A Milan 12:30-kor lép pályára a Fiorentina otthonában a Serie-A 31. fordulójában.
A csapat riválisai közül a Napoli a Genoa, az Inter pedig az Atalanta ellen lép pályára.
SERIE-A 31. FORDULÓ, A PROGRAM | |||
Szombat – 2013.04.06. | Juventus | 2-1 | Pescara |
Bologna | 2-2 | Torino | |
Vasárnap – 2013.04.07. | Fiorentina | 12:30 | Milan |
Catania | 15:00 | Cagliari | |
Udinese | 15:00 | Chievo | |
Sampdoria | 15:00 | Palermo | |
Siena | 20:45 | Parma | |
Inter | 20:45 | Atalanta | |
Napoli | 20:45 | Genoa | |
Hétfő – 2013.04.08. | Roma | 20:45 | Lazio |
A bajnokságban a Fiorentina a 4. helyen áll, 30 mérkőzésen a mérlegük 15 győzelem, 6 döntetlen és 9 vereség, 54 rúgott ill. 37 kapott gól, összesen 51 gyűjtött pont. A firenzeiek előző 5 mérkőzésükből hármat megnyertek (Fiorentina-Genoa 3-2, Lazio-Fiorentina 0-2, Fiorentina-Chievo 2-1) és kétszer vereséget szenvedtek (Cagliari-Fiorentina 2-1, Bologna-Fiorentina 2-1).
A Fiorentina 15 mérkőzést játszott hazai pályán, amelyeken a mérleg 11 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség, 33 rúgott és 13 kapott gól, míg idegenben a szintén 15 mérkőzésből 4 győzelem, 3 döntetlen, 8 vereség valamint 21:24-es gólarány.
FIORENTINA | |||||||
M | GY | D | V | LG | KG | ÁTL. PONT | |
Hazai pályán | 15 | 11 | 3 | 1 | 33 | 13 | 2,40 |
Idegenben | 15 | 4 | 3 | 8 | 21 | 24 | 1,00 |
Összesen | 30 | 15 | 6 | 9 | 54 | 37 | 1,70 |
A hazaiak góllövőlistáját Stevan Jovetic vezeti 25 mérkőzésen 12 találattal, őt követi Luca Toni 24 meccsen 7 szerzett góllal. A harmadik legeredményesebb játékos(ok) Gonzalo Rodríguez, Adem Ljalic és Alberto Aquilani 5-5-5 találattal.
Vincenzo Montella, a Fiorentina vezetőedzője kijelölte keretét, amelyben nem szerepel sérülés miatt Rossi, Camporese, Hegazi, Mati Fernandez és El Hamdaoui neve, míg Rodriguez eltiltását tölti.
A Fiorentina kerete: Emiliano VIVIANO, NETO, Cristiano LUPATELLI – Marvin COMPPER, Manuel PASQUAL, ROMULO, Facundo RONCAGLIA, Stefan SAVIC, Nenad TOMOVIC – Alberto AQUILANI, Borja VALERO, Juan CUADRADO, Cristian LLAMA, Giulio MIGLIACCIO, David PIZARRO, Mohamed SISSOKO, Rafal WOLSKI – Stevan JOVETIC, Luca TONI, Marcelo LARRONDO, Adem LJAJIC, Federico BERNARDESCHI.
A gazzetta.it szerint a Fiorentina 4-3-3-mas felállásban fog kezdeni. A kapuban Viviano, a védelemben Roncaglia, Tomovic, Savic és Pasqual kezdhet. A középpályát Aquilani, Pizarro és Borja Valero felügyeli, a három támadó Cuadrado, Jovetic és Ljalic lesz.
A Fiorentina várható kezdőcsapata: Viviano – Roncaglia, Tomovic, Savic, Pasqual – Aquilani, Pizarro, Borja Valero – Cuadrado, Jovetic, Ljalic.
A Milan számára különösen fontos lesz a találkozó, hiszen ha a rossonerik begyűjtik a három pontot Firenzében, akkor szinte biztosra vehető a harmadik hely megszerzése, mivel így a Fio hátránya 9 pont lenne a harmadik helyhez képest.
A rossonerik a BL-selejtezőt érő harmadik helyen állnak, 30 mérkőzésen 17 győzelemmel, 6 döntetlennel és 7 vereséggel, 53 rúgott és 32 kapott góllal összesen 57 gyűjtött ponttal. A Milan elmúlt 5 mérkőzéséből négyet megnyert (Chievo-Milan 0-1, Milan-Palermo 2-0, Genoa-Milan 0-2, Milan-Lazio 3-0) és egyszer döntetlen lett az eredmény (Inter-Milan 1-1).
Mint ismert, a Milan a Barcelona ellen búcsúzott a Bajnokok Ligája Nyolcaddöntőjéből. A katalánok 4-2-es összesítéssel bizonyultak jobbnak ellenfelüknél.
A Milan hazai környezetben 15 mérkőzést játszott, ezeken 11 győzelem és 4 vereség született, ehhez 27 rúgott és 12 kapott gól társul. Idegenben a mérleg 6 győzelem, 6 döntetlen és 3 vereség, 26:20-as gólmutató.
