Az Inter, a Roma és a Juventus mellett a Milan sem felelt meg a Pénzügyi Fair Play szabályainak, ezáltal az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) büntetést fog kiszabni.
Az UEFA az elkövetkező napokban tájékoztatja azokat a klubokat, amelyek az elmúlt évekre vonatkozóan megsértették a Pénzügyi Fair Play szabályait és ennek következtében fegyelmi intézkedések lesznek. Sajtóhírek szerint összesen 15 európai klub érintett a szabályok megszegésében, beleértve a PSG-t, az FC Barcelonát, az Arsenalt, az Olympique Marseille-t, a Monacót vagy éppen a Besiktast.
A Sky Sport Italia és a Repubblica információi szerint a Milan is azon klubok között van, amelyek nem feleltek meg a Pénzügyi Fair Play szabályainak az elmúlt három évben. Olaszországból az Inter, a Roma és a Juventus is megsértette a szabályokat.
A klub szigorú költségcsökkentési politikájának köszönhetően jelentősen javult a Milan pénzügyi mérlege, azonban így sem ússza meg büntetés nélkül és enyhe szankcióra számíthat. A Repubblica szerint az UEFA mintegy 2 millió eurós pénzbüntetést fog kiszabni a Milanra.
A Juventust körülbelül 3 millió euróra büntethetik, viszont az Inter és a Roma esetében szigorúbb büntetés van terítéken, így könnyen elképzelhető, hogy korlátozásokat rendelnek el velük szemben az átigazolási piacon az FFP megszegése miatt.
13 hozzászólás
Kíváncsi leszek mennyi pénz büntetést kiszabni pl. egy PSG-nek, Citynek vagy akár egy Barcanak.
És ha már így sem felel meg a Milan ezeknek a szabályoknak akkor én tényleg nem tudom hogy hogy játszhat európai szinten még mindig a PSG. Ezekkel a kivitelezésekkel csak még jobban a Superliga malmára öntik a vizet….
Mivel a PSG tulaja az uefa végrehajtó bizottságának tagja sok büntire nem kell a zsoldosoknak számítania…
Így van. Ez egy bohózat. Csak ezen nem nevetünk. Maximum kínunkban.
Mondjuk azért a távozó játékosainkért olyan hú de nagy dellát nem láttunk. Így nem egyszerű, ha lenne pénzünk se költhetnénk el 😀
Az UEFA mindig alul tudja múlni magát. A PSG vajon mennyire szegte meg a szabályokat? És pl. a Roma?
Egyenlő mérce?
A PSG fél milliárd eurót költ évente fizetésekre. A Romát fejből nem tudom, de kb. ennek az ötödét vagy hatodát. Innen indulunk. Az igazolásokat meg inkább hagyjuk. Oké, a BL jól fizet, de ennyire nem gondolnám.
Az egész rendszer marhára korrekt, mert a status quo rögzítésében érdekelt. Akik be akarnak kerülni a legjobbak közé, azoknak ki kellene túrniuk onnan olyanokat, akik az ottlétük következtében jelentős anyagi előnyben vannak. Ahhoz, hogy ez megtörténhessen, az kellene, hogy a szegényebb legyőzze a gazdagabbat. Ahhoz, amit a Milan meg tudott csinálni, hogy szintet ugrott, és a BL most már egyértelmű realitás, nagyon nagy mázli is kellett. Az, amit pl. egy Roma akarna, az nem más, mint amit a Citynek és a PSG-nek engedtek-engednek.
A másik pedig a büntetés… Vegyük például a Juventust. Tegyük fel, az elmúlt három évben összesen 100 millióval volt a határ felett. De bejutott a BL-be, amivel ez az összeg “visszajött”, sőt… Továbbá, a túlköltésével erősebb lesz, mint mondjuk a Lazio, amelyet így letaszít a BL-helyekről és a BL-tízmilliókról. A szabályokat sértő Juve tehát sokkal jobban jár a 3 milliós bírsággal együtt is, mint az a Lazio, amely betartotta a szabályokat. A Juventusnak ez a 3 milliós bírság egy olyan tétel, ami tippem szerint megfelel annak az összegnek, amennyivel többet a Juve a Laziónál a legutóbbi bajnokságban a helyezésével kiérdemelt. A Juventus röhög a markába, a Lazio meg a szimpatikus vesztes… Játékosokat nem kell visszaadnia, BL-pénzeket nem kell visszautalnia a Juventusnak.
