A Milan idegenben 3-1-re legyőzte az Atalantát és 1 pontra megközelítette az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó harmadik Intert a tabellán. Krzysztof Piatek kétszer vette be az ellenfél kapuját, továbbá Hakan Calhanoglu is betalált.
Nem ígérkezett könnyűnek a Milan bergamói vendégjátéka, ugyanis a fordulót megelőzően az egyik legjobb formában lévő olasz csapatként az Atalanta mindössze 1 pontra volt a negyedik helytől. Az első komolyabb helyzetet a 12. percben jegyezhettük fel: Kessié lerázta a védőjét a tizenhatoson belül és a kapu fölé lőtt. Egy perccel később ismét az elefántcsontparti középpályás előtt adódott gólszerzési lehetőség, azonban Suso beadása után pontatlanul fejelt. A 33. percben megszületett a meccs első találata, méghozzá a hazaiak szerezték: Ilicic középre adott labdája után Freuler lőtt a kapuba (1-0). A 37. percben Papu Gomez távoli próbálkozása elsuhant Donnarumma kapuja mellett.
Az első játékrész hosszabbításában jött a válasz: Rodriguez ívelt középre és Piatek fantasztikus mozdulattal a védője szorításában egyenlített (1-1).
A szünet után nem kellett sokat várni arra, hogy a Milan megfordítsa a mérkőzést. Az 55. percben Calhanoglu lövése az alsóban kötött ki, Berisha pedig nem tudott hárítani (1-2). Így megtört a jég és a török középpályásnak ez volt a szezonbeli első bajnoki gólja. Pár perccel később már kétgólosra duzzadt a piros-feketék előnye: Calhanoglu szögletből tekert középre és Piatek megszerezte a második gólját ezen a meccsen (1-3). Érdekesség, hogy a lengyel válogatott csatár az ötödik meccsén a hatodik gólját szerezte új csapatában.
A hátralévő időszakban az Atalanta próbálkozott visszajönni a meccsbe, azonban Gigio Donnarumma fogta a kapura tartó lövéseket. Több gól nem született, a Milan győzelemmel és fontos három ponttal távozott Bergamóból. Ezzel párhuzamosan megszakadt az Atalanta nyolc meccs óta tartó veretlenségi szériája és Gattuso csapata tovább menetel a cél felé.
ATALANTA – MILAN 1-3
Időpont: 2019.02.16. 20:30
Helyszín: Stadio Atleti Azzurri d’Italia, Bergamo
Játékvezető: Pasqua
Gólszerzők: Freuler (33.) ill. Piatek (45., 61.), Calhanoglu (55.)
Sárga lapok: De Roon ill. Suso, Rodriguez
KEZDŐCSAPATOK:
ATALANTA (3-4-2-1): Berisha; Toloi, Djimsiti, Palomino; Hateboer (Gosens 65.), De Roon, Freuler, Castagne; Ilicic, Gomez (Kulusevski 59.); Zapata (Barrow 78.).
Cserék: Rossi, Gollini, Mancini, Ibanez, Masiello, Reca, Pasalic, Pessina.
MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Bakayoko, Paquetá (Laxalt 87.); Suso (Castillejo 77.), Piatek (Cutrone 68.), Calhanoglu.
Cserék: A. Donnarumma, Plizzari, Abate, Conti, Bertolacci, Biglia, Mauri, Montolivo, Borini.
ÖSSZEFOGLALÓ:
26 hozzászólás
Óriási gratula !
Sajnos nem láttam,de ha ismétli a Digi azt tuti megnézem.
Piatek baromi jó foreszban van. Nem gondoltam volna hogy így beilleszkedik!
Forza Milan !
Hát már rég nem aludtam ilyen jól egy Milan meccs után ! Gratula a fiuknak nagyon megérdemlik ,de azért van mit tenni még a házunk táján !
Az elmúlt 8év legjobb Milanja! Végre.
Ne túlozzunk azért. Inkább 5-6 az a 8. 🙂 2011-ben klasszisokkal jobb csapatunk volt.
Nem akarok ünneprontó lenni, mert persze én is nagyon örülök, csak attól tartok Piatek függők leszünk és hogy ha így folytatja vajon meg tudjuk e tartani? Persze anno is volt pl. Scheva, de ott más is lőtt gólt azért.. Remélem Cutrone is vissza talál – és itt Gatta meg is látta, hogy be kell hozni (bár 4-4-2-ben Piatekkel is játszhatnak, Higannyal is voltak ketten), vagy Calha magára talál, Suso, Bonaventura stb., van azért lehetőség persze nem mindenki csatár. Mindenesetre tényleg jó végre nézni, évek óta nem volt ilyen, hogy bizsereg az ember amikor jönnek ki, tudja ki kicsoda, mint anno a nagyoknál, persze ehhez kell a régi BL feeling is majd (mindegy ki jön szembe a Milan esélyes), ez még odébb van de biztató végre a helyzet. Forza Milan
Nagyon szep eredmeny. jo latni, hogy hatranybol is tud forditani a csapat.
