2022. szeptember 29., csütörtök

Milan-Cagliari 4-1 (3-1)

-

Az AC Milan szombat este hazai pályán magabiztosan, a közönséget kiszolgálva aratott háromgólos győzelmet a vendég Cagliari felett. Robinho már a 22. percben megszerezte a vezetést egy egyéni akció után, 2 perccel később pedig Gattuso duplázta meg az előnyt egy jól sikerült fejessel. A két gólos vezetés után sem állt le a Milan, a 35. percben Pato passza után ismét Robinho talált be. A vendégegyüttes még a félidő előtt szépített Cossu révén, de ennél jobban megközelíteni már nem tudták a bajnok piros-feketéket. Sőt, a második játékrészben Pato hozta helyzetbe Seedorfot, aki nem is hibázott, a 77. percben kialakult a 4-1-es végeredmény.

A mérkőzés lefújását követően óriási ünneplés kezdődött, hiszen teltház előtt Massimo Ambrosini emelhette magasba a csapat 18. scudettójáért járó serleget.

Az éremátadás után igazi show kezdődött. Örömkönnyek és látványos tűzijáték mellett még Boateng korábban megígért táncát is megcsodálhatta a publikum.

Tiziano Crudelli sem hazudtolta meg önmagát, ismét teljes odaadással közvetítette a mérkőzést:

Serie A 37. forduló

Milan-Cagliari 4-1

San Siro, Milánó

Vezette: Ciampi

Gólszerző: Robinho 22. 35., Gattuso 24. , Seedorf 77. illetve Cossu 38.

Milan: Abbiati – Abate, Yepes, Thiago Silva, Zambrotta – Emanuelson, Ambrosini (Pirlo 46.), Gattuso (Flamini 61.) – Seedorf – Robinho, Pato (Inzaghi 82.)

Cagliari: Agazzi – Perico (Ariaudo 78.), Astori, Canini, Agostini – Biondini, Nain’an, Missiroli (Ragatzu 59.) – Cossu (Cepp’ini 91.), Lazzari – Acqu’ca

31 HOZZÁSZÓLÁS A CIKKHEZ

1. örülök nagyon h Emanuelson kezdett! és persze a csapat győzelmének is! Urby nagyon úgy tűnik h oszlopos tagja lesz a csapatnak! Ennek örülök! De amit sajnálok….az az h Didac nem kapott lehetőséget…. remélem h legalább 1 meccsen kipróbáljuk… jó lenne látni azt legalább miért NEM fér be…. lenne egy összehasonlítási alapunk Antoninivel…. FORZA MILAN <3

2. Megérdemelten nyertük meg a Serie-A idei kiírását, legyőztük riválisainkat és a gyengébb csapatokat! Voltak hullámvölgyeink, mikor BL meccs volt, mikor 1-2 kisebb csapat ellen csak x-et játszottunk, de figyelembe véve az egész szezont, nem vitathatja senki sem, hogy a Milan a legjobb csapat a 2010/11-es szezonban Olaszországban!

Ha megnézzük a statisztikákat (igaz, nekünk 1, a legtöbb csapatnak 2 meccs még hátra van), akkor azt látjuk, hogy (eddig);
    – a szezonban átlagosan a 36. percben szerezzük meg az első gólunkat,
    – a szezonban átlagosan az 52. percben kapjuk az első gólt,
    – 24 győzelmünkből 13-at itthon, 11-et idegenben értünk el,
    – hazai pályán 4-szer, idegenben 5-ször hoztuk döntetlenre a találkozót,
    – 4 vereség pedig megoszlik, 2-2 itthon, idegenben egyaránt,
    – itthon 2.21, míg idegenben 1.28 gólt lőttünk, 0.63 gólt kaptunk itthon, idegenben 0.67-et,
    – 65 gólt szereztünk, (ezzel holt versenyben állunk az Interrel, 3. a Napoli 56-tal),
    – 24 (!!!) gólt kaptunk, (második a Napoli 36-tal), gólkülönbségünk +41 (második az Inter 25-tel),
    – legnagyobb győzelmünk (az 1. fordulóban) 4-0 a Lecce ellen, legnagyobb vereségünk (a 2. fordulóban) 2-0 a Cesena ellen,
    – a meccset 9 darab 10 perces periódusra bontva, a legkevesebb gólt (2) az 50.-60. percben szerezzük, míg a legtöbbet (14) a 80.-90. percben szerezzük,
    – három játékosunk (Ibra, Robinho, Pato) szerzett 14-14-14 gólt ,
    – a legtöbb sárgát (8) Ibra és Boateng kapta holtversenyben,
    – végül, a szezonban még nem buktunk el meccset úgy, hogy mi vezettünk!

