Az Inter ismét megpróbálhat keresztbe tenni a Milannak, a kék-feketék új célpontja Riccardo Saponara.
Az Empoli tavaly nyáron 4 millió euróért vásárolta meg az olasz középpályást a Milantól és ebben a szezonban remekül teljesített. Nemrég felmerült annak a lehetősége, hogy a rossoneri visszavásárolja Saponarát, ez azonban nagyban függ attól, hogy Vincenzo Montella a következő szezonban milyen felállásban fogja pályára küldeni a csapatot. Amennyiben a csapat nem fog két csatár mögötti (4-3-1-2) támadó-középpályással játszani, akkor kevés az esély Saponara visszatérésére és Franco Vázquez érkezésére is.
A Tuttomercatoweb legfrissebb jelentései szerint Saponara édesapja az Inter főhadiszállásán tárgyalt egy esetleges átigazolásról. Mint ismert, a kínai Suning Group befektetőcsoport nemrég megvásárolta az Intert és egy kisebb-nagyobb összeget invesztálnak a keret erősítésére.
Az Inter már tavaly nyáron keresztbe tett a riválisának, hiszen az utolsó pillanatban elhappolta a Milan orra elől Geoffrey Kondogbiát.
[adrotate banner=”28″]
11 hozzászólás
” Amennyiben a csapat nem fog támadó-középpályással játszani, akkor kevés az esély Saponara visszatérésére és Franco Vázquez érkezésére is. ”
Ez elírás vagy valami vicc?
Lehetséges,hogy egy csapatnak nem kell támadó középpályás?
És ha egy gyengébb vagy alacsonyabb osztályú csapattal játszunk vagy ne adja ég egyszer hátrányba kerülünk?
Kemény cikk 😀 😀 😀
Ne haragudj, de állítólag 4-3-3-ban fog játszani a csapat a következő szezonban. Ebben a formációban egyáltalán nincs támadó-kp, mert van a középpálya illetve a támadósor, azon belül pedig a két szélső és középcsatár. Vázquez posztja a két csatár mögött van, ahogy Saponaráé is. Leginkább a 4-3-1-2-es felállás jön be nekik.
Korábban a Milannál próbálkozott valamelyik edző, hogy szélsőnek berakta Saponarát a csapatba, de semmit nem tudott mutatni.
Közben módosítottam a cikket, remélem így már nem lehet belekötni.
Nekem is furcsa, hogy támadó középpályás nélkül játszana a csapat, mert 4-3-3-ban a támadósor két szélső játékosa azért nem klasszikus csatár szokott lenni, inkább TKP. Azon a két a poszton igazán elférne Saponara vagy Vazquez.
Saponara számomra érdekes jelenség, vele kapcsolatban az az érzésem, hogy ő inkább középcsapatban tud húzóember lenni, mint egy Európai kupákban érdekelt csapatnál. Más kérdés, hogy mi sem tartozunk utóbbi közé.
Vazquez szerintem jó választás lenne, sokat mondó statisztika, hogy ellene szabálytalankodtak a legtöbbet (emellett ő volt a legtöbb szabálytalanságot elkövető játékos is:) Mezőnymunkájára nem lehet panasz.
Szerintem megint egy helyben topogunk. Rengeteg ember kell eladni, hogy ennyi névvel dobálózzunk. Vasquez legutóbb már támadót játszott. Amúgy szerintem 4-3-2-1 szisztémában teljesen jók lennének egy befejező csatárral. De megint játék a számokkal. Mert Menez, Adriano és Matri nélkül is vannak bőven játékosok. Támadó és támadó középpályások: Honda, Bonaventura, Niang, Bacca, Lapadula, Suso!?
Középpálya: Montolivo, Bertolacci, Kuco, Poli, Locatelli
Én Vivianinak örülnék nagyon a középpályára. Végre lenne egy rendkívül hatékonyan védekező játékosunk akinek kimagasló a rúgótechnikája és lát is a pályán. Hasonló lett volna Paredes is, ha bevonjuk az El Shaarawy üzletbe.
Támadó/támadó középpályás kérdé akkor lehet érdekes, ha tovább értékesítünk játékosokat.
Klasszikus 433-ban nincs csatár, hanem 3 középső középpályás, akiknek lehet támadó szerepük is, de a helyük a középpálya közepe és nem a csatárok mögötti TKP pozició.
sulci13!
