Az Olasz Labdarúgó Szövetség döntése értelmében a 2016/17-es bajnoki szezonban életbe lépnek az olasz bajnokság első osztályára vonatkozó reformszabályozások, amelyek elsősorban a ligában szereplő klubok játékosállományának összetételét hivatottak szabályozni a jövőben.
A reformokat már a Serie A legutóbbi szezonjában ismertették a klubokkal, azonban – átmeneti időszak lévén – alkalmazásuk kötelező érvény nélkül történt eddig. A Gazzetta hírül adta, miszerint a következő szezontól, vagyis a 2016/2017-es idénytől már teljes érvényű és osztatlan lesz a szabályozás minden első osztályú klubra nézve, amelyeknek legalább nyolc olaszországi háttérrel rendelkező játékost kell neveznie a szezonra.
Részleteiben mindez azt jelenti, hogy legalább négy olyan játékost kell a keretbe nevezni, aki 16 és 21 év közötti életkorú, és legalább 3 évet töltött a klub alkalmazásában (ifjúsági vagy felnőtt csapatban). Továbbá négy olyan játékost is nevezni kell, aki legalább 3 évet töltött el egy olasz klub alkalmazásában mielőtt betöltötte volna 21. életévét. Esetükben nincs megkötés arra vonatkozóan, hogy az adott klub játékosaként kelljen letölteniük ezt a bizonyos 3 éves időszakot.
A reform fő célja, hogy növelje az olasz és olaszországi kötődésű játékosok számát a klubok kereteiben, bár a szabályozás értelmében a fenti kategóriákba nem kötelező olasz állampolgárságú játékosokat nevezni, amennyiben a feltételeknek megfelelnek, külföldiek is nevezhetőek a 8 játékos közé. A várakozások szerint az intézkedés népszerű lehet a szurkolók körében, azonban számos klub hevesen tiltakozik ellenük, mivel a szabályozás ratifikálásával nagyon nehéz helyzetbe kerülhetnek. Ennek oka elsősorban az, hogy a Seria A tagsággal rendelkező klubok jelentős része nem a szabályokkal összhangban folytatta átigazolási politikáját az elmúlt időszakban.
A Juventus sportigazgatója Giuseppe Marrotta is hevesen bírálta a reformokat.
„Az olasz futball nem áll készen ezekre a változásokra. Az lenne az ideális, ha előbb jogorvoslatokra kerülhetne sor, s csak ezek elbírálása után kerülne sor a módosításokra. Ez a jogszabály leginkább a Juventushoz hasonló csapatokat bünteti, amely szezononként akár 50 meccset is játszik, s ezekre egyre kevesebb olyan játékost nevezhet, akiket a legmegfelelőbbnek tart gazdasági vagy sportszakmai szempontok alapján, hiszen köti egy kötelező kvóta, amelyre tekintettel kell lennie.”
11 hozzászólás
nemzetközi szinten teljesen elfognak tünni az olasz csapatok,én érte,hogy mi a cél,de hogy 8 játékos ilyen megkötöttség alapján szerepeljen egy csapatban,az azért szerintem erősen túlzó
Előbb az utánpótlás bajnokságokat kéne átreformálni magyarán megszüntetni a primavera bajnokságot és amolyan angol spanyol német mintára tartalék csapatokat elindítani az alacsonyabb osztályokban.
Nem pedig ilyen lehetetlen módon ráerőltetni valamit a klubokra amely így ebben a formában káros.
Szerintem meg annyira nem rossz ez a döntés. Mit jelent ez a Milanra nézve? Donnarumma, Calabria, Locatelli az elsőbe illik bele, és a másodikba is van bőven játékosunk, még saját nevelésű is akad (Abate, Antonelli, Simic csak a védelemből).
Mindig is azt hiányoltuk, hogy kevés fiatalt próbálnak ki, hát most itt a lehetőség és nem csak a Milannak. Ami a nemzetközi porondot illeti, hát eddig sem tündököltek az olasz csapatok, hátha a sok saját nevelés majd felpörgeti a hozzáállást.
Az más kérdés, hogy most nehéz lesz átállni, mert senki nem foglalkozott ilyen szempontból a keretével. Én még annak is örültem volna, ha mind a nyolc játékosnak olasznak kellene lennie. De ez a cikk alapján nincs kikötve. És ami még könnyítés, hogy ha jól értettem, csak a keretben kell lennie a 8 játékosnak, hogy mennyit játszanak az nincs megkötve.
Egyetértek! szerintem teljesen jó. Ráadásul ha egy 28-30fős keretről beszélünk még epizódszerep se jut 1-1 ilyen játékosnak. Nézzük meg a Barca keretét!
Én nem bántam volna, ha egy Saponara most nálunk adja azt a 10 gólpasszt!
15M az értéke jelenleg a TM-en, 3M-ra esett anno amikor nálunk padozott.