Ezzel a “kis” statisztikával szeretném megköszönni a játékosainknak az egész évi munkájukat, szerintem megérte a sok fáradozás! A jövőben is hasonló sikereket, és jövőre a BL-be jussunk tovább mint a nyolcaddöntő. 🙂

Reméljük, hogy Berlu és Galliani a nyáron összedob egy olyan acélos csapatot, amivel messze jutunk a BL-be, és pár fordulóval korábban nyerünk bajnoki címet! 🙂

3. AZ EN KEZDOM JOVORE: Abbiati Abbate,Nesta(Mexes),T.Silva,Taivo. Boateng,Ganso(Kaka),Emanuelson. Pato,Ibra,Robika. Vagy ha ibra menne en szivesen latnam Benzemat,vagy didacot is kiprobalnam meg Merkelt is sokat jatszatnam.Merkel nagyon jo lehet hogy a jovo iranyitoja a Milanban,akkor pedig nem is annyira kene Ganso.Persze orulnek ha jonne.

• Hát nem tudom:)Nem lenne rossz, ha csak támadni kellene. Csak ki fog védekezni?????4 tuti támadó szellemű, akinek nem a védekezés a legfőbb feladata (Ganso, Ibra, Pato, Robinho).Ezt nem bírnánk el. Talán 2 kőkemény védekező középpályással, aki a világ legjobbja a posztján, de …. még velük sem hiszem!!!

4. Robinho: játékával sok szurkolót és foci kedvelőt kápráztatott el. Roppant szórakoztató és a helyzeteit is többé-kevésbé kihasználta. Remélem bebizonyította, h nem szabad eladnunk őt senkinek.
    Emanuelson: Bejátszotta magát a jövő évi Milanba. Fürge játékával tovább gyorsíthatja a kissé lelassult olasz focit és növeli a stabilitásunkat a nemzetközi mezőnyben.
    Ambrossini: Lehet leszóltok de én hasznosnak találtam a játékát. Általában a kereszt irányú passzokkal visszük fölfele a labdát de ő többször jutatta fel hirtelen hosszanti passzokkal és indításokkal a labdát amellyel hirtelen letámadhatjuk az ellenfelet.
    Pirlo: Csalódás volt a játéka. Nem tudtam olyan részt találni benne ami szép lett volna. Véleményem szerint még Ambro is jobban játszott. Mint ha kedve se lenne hozzá. De biztos megvan a miértje. Nem szívesen engedem el ingyen de ez jövőre édes kevés lesz a Milanban. Sok sikert Pirlo!
    Zambrotta: Nagyon nagyot játszott. Úgy szívatta a szélen játszó Caglari játékosokat, hogy csak na. Volt ott a köténytől kezdve az esernyőig minden. Tökéletes lesz csere szélső védőnek még 1-2 évig.

5. Hááá beszarok most nézzem a goal.com játékos értékeléseit a meccsről és Pato 6 kapott úgy hogy 2 gólpasszt adott beszarok 7 minimum 2 gólpasszért na mindegy meg ami legjobban földühített 5,5 Zambrottanak aki szét szedte a Cagliait játékosait a tök jó cseleivel és végig kiválóan teljesített na mindegy Szép volt srácok jó volt látni titeket ennyire felszabadultan játszani szép volt Robi,Pato,See,Urby mindenkinek Grat!:)