Természetesen lehetséges, hogy nem kell támadó középpályás egy csapatnak, minden attól függ, milyen szerepet szán valaki annak a bizonyos játékosnak és milyen rendszerben. A cikkben szereplő, általad kifogásolt mondat inkább arra utal, mi lesz akkor, ha „klasszikus” támadó középpályással nem játszik a Milan. Ez pedig simán elképzelhető, mivel az a fajta „klasszikus” CAM, mint amilyen az elmúlt két évtizedben Rui Costa, Litmanen, Baggio, Kaká vagy Rivaldo volt, eltűnőben van.
Hozzátenném, korábban is megvolt néhány csapat ilyen játékos nélkül, így nincs kőbe vésve, hogy egy csapat nem lehet meg ilyen típusú játékos nélkül. A Sacchi-féle Milanban Donadoni sem volt az a „tipikus” támadó középpályás. A Ferguson-féle Manchester United emlékeim szerint egészen jól megvolt CAM nélkül (mert Giggs sem volt az a Kaká- vagy Baggio-féle játékos). És meg lehet nézni a mai Atletico Madridot. Papíron pl. Koke is ezen a poszton szerepel, de messze nem az a szerepe, mint ami pl. Kakáé volt a Milanban. És hát ott volt a Conte-féle Juventus, amelyről szintén nem a támadó középpályások csapata jutott eszünkbe.
A mai futball már egyre kevésbé a kötött posztokról szól. Nyilván elkülönül a középső védő meg a középcsatár, de manapság szinte gond nélkül tud egy szélső középpályás a védelem szélén játszani. Annak idején így „váltott” Abate. Marcelo (RM) sem az a Maldini-féle balbekk, ő is inkább szélső. Juanfran (ATM) ugyancsak bejátssza az egész jobb oldalt. Pár éve még Bale-ről nem lehetett tudni, hogy a bal oldalon melyik is az igazi posztja. A középpályán viszont tudatosan építenek arra az edzők, hogy az egyes játékosok szinte mindenhez értsenek. A Guardiola-féle Barcelonánál nem nagyon tűnt fel, hogy pl. Iniesta nem annyira tud védekezni, mert a katalánok nem „úgy” védekeztek, mint egy normál csapat. A Real Modriccsal meg Kroosszal egy igazi védekező középpályás nélküli rendszert hozott létre, ehhez képest köszönik, megvannak. De leginkább az Atlético Madrid az, ahol iszonyatosan nehéz elkülöníteni a posztokat. És ez az Atlético nagyon hasonlít a Capello-féle Milanhoz (én ezért is tartom taktikailag rendkívül érdekesnek a játékukat): a csapat szinte egyszerre mozog, a csapatrészek között tökéletes az összhang, tudnak váltani védekezésben, letámadnak, majd visszazárnak, és ennek az egyik alapja, hogy egyre inkább eltűnnek a posztok.
Simeone tudatosan egy poszt nélküli középpályát hozott létre, mert erre sokkal nehezebb reagálnia az ellenfélnek. A magyarázata egyszerű. Ha van 4 játékosod, akit tetszés szerint tudsz variálni a középpályán, akkor ezt az ellenfél sokkal nehezebben tudja lereagálni még egy cserével is. Néha az Atlético olyan, mintha 3 támadó középpályással meg 2 csatárral támadna, 2 perccel később meg olyan, mint egy 9 emberrel védekező Herrera-féle csapat.
Ha a jelen élcsapatait nézzük, egyre nehezebben találunk „klasszikus” támadó középpályást. A Barcelonánál vagy a Real Madridnál nincs ilyen, ott csapatszinten oldják meg a támadójátékot (vagyis: a Barcánál nem Iniesta A támadó középpályás, mint ahogyan anno a Milannál Kaká volt). Egyre kockázatosabb tehát kiemelni egy szervező játékost, akin a támadójáték szervezése múlik, mert ez könnyen vezethet kártyavár effektushoz. Ahogyan a védekezésnek, úgy a támadójátéknak is több lábon kell állnia.