Csak azt felejtitek el h a német spanyol up képzés messze megelőzi az olaszt. Amíg a spanyoloknál érdemes már a fiatalokat a felnőtt csapatba beépíteni és olykor már komolyabb szerepkörrel megbízni addig ez az olaszoknál nem működik.A spanyol up játékosok már úgy kerülnek fel az első csapat keretébe h rengeteg felnőtt bajnokságban lejátszott meccs van mögöttük.Ellenben az olaszoknál csak primavera bajnokságban szerzett rutinjuk van.Ami édes kevés még a SerieA-hoz is.
Németh U21:
Olimpiai szereplés
1992: Nem jutott ki
1996: Nem jutott ki
2000: Nem jutott ki
2004: Nem jutott ki
2008: Nem jutott ki
2012: Nem jutott ki
Olasz:
Olimpiai szereplés
1992-óta szerepelnek ifik is az olimpián. Ezt megelőzően csak a felnőtt válogatott szerepelt a tornán. A csapat legjobb eredménye a 2004-es athéni bronzérem.
1992: 5. hely
1996: 12. hely
2000: 5. hely
2004: Bronzérmes Med 3.png
2008: 5. hely
2012: Nem jutott ki
Spanyol:
Olimpiai szereplés
1992: Aranyérmes Med 1.png
1996: 6. hely
2000: Ezüstérmes Med 2.png
2004: Nem jutott ki
2008: Nem jutott ki
2012: 14. hely
Franciák és a Spanyolok az U21-U20 eseményeken a kanyarban sincsenek. Franciák és főleg Afrikai és Dél-Amerikai országok uralják ezt a szegmenst.
Ez a statisztika csak annyit jelent h. az utánpótlás eseményeket a legjobbak egyátalán nem veszik komolyan. Mondjuk azért, mert nem a primaverában szórakoznak, hanem éles meccseken a klubjaikban.
Egy Thomas Müller tudod hányszor volt német U21-es válogatott? 6x 2009 augusztusában debütált az U21-ben de már 2010 márciusában német felnőtt válogatott volt.Tehát egy Thomas Müller 7 hónapot se volt U21-es válogatott.És ez sok spanyol és német játékosról elmondható.
Egy David Alaba 5 meccsen volt osztrák U21-es válogatott ugyan abban az évben már osztrák felnőtt válogatott is lett.
Tehát ennek a statisztikának semmi értelme.Mint ahogyan az előttem szóló Mr Garreth is írta.
Amúgy nem mondom, hogy számít vagy nem számít…. Csak fura, hogy állandóan írtok valamit amit semmivel nem lehet alátámasztani.
Szerintem Olaszok óriási hibája, ahogy a Milan esetében is. A fiatalok csak kallódnak. Senki nem építi be őket. Ha lenne fiók csapat Seria B-ben vagy harmadosztályban mi változna? Onnan bekerülne valaki a nagycsapatba?
Calabria, Donnarumma, Locatelli, DS a Primavera-ból is teljesen jól beilleszkedett. De Cristante-t sem láttam rosszul játszani tétmeccsen. Lassan mi is csak kifogásokat keresünk.
Szerintem itt is rengeteg a tehetség és remekül készítik fel fizikálisan és taktikailag is a játékosokat. De amíg Franciáknál, vagy Angoloknál gond nélkül bepakolják a fiatalokat, Olaszországban „későn érő játékosok” 😀
Mi változna?Nézzük csak.Csupán annyi h szem előtt lennének nem jobbra balra mindenféle kis-vagy közép csapatnál.Ahol mondjuk opciót is akarnak a játékosra .És innentől megkezdődik egy kötélhúzás a két klub között.Egy saját tartalék SerieB-.s csapatban nincs kölcsönadás semmilyen opció meg ami volt régebben a közös tulajdonjog.Nem lehet elveszíteni oly könnyen fiatal játékosokat. Jobban szem előtt vannak a játékosok garantálva van ott a játék lehetőség nem úgy mint más csapatoknál kölcsönbe ahol vagy bekerül vagy nem.Volt már rá példa h kölcsönben lévő fiatalt jegeltek szinte 1-2 évig míg érvényesíteni nem tudták opciójukat a játékosra más csapatok majd csak utána építették be.Persze mikor a nevelő klubja vissza akarta volna szerezni irreális árat szabott meg érte a foglalkoztató klubja. Volt már ilyenre példa az olasz futball történelmében.Nem is egyszer.De arról meg már ugye beszélnem sem kell h egy tízen x éves játékosnál sem mindegy h milyen bajnokságban edződik hétről hétre.Ilyen langyos primaverában vagy felnőtt alacsonyabb osztályúba.A mostani olasz up játékosok egyszerűen nem érettek meg arra h felnőtt csapatba bármilyen szerepet is betöltsenek.Ha ilyen up rendszer lenne a németeknél is aligha hiszem h egy Müller akkorát tudott volna előre lépni.Mert Őt pl a Bayern 2. számú csapatából vitték fel ami német harmad osztály volt ha jól tudom.Nem csak egy sima U21 tartalék bajnokság pár túlkorossal.
Mit hisztiztek? A második 4 főbe bármelyik olasz kötődésű akár idősebb játékos belefér. A rizikósabb rész az első 4 fiatalnál van. De könyörgöm , 4 fiatalt már csak ki bír állítani egy klub?!