Didier Deschamps, a francia válogatott szövetségi kapitánya kijelölte 26 fős keretét a nyári Európa-bajnokságra.
A francia válogatott a hivatalos honlapján hozta nyilvánosságra a 26 játékosból álló EB-keretet, akik részt vesznek a júniusban kezdődő tornán. Deschamps úgy döntött, hogy ezúttal sem számít Theo Hernándezre, a Milan balhátvédjére.
Így Theo kimaradt az Eb-keretből annak ellenére, hogy remek teljesítményt nyújtott az idei szezonban a Milan színeiben. A 23 éves játékos minden sorozatot figyelembe véve 8 gólt szerzett és 7 gólpasszt osztott ki.
A FRANCIA VÁLOGATOTT KERETE:
KAPUSOK: Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marseille), Mike Maignan (Lille)
VÉDŐK: Benjamin Pavard (Bayern München), Léo Dubois (Lyon), Raphaël Varane (Real Madrid), Kurt Zouma (Chelsea), Presnel Kimpembe (PSG), Clément Lenglet (FC Barcelona), Lucas Hernandez (Bayern München), Lucas Digne (Everton), Jules Koundé (Sevilla)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: N’Golo Kanté (Chelsea), Paul Pogba (Man. United), Adrien Rabiot (Juventus), Corentin Tolisso (Bayern München), Moussa Sissoko (Tottenham), Thomas Lemar (Atlético Madrid)
TÁMADÓK: Marcus Thuram (Mönchengladbach), Kingsley Coman (Bayern München), Kylian Mbappé (PSG), Antoine Griezmann (FC Barcelona), Olivier Giroud (Chelsea), Karim Benzema (Real Madrid), Wissam Ben Yedder (Monaco), Ousmane Dembélé (FC Barcelona)
A szövetségi kapitány a balhátvédek közül Lucas Digne-t és Lucas Hernándezt – Theo bátyját – viszi az Európa-bajnokságra. Deschamps március végén megindokolta, hogy miért nem szavaz bizalmat a Milan balhátvédjének.
9 hozzászólás
Én csak annyira vagyok Theo fan, amennyire Milan fan. Nem különösebben kedvelem, de az kétségtelen, hogy Theo a gyorsaságával és a támadó kapacitásával bármely csapatban egy taktikai elem lehetne. Dechamps erre nemet mond. Szerintem cserebalfutónak tökéletes lenne pedig a francia válogatottban.
Testvére sokkal inkább belső védő már a Bayernben. Én a Barcában cefet szarul játszó Lenglet helyett vittem volna.
Korábban Didier Deschamps azzal (is) indokolta a mellőzését, hogy van 2 jobbhátvédje, aki megelőzi őt a sorban: a Real Madrid-os Mendy illetve az Everton-os Digne. Mendy sérülés miatt végül kimaradt, de Theo végül így sem került be a keretbe.
Hát ez nekünk rossz hír. Most azt lesz motiváltság.
Nincs egyedül ezzel, a Transfermarkt-on volt pár napja egy cikk, amelyben a 20 legdrágább, válogatottság nélküli játékosait sorolta fel, ebből 11 francia volt (Theo a 2. helyen áll és egészen véletlenül az 1. helyezett is francia). Laporte pl. már ott tart, hogy elvileg spanyol színekben lesz ott az EB-n, bár az ő keretük még nem hivatalos.
Ezt a cikket meg tudnád nekem keresni? Nem találtam transfermarkton. :/
https://www.transfermarkt.de/man-citys-laporte-vor-wechsel-in-spaniens-kader-ndash-unter-wertvollsten-ohne-landerspiel/view/news/384998
Csak azért szeretem ezt a Hernandezt, mert nálunk játszik… támadásban erős, de védekezésben nulla, valamit szerintem fejben nála nagy gondok vannak. Nem tartom egy komoly játékosnak, nem véletlenül nem kellett madridban sem. Nem elég jó, inkább úgy mondanám, és nem a képességei vagy a tehetsége miatt.
Én már réges-régen kipróbáltam volna támadó, vagy védekező középpályásnak.
A védőmunkája lehet ott elég lenne és még hamarabb odaérhetne a kapuhoz is.