Ami meg mindig zavaro szamomra, hogy nem tud dominalni egesz meccsen a csapat es meg mindig sok a pontatlan passz.
Suso allando kezdoben szerepelteteset sem ertem. Velemenyem szerint egy Conti tobbet tud hozzatenni a szelen per pillanat., Eddig
Donna megin benyelt egy fogahatot. remelem nem jonnek vissza az oszi bakik. December ota egesz jol vedett. Ugy ahogy a 6 millaert elvarhato volt.
Calhanoglu remelem magara talal a gol utan mert az o allando jatszatasa is nagy kerdojel azert, hogy miert Castillejo padozik aki sokkal dinamikusabb es gyorsabb.
Gatuso nem igazan varial a kezdoben. Remelem nem fog a szezon vegere elfaradni a csapat igy. Ott a Padon Conti, Biglia es most mar Caldara is es Castillejo, Lazalt… szivesen latnek Neha kis varialast a kezdoben ellenfeltol fuggoen.
Chalha nem olyan rossz, mint Suso jelenleg. Conti jól látod, más minőségben tudna segíteni.Tegnap is szörnyű volt nézni Suso-t. Az egy az egyeket rendre elveszíti és megtörik a játék rajta. Egy kicsit pihenhetne.
Gratula a csapatnak nem gondoltam volna. Főleg 1-0-nál. Piatek zseniális hagyhatná többet fenn, hogy Ő legyen a gólkirály. Cutrone-t a kényszer szülte anno, és valljuk be nem olyan nagy sztár. Szerintem nem is lesz, egyszerűen a képességei nincsenek meg. Cserének jó.
Dicséret a csapatnak,hajtottak ahogy kel.De,ha nincs Paqueta és Piatek,akkor ez a meccs maximum döntetlen,de inkább vereség.Ami még mindig látszik,hogy Gattuso nem igen tud hozzátenni a szünetben.Ugyanúgy lenyomtak bennünket a második gólig,mint az első félidőben.Plusz nagyon meg fogunk égni azzal,hogy ugyanazt a keretet használjuk.Conti??? Értem és elfogadom hogy milyen sérülésből jött vissza,de erőltetni kell legalább egy félidőt már meccsek óta,mert így van egy használhatatlan emberünk. Ha pedig vissza sérül,hát ez van,akkor nincs is mit keresnie a profik közt.Calhanoglut továbbra se értem (a gólja és gólpassza ellenére) nem kellene mindig kezdetni.Ugyanúgy Suso-t se.Fel lehet két csatárt is rakni. Kessie-t sokan szidják,de Ő adja a plusz egy embert a 16-os előtt,úgy hogy még vissza is kell neki érni ütközni. Suso vagy Calha hányszor van a saját térfelén úgy hogy hozzátesz a védekezéshez?? Rengeteget kell még javulni. Forza Milan!
Paqueta tegnap az egyik leggyengébb emberünk volt, sok pontatlan labdája volt, a 80% alatti passzpontossága nem az, amit tolerálni lehetne.
Az, hogy Kessie részt vesz a támadásokban, miközben zömmel védekező feladatokat lát el, dicséretes. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne szidni, amikor egy ezen a szinten könnyű labdát – megkockáztatom: ziccert – képtelen befejelni. Ne csak ebből a meccsből induljunk ki. Rengeteg (ellen)támadást cseszett már el, olyanokat is, amikor létszámfölényben mentünk. Kizártnak tartom, hogy ezeknél rá jönne ki a figura, még akkor is, ha ő megy középen. Én azt látom rajta, hogy képtelen gondolkodni, elviszi a hév, hogy gólt szerezhet, és nem veszi észre, hogy neki más lenne a feladata. Gattusónak nyilván szimpatikus a játéka, mert alig hagy ki meccset, és zakatol a 90 percek alatt – pont mint Rino onnantól kezdve, hogy 20 éve a Milanhoz került. Én szegényt egy hatalmas munkabírású, de buta játékosnak tartom, akivel Gattuso egyelőre képtelen megértetni, hogy támadásban elsősorban a nála technikásabb játékost kellene keresnie, és az akciót akkor próbálja befejezni ő maga, ha nincs jobb opció. Suso beadásánál nyilván jól döntött, csak elbénázta.
A többivel nagyjából egyet tudok érteni.
Kessie tobb golt rug egy idenyben mint Gattuso egesz karrierje soran kb. Elfelejted, hogy egy 22 eves sracrol van szo aki amugy az Atalantaban sokkal jobban jatszott mint a Milanban (Gyanitom egy jobb edzo tobbet ki tudott hozni belole) Nyilvan nem azert ajanlottak brutal penzeket Kessieert a nyaron mert gyenge illetve tegnap sem a botlaba miatt nezte a Spurs ugynoke a lelatorol. A fejest be kellett volna fejelni de azert lattuk mar ilyet kimaradni golerzekenyebb emberektol is ahogy masi is boven hagy ki helyzeteket.
Akad el rajta tamadas persze ahogy Suson is rengeteg tamadas elakad a torokrol nem is beszelve de egy Cutronet sem nyom agyon a technika. Igen Kessienek tobbszor kellene felnezni es a tarsakat keresni de nem feltetlen azert mert o nem tudja eltalalni a kaput. Megjegyzem pont annyi gol van a neve mellett mint Cutronenak eddig.
