Milan-Rijeka 3-2.<div class="addthis_toolbox addthis_default_style " addthis:url='http://www.acmilan.hu/2017/09/28/cutrone-volt-a-milan-megmentoje-a-rijeka-ellen/' addthis:title='Cutrone volt a Milan megmentője a Rijeka ellen '  ><a class="addthis_button_facebook_like" fb:like:layout="button_count"></a><a class="addthis_button_tweet"></a><a class="addthis_button_google_plusone" g:plusone:size="medium"></a><a class="addthis_counter addthis_pill_style"></a></div>

Cutrone volt a Milan megmentője a Rijeka ellen

Az Európa Liga csoportkörének második fordulójában a Milan hazai pályán elszórakozta kétgólos előnyét a Rijekával szemben, de végül a 94. percben Patrick Cutrone góljával megszerezte a győzelmet.

A horvát bajnok nem ijedt meg a San Siróban és bátran kezdték a mérkőzést a az Európa Liga D-csoportjának második fordulójában. Az első komoly lehetőség a 3. percben adódott a vendégek előtt: Heber került ígéretes gólhelyzetben, azonban irányt tévesztett és a kapu mellé lőtt. A 14. percben egy pazar egyéni akció után André Silva révén szerzett vezetést a Milan. A 21 éves csatár – aki az Austria Wien ellen mesterhármast szerzett – védhetetlenül bombázott a jobb alsó sarokba. A 27. percben egyenlítési lehetőség adódott a Rijeka előtt, Puljic helyzetét védte Donnarumma. Az első játékrész további részében pörögtek a percek eseménytelenül, komoly ziccer nem adódott egyik kapu előtt sem.

Fordulást követően az első komoly lehetőség ezúttal is a vendégek előtt adódott, de ezúttal sem sikerült góllal befejezniük az akciót a horvátoknak. Az 53. percben jött a Milan válasza: egy szögletet követő kavarodás után Musacchio volt jó helyen és a hálóba vágta a labdát. Ezt követően kissé visszaállt Montella együttese és a meccs hajrájában a milánóiak már szinte a zsebükben érezhették a három pontot, azonban a horvát együttes nem adta fel. A 84. percben Bonucci hibáját kihasználva Acosty tört kapura és Donnarumma eszén túljárva szépített. Nem sokkal később Romagnoli hibázott: kirúgás helyett egy büntetőt hozott össze és bár Donnarumma érezte az irányt, Elez lövése becsorgott.

A ráadásban jött az újabb csattanó és Borini nagyszerű átadását követően a 19 esztendős Cutrone volt eredményes, ezzel pedig a piros-feketék a második mérkőzésüket is megnyerték és magabiztosan vezetik a csoportjukat. A D-csoport másik összecsapásán az AEK Athén egy fordulatos meccsen 2-2-es döntetlent játszott hazai pályán az Austria Wiennel.

MILAN – RIJEKA 3-2

Időpont: 2017.09.28. 21:05
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Grinfeld
Gólszerzők: André Silva (14.), Musacchio (53.), Cutrone (94.) ill. Acosty (84.), Elez (90.)
Sárga laok: Bradaric, Elez

MILAN: G. Donnarumma; Musacchio, Bonucci, Romagnoli; Abate, Kessié (José Mauri 70.), Locatelli, Calhanoglu (Bonaventura 46.), Borini; Cutrone, André Silva (Suso 82.).

Cserék: Storari, Rodriguez, Paletta, Kalinic.

RIJEKA: Sluga; Vesovic, Zuparic, Elez, Zuta; Misic, Bradaric; Kvrzic (Acosty 58.), Pavicic (Males 71.), Heber; Puljic (Crnic 80.).

Cserék: Prskalo, Mavrias, Matei, Gavranovic.

A szerző: norberto012