Nyilvánosságra hozták a pénzdíjakat a Bajnokok Ligája 2021/2022-es kiírására vonatkozóan és a Milan önmagában a BL-kvalifikációért több pénzt fog kapni, mint a legutóbbi szezonban a teljes Európa Liga-szereplésért.
A CalcioFinanza tájékoztatása szerint az UEFA a soron következő idényben összesen 2 milliárd 22 millió eurót fog kiosztani a csoportkörben, szemben a legutóbbi hároméves ciklussal, amikor évi 1 milliárd 950 millió került kifizetésre. A teljes összeg 25 százalékát részvételi díjként, 30 százalékát teljesítmény alapon, szintén 30 százalékát az elmúlt 10 év eredményessége alapján és a fennmaradó 15 százalékot az úgynevezett piaci részesedésnek (market pool) megfelelően osztják szét a klubok között.
A BL-csoportkörbe bejutó 32 együttes mindegyike – beleértve a Milant is – 15,64 millió eurót kap alanyi jogon a kvalifikációért. A csoportkör alatt egy győzelem 2,7 millió eurót, míg egy döntetlen 900 ezer eurót ér.
Az adott csoport első két helyezettje továbbjut az oda-visszavágós rendszerű kieséses szakaszba. A nyolcaddöntőbe jutásért 9,6 millió euró, a negyeddöntőért 10,6 millió euró, az elődöntőért 12,5 millió euró és a döntőért 15,5 millió euró pénzdíjazás jár klubonként. Az a csapat, amely végül megnyeri a sorozatot, további 4,5 millió euróval gazdagodik.
Ez alapján a Bajnokok Ligája győztese a 2021/22-es szezonban maximum 85,14 millió eurót kereshet csak a részvételi díjjal és a teljesítmény alapú pénzzel.
Itt azonban még nincs vége a BL-bevételeknek, hiszen az Európai Labdarúgó Szövetség az adott tárgyévben újraszámolja a csapatok elmúlt 10 éves eredményei által elért koefficiens számot, amely alapján sorba rendezi az együtteseket és így összesen 600 millió eurót oszt szét közöttük.
Ráadásul a market pool rendszernek megfelelően az UEFA 300 millió eurót oszt szét az adott ország televíziós nézettségétől és az ottani csapatok legutóbbi bajnoki szereplésétől függően az egyes gárdák között. A TV-s jogdíj és a bajnokságbeli eredmény összege fele-fele arányban oszlik el. Utóbbi szempontot figyelembe véve a bajnok Inter az összeg 40 százalékát, a második Milan a 30%-át, a harmadik Atalanta a 20%-át és a negyedik Juventus a 10%-át teszi zsebre Olaszországban.
4 hozzászólás
Az elmúlt 10 év? Akkor nem számíthatunk valami nagy összegre!
Szóval mégsem a zsarolás volt amiért visszaléptünk a szuperligától? 🙂
Az utolsó bekezdés érdekesebb! Tehát a 300 milliónak kapjuk a 30%-át, vagy a 300millió felének a 30%-át?
90millió / 45 milliós bevétel alanyi jogon?
A 300 milliónak miért a Seria A ban szereplők között osztják el, hisz a cikk a BL-ről szól!?