pár perccel később megszületett a Rossoneri vezető találata Luka Jovic révén. A Milan kapusa nem csupán védéssel, hanem gólpasszal is hozzájárult a győzelemhez.
A francia válogatott kapus a harmadik gólpasszát jegyezte a Milanban. Érdekesség, hogy Maignan az egyetlen kapus az európai topligákban, aki a legutóbbi három szezon (2021/22, 2022/23, 2023/24) mindegyikében kiosztott egy gólpasszt.
A Rossoneri második gólja előtt Maignan a mérési adatok szerint egy 60,7 méteres hosszú indítással ugratta ki Christian Pulisic-et az ellenfél térfelén. Az amerikai válogatott támadó gyönyörűen vette át Mike hajszálpontos indítását, majd a védők szorításában a kapuba emelte a labdát.
A mérkőzés után Stefano Pioli elismerő szavakkal beszélt Maignanról, akire fontos láncszemként tekint és nem csupán a kapuban, hanem a támadások felépítésében is hasznos. Nem mellesleg a 28 éves francia kapus mérkőzésenként átlagosan 6 kilométert tesz meg, ami a legmagasabb szám az olasz bajnokság szinte összes kapusa közül – írja a La Gazzetta dello Sport.
Ezt megelőzően Maignan 2022 februárjában a Sampdoria ellen és 2023 májusában a Lazio ellen adott gólpasszt. Az Opta szerint a 2004/05-ös idény óta Maignan az a kapus, akinek a nevéhez a legtöbb gólpassz fűződik a Serie A-ban.