Amint a korábbi hírek már beszámoltak róla, egyre közelebbinek tekinthető a Milan tulajdonosváltása, miután egy kínai befektető csoport többségi tulajdonrészt szeretne vásárolni. A napokban Silvio Berlusconi is elismerte, szándékában áll eladni a klub részvényeinek többségét, de bizonyos garanciákat szeretne.
Ennek kapcsán a CalcioNews 24 és a Gazzetta is beszámolt róla, hogy Berlusconi afféle középutas megoldást szeretne és egy különleges, a megszokottól merőben eltérő záradékban gondolkozik a tulajdonosváltást illetően. Ennek lényege, hogy nem csupán a klub tiszteletbeli elnöke kíván lenni, hanem egy technikai tanácsadó szerepét is betöltené egyúttal. Ezzel azt kívánja elérni, hogy továbbra is komoly befolyást gyakorolhasson a klub átigazolási politikájára és a mérkőzéseken használt felállásokra, taktikai elemekre.
A lapok azt is tudni vélik, igen kevéssé valószínű, hogy a Robin Li által vezetett befektető csoport elfogadja ezeket a feltételeket, mivel lényegesen más elképzeléseik vannak a jövőt illetően, mint a jelenlegi tulajdonosnak. A kiszivárgott hírek alapján a kínai konzorcium elveti a Berlusconi által támogatott, olasz játékosokra építő Milan elvét, és egy teljesen nemzetközi, a minőségen alapuló keretépítést szorgalmazna, figyelmen kívül hagyva a Milan „olasz identitásának” kérdését.
A kínaiak mintegy 400 millió eurót ajánlottak a többségi részesedésért, de a felek álláspontjai egyelőre messze vannak egymástól.
19 hozzászólás
El kell adnia a klubot!
Viszont akkor menjen innen nem kell semmilyen szerepet betöltenie.
Nem túl vonzóak nekem sem a kínaiak de ha tényleg úgy szeretnék ahogy fent van akkor kellenek a normálisak!
Forza Milan!
tudtam!!! basszameg! amíg ez az ember él nem lesz itt semmi változás!
Ebbe egy football manager játékban se mennék bele, nemhogy a valódi üzleti èletben. Akkor jövőre is marad Poli, Broki, Prince, esetleg Márti és a langyos lekvár.
nem akar mást csak még több pénzt, hogy tovább játszhassa a klubelnök/edző/tulajdonos mókát
….tiszta anyós feeling,a lyányt már elvitték,de belepofálni mindenbe,jó nagy hülye az a /ve/vő aki ezt hagyja….
Nem takarodik el, soha.:-)
Gondolom a kínaiak csinálnának a Milanból egy „olasz” Man.Cityt;megmondom őszintén nekem nem lenne ellenemre,ha anyagilag felnőnénk a Real,Barca,PSG,Bayern féle csapatokhoz,de ehhez minőségi háttér emberek is kellenek;úgyhogy a két vén félnótásnak már nincs helye a Milan jövőjében,max. a VIP páholyban egy ülőhely erejéig.
A City attól függetlenül h ott van a BL 4 legjobbja között az idei kiírásban felnőtt a Barca Real Bayern szintjére?Mert szerintem nem.Jelenleg egy City messze nem hozta azt amit anno évekkel ezelőtt terveztek volna.Nincs identitása sajátos játéka.Zsoldosokkal vannak tele.És szerintem Európa top5 csapata közt sincs ott.
„… nekem nem lenne ellenemre, ha ANYAGILAG felnőnénk a Real, Barca, PSG, Bayern féle csapatokhoz…”
Az, hogy a City nincs a két spanyol meg a német óriás szintjén, több mint valószínű. A City előbb kezdte a BL tanulását, mint a PSG, és érdekes, hogy akkor jut el az elődöntőig, amikor gyengébb csapata van (ez azért a PL-beli botladozásából is lemérhető), mint korábban. A City ugyanúgy lendületből akarta megnyerni a BL-t, mint most a PSG, nem jött össze, mert a BL-t meg kell érteni. 1-2 év múlva – ha ez a PSG együtt tudna maradni és még erősödni – a „franciák” is a döntőért játszhatnak.
