Stefano Pioli, a Milan trénere meglehetősen előkelő helyen szerepel a 2022-es esztendőben a világ jelenlegi legjobb futballedzőit felsorakoztató listán.
Az 56 esztendős szakember három évvel ezelőtt vette át a Milan irányítását és minden várakozást felülmúlt, miután 7 év után visszavezette a Rossonerit a Bajnokok Ligájába és 11 évet követően újra bajnoki címet nyert a csapat. Pioli eddig összesen 150 tétmeccsen ült a Milan kispadján, a mérlege 85 győzelem, 37 döntetlen és 28 vereség, valamint 269 rúgott gól és 160 kapott gól.
A FourFourTwo magazin egy összeállítást készített napjaink legjobb 50 edzőjéről a labdarúgás világában. Az első helyen Pep Guardiola, a Manchester City vezetőedzője szerepel. Pioli az ötödik helyen van a világ legjobb edzőinek rangsorában, miután az előző idényben Scudettót nyert a csapatával.
A rangsor az edzők teljesítménye, szakértelme, a számok és a statisztikák alapján készült, miközben figyelembe vettek számos releváns tényezőt, mint például az elmúlt 12 hónapban elért eredményeket az adott csapat erőforrásait és lehetőségeit figyelembe véve.
A VILÁG LEGJOBB 50 EDZŐJE:
1. Pep Guardiola
2. Carlo Ancelotti
3. Jurgen Klopp
4. Antonio Conte
5. Stefano Pioli
6. Mikel Arteta
7. Thomas Tuchel
8. Graham Potter
9. Julian Nagelsmann
10. Diego Simeone
11. Hans-Dieter Flick
12. Christophe Galtier
13. Eddie Howe
14. Xavi
15. Erik Ten Hag
16. Lionel Scaloni
17. Christian Streich
18. Roberto Mancini
19. Urs Fischer
20. Unai Emery
21. Oliver Glasner
22. Mauricio Pochettino
23. Gian Piero Gasperini
24. Arne Slot
25. David Moyes
26. Abel Ferreira
27. Luciano Spalletti
28. Julen Lopetegui
29. Kasper Hjulmand
30. Ange Postecoglou
31. Marcelo Gallardo
32. Tite
33. Patrick Vieira
34. Luis Enrique
35. José Mourinho
36. Ivan Juric
37. Thomas Frank
38. Regis Le Bris
39. Marco Silva
40. Simone Inzaghi
41. Roberto De Zerbi
42. Igor Tudor
43. Lucien Favre
44. Giovanni van Bronckhorst
45. Paulo Fonseca
46. Vincenzo Italiano
47. Jesse Marsch
48. Marco Rose
49. Maurizio Sarri
50. Gareth Southgate
7 hozzászólás
Galtier??? 😀 Lille-el megelőzte a PSG-t, távozása után megint középcsapat lett. A Nice-t kb az utolsó fordulóig BL-helyre vitte, miután távozott, kiesőjelölt csapat lett kb, pedig erősítettek is. Szerintem ha csak a kerethez képest nézzük az eredményeket, az elmúlt 2 év top 3-4 edzőjéről beszélünk. Ha már Potter bekerülhetett egy (tényleg szépen játszó, kerethez képest jó eredményt elérő) Bightonnal… Galtier azért hozzá képest is nagyon más szint, közben meg már a PSG-ben is bizonyít.
Ja és közben azért persze gratulálni akarta Piolinak, több, mint megérdemli. 🙂 Nem akkora taktikai zseni a kis keretéhez képest, mint egy Arteta, de elképesztő dolgokat hoz ki a csapatából.
Azért elég érdekes lista.. pl a nyeretlen kétéves Xavi hogy előzheti meg a sokszoros bajnok + EB győztes Mancinit?
Ez az előző szezonra vonatkozott, Mancini EB győzelme meg sokszoros bajnoki győzelme teljesen lényegtelen.
Vagy tán nem is az előző szezonra, hanem a jelenlegi helyzetre. De mindegy is, Mancini most tényleg messze van az élbolytól.
Nem akarok haza beszélni, de én Rossit hiányolom a listáról, ha már Southgate befért 😀
Nem mellesleg Spalletti előkelőbb helyet érdemelne.
Tehát a lista alapján a döntnökök tkp. azt mondják, hogy Guardiola esetében nem igazán van annak jelentősége, hogy százmilliókat költött minden évben játékosokra, ő akkor is a világ legjobbja lenne, ha valami középcsapatot irányítana… Mert ugyebár a City lehetőségei úgyszólván határtalanok…
Annak, hogy edzőket a teljes munkásságuk alapján vetnek össze, látom az értelmét. Ennek viszont a világon semmi értelme szerintem. Ráadásul ha mondjuk Artetát nézem, az ő lehetőségei is igencsak jónak mondhatók, de az, hogy ilyen előkelő helyen van, az kb. az idei szezon teljesítményéből jön, mert a tavalyit olyan hatalmas dolognak nem gondolnám… Simeone a 10.? A spanyol bajnokságban magasan a harmadik legnagyobb erő, mögöttük elég nagy az űr. Onnan bekerülni a legjobb négybe az szinte ujjgyakorlat. A BL-ben kétszer kijött a lépés, egyébként nem sok vizet szoktak zavarni a tahó futballjukkal.
Hogy miként lehet összevetni egy olajos PL-topcsapatot meg mondjuk egy Serie A-s gárdát, jó kérdés. Ez alapján Piolinak kb. az élen kellene állnia. Na, szóval vicc az egész. Mintha egy pehelysúlút engednénk össze egy ólomsúlyúval.