Matteo Salvini olasz politikus erős kritikával illette a Milant a szombat esti Inter elleni elveszített mérkőzést követően.
A 46 esztendős olasz miniszterelnök-helyettes – aki köztudottan nagy Rossoneri rajongó hírében áll – a San Siróban tekintette meg a derbit és nem fogta vissza magát, amikor a mérkőzést követően a Telelombardiának nyilatkozott.
„Ez a csapat nevetséges. Talán mégsem Gennaro Gattuso volt a hibás. Ez volt az első alkalom, hogy egy derbin a meccs lefújása előtt úgy döntöttem, elég volt és elhagytam a stadiont. Betelt a pohár, amikor Lucas Biglia a Curva Sudba lőtte a szabadrúgást. Ricardo Rodríguez szörnyű, míg Suso hosszú ideje képtelen jó teljesítményt nyújtani. A klub pedig… Hol a klub? Az este egyetlen pozitívuma Rafael Leao volt, de őt meg lecserélték.” – mondta Salvini.
Salvini kritizálta a klub vezetőségét is, beleértve Paolo Maldinit és Zvonimir Bobant.
„Szép és jó, hogy megy az üzlet és előrelépés történt a stadionprojekt ügyében, de hány átigazolási időszakot zárt csalódással a klub? Valóban az a természetes, hogy az egykor nagyszerű futballisták aztán igazgatóként is ugyanolyan jók lesznek? Ha a tulajdonosod egy befektetési vállalat, akkor a nap végén igazából te is csupán egy szám leszel a számítógépen.”
„Csak megtapsolni tudom az összes Milan szurkolót, mert évek óta csak őket érdemes megtartani, mivel ez a csapat nevetséges. Én mindig Gattusót hibáztattam, de kezdek rádöbbenni, hogy egyáltalán nem ő volt a hibás mindenben. Talán nem az edző az, aki megváltoztathatja a dolgokat.”
„Vannak emberek, akiket azért fizetnek, hogy nyerjenek, de mégsem tudnak nyerni.”
12 hozzászólás
Az a fura, hogy akiket mellőznek mind jobban teljesít, mint akinek garantált helye van a kezdőben, mintha minden fordítva lenne. Szerintem már sokan elfelejtették, hogy azért mondták le az EL indulás jogát, mert akkor tudunk igazolni nyáron, de hiába igazoltunk azok nem játszanak, ebben hol a logika, nem mintha hiányozna nekem, hogy az EL-ben is égessük magunkat.
Bonaventura perceket sem kap és csak azok játszanak, akiket én biztos eladtam volna nyáron.
Én úgy tudom, Salvini már nem miniszterelnök-helyettes, de ez nem is annyira lényeges.
Kicsit populista a pali, de sok dolgot jól lát.
A Milan a múltban is csak úgy tudott igazán nagy eredményeket elérni, hogy egy kiváló edző ült a padon amellett, hogy a keret is jó volt. Kísérletezni persze lehet, és Guardiola berobbanása óta minden nagy klub szeretné megtalálni a maga Guardioláját, lehetőség szerint klubja korábbi játékosait kinevezve. Ez azonban Simeone és Zidane kivételével nem nagyon sikerült senkinek (esetleg ligán belül a Juve-Conte házasság volt még jó). A Milan három legendával is próbálkozott, a MU most éppen Solskjærrel égeti magát, a Chelsea Lampardot, a Bayern meg Kovacot nevezte ki, hátha…
Az alapelgondolás nem lett volna rossz, és mint már sokszor írtam, Giampaolo elveivel, meglátásaival egyet tudtam és tudok is érteni. A probléma „csak” annyi, hogy mintha nem ennek megfelelően dolgozna, következetlen, rugalmatlan és hiába akarja bemagyarázni, mennyire kézben tartja a dolgokat, a döntései nem átgondoltak. Nyilván ebben lehet egy olyan is, hogy Giampaolo nem érzi stabilnak a helyét – hogy joggal vagy nem, az mindegy -, de akármennyire is örültem Leao kezdetésének, ez egy nem kellőképpen átgondolt váratlan döntés volt. Korábban többször is lehetősége lett volna, hogy adjon neki lehetőséget, de még emberelőnyben és előnyben sem küldte be, most meg kezdeti… Tehát kicsit olyan, mint Giampaolo elvei: a kiindulópont rendben van, de mégis csapongónak tűnik az egész.