AC MILAN | |||||||
M | GY | D | V | LG | KG | ÁTL. PONT | |
Hazai pályán | 15 | 11 | 0 | 4 | 27 | 12 | 2,20 |
Idegenben | 15 | 6 | 6 | 3 | 26 | 20 | 1,60 |
Összesen | 30 | 17 | 6 | 7 | 53 | 32 | 1,90 |
A rossoneri legeredményesebb játékosa Stephan El Shaarawy 29 meccsen 16 szerzett találattal, őt követi Giampaolo Pazzini, aki 22 találkozón 13-szor zörgette meg az ellenfél kapuját. A harmadik Mario Balotelli, aki 7 meccsen 7-szer volt eredményes.
Massimilano Allegri, a csapat vezetőedzője kijelölte utazó keretét. Nem áll rendelkezésre izomsérülés miatt Massimo Ambrosini, szintén sérült Nigel De Jong, míg Traoré külön edzett a csapattársaitól, így ő sem utazott Firenzébe. Bartosz Salamon és Didac Vila nincs a keretben.
A Milan kerete: Christian ABBIATI, Marco AMELIA, GABRIEL – Ignazio ABATE, Luca ANTONINI, Daniele BONERA, Mattia DE SCIGLIO, Philippe MEXÉS, Mario YEPES, Cristian ZACCARDO, Cristian ZAPATA – Kevin-Prince BOATENG, Kevin CONSTANT, Mathieu FLAMINI, Riccardo MONTOLIVO, Sulley MUNTARI, Antonio NOCERINO – Mario BALOTELLI, BOJAN Krkic, Stephan EL SHAARAWY, M’Baye NIANG, Giampaolo PAZZINI, ROBINHO.
A gazzetta.it szerint Allegri 4-3-3-mas felállásban küldi majd pályára játékosait. A kapuban Abbiati, a védelemben Abate, Mexés, Zapata és De Sciglio kezdhet. A három középpályás Flamini, Montolivo és Muntari, a támadók Boateng, Balotelli és El Shaarawy lesznek.
A Milan várható kezdőcsapata: Abbiati – Abate, Mexés, Zapata, De Sciglio – Flamini, Montolivo, Muntari – Boateng, Balotelli, El Shaarawy.
A két csapat 158 alkalommal találkozott egymással tétmérkőzésen, ezeken 68 Milan, és 45 Fiorentina győzelem született, 43-szor döntetlen lett a végeredmény. Ezeken a mérkőzéseken a Milan 246 gólt, a Fiorentina 194 találatot jegyzett.
A Milan legutóbb 2011. áprilisában tudta legyőzni a Fiorentinát, akkor idegenben 2-1-re Clarence Seedorf és Pato találataival.
A két csapat már novemberben találkozott egymással, akkor a San Siróban 3-1-es Fio siker született, a gólokat Pazzini ill. Aquilani, Borja Valero és El Hamdaoui szerezte.
A találkozó játékvezetője Paolo Tagliavento lesz. A 41 éves sportember 2004. májusában debütált a Serie-A-ban, és azóta 137 első osztályú mérkőzést vezetett. A firenzeieknek 15 meccsen fújt, a mérleg 5 győzelem, 3 döntetlen és 7 vereség. A lombardiaiaknak 16 meccset vezetett, amelyen 7 győzelem, 6 döntetlen és 3 vereség született.
![]() |
-:- | ![]() |
FIORENTINA | 2013.04.07. 12:30 | AC MILAN |
Egymás elleni mérkőzések:
SOROZAT | IDŐPONT | MÉRKŐZÉS |
Serie-A | 2012. november 11. | Milan-Fiorentina 1-3 |
Serie-A | 2012. április 7. | Milan-Fiorentina 1-2 |
Serie-A | 2011. november 19. | Fiorentina-Milan 0-0 |
Serie-A | 2011. április 10. | Fiorentina-Milan 1-2 |
Serie-A | 2010. november 20. | Milan-Fiorentina 1-0 |
A két csapat előző öt mérkőzése:
FIORENTINA | AC MILAN | ||||
Serie-A | márc. 30. | Cagliari-Fiorentina 2-1 | Serie-A | márc. 30. | Chievo-Milan 0-1 |
Serie-A | márc. 17. | Fiorentina-Genoa 3-2 | Serie-A | márc. 17. | Milan-Palermo 2-0 |
Serie-A | márc. 10. | Lazio-Fiorentina 0-2 | BL | márc. 12. | Barcelona-Milan 4-0 |
Serie-A | márc. 3. | Fiorentina-Chievo 2-1 | Serie-A | márc. 8. | Genoa-Milan 0-2 |
Serie-A | febr. 26. | Bologna-Fiorentina 2-1 | Serie-A | márc. 2. | Milan-Lazio 3-0 |
2 hozzászólás
Constant nincs benne a várható kezdőben…Talán nem 100%-os?
Szívesen megnézném Flamini helyett a középpályán.
Valami használható streamet lécci linkeljen be valaki, nincs Sport Klubom. Előre is kösz!