Paqueta passzpontossaga 80% alatti ellenben Biglia es hasonlokkal nem hatra passzol hanem probal elore embereket megjatszani. Nagyon nem mindegy, hogy a milannal van a labda csak loszart nem tud vele kezdeni mert a 20mes vonalnal megall a tudomany mint azt sokszor lattuk az oszi szezonban vagy esetleg vannak elorepasszok emberhez amibol egy Piatek meccsenkent egyszer elszalad es megoldja…
Az nem túl meggyőző, hogy Gattusóhoz hasonlítasz valakit eredményesség (gólok) tekintetében. Gattuso szegény igyekezett mindig is szabadulni a labdától, mert tudta, érezte, hogy ő Pirlóhoz, Ruí Costához vagy Seedorfhoz képest egy másik kategória (ahogy ő maga is mondta Pirlóval való összevetéskor: „Ne keverjük már a szart a Nutellával…”).
Nem felejtettem el, hogy Kessie 22 éves (bár simán kinéz 32-nek).
Lehet, hogy a Spurs nézegeti Kessie-t, de az Atlético Madrid meg leigazolta Kalinicet.
„Kessie-nek többször kellene felnézni és a társakat keresni, de nem feltétlen azért, mert ő nem tudja eltalálni a kaput.” Pontosan ez a lényeg. Nyilván el tudja találni a kaput, amit a 3 gólja is bizonyít, de a szerepköréből adódóan elsősorban passzolnia kellene a csatárnak vagy a szélsőnek, amikor pl. egy létszámfölényes kontratámadás megy. Egy szögletet vagy szélről elvégzendő szabadrúgást is elsősorban a technikásabb játékos végez el, a támadások befejezése is tipikusan a csatárok és szélsők (támadó középpályások) feladata. Nyilván lehet variálni, hogy kire jönnek ki a figurák, de egyszerűen rosszul méri fel a helyzetet a legtöbbször. Az, hogy kinek mennyi gólja van (Cutrone), ebből a szempontból egyáltalán nem számít. Kessie-nek akkor is passzolnia kellene, ha mellette egy Primaveraból felhozott 19 éves suhanc támadó van legalább olyan helyzetben. Akármennyire is afelé (vagy már ott is) tart a futball, hogy multifunkciós játékosokra van szükség, ettől még egy-egy játékosnak megvannak az erősségei és gyengéi. Kessie védekezésben jobb, támadásban gyenge, egy támadó meg éppen fordítva. Ez ilyen egyszerű.
Paquetával kapcsolatban sem tudok egyetérteni. Még akkor is elvárható lenne tőle, hogy legalább 85%-os passzpontossági mutatóval játsszon, ha előrepasszokat várunk tőle. Sokatmondó, hogy a Milanban eddig még egyetlen meccsén sem sikerült ebben a mutatóban a 90%-ot elérnie. Ahogyan sok másban is, itt is az arany középutat kellene megtalálni. Adott esetben jobb egy biztonsági átadás, mint egy „ha bejön, az év passza” jellegű átadás. Ha Gattuso Paquetának egy olyan szerepkört szán, ami a támadó középpályás és a mélységi irányító között helyezkedik el, akkor egyértelműen javítania kell ezen a mutatón (egyelőre más kategória, de Modric is bőven 90% felett passzolgat átlagban). Még a szélsőknek és a csatároknak is illik 85% közelében passzolniuk, Paqueta viszont egyik sem. Mindenesetre eddig nem rossz, amit láttunk tőle, remélhetőleg tavasszal jobban össze fog szokni a társaival, rögzülni fognak a mozgások, és akkor ez a mutató is javulni fog.
Gattuso védekező kp volt, Kessié B2B, nem ugyanaz. Gattuso mellett játszott egy Pirlo, Kessié mellett Bakayoko, a másik romboló játékos, és Paquetá, akinek nem ott kellene lennie, hanem sokkal feljebb, csatár mögött. Paquetá-val kapcsolatban van igazad, viszont 2 hónapja van Olaszországban, nem érti mit makognak az emberek, és szerintem jól megállta eddig a helyét, főleg a más futballkultúrához képest, amit az olasz képvisel. Modrichoz szerintem túlzás most hasonlítani, anno ő róla se mondták volna meg, hogy aranylabdás lesz, mikor a Spursben kergette a lasztit.
Gyorsan kihangsúlyozom, hogy sajnos nem láttam a hétvégi meccset. Én eddigi meccsek alapján épp azt mondtam, hogy Paqueta nagy erőssége lehet a csapatnak ha felgyorsul, de rengeteg labdát veszít és ad el egyenlőre. Ami részben annak köszönhető, hogy szeretne kulcspasszokat adni és részben azért mert más tempóhoz szokott.
