A fegyelmi bizottság meghozta a döntést Ante Rebic eltiltásának mértékéről.
Mint ismert, a horvát válogatott támadót a Napoli elleni mérkőzés 92. percében állították ki, miután sértő, tiszteletlen megjegyzésekkel illette Fabrizio Pasquát.
A fegyelmi bizottság kedden ülésezett és Rebic két mérkőzésre szóló eltiltást kapott a játékvezetővel szemben mutatott tiszteletlen magatartása miatt. Ez azt jelenti, hogy a 27 éves játékos kihagyja a Fiorentina és a Sampdoria elleni bajnoki mérkőzéseket.
Értelemszerűen Rebic eltiltása a Serie A-ra vonatkozik, így csütörtökön pályára léphet a Manchester United elleni EL-visszavágón. Ami a bajnokságot illeti: legközelebb az április elején rendezendő Parma elleni bajnokin állhat Stefano Pioli rendelkezésére.
Ez volt a második alkalom, hogy Rebic piros lapot kapott a Milanban: legutóbb 2020 júniusában a Juventus elleni kupameccsen állították ki, akkor szintén azonnali pirossal.
Az informazione.it portál beszámolója szerint Rebic szájából a következő hangzott el a játékvezető felé: „Anyád! Láttam őt prostituáltként dolgozni Nápolyban.”
Rebicen kívül egy másik Milan-játékost is megbüntetett a bizottság. Gigio Donnarummára 10 ezer eurós pénzbírságot szabtak ki, miután a Napoli elleni mérkőzés lefújását követően sértő magatartást tanúsított az ellenfél kispadjának tagjaival szemben.
3 hozzászólás
2 meccs ránk nézve hízelgő. Viszont a club büntetése ha lehet ennél sokkal szigorúbb legyen! Ez a magatartás megengedhetetlen!
Az a baj nem csak a bíró irányában látszik ez rajta, hanem saját csapattársak fele is. Egyszerűen flegma és nagyképű attól az 1-1 meccses kivételtől eltekintve amikor vezérként játszik. Pl: Roma ellen.
T.j82!
Respect!
A baj az,hogy a csatàrsorban csak Ibra van.Rebic néha még elkapja a fonalat,Leao màr szinte soha.A jobbszélt pedig hagyjuk is….
Colombo és Maldini,de talàn még Robach is hoznà ezt a teljesítményt mint ezek!
A támadó harmadban egyszerűen nincs összhang, ott szükségszerű a változtatás a szezon végén. A védelmet Kjaer, a kp-t Kessie viszonylag összhangban tartja de a támadó harmadot senki.