Az, hogy nincs identitása a Citynek, jó meglátás, de mintha te ezt a City esetében azzal kapcsolnád össze, hogy mivel tele vannak zsoldosokkal, törvényszerű, hogy nincs identitásuk… Ezzel nem értek egyet. A Real Madridnál mindig minden a pénzről szólt, mégis van és volt is a klubnak identitása. A Berlusconi-éra első 15-20 évében a Milan volt Európa legtehetősebb klubja, korlátlan pénzügyi lehetőségekkel, sok klasszissal, akit nyilván a pénz is vonzott. Mégis volt a Milannak identitása (amit ma nagyítóval kell keresni). De azt gondolom, a legjobb példa a Chelsea. Abramovic ugyanígy kezdte a ténykedését, mint a sejkek, de az átütő siker elmaradt. Abramovic adott identitást a Chelsea-nek, amihez idő kellett, de legfőképpen egy karakteres edző, ezt jól vette észre az orosz.
Azt gondolom, az identitás szempontjából az edző szerepe a leglényegesebb, aki meg tudja határozni a futball és ezáltal a klub milyenségét. Egy olyan klub esetében, amely lényeges átalakuláson megy keresztül, ez lenne a legfontosabb. A City eléggé jellegtelen edzőkkel próbálkozott a kispadon, a PSG Ancelottit kivéve szintén. A Chelsea azonban a mai napig „mourinhós”.
Azt gondolom, az, hogy lesz-e (van-e) identitása egy klubnak, nem azon múlik, zsoldosok vannak-e a csapatban, hanem azon, hogy megtalálják-e azt a vezetőt (elsősorban edzőt), akire építeni lehet egy elvrendszert. Ahogyan a MU megtalálta Fergusont, Berlusconi Sacchit, Capellót, Ancelottit, majd 2009 óta ugyanaz van, mint 1996 és 2001 között… A Citynek nem azért nincs identitása, mert zsoldosokkal van tele, hanem azért, mert a sejk a megérkezése óta nem talált egy olyan trénert, aki jellegzetes futballt tudott volna ott meghonosítani. Most Guardiolában bíznak, hát…
Egyet értek veled részben.A Real Madridnál igaz h mindig minden a pénzről szólt de a legsikeresebbek akkor voltak talán mikor tényleg magukban hordozták azt a spanyolos indentitásukat ,amivel anno a Guardiola féle Barca sikeres volt.A Real a Casillas Hierro Salgado Raúl Morientes féle spanyol gerincre remekül építette be az új légiósokat.Ahogyan a Real letért erről az útról úgy jöttek a gondok bajok,némelyik nagyágyú nem illet a „rendszerbe”stb.Pl ilyen most Kroos.
A Barca felemelkedésben óriási szerepe volt a katalán indentitásnak gerincnek.Iniesta Puyol Xavi.Ez csak pár név fontos név a kezdőből de elég h egy csapatnak legyen arculata. A Milan is előszeretettel nyúlt főleg brazil játékosokhoz,de volt egy olaszos arculat,identitása a dolognak.Ugye nem kell sorolnom ezeket.