Ezen a meccsen (MÉG EGYSZER HANGSÚLYOZOM KIZÁRÓLAG STATISZTA ALAPJÁN) nem látom gyengének, mivel sokkal többet volt játékban mint korábban, ráadásul 6 labdaszerzése van ami nagyon jó! Van hova javulni. Én Kessie-t nem tudom megvédeni. A futómennyisége sem előny, sokkal inkább hátrány a csapatnak, mert rendszeresen lyukas a pálya jobb szárnya, amit Calabria többé-kevésbé betöm. Átlagban 2 labdát szerez meccsenként ami nagyon kevés. Gólokban hogy hasonlíthatjuk Cutrone-hoz?
Olasz 1376perc alatt 9 gól, míg Kessie 2162 alatt 3, amiben ha jól emlékszem volt 11-es gól is!?
Én Lanskynak adok igazat, sőt! Nálam biztosan nem lenne kezdő, ha Biglia egészséges. 2 ilyen szűrővel simán 4-2-3-1 mehetne ami nem lenne nagy változás, mivel Paqueta így is előrébb játszik, de jól védekezik. De rotáció miatt így is játszana eleget Kessie és majd Conti, Cutrone is. (remélem)
Én sem védem Kessiét, csak nem jó a pályán a koncepció. Ha nyáron cserélni tudnánk Bakayokora Kessiét, én simán belemennék a jelenlegi forma alapján. Nem jó ha mind a ketten a pályán vannak. Hajt, akar, de ingadozó a teljesítmény. Biglia kell a csapatba, mellé lenne jó valamelyik srác. Paquetá pedig eléjük. Szerintem is előnyösebb lenne a 4-2-3-1. Viszont szükséges igazi szélsőket szerezni, ha ezt akarja játszani Gattuso. Mert Calhanak nem az igazi posztja, Suso pedig én szerintem nem üti meg a szintet, égessetek meg ezért. Kevés a jó beadása, jó lövése, és ami legfontosabb lenne egy szélsőnél szerintem, hogy életveszélyesen forduljon le a védőről, és csináljon valami extrát, tehát pánikot, zavart kelteni. Én amit mostanában látok, tili-toli, nem igazán veszélyes és ritkán nyer párharcot. Egyenlőre Piatek villanásai jelentik a különbséget. BL-ben, ha elérjük, ez nagyon kevés lesz, egy tapasztalt védelem leszedi a pályáról. Biglia ki fog öregedni, gondoskodni kell a jövőről. Rendezni kell a Baka-Kessié dolgot, ki maradjon, vagy rotálva legyenek, luxus két ilyen játékosnak kezdőben lenni. És igazi szélső, robbanékony játékosokat. Nem értem Castillejo miért nem játszik. Milan betegség a sérülés is egyébként. Biglia, Conti, Caldara, sorolhatnám. Ezen a téren semmi fejlődés nincs. Hiába szerzünk tehetséget, top játékost, ha sérültek. Ez vonatkozik a nyárra is, „szuperül sikerült a mercato..blabla”, aztán ősszel jöhet a megszokott sérüléshullám…
Mondjuk elég erős azt mondani h Paqu volt az egyik leggyengébb és mindezt a passzpontossági adattal alátámasztani. Ez elég összetett és nem hiszem h ez alapján kellene megítélni. Az miért jó ha 50-ből 49 passza pontos valakinek és ez mind hátrapassz vagy 2m-es oldalpassz… Ha egy játékos az előrejátékot preferálja akkor hiba csúszhat a passzokba és az indításokba. Ez pedig a társaktól és a védőktől is függ h milyen arányban fülelik le az átadásokat, passzokat…
Ha úgy tűnt, csak ez alapján tartom a tegnapi meccs egyik leggyengébbjének, akkor félre lettem értve. De ha valakit azért hoztak ide 35 millióért, hogy lendítsen az előrejátékunkon, akkor ez is fontos adat. A brazilnak tegnap nem volt lövése és kulcspassza, azt ugyanakkor el kell ismerni, hogy védekezésben többet nyújtott. Nekem nem volt meggyőző a tegnapi produkciója, nem tudta mozgatni a csapatot.
A valóban nagyon fontos győzelem mellett hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy azért voltak igen gyenge periódusaink is. Az első félidőben az Atalanta meggyőzőbb volt, és a második félidőben is a gólig úgy nézett ki, hogy a hazaiak találnak be. 3-1 után is volt egy elég gyenge időszakunk, amikor futószalagon jöttek a veszélyes(nek tűnő) lövések.
Ha sokszor azt mondjuk, hogy a Milan megérdemelte volna a győzelmet, mert támadott, és helyzeteket alakított ki, de nem tudott gólt rúgni, akkor most sem kellene úgy tenni, hogy minden tök jó volt, és nem szabad bántani, kritizálni a játékosokat. Örüljünk neki, hogy jó arányban használtuk ki a helyzeteinket, de sajnos én már csak olyan vagyok, hogy próbálom észrevenni a hibákat.