Az Inter elleni vereség után szerencsére jön egy héten belül két meccs is. Én úgy gondolom, hogy ettől az Intertől ki lehetett kapni (bár 0-0-nál volt két tkp. ziccerünk, de az egyik az önző szemét Suso miatt maradt ki, a másikat meg Piatek rontotta el; örök igazság: a helyzeteket be kell lőni) viszont fontosabbnak érzem, hogy Giampaolo ebből a meccsből a Torino elleni mérkőzésre mit szűrt le. Mert ha a Torino ellen nem kezd Leao, Hernandez, valamint Bennacer (és én még Bonaventurát is ide venném), akkor a vezetőség elkezdhet másik edzőt keresni, mert ez azt jelenti, hogy Giampaolo egy barom.
Az Inter jobb csapat, mint a Milan, de nem is ők egyelőre az ellenfeleink. A tegnapi meccset nem arra kell felhasználni, hogy azon sírjunk, mi nem működött, hanem arra, hogy mi az, ami pozitívum volt. Van egy olyan támadónk a jelek szerint, aki nemcsak várja, hogy labdát kapjon (ugye, Piatek???), hanem visszalép, be meri vállalni az egy-egyezéseket, technikás és sebessége is van. Van egy balhátvédünk, aki támadásban sokat hozzátehet a játékhoz, azaz nem kell a teljesen középszer Rodriguezt nézegetni. És kiderült az is, hogy Biglia szépen lealibizi a meccseket olyan passzokkal, amelyek miatt Pirlót az utolsó éveiben rendre kifütyülték, de támadásban szart sem ér (és hát védekezésben sem egy van Bommel). És az örök probléma, amit (akit) Susónak hívnak… A tegnapi meccsen tökéletesen bebizonyította, hogy nagyjából mit ér, hogy mennyi esze van ehhez a játékhoz. Tehát ha így nézzük, az Inter elleni vereségből lehet, hogy profitálhat a csapat, és elképzelhető, hogy ez a 0-2 mint katalizátor kellett ahhoz, hogy sokak (elsősorban az edző…) számára leessen a tantusz, hogy kiket kell játszatni, kik azok, akik egy erősebb ellenféllel szemben szart sem érnek.
Nyilván nem örülök a vereségnek (még a győzelemben is reménykedtem egy kicsit a meccs előtt), de igazán akkor leszek elkeseredve, ha a Torino ellen nem látom azokat a változtatásokat, amiket a józan ész szerint eszközölni kell. Buktunk 3 pontot az Inter ellen, most látom, hogy a Roma nyert, és este a Laziónak is kinéz a 3 pont (reméljük, az Atalantát megtréfálja a Fiorentina). Jövő szerdán azonban Inter-Lazio és Roma-Atalanta, ahol legalább két rivális pontokat fog veszíteni. Nekünk éppen ezért kötelező visszajönnünk.
Forza Milan!
Ezzel csak egyetérteni tudok! Szép megfogalmazás!
Forza Milan!
Hagyjuk már azt a Zidant…. 😀 Amúgy egyetértek.!
A vezetőség már eddig is kritizálta az edzőt, mivelhogy nem építi be az új szerzeményeket és hogy a taktikája nem működik, nincs szép játék.
Tegnap csalódottan és dühösen távoztak a meccsről és gondolom Giampaolo megkapta a fejmosást és lefogadom az öltözőbe is tettek egy kisebb látogatást.
Változás jönni fog ez már biztos, de ez nem az edzőnek lesz köszönhető, hanem a vezetőségnek, akiknél úgy látszik kezd betelni a pohár és lehet már megbánták, hogy idehozták. Remélem azért hamarabb meghozzák a kritikus döntést, mint az előző vezetőség Montella-val kapcsolatban.
Rajtuk is nagy a nyomás, hiszen a BL-be kell visszavezetniük a klubot, ami tavaly nem jött össze.