A Chelsea is ráérzett erre mikor egy Terry Lampard volt mindennek az alfája omegája majd ebbe jól passzolt egy Drogba egy Cech.Egy jó koktél sem a sok összetevőtől lesz jó.Hanem az alap italtól amire ráépíti a mixer a többi italt.Attól még h egy shakerbe össze vissza locsolunk mindent nem biztos h jó italt kapunk.Sőt…! Nálam ez a City.Meg valahol a PSG is. Egy jó modern futball csapat elit szinten olyan mint egy jó koktél.A megfelelő alapanyagok vannak felhasználva a megfelelő mennyiségben,elosztásban.Ilyen pl jelen korunk Bayern Münchene. Hiába egy spanyol edző hiába próbálta megerőszakolni új csapatát a spanyolos taktikával,ráébredt h bizony itt egy amolyan sokat futós sokat passzolós amolyan német virtus az alap.Aminek az alapját megadja egy Neuer Lahm J.Boateng Müller és szerintem ide vehetem Alabat is bár Ő osztrák de Németországban nevelkedett és hát nyelvrokon is elég erősen.És ezek vannak kiegészítve olyan játékosokkal akik + fűszert visznek z egészbe mint Coman Costa Lewa Vidal.
Az h egy klub a sok pénznek hála multikulti politikába kezd a futballban lásd Mu,sok jóra nem vezet.És ezt pont a manchesteri vörösök szemléltetik talán a legjobban
Pont ezért nem működik a Milan, MERT Ő MINDENBE BELESZÓL. Átigazolás, taktika, felállás, ki játsszon, ki ne. Ezért repülnek az edzők is.
Szvl én kivárom, amíg meghal. Addig feleslegesen idegeskedek a meccseken.
Ha eddig még nem úszott az üzlet,majd most tuti fog!A vevö úgy gondolkozik,hha már ennyi pénzért veszek vmit,akkor az eladó nehogy már beleszóljon a jövöbe,mégha nekünk szurkolóknak szimpatikus is lenne a nagy befektetés az igazolások és az olaszosítás!Amíg Berlu papa mindent akar(nagy bevétel az eladásból,pozíció a klubban és persze beleszólás az igazolásokba a taktikába illetve a jövöbe)addig itt nem lesz tulaj váltás ebben biztos vagyok!Mind az eladó ill.vevö részéröl van igazság a dologban,de vmelyiknek engednie kellene végre már,h történjen vmi pozitív dolog!!
Akkor úgy látszik, szeretett csapatunknak nem lesz jövője, míg él…
ELADÓ kissé korosodó, szebb napokat is megélt Opel Astra személygépkocsim, 200 ezer km-rel. Akciós ára 900e Ft, üzlet esetén igényt tartok a további használatára!
Érdeklődni pü-ben lehet!
Hát kb ez van. Beszarás!
Őrület, hogy milyen pofátlanságokat ki nem talál. Egyszerűen nem tudja elfogadni, hogy ne Ő irányítson, ez már beteges.
Ha komoly a kínai fél szándéka akkor azonnal elutasítja ezt. Akkor válik el, hogy el lesz-e adva a klub míg él az öreg vagy sem. Ha nem képes végérvényesen lemondani valamiről akkor tényleg ez marad a helyzet míg el nem földelik az öreget.
Pár éve azt mondtam volna, hogy ez csak kitaláció. Ismerve azonban, hogy itt mi történt az elmúlt években, szinte bizonyos, hogy ezeknek a híreknek van – ha nem is 100%-os, de jelentős – valóságalapjuk.