Olvastam, hogy Donnarummát kritizálták a gólért, pedig szerintem ez messze nem volt potya. Viszonylag közelről jött a lövés, azért benne van, hogy egy ilyen löket kiperdül egy kapus kezéből. A védekezésünket sokan dicsérték, mert az egyik leggólerősebb csapatot sikerült 1 gólon tartani, de azért tegnap is voltak problémák. A középpályás játék masszívnak masszív volt, egész jól zártunk, de előrejátékban sajnos nem sokat mutattak a srácok. A gólok egyike sem kidolgozott akcióból született, inkább egyéni villanásokból.
Az 50-ből 49 jó passz nyilván nem jelenti azt, hogy egy ilyen százalékkal passzoló játékost csak dicsérni lehet. Az a kérdés, hogy ezek közül hánynál lehetett volna reálisan jobb helyre adni a labdát, és hány volt értelmetlen vagy kockázatos átadás. Van buta és okos biztonsági passz is, és van olyan is, ami bár rossz passz lett, abban a helyzetben vállalható volt. (Adott esetben egy jó passzból is lehet veszély, mert ugyan a játékos átveszi, de az ellenfél rárontva azonnal szerelni tudja.) Valamikor majd visszanézem, hogy Paqueta a passzainál mikor választhatott volna jobb megoldást, mint hogy kockáztatott.
A tegnapi meccsen Paqueta-val kapcsolatban ara gondoltam,hogy rengeteg fontos-veszélyes kialakuló támadást akasztott meg a labdaszerzésével.
Végre hosszú ideje olyan eredményeket láthatunk ami méltó a Milanhoz, Gratulálok.
Piatek tudásában én biztos voltam, egyedul a beilleszkedés volt kérdèses. Ösztönös csatártehetség.
Ez azért diadal volt a javából, méltó eredmény egy olyan klubhoz, amely valóban BL résztvevő akar lenni ősztől. Utólag okoskodva talán nem is akkora baj, hogy nincs EL, így 200 százalékosan lehet nekifutni minden bajnokinak, míg a Roma-Inter-Lazio trió azért érdekelt még ebben-abban.
Kíváncsi vagyok, hogy muzsikálunk akkor, amikor úgymond „kötelező” lenne a győzelem, most zsinórban 3 ilyen meccs is jön.
(Lehet csak beleképzelem, de a Diginél mindenki utálja a Milant? Cinikus, lenéző megjegyzések a meccs alatt, a stúdióban…)
Sztem csak a sok hozzá nem értők körében divat lett az elégtelenkedés meg szidni a Milant az köszön vissza a Diginél is.
Ha bejutnunk a BL-be esetleg akkor jövőre teljesen máskènt fognak hozzànk állni mintha nem is az a csapat lenne.
Annyira nem vészes a helyzet, igazából csak 1-2 személynél érezhető kifejezetten ez a fajta mentalitás. Az egyik illető egy kommentátor valóban szívből gyűlöli a Milant, a másik pedig csak egy primitív, gúnyolódó, ostoba divatmajom, aki szakértőnek hiszi magát és sokat képzel magáról. Van ellenpélda is, például egy Juventus szimpatizáns, aki tud tisztelettel beszélni egy rivális csapatról és nem okoz neki gondot pozitív részeket is kiemelni.
T.Lansky!
A stattok mindig csalókák.
Paqueta passzpontossága olyan,amilyen.Viszont az első félidőben ellene követék el a legtöbb faultot.
Akkor mitől lenne,a leggyengébb.???
Gratula a csapatnak(talán Susot kívéve)!
Forza Milan!
Sziasztok,
A tegnapi meccshez jár a GRATULÁCIÓ a csapatnak hátrányból megfordították az eredményt egy igen erős ellenfél otthonában. Természetesen vannak hibák akadnak gyengébb teljesítmények is de a lényeg , hogy 3 ponttal gazdagabb lett a csapat. Sokszor a vezetőséget vettem „elő „de most dicséret illeti őket ez a lengyel srác jól muzsikál, a brazil meg erős közepest mindig tud hozni olykor igen csak szemre is tetszetős dolgokat is be tud mutatni nyilván egy másik bajnokságból érkező játékosnak nehezebb átvenni ezt az „európai” focit lehet, hogy az erőnléte sem az igazi fog ő még ennél is jobban játszani. A következő meccseken sok múlhat nem lehet hátra dőlni szorgosan kell dolgozni és akár még a dobogót is meg lehet csípni. Gattusónak a frissítésre is gondolni a kellene mert a keretben van mozgás tere tudna variálni. Susó cseleit már szerintem az egész liga kiismerte nem tud újítani Samu Castillejo-nak talán többet kellene játszania. A kapusunk szerintem nagyon nagy mértékben hozzá járul ahhoz , hogy hátul aránylag rendben vannak a dolgok de itt is lehetne variálni pld. Continak is lehetne a következő meccseken egy -egy félidőt,biztosítani.
Kessié-ről: eredetileg nem akartam írni róla de szerintem egy kicsit elfáradt sokszor elszórja a labdákat vagy nem jó megoldást válasz ettől függetlenül a kp az egyik leghasznosabb játékosunk de nem egy virtuóz ha lehet rá ilyet mondani talán Biglia egy kicsit tehermentesíthetné de ezt az edzőnek kell eldöntenie.
