Tizenhét év után fordult elő újra, hogy a Milan nyereséget könyvelhetett el, ráadásul jelentős bevételnövekedést produkált a klub, így rekordot döntött.
A CalcioFinanza tájékoztatása szerint szerdán ülésezett a Milan igazgatótanácsa és a pénzügyi kimutatások alapján a klub pozitív mérleggel zárta a 2022/2023-as pénzügyi évet, amely a 2022. július 1. és 2023. június 30. közötti időszakot foglalja magában. A Milan körülbelül 6 millió eurós nyereséget könyvelhetett el az említett időszakban.
Ez jelentős javulás az előző pénzügyi évben elkönyvelt 66 millió eurós veszteséghez képest. A 2019 nyarán az Elliott Management által megkezdett és a tavaly nyáron a RedBird Capital Partners által folytatott projekt a Milan pénzügyi helyzetének stabilizálására, a fenntarthatóságra és a költséghatékonyságra törekedve megtette hatását, ugyanis a klub hosszú idő után először zárt pozitív mérleggel.
Érdekesség, hogy legutóbb 17 évvel ezelőtt, 2006-ban produkált nyereséget a Milan, akkor december 31-én 2,5 millió euró volt a profit. Azóta minden egyes szezonban negatív volt a pénzügyi mérleg.
A CalcioFinanza hozzátette, hogy hatalmas mértékben növekedtek a klub bevételei is. A 2022/23-as pénzügyi évben a Milan bevételei meghaladták a 400 millió eurót, szemben a 2021/22-es pénzügyi évben elért 297 millió eurós bevétellel. Ez új rekordbevételnek számít a Milan történetében, ami elsősorban a kereskedelmi és a szponzori bevételek nagy mértékű növekedésének, valamint a kiváló Bajnokok Ligája-szereplésnek köszönhető, ugyanis a csapat egészen az elődöntőig menetelt a BL-ben.
6 hozzászólás
6milliós nyereség, és mindenki itt vergődött hogy dehát mennyi pénze van a csapatnak miért nem költ az öreg jenki… remélem most már mindenki megérti, hogy nem csak bevétel létezik, hanem kiadás is..
Majd jönnek és megmondják, hogy 106m volt a nyereség csak a jenki már 100at kivett😂
Viccet félretéve akkor az idei mercatoba adott bele penzt a profiton tul is.
Az Interre kivancsi leszek miből csengetik ki a kinaiak a 300m hitelt az Oaktreenek!
Az Inter -85 millióval zárt !
Az Inter, Zhang 86 millió adósságot tőkévé alakít, és feltőkésíti a klubot !
A Calcio é Finanza cikkéből…
A 2022/23-as pénzügyi évben az Inter többségi részvényese, a Suning úgy döntött, hogy mintegy 86 millió eurót tőkévé alakít át a Nerazzurri klub „tőkésítése” céljából, ahogyan azt maga a társaság bejelentette. Miből áll ez a technikai lépés? Kapott új tőkeinjekciót a Zhang család?
Azt mondtuk, ez egy technikai rész, amely ahhoz kapcsolódik, hogy az Inter tulajdonosai hogyan döntöttek a klub finanszírozásával az elmúlt szezonokban. A 2016. júniusi kezdeti, 142 millió eurós tőkeemelést követően Suning körülbelül 462 millió eurót fizetett be a klub kasszájába csak kamatozó részvényesi kölcsönök révén, ebből 51 milliót 2022/2023 során (a Zhangoknak garantált kölcsönből származik). az Oaktree alap által). A döntés tehát az volt, hogy nem folytatják a tőkeemelést, ami a többi részvényes (különösen a LionRock, amely ma még mindig a Nerazzurri klub 31,05%-a) beavatkozásához vagy részesedésének felhígulásához vezetett volna. És mivel a tagok finanszírozták, a relatív részesedés a tagokkal szembeni tartozásként került a mérlegbe.
Az évek során a Suning mindig úgy döntött, hogy az Inter felé nyújtott hiteleit tőkévé váltja. Mit jelent? Az OIC (Olasz Számviteli Testület) ezt a lehetőséget tervezi: «A mérlegben nyilvántartott tartozás törlesztéséhez az adós részben vagy egészben tőkévé alakíthatja át tartozását. A művelet az adós által befektetési jegyek vagy részvények kibocsátásával (vagy egyéb engedményezési formáival) és a hitelezőre történő engedményezéssel valósul meg” – olvasható az OIC 19. számviteli elvében. Lényegében tehát a hitelező (jelen esetben Suning) lemond adósságáról, amelyet tőkévé alakítanak át, ezzel erősítve az adós nettó vagyonát (Inter).
Összességében az elmúlt néhány évben a Suning úgy döntött, hogy lemond 433 millió tőkévé konvertált visszatérítésről: ebből 105 milliót (amelynek egy részét már a korábbi veszteségek erodálták) a nettó saját tőkébe, mint „részvényesek kifizetését”. képzõdési veszteségek fedezésére szolgáló tartalék”, a fennmaradó részt „Tartalék a jövõbeni tõkeemelésre fordítandó kifizetésekre”. A ma bejelentett átállás tehát nem azt jelenti, hogy 86 milliós új kifizetés érkezett (sőt, 2022/23 folyamán 51 millió érkezett a tulajdonosoktól), hanem azt, hogy a Suning lemondott ezek visszafizetéséről.
Mire való ez a döntés? Mindenekelőtt a veszteségek saját tőkéből való fedezésére. Valójában a 2020/21-es és a 2021/22-es veszteségekkel kapcsolatban az Inter úgy döntött, hogy kihasználja a Covid-időszakban kiadott állami szabályt, amely lehetővé teszi, hogy az egyes pénzügyi évek veszteségének megtérítését elhalasszák. Az ötödik pénzügyi évben (vagyis 2027-ig) ez a lehetőség 2023-ra már nem volt megvalósítható, ezért a veszteség fedezésére a nettó saját tőke megerősítésére volt szükség. Másodszor, az átalakítás lehetővé teszi a teljes adósság csökkentését is, ami bizonyos esetekben hasznos lehet például a FIGC és az UEFA előírásainak való megfelelés szempontjából.
Remélem valaki meg is érti 🙂
Ilyen az amikor anyanyelveden olvasol és egy k szót sem értesz.
😀 😀 😀
Amúgy én pénzügyi területen diplomáztam (igaz ettől nagyon távolin, na de akkor is…) és én sem értem teljesen. Nyilván valami ügyeskedés, ha jól gondolom ezzel leírták a teljes veszteséget, amit ezzel realizáltak is. Valami olyasmi lehet mint amikor kamu dumával elvették az emberek magán nyp pénzét amikor a válság miatt a hozam a béka feneke alá esett, ezzel pedig realizálták a veszteséget azok, akik akkor visszaléptek az állami rendszerbe (na, kb. erről írtam a diplomámat 😀 ). Akik bent maradtak, azok meg pár év után szépen visszakapták az előtte elvesztett hozamot azzal hogy kivártak (én most a háború ellenére ami megint lefele indította el a hozamokat több mint 1 millás hozam pluszban vagyok a magán nyp-ben, ellentétben a 2009-es állapottal, amikor mínuszba voltam csak nem ugráltam és nem ettem meg a burkolt pénzlenyúlást). Szerintem itt is az történt hogy a Suning „benyelte” a veszteséget és realizálta a mínuszt átalakítva azt.
De majd a területhez jobban értők elmondják pontosan, mert ahogy írtam ez a rész nekem is zavaros a tőkésítéssel.