A Milan iszonyatosan nehéz helyzetben van a döntési mechanizmus problémáját tekintve. Két példa jutott eszembe ezzel kapcsolatban. Az egyik a Palermo. Zamparini sportot űzött abból, hogy rugdosta ki az edzőit. Ezek olyan értelemben átgondolt döntések voltak, hogy rossz eredmények után nem félt meghúzni egy ilyen lépést (vagyis a kiváltó ok általában megvolt). Nyilván indulatból döntött, de ezek mögött nem az állt, hogy elveszítette volna a realitásérzékét, vagyis nem ment el az esze. Másrészt a Palermo élén ezt megtehette, nagy következményekkel ezek a döntések nem jártak. A klub nem veszített tízmilliókat egy rossz, nem nyert tízmilliókat egy jó döntésével. A „vihar egy pohár vízben” tipikus esete. Ráadásul Zamparini számára az is fontos lehetett, hogy nevét szinte minden, a Serie A-t valamennyire ismerő szurkoló ismerje, annak ellenére hogy a Palermo a regnálása alatt semmit sem nyert…
A másik példa az Arsenal. Kb. egy évtizede elnézik Wengernek a jövő csapatát építő, sehová sem vezető menedzseri tevékenységét. Wenger persze kiszámítható, mert minden évben hozza a minimumot, ami nem más, mint a BL-t érő helyezés a bajnokságban, továbbá a szurkolók a legdrágább bérlet- és jegyárak mellett is megtöltik a stadiont. A tulajdonosoknak ez is fontos. Wenger néha vesz egy-egy klasszist, de a döntéseiben tkp. következetesnek mondható. Az Arsenal szurkolói már hozzászokhattak a francia menedzser gondolkodásmódjához, nagy meglepetések nem érhetik őket egy-egy nyáron. Nem hinném, hogy egy Arsenal-drukker felkapná a fejét, ha egy 19 éves togói középpályást igazolna le a klub, nem pedig egy már kipróbált klasszist. Nyilván az, hogy az elmúlt tíz évben rajtuk kívül mindegyik nagy (tradicionális) angol csapat BL-t tudott nyerni, nem örömteli számukra, de ezekben a döntésekben az irracionalitás (az Arsenal bár megtehetné, nem vesz igazi klasszisokat, akikkel a bajnoki cím vagy egy BL-elődöntő elérhető lenne) keveredik a következetességgel (a wengeri játékospolitika inkább a fiatal tehetségek felfedezéséről szól, arról, hogy minél kevesebb pénzből kell jó csapatot építeni). Rövidebben: egy Arsenal-szurkoló számára a klub vezetőségének, menedzserének ténykedése kiszámítható. Hogy emiatt verik a fejüket a falba, nyilván más kérdés.
A Milan ezzel szemben sodródik. Hetente, de lehet, hogy naponta új és új elveket fogalmaznak meg. Projektekről beszélnek, melyeket valameddig el is visznek, majd teljesen váratlanul lefújnak. A klubot Galliani irányítaná, de Berlusconi dönt. Nem védeném Gallianit, mert alapvetően hibás abban, hogy itt tart a Milan, de Berlusconi döntése folytán nincs olyan szakember a Milannál, aki összefogná a sportszakmai szegmenst a klubnál. Más kérdés, hogy Galliani, ha látja, hogy mennyire súlytalan, le is mondhatna ugyebár…
A klub helyzetével kapcsolatban mindig mindenki elmondja, hogy mi miért rossz. Costacurta a legutóbbi nyilatkozatában is elemzi a problémákat, amelyekkel nem érdemes vitatkozni. Neki lehet menni a játékosoknak, az edzőknek, a pénztelenségnek, hogy a sejkek meg oligarchák világát éljük, hogy ma már a játékos inkább igazol Kínába, mint a Real Madridhoz vagy a Juventushoz… De a Milan problémája nem ez elsősorban, mert hiszen az Atletico klasszisok nélkül is kiütötte a Barcelonát, a Leicester kb. 20 ponttal vezet a M. City előtt a PL-ben, a fillérekből összetákolt Hertha is egész jól áll a Bundesligában.