Mindenesetre úgy néz ki, hogy van CSAPATUNK tud küzdeni és tudnak gólt lőni nagyon koncentrálnak kell lenni és eredményesen kell játszani,a következő meccseken is ha ehhez még jó játék is párosul az lesz a hab a tortán.
Február közepén igen csak jó helyzetben vagyunk ha a tabellára nézzük az előző szezonokra visszatekintve ezt már nem lehetett elmondani ilyenkor ebben nyilván szerepet játszanak az új igazolások is és a szakmai gárdának is még van benne a maga szerepe ha néha nem is értek egyet minden döntésükkel.
Forza Milan.
Paqetta 35M ,Bertolacci 30 volt,ha nem látsz különbséget,T.Lansky akkor nem ajánlanam a futballt,megnézésre!
Mellesleg,nem kevés olyan meccs volt,ahol a stattok semmit se értek!!!
Pl. ma a Nürnberg-Dortmund
….meg az a labdabirtoklási arány…..A pályán CSAK a gólt értèkelik…
Nyílván,van értelme a stattoknak,de könyörgöm,ne ragadjunk meg ennél,mert akkor az ISTENI MARADONA is csak senki volt…..
T. gabetti!
Arra a sok marhaságra, amit sikerült összehordanod, gondoltam, reagálok…
Leírod, hogy a stattok (sic!) mindig csalókák. Majd utána azt, hogy az első félidőben Paquetát faultolták a legtöbbször. Gondolom, ez Neked nem számít „stattnak”… Az általad leírtak alapján úgy fest, mintha számodra a Paqueta ellen elkövetett faultoknak nagyobb jelentősége lenne a brazil teljesítményének megítélése szempontjából, mint annak, hogy milyen százalékban jók a passzai. Tehát ha valakit 5-ször felrúgnak, az fontosabb, mint az, ha az illető 5-ször eladja a labdát adott esetben kulcsszituációban… Érdekes megközelítés.
Nem tudom, viccnek szántad-e azt a kérdést, hogy ha Paquetát állították meg a legtöbbször szabálytalanul az első félidőben, akkor hogyan lehetne őt a leggyengébbnek tekinteni… Először is, nem a leggyengébbnek láttam, hanem az egyik leggyengébbnek, de ez talán nem is annyira lényeges. Az viszont érthetetlen számomra, milyen logika alapján gondolod úgy, hogy egy játékos (jó) teljesítménye megítélhető azon „statt” alapján, hogy vele szemben hányszor szabálytalankodtak. Az illető játékos mondjuk kihagy 2 ziccert, elront 2 kulcspasszt, utolsó passzos emberként pedig miatta 1 alkalommal nem lesz lövőhelyzet. Tehát ha ez a játékos ezeket a mutatókat produkálja, akkor semmiképpen sem lehet gyengének tekinteni, ha emellett mondjuk 6-szor felrúgják?! És ha ennek a játékosnak egy jó átadásával helyzet alakulhatna ki, de ő addig cselezget, hogy őt faultolva meghiúsul a lehetőség, gondolom, akkor sem lehet őt azért okolni, mert elcseszte a helyzetet..
Bertolacci 20 millió eurójába került a Milannak.
Visszaolvastam, hogy hol írtam ennél a hírnél Bertolacciról, de lelövöm a poént: sehol. Sőt, ha jól emlékszem, ebben az évben eddig meg sem említettem a nevét. Nem is értem a megjegyzést, hogy látok-e vagy sem különbséget közöttük.
Szép Tőled, hogy ennek kapcsán – mármint, ha nem látnám a különbséget Paqueta és Bertolacci között – nem ajánlanád nekem a futballt megnézésre. Mivel egyik hobbimként elég sok időt töltöttem futballelméleti és -történeti cikkek, könyvek, meccselemzések tanulmányozásával is, és úgy gondolom, nem is mozgok idegenül ebben a témában, ezt a megjegyzésedet elteszem későbbre, ha majd nem lesz min röhögnöm.
Nagyszerűen látod, hogy a „stattok” alapján nem feltétlenül lehet megalkotni az összképet a gólra játszott futballmeccsről, illetve meg lehet adni – csak az eredmény ismeretében lényegtelenné válik -, hogy mondjuk a vereséget szenvedett csapat 76%-ban birtokolta a labdát vagy volt 15 kaput eltalált lövése… Már csak azt nem sikerült megfejteni, hogy ezzel mit is akartál mondani.
A Nürnberg-Dortmund meccset nem láttam, de biztosan igazad van.
A pályán valóban csak a gólt értékelik – írod. Ez is remek meglátás, de azért néhány megjegyzést tennék. A gólok nem csak úgy születnek a semmiből, ezért nincs ma már – legfeljebb fejenként 8 vodka után – olyan összetételű csapat, mint az 1870-es években a brit futballban, amikor 1-2-7-es meg 2-2-6-os rendszerben próbálkoztak… Ezért a gólszerzés érdekében – mivel a futballtörténeti fejlődés következtében egyre kevesebb lett a támadó és egyre több a védekező játékos – igyekeznek minőséget vinni a pályára a csapatok. Nem feltétlenül úgy törekednek tehát a gólszerzésre, hogy feldobnak egy csomó támadót, hanem igyekeznek „hátulról” kezdve megtervezni a gólszerzés teljes folyamatát, tekintettel arra, hogy a támadás a leggyakrabban a védekező harmadból indul, és arra, hogy a támadásban csak látszólag a befejezőé a legnagyobb szerep (példa erre a Barcelona, amelynek legnagyobb erőssége annak idején az inkább gól- és kulcspasszokkal jelentkező Xavi és Iniesta volt, nem annyira a csatárok).