Egy edzőnek ezeket már előre kellett volna látnia ennyi meccs után, úgyhogy lesznek itt még komoly bajok és a vezetőség nem akar kapkodni, ami ebben az esetben nagy hiba.
Sziasztok,
Ez a tegnapi teljesítmény egyszerűen értékelhetetlen. Sajnos 4 tét meccs után talán nem szabad egy edzőt megítélni de szerintem ez a Giampaolo teljesen alkalmatlan erre a posztra. 100 M€ elkötése után talán ettől azért több van ebben a társaságban. A kezdő 11 -k az tiszta kabaré volt, egy friss afrikai kupa győztest padoztatunk Biglia az alibi focijával kezd, Piatek hétről hétre rosszabb teljesítményt nyújt a Susó pedig akár mit csinál neki játszani kell és még sorolhatnám. Remélem jövőhéten már nem MG lesz az edzőnk mert ez így nagyon gyengus egyszerűen nincs meg a játékunk. Természetesen a vezetőség nem fogja most felállítani a mestert mert az irtó ciki lenne de remélem legalább egy hosszabb elbeszélgetést és egy rövid edzőtábort én speciel eltudnék ezeknek képzelni. Nagyon indulatos voltam a meccs után de végül is a papír forma eredmény született sajnos az inter jobb csapat ezt szomorúan de tudomásul kell venni.
Amennyiben a vezetőség Maldinivel az élen nem tesz erőfeszítéseket a változások érdekében akkor ez a szezon is kuka a BL pedig csak álom. Innen nem tudom megítélni milyen napi munka folyik az edzéseken de az, hogy nem megfelelő az biztos . Egy sorozatra (olasz kupát nem szoktuk komolyan venni általában) kell összpontosítani és erre nem vagyunk képesek az azért nagyon szomorú. Igen is bele kell nyúlni a kezdő összeállításában is és egy hatékonyabb formációt kell alkalmazni amennyiben valamit elszeretnénk érni. Nagyon jól tudtuk, hogy az Inter Conté-val igen csak komoly tényezővé fog válni a bajnokságban de azt a nagyon nehéz megemészteni, hogy szinte teljesen feltörölték velünk a padlót egy BL meccs után, úgy ,hogy 2 -dik félidőben nem volt egy kapura lövésünk ez egyszerűen szánalmas. Évről -évre nehezebb elviselni amit előadnak a játékosok a pályán, szerintem nem tudnak egyszerűen felnőni a feladathoz lehet, hogy szellemi képességükkel valami baj van.
Talán még idejében jöttek ezek a pofonok(Udinése) és valahogy elindulunk a jó irányba nagyon várom már most a következő meccset de itt már ahogy mondják a valamit villantani kell.
Forza Milan!
Az egyetlen összeszenvedett győzelmünket se raknám ki a polcra. Amikor megláttam a kezdőt nekem már teljesen egyértelmű volt, hogy semmi esélyünk nem lesz egy Inter ellen, ami hatalmas szégyen az edző részéről, hogy veszíteni küldte ki a csapatot.
Maldiniéknak nehéz dolguk van, mert ha elküldik most az edzőt, akkor senki nem lesz hajlandó átvenni ezt a falábú csapatot és csak rosszabb alternatíva lenne, de ez most a legfontosabb feladatuk, hogy találjanak valakit, aki alkalmas és elvállalja.
El is felejtettem, hogy már 2 győzelmünk volt, annyira szánalmas volt az a játék is.
A populista vagy látványosan túlzó megfogalmazás miatt nehéz komolyan venni, amit mond, de attól még igaza van sajnos!
Sziasztok! Én új vagyok még itt, de már jó ideje nézek focit és az a megállapításom a csapatról, hogy mentálisan gyenge. Évről évre szenvednek és ” mindig ” van egy nagy építkezés és egy ” na most már jó lesz minden ” kezdés, ami viszont hamar kifullad, mert se a vezetőség, se az edzői stáb és a játékosok sem alkalmasak arra, hogy a Milán címerét viseljék.