De ne csak a Juventusra hegyezzük ki a dolgot. Ezek alapján a Milan is hasonló előnyt szerzett, tehát valami még mindig nem elég jó. A PSG-vel most megvan a “bizonyíték” az UEFA pártatlanságára is. Az egyik legundorítóbb szervezetté sikerült zülleszteni ezt a szervezetet. Azért csak az egyikké, mert nagyon szoros a harc a FIFA-val…
Az első jelző, ami eszembe jut, az a döbbenet. Azèrt a Milan a legjobban figyel ezekre az ffps dolgokra vilàgszinten, mègis talàlnak hibàt. Hihetetlen kettős mèrce megy a csapat ellen….
Azt mondjuk látom, hogy nem sokan értik, mi az ffp, hanem egyszerűen sokat költő vs keveset költő csapat különbséget látnak csak. Ez nem baj, nem kell tudni, csak annyire torokra mennek sokan az ilyen cikkek alatt, ami úgy viszont gáz. Csak a példa kedvéért, a Milan kb soha nem ad el senkit pénzért, amin biztosan változtatni kell valahogy.
Az ffp-t betartják, maga az ffp intézménye az esetleg, amire reklamálni lehetne.
Lehet nem vagyok benne teljesen otthon és igen a Milan nem sok pénzt szerzett a játékosok eladásából, és igen a PSG azért néha pénzt is szerez eladásból de azért őrületesen sokkal többet költ a játékosok vásárlásánál és a játékosok fizetésénél is, de mégis megfelelnek mert hát vannak minden féle “szponzor” amivel majd takarják magukat….gusztustalan ahogy megölte a focit az ahogy a dúsgazdag tulajdonosok felvásárolták az európai klubbokat és nagyobbnál nagyobb összegeket kínáltak a játékosnak meg a klubnak is hogy eladja a játékost.
Ezzel egyetértek, csak itt mindenki skandákja, hogy ez meg ez a csapat így meg úgy nem tartja be az ffp-t, erre reagáltam. Nyilván sokkal jobb rendszer kéne ennél, de ha most ennek kell megfelelni, akkor ez van.
Az FFP-t szerintem összességében sokan felfogták, e néhány hozzászólás alapján nem tudom, miből szűrted le, hogy “nem nagyon értik”… Az FFP lényege, akárhogyan is nézzük, a futballtevékenységhez köthető bevételek és kiadások egyensúlyának megteremtése. Egyes csapatok kiadásai még 3 éves ciklusokat tekintve sem igazán férhetnek bele. Mindegy, miért, de a spanyol ligának is valahogy feltűnt, hogy a PSG hogyan hosszabbított Mbappéval… A Juventus talán tavaly hajtott végre “tőkeinjekciót”, állítólag az sem volt szabályszerű. A Barcelona majdnem csődbe megy (mintha ez egyik napról a másikra történt volna), de sehol sem írtak arról, hogy a szankció esetleg a BL-ből való kizárás is lehet. A Besiktas adóssága vagy eltérése az FFP-szabályok engedte határtól kétlem, hogy nagyobb lenne, mint a katalánoké volt.
“Ez nem baj, nem kell tudni, csak annyire torokra mennek sokan az ilyen cikkek alatt, ami úgy viszont gáz.”
Ezt is ehhez a cikkhez (kommentekhez) írtad? Mert itt semmi ilyen nem látható.
Az FFP-t nem megváltoztatni kell, hanem eltörölni. A nagyokat egyáltalán nem tartja féken, a legnagyobbak konkrétan szarnak rá, a kicsik meg próbálják betartani a szabályokat, de ők csak arra vannak, hogy ha esetleg fel kell mutatni néhány renitenst, akkor kéznél legyenek.
Szerintem a kollega a Facebookon lévő acmilan.hu-ra gondolt, ott azért megy a fröcsögés .:D
Azért én emlékszem, hogy pár éve a Cityt akarták kizárni, de rejtelmes módon az aktuális BL idény után, ejtették a dolgot… és akkor így vegye komolyan őket az ember.
„Ha nem tudsz megoldani valamit pénzzel, oldd meg még több pénzzel.”
Papíron azért mondjuk egy PSG elég komoly bevételekkel rendelkezik. Egy cikk szerint kb. 700m euró volt tavaly.
https://www.getfootballnewsfrance.com/2022/psg-set-to-generate-e700m-in-revenue-this-season/
Más kérdés, hogy ezek az új szponzorok nem-e a tuljadonosé-e.
Egész érdekes ez az oldal:
https://www.capology.com/club/ac-milan/finances/