Inter-Milan 2-2.<div class="addthis_toolbox addthis_default_style " addthis:url='http://www.acmilan.hu/2017/04/15/ketgolos-hatranybol-egyenlitett-a-milan-az-inter-ellen/' addthis:title='Kétgólos hátrányból egyenlített a Milan a derbin '  ><a class="addthis_button_facebook_like" fb:like:layout="button_count"></a><a class="addthis_button_tweet"></a><a class="addthis_button_google_plusone" g:plusone:size="medium"></a><a class="addthis_counter addthis_pill_style"></a></div>

Kétgólos hátrányból egyenlített a Milan a derbin

Döntetlennel zárult a 289. Derby della Madonnina, miután szombaton délután a Milan 2-2-es döntetlent játszott a városi rivális Interrel az olasz bajnokság 32. fordulójának nyitómérkőzésén. A kék-feketék Antonio Candreva és Mauro Icardi találatának köszönhetően az első félidőben kétgólos előnybe kerültek, azonban a második játékrész hajrájában előbb Alessio Romagnoli szépített, majd a hosszabbításban Cristian Zapata egyenlített.

Új tulajdonossal, immáron kínai vezetéssel vágott neki a Milan a derbinek, és abban reménykedett, hogy ha megveri az Intert, akkor megelőzheti az európai kupaindulást jelentő 5. helyért vívott harcban az Atalantát. Az Internazionale viszont a hetedik helyről akart fellépni, és éppen a hatodik Milan rovására.

A meccset úgy kezdte a Milan, mintha el akarta volna söpörni az Intert. A hazai szurkolók csak kapkodták a fejüket, mert alig negyedóra alatt Delulofeu, Bacca vagy éppen Suso is gólt lőhetett volna, de elsősorban a remeklő Handanovic ezt megakadályozta. A 18. percben még ő is kevés volt, de ekkor a kapufa segítette ki a hazaiakat. Félóra után visszavett a lendületből mindkét csapat. Ekkor már az Inter is feltűnt a Milan kapuja előtt, és mindjárt meg is szerezte a vezetést a 36. percben: Candreva kapott remek indítást, majd a tanácstalan De Sciglio kíséretében a kapuba lőtte a labdát. (1-0) Alig tért magához a Milan, látszott, hogy erre a gólra nem számítottak a piros-feketék. Addig tartott a merengés, amíg az első félidő végén, a 44. percben kettőre növelte előnyét az Inter. Perisic bal oldali beadása után a középen érkező Icardi könnyedén lőhetett a hálóba. (2–0)

A második félidőben sokáig eseménytelen labdázgatás zajlott, az Inter nem akart kinyílni, a Milan pedig egyszerűen nem talált fogást ellenfelén. A hazaiak előtt adódtak még kisebb lehetőségek, de annyira nem ambicionálták a gólszerzést. A Milannak viszont szinte semmi sem akart összejönni, még a nagy helyzetüknél is bravúrral védte Deulofeu lövését Handanovic. Aztán amikor már úgy tűnt, hogy az Inter könnyedén lehozza a meccset, váratlanul szépített a Milan. A 83. percben Suso beadására Romagnoli érkezett remek ütemben és a kapuba lőtte a labdát. (2-1)

Tíz perc volt még hátra, ment előre a Milan, de nem sok sikerrel. Az öt perc hosszabbításban húzta az időt rendesen az Inter, ezért Orsato bíró jelezte, hogy a hosszabbítást is hosszabbítani fogja.

Így is történt és mivel a 96. percben a csereként pályára lépő Biabiany nagy helyzetet puskázott el, a rossoneri élt a lehetőséggel. A 97. percben egy jobb oldali szöglet után Cristian Zapata lövése jutott át a gólvonalon, így a Milan 2-2-re mentette a meccset.

INTER – MILAN 2-2

Időpont: 2017.04.15. 12:30
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Orsato
Gólszerzők: Candreva (36.), Icardi (44.) ill. Romagnoli (83.), Zapata (97.)