Innentől kezdve azt gondolom, semmi értelme kritikát megfogalmazni a Milannál zajló történésekkel kapcsolatban. Berlusconi jelen ügyben történő ötletelése ugyanis túlmegy a józan ész határán. Ebből sajnos arra lehet következtetni, hogy a klubot egy olyan ember irányítja, aki teljes mértékben elveszítette a józan ítélőképességét. Mert mi is történik? Kijelenti, hogy el akarja adni a klubot – nyilván azért, mert nem megy a csapatnak, csökkennek a bevételek, növekedik az adósság teljes a kilátástalanság. Ez eddig rendben van. De beletetetné a szerződésbe, hogy TOVÁBBRA IS ő mondja meg, mi történjen. Ami persze nem lenne más, mint a helyzet konzerválása, hiszen a döntésekbe beleszólna (esetleg vétójog?), de nyilván felelősség nélkül, hiszen ő csak egy tiszteletbeli elnök lenne. Hogy ezzel nem változna semmi, csak a dolog „gyakorlatiasabb” része. Érdemesebb lenne azt nézni, hogy a Milan jelenlegi helyzetében ki lenne az, aki átgondoltan egy ilyen abszurd feltételrendszert merne odatolni a vevő elé. És hozzátenném, olyan nagyon nem kapkodnak a Milanért, tehát most inkább az lenne a jó politika, hogy „megadjuk, amit kértek, csak vigyétek”… Bárki, aki venni akar valamit, a vételárért abszolút hatalmat akar a tulajdona felett, azzal rendelkezni akar. Berlusconi ezzel az agyrém ötletével gyakorlatilag azt mondja, hogy ő tíz éve szarul vezeti a klubot a saját pénzéből, most szeretné, ha más pénzét tenné kockára. Egyrészt belátja, hogy neki már nem megy, másrészt mégsem. Mint a Gyalog galoppban, amikor a se keze, se lába lovag azt ajánlja a másiknak, hogy egyezzenek ki döntetlenben…
Hogy ezen a „záradékon” szinte mindenki csak röhögni tud, rendben van. De az már nem annyira vicces, hogy a Milan sorsa, jövője egy elborult vénember pillanatnyi szeszélyétől függ, aki teljesen mindegy, mit nyilatkozik, mit ír alá, mert 5 percen belül változtathat az álláspontján. Azt gondolom, azt sem érdemes elemezni, hogy rosszindulat, megalománia vagy mi mozgathatja Berlusconit. Teljesen mindegy.
Innentől kezdve viszont felértékelődik a környezetében lévők szerepe. Hogy Berlusconi „elszabadult”, az eddig rendben. De Barbara, Galliani meg a többiek felelőssége innentől az, hogy megpróbálják rábeszélni Berlusconit az eladásra. Mert ha csak lapítanak, mint szar a fűben, hogy „nem tudunk mit tenni, Silvio dönt mindenben”, akkor még mindig ott van a lehetőség, hogy távozzanak, ha már semmiféle érdekérvényesítő képességük nincs.
A Milan szempontjából igenis van jelentősége annak, hogy Berlusconi vokalistái aktívak vagy passzívak lesznek-e ebben a kérdésben. Valamit lépni kell, mert Berlusconi ezerrel száguld a szakadék felé a Milannal, és még a nehezékeket is kidobja, hogy minél gyorsabban menjen.
Szinte a teljes kommenteddel egyetértek, viszont milyen előnye származna abból Gallianinak, ha rábeszéli Berlut az eladásra? Egészen biztos, hogy az új tulaj őt rúgja ki elsőként.
Kicsit szentimentális a gondolat, de abban esetleg reménykedhetünk, hogy Galliani számára a Milan sokat jelent, fontos számára, hogy a klub újra felemelkedjen – ha most már nem is az ő segítségével -, és ez élvez prioritást, nem pedig az, hogy túléljen.
Az egyébként, hogy Gallianit kirúgná-e az új tulaj – bárki is legyen az -, nem olyan biztos. Olyan kapcsolatrendszerrel rendelkezik, hogy az itt tarthatja. Persze az is elképzelhető, hogy az új tulaj minden szempontból le akar számolni a múlttal, és nem akarja, hogy bármilyen módon is a Berlusconi-Galliani tandemhez kössék. Ebben az esetben Adrianónak is befellegzett. És persze Galliani is dönthet úgy, hogy neki elég volt, és annyira kötődik Berlusconihoz, hogy az új tulajjal nem akar együtt dolgozni.
szegény bohóc…