Amikor a Real meglépte Kaká elküldését, és hozta a „helyére” Bale-t, annak nemcsak gazdasági oka volt, hanem megmutatta, hogy mi lesz/lehet az új irányvonal. Egy támadó középpályás helyett egy szélsőt vett a Real, mert területre volt szüksége a Ronaldo, Benzema által fémjelzett támadójátékhoz, ezt pedig csak a pálya széthúzásával érhette el. A dolog másik oldala, hogy nem volt szüksége a brazilra, mert a megtartása és játszatása a területek szűkítését eredményezte volna, és akkor Ronaldóék nem tudták volna kihasználni a lendületességüket.
A Milan próbálkozik egy ideje a 4-3-1-2-vel, de lényegében Kaká óta nincs meg a megfelelő ember a támadók mögötti posztra. Bonaventura esetében bebizonyosodott, hogy őt inkább a szélre kellene kirakni, mert ott nagyobb a haszna.
Ha Montella egy olyan középpályát akar létrehozni, amelyben nincsenek kötött posztok (X-nek az a feladata, hogy…, Y meg az a dolga, hogy…), akkor klasszikus támadó középpályásra valóban nem lesz szüksége a csapatnak. Montellának persze azt is számításba kell vennie, hogy a Serie A-ban a védelmek jóval zártabbak. „Elférhet” egy Saponara-típusú játékos a rendszerben, de ahhoz sok dolgot át kell alakítani a középpályán. Leginkább 4-3-1-2-ben vagy 4-2-3-1-ben lehet értelme klasszikus támadó középpályásnak. Kíváncsi leszek, Montella hogyan képzeli el a Milant, jó lenne már látni néhány igazolást, amiből lehetne következtetni arra, hogy mit akar játszatni a csapattal. Az mindenképpen előny, hogy már június előtt van edzője a csapatnak.
Nagyrészt igazat adok neked, mert valóban ez a foci jövője (máshol már a jelene egy ideje, csak nálunk nem). Azonban ahogyan te is jelezted a Serie A a zártabb védelmekről híres, ami felértékeli a gyorsan vezetett kontrákat, amit tavaly is láthattunk több ellenfelünk esetében, főként ahol fiatal, gyors szélsők és/vagy támadó(k) vannak, amely egy mindent játszó középpálya esetén a gyors középpályás játékot tenné szükségessé nálunk. Azonban Montolivoval hosszabbítottunk, aki nem a gyorsaságáról híres, és gondolom ő marad kapitányi és kezdő szerepben idén is. Viszont a támadáshoz fellépő középpálya esetén a lassú Montolívó nem elég a gyors támadások megakasztására egyedül, ha a középpálya többi része fellép a támadáshoz, főként amikor egy szintén lassú-léptű Alex támogatta őt a belső védelemben Romagnoli mellett. A középpályánk Montolivonak köszönhetően azt eredményezte, hogy vagy ő nem volt elég gyors, hogy visszazárjon védekezéskor, vagy a szélre is ki kellett húzódnia a fellépő középpályást helyettesítve, vagy fel nem lépett és így elől hiányzott az ember, aki második-harmadik hullámban vagy távoli lövéssel veszélyeztethetett volna.
Viszont Miha 4 középpályásra építő játéka a középpályán gyakorolt nagyobb nyomás miatt nagyobb stabilitást is hozott. Így ennek függvényében egy védekezést kisebb részben segítő, de a támadást hatékonyan támogató gyors, kreatív és éles szemű CAM pont a Serie A-ban elférhet. Mert így egy 4-3-1-2-es felállásban ha Montolivo a 3-as középpályán középen, védekezőbb szerepben játszik (szóval inkább 4-1-2-1-2), akkor már róla is több terhet vehet le egy CAM a visszalépésével védekezéskor, vagy Montolivo jelenléte a középső tengelyben védekezőként nagyobb biztonságot adhat a CAM támadójátékának, a CAM labdavesztése sem olyan rizikós.
Persze abban is igazad van, hogy minden azon múlik, Montella milyen felállást és játékot képzel el, illetve kikkel.
Igen, Mihály 4-es kozeppalyaja stabilabb is volt.
De Montolivo sztem már minden formációban nagyon lassú és csak fékezi a tempót.
Teljesen mindegy,hogy milyen feállásban játszik egy csapat,akkor is kell aki fazont ad a játéknak.tavaly is hiányzott egy ész a középpályára,akiből a csatárok megélnek.főleg Bacca.Saponara szerintem nagyon jó lenne,sokkal több van benne annál mint amit eddig láttunk.