A hatékony támadójátékhoz nyilván fontosak a támadók, de még fontosabbak a támadást felépítő középpályások. A futballtörténelem legsikeresebb csapatai a ’70-es évek Ajaxától Sacchi Milanján át a Guardiola-féle Barcáig azért voltak sikeresek (a rendszer mellett persze), mert uralni tudták a középpályát. Az Ancelotti-féle Milan lényege sem a gólokat termelő Shevchenko vagy Inzaghi volt, hanem a focitörténelem egyik legjobb középpályája 3 kreatív emberrel.
Az elmondottak miatt rendkívül fontosak az olyan játékosok, mint amilyen Paqueta, akinek szerepe, jelentősége abban áll, hogy miként tudja a labdát eljuttatni a támadóharmadba. Nagyjából Paquetánál kellene kezdődniük azoknak a passzoknak, amelyek már nem tartoznak a kiismerhetőek közé, vagyis amelyek nem „adják magukat” (mint amilyenek pl. a védők közötti alapértelmezett oldalpasszok). Paquetának – elsősorban neki, mert Bakayoko és Kessie szerepköre más – tehát hatalmas felelőssége van, mert egyrészt a pályán elfoglalt pozíciójából adódóan pontos passzokat kell adnia, másrészt alapvetően létszámhátrányos helyzetben kellene megtalálnia a támadókat az ellenfél térfelén. Nyilván nem egyszerű feladat, de ebben vagy ilyesmi szerepkörben nem véletlenül alkalmaznak a sztárcsapatok klasszisokat.
A legutóbbi meccsen Paqueta nem adott sem gól-, de még kulcspasszt sem. Volt ellenben 9 olyan szituáció, amikor nála volt a labda, de valamely okból a megmozdulása labdavesztést eredményezett. Ez, úgy gondolom, sok. 32 passznál (60 labdaérintésnél) igenis sok. Paqueta esetében a legalapvetőbb követelmény, hogy az ő valamely átadása révén kulcsfontosságú területen minimális esetben legyen labdavesztés: ha mégis lesz, az inkább következzen be az ellenfél térfelén. Azt még nyilván nem lehet elvárni tőle, hogy úgy mozgassa a csapatot, mint másfél évtizede Pirlo, de úgy gondolom, a labdára való „vigyázást” meg kell tudnia oldani. Ellenkező esetben egy rossz helyen történt labdavesztést követően felértékelődik, amit írtál is, hogy a pályán csak a gól számít: lehet valakinek 131-ből 130 jó passza, ha az 1 rosszból gólt kap a csapata…
Mivel korábban ígértem, újranéztem a meccset, csak Paquetát figyelve. Íme a ténykedése.
2. perc – könnyű közepes passz előrefelé a felfutó Rodrigueznek a pálya közepéről a bal szél felé 1+
9. perc – egyszerű rövid passz visszafelé Rodrigueznek saját térfélen a pálya bal oldalán 2+
9. perc – labdaszerzés Ilicictől a 16-oson belül, majd saját térfélen cselezgetés után rossz passz előrefelé (inkább felszabadítás)
13. perc – egyszerű rövid passz ballal visszafelé Calhanoglunak bal oldalon a támadóharmadban 3+
15. perc – a támadóharmadban előrefelé ballal rossz passz Piateknek 1-
17. perc – a pálya közepén ballal sarokkal rövid passz előrefelé Kessie-nek 4+
18. perc – labdát szerez, majd De Roon szabálytalankodik vele szemben a saját térfél közepén
22. perc – középhosszú egyszerű passz előrefelé Piateknek a pálya közepén 5+
25-26. perc – labdaszerzést követően középhosszú egyszerű passz előrefelé Susónak a pálya közepéről a jobb oldalra 6+
26. perc – a támadóharmadban rövid passz visszafelé Susónak 7+
29. perc – rosszul ér labdába, amely Kessie-hez kerül a pálya közepén
30. perc – rövid passz oldalra Calabriának 8+
30. perc – közepes passz előrefelé a támadóharmadban (beadás) Piatek felé 2-
35. perc – megnyert fejpárbaj a pálya közepén, rossz fejessel oldalra
35. perc – közepes passz előrefelé Calhanoglunak a pálya közepén 9+
39. perc – rövid passz oldalra a saját térfélen Rodrigueznek 10+
40. perc – csúsztatott fejes előre Piateknek a pálya közepén 11+
40. perc – eladott labda a pálya közepén 3-
41. perc – majdnem eladott labda a pálya közepén, végül Rodriguezé lesz 4-
42. perc – szabálytalanság vele szemben a támadóharmad környékén
44. perc – szabálytalanság vele szemben a pálya közepén, bal oldalon
46. perc – rövid passz előre Rodrigueznek a saját térfél közepén 12+
46. perc – közepesen hosszú passz visszafelé Romagnolinak 13+
________________
46. perc – saját 16-os előtt rövid passz oldalra Musacchiónak bal oldalra 14+
47. perc – rövid passz előre Bakayokónak a pálya közepén 15+ (majd a visszakapott labdát kivezeti)
52. perc – rövid passz visszafelé Rodrigueznek a pálya közepén bal oldalon 16+
55. perc – saját térfél közepén közepes passz visszafelé Bakayokónak 17+
55. perc – saját térfél közepén jobb oldalon rövid passz visszafelé Calabriának 18+
55. perc – ellenfél közepén jobb oldalról középre Calhanoglunak közepes passz előrefelé 19+
57. perc – saját térfél közepén rövid passz visszafelé Bakayokónak 20+
57. perc – a pálya közepén szép csel után rövid passz előrefelé Bakayokónak 21+
58. perc – az ellenfél térfelének közepén előrefelé rossz passz Suso felé 5-
60. perc – a pálya közepén bal oldalról jó passz előrefelé Calhanoglunak 22+
63. perc – saját térfelén kivezeti a labdát, rossz megoldás
68. perc – az ellenfél térfelén jó rövid passz Bakayokónak 23+
68. perc – az ellenfél térfelén jó rövid passz visszafelé Calhanoglunak 24+
75. perc – gólhelyzetben lövésig sem jut, rossz passz visszafelé Cutrone felé 6-
77. perc – szabálytalanság vele szemben fejelésnél a pálya közepén
78. perc – eladott labda az ellenfél térfelének közepén 7-
80. perc – saját kapu előtt jó fejes, tisztázás
84. perc – labdaszerzés után rövid passz előrefelé Kessie-nek a pálya közepén 25+
Paqueta 4 labdát adott el (passzolt rosszul) a támadóharmadban, 1 alkalommal gólhelyzetben rontott, 2-szer a pálya közepén adott rossz passzt. Bár az átadásai többnyire előrefelé mentek, ezek általában az adott helyzetből logikusan következő labdák voltak, nem volt bennük semmi meglepő, adott szituációban a leghülyébb játékos is ezt a passzt választotta volna. (Természetesen előrepassznak számítottam azokat is, amikor pl. a mellette futó Rodrigueznek adott futtató labdát.) Paqueta kétszer adhatott volna legalább kulcspasszt, de Piateket 2, Cutronét 1 alkalommal nem találta meg a 16-oson belül vagy környékén.
„SempreMilan_81” írta, jogosan, hogy nem mindegy a passz iránya. Nos, Paqueta passzainak többsége, ahogyan írtam is, előrefelé ment, ezek zöme azonban a szó szoros értelmében nem volt ún. támadó passz. Egyszerűen arról volt szó sok esetben, hogy a mellette lévő játékostársa tisztán volt, és az lett volna a rossz (vagy veszélyes) megoldás, ha mást választ. A direkt támadó passzai sajnos egyáltalán nem sikerültek. Hosszú labdája nem volt, oldalváltást talán egyet lehetett látni tőle.
Tartom, amit írtam, hogy Paqueta ezen a meccsen gyengén teljesített. Hogy védekezésben jobb volt, mert voltak tisztázásai, szerelései, labdát is szerzett, az nyilván pozitívum, ugyanakkor emlékezzünk vissza Montolivóra, aki a fő feladatát, a csapat mozgatását nem tudta megoldani. Védekezésben ugyanakkor jól teljesített, labdákat szerzett, szerelt stb., más kérdés, hogy az eladott és a szerzett labdái szinte kiegyenlítették egymást… Emiatt (is) én mindig úgy gondoltam, hogy Montolivo nem igazán volt jó igazolás, mivel azt a feladatát, amire elsődlegesen szerződtette a csapat, nem volt képes ellátni. Paqueta jóval tehetségesebbnek tűnik, a csapat Montolivo körül talán sosem volt ilyen szinten, és hülyeség lenne a brazilt leírni pár meccs után, de úgy gondolom, hogy amennyiben meg akar felelni annak a szerepnek, amire szerződtette a Milan, akkor ebben a tekintetben többet kell nyújtania. De ezt nyilván ő is tudja.
T.Lansky!
Mindig örömmel olvasom,szakértöi irásodat.
Igen,Paquettànak javulnia kell még,de ennek ellenére remekül kezd beilleszkedni a csapatba.
Minden labdaérintéséböl látszik,hogy technikailag zseni a srác.Igazi brazil!
A Guardiola féle Barca és Sacchi Milanját,egyetértve azzal,hogy a középpálya volt a kulcs,egyik sem ment volna klasszis csatárok nélkül!
Nem mindegy,hogy Kalinic vagy Inzaghi van/volt/ egy ziccernél.
A stattok ellenpéldáira,hidd el legalább annyi ellenpélda van mint mellette!
Forza Milan!