A vezetőség csak pénzt lát, főképp a tulajra gondolok, mert hiába költekekeztek, hogy most erős lesz a csapat, sorra olyanokat hoznak ide, akiknek az értéke lényegesen kevesebb és inkább középszintű játékosok középcsapatoknál. Olcsóbban is lehetne találni ügyes-tehetséges játékosokat, de ez nem megy a Milánnak, évek óta guberálás megy és az utolsó két három évben indokolatlanul sok pénzt dobtak ki az ablakon csapat építés jelszóval.
A célok és a keret nem összeegyeztethető, mivel a játékosok akiket idehoznak nem alkalmasak a feladat elvégzésére és az edzői stáb sem képes mind mentálisan mind fizikálisan felkészíteni őket, hogy a közepesnél jobb legyen. A Milán varázs itt elő is jön, aki idekerül az lesérül és sokkal rosszabb formába kerül, mint amikor idehozták. Akiben lenne spiritusz, azt elrontják, nem játszattják, vagy az edzéseken lesérül. Az Inter elleni meccs egy jó eset volt arra, hogy évek óta kb nem tudnak megnyerni egy rangadót sem, pont mert a keret rossz formát mutat. Az edzőt nem mondanám első körben hibásnak, azzal dolgozik ami van, viszont az már eleve látszott, hogy ő középcsapatoknál és kis csapatoknál tud eredményeket elérni, egyszerűen nem Milán kaliberű edző. A háttéremberekről meg nem tudok mit mondani, mivel évek óta akárki is jön ide, mind képtelen fizikálisan és technikailag felkészíteni a játékosokat.
Évek óta bajok vannak a passzolással, beadásokkal, labdatartással és nincs átgondolt taktika sem. Sokszor olyan a játékosok közt az összjáték, mintha először játszottak volna együtt. Sok önző teljesítmény van és sok olyan megoldás, ami mutatja, hogy a csapatnak nincs lényegében agya. Nincs olyan, aki tudja mikor, hogy nyúljon a labdába, nem tanul, nem tud irányítani, nincs látása a pályán és ez nagyon megérződik. A mostani keretből talán Bennacer lehetne ilyen, de őt nem játszatja, Krunicot szintén nem játszatja, Castillejo, Suso, Chalhanoglu meg bérelt hellyel rendelkeznek. Kessie nem irányító és védekezésben is sok hibát vét, neki inkább a munkabírása lenne jó, ha egy jó edzőt kapna, aki megdolgoztatná. A védelemben Conti sok hibával játszott és a gúlt megelőzően ő vétett egy felesleges szabálytalanságot. Rodriguez nem Milán szint, Romagnoli nem acélos, Musaccio nem tud védekezni, Donnarunmára nincs igazából panaszom, neki is vannak hibái, de összességében kevesebb mint a mezőny játékosoknak.
Piatek olyan csatár, akinek kell az, hogy kiszolgálják, ez ment is a Genovában aztán még a lendület megvolt a szezonja második felében, de tt már nem hozzák helyzetbe a társak. Leao ügyesnek tűnik és gyors, de nem játszatja húzamosabban, ezért nem is lesz lehetősége sok gúlt lőni, de ő legalább vissza tud lépni segíteni a védekezésben. Rebic jó igazolásnak tűnik, harcias és sokat dolgozik, nagyjából mint a Borini, de ő kevesebbet hibázik. Paqéta meg egy két villanást tud, de ő sincs játékban így igazából őt sem lehet pozitívnak vagy negatívnak kiemelni.
Többet kellene rotálni a játékosokat és nem bérelt helyeket bennhagyni, hogy érzékeljék a játékosok, hogy dolgozni kell azért, hogy kezdhessen. Egyrészt, pihentebbek lesznek, másfelől játékban lehet a csapat többi tagja is. Ezt egy edzőnél sem nézem jó szemmel, hogy nem használják ki a csapatuk teljes lehetőségeit.
A meglátásom, hogy edző és edzői stábot kell váltani, új játékosokat kell igazolni, több és jobb edzés kell, hogy formába lendüljenek, másrészről keresni kell új tulajdonost. Eladni a nem teljesítő játékosokat és a fiatalokat is be kell építeni a csapatba.
Ez azèrt nagyon kemèny kritika. De egy ilyen gyenge átigazolási időszaktól mit vártunk?