A védelem bal oldalára érkezhet erősítés Theo Hernández tehermentesítésére.
Még a szezon elején járunk és másfél hónap telt el a bajnokság kezdete óta, azonban a klub vezetősége a következő hónapokban felméri, hogy mely posztokon szükséges beavatkozni a januári és a jövő nyári mercato alatt a csapat megerősítése érdekében.
Fabrizio Romano – aki rendkívül megbízható és hiteles forrásnak számít a szakmában – arról számolt be, hogy a Milan vezetősége szorosan figyelemmel kíséri a spanyol élvonalban szereplő Real Betis balhátvédjét, Juan Mirandát, aki a klub potenciális célpontjai között szerepel 2024-re a csapat megerősítését figyelembe véve.
A 23 éves balhátvédnek a szezon végén lejár a szerződése a Real Betisszel és jelenleg minden jel arra utal, hogy nem fog hosszabbítani. Ez nagy lehetőség a Rossoneri számára, hiszen Miranda személyében egy megbízható balhátvéd érkezhet Hernández mögé, ráadásul átigazolási ár nélkül, ami szintén nem elhanyagolható szempont.
Romano szerint Miranda várhatóan jövőre elhagyja a Betist és a Milan vezetősége nagyra értékeli a képességeit.
A spanyol futballista hosszú éveken keresztül az FC Barcelona akadémiáján nevelkedett és 2021 nyarán szerződött a Real Betishez, amelyben eddig összesen 85 tétmeccsen lépett pályára és 6 gólt szerzett illetve 9 gólpasszt osztott ki.
6 hozzászólás
Akkor Theo megy jó pénzért? Nem hiszem, hogy Miranda padozni szeretne..
Nem hiszem, hogy Miranda esetleges érkezése egyből azt jelentené, hogy akkor Theót eladják. Én személy szerint a legértékesebb húzóemberek közül (Maignan, Leao, Theo, Tomori, Bennacer) Theo eligazolását tudnám elképzelni a legkevésbé. Lassan öt éve itt van, itt a családja is, az olasz barátnője, a kis Theo Jr… Ha menni akart volna, akkor már megtette volna, amikor a PSG vagy a Chelsea vitte volna pár éve. Plusz nem gondolnám, hogy a vezetőség a világ TOP 3-as balhátvédjét eladná. Egyáltalán nem venném biztosra, hogy jövő nyáron is eladnának egy kulcsembert. Az eladásokból egész korrekt összeg jöhet be De Ketelaere, Messias, Saelemaekers stb. eladásával, ezért kötve hiszem hogy megint beáldoznának valakit.
Egyre inkább bebizonyosodik, hogy helyes döntés volt eladni Tonalit 70-80 millióért, akármennyire is fájó volt a távozása. Az igazat megvallva a 19 millióért hozott Reijnders semmivel sem rosszabb képességű játékos annyi különbséggel, hogy nem olasz. Azt látom, hogy áron felül Tonali eladása volt a legészszerűbb döntés, ráadásul sokkal könnyebb volt pótolni, mintha Maignan-t, Theót vagy Leaót adták volna el. Rengeteg klasszis képességű, nagy potenciállal bíró középpályás van Európában, de például balhátvédből nagyon kevés olyan van, aki igazán kiemelkedik a top szintre.
Egyébként ez a csere balhátvéd dolog már évek óta elég problémás, hogy nincs egy megbízható, a feladathoz felnőni képes balhátvéd Theo mögé. Laxalt és Ballo-Touré is elég csalódás volt. A korlátozott mennyiségű játéklehetőség miatt talán az lenne a legideálisabb, ha egy középhátvédként játszani tudó balhátvéd jönne csere balhátvédnek. Vagy pedig Bartesaghit fokozatosan felépíteni, de Kerkez Milos példája után meglepődnék, ha Pioli meghúzná ezt a lépést.
Annyira jó ez a srác? Én úgy látom sehol sem volt még fix kezdő. Nem ismerem, ezt hozzáteszem! De amennyit látok, hogy egy szezonban sem játszott 20 bajnokin sem kezdőként. Idén 4x kezdett 1x csere volt. 24-t tölti be januárban, egyenlőre nem érzem miért követelne kezdő helyet?
„Miranda személyében egy megbízható balhátvéd érkezhet Hernández mögé”
Cserének jönne a spanyol, annak pedig tökéletes lenne. Aki meg Bartesaghi miatt aggódik, az szerint jó lenne, ha Theo mögött töltené a fiatal éveit. Jövőre indul az U23 ott majd játszhat rendszeresen. 🙂
Pellegrino személyében van egy olyan játekosunk, aki a KH mellet BHV poszton is bevethető, de gondolom Pioli hagyja még integrálódni, mint Thiawt (megvárja, amíg kisérülnek előle🤭)
Különben meg Theo, ha így termeli a sárgákat, akkor lesz elég játékideje a cseréjének. 😅🤣
Megnézném Theot 1 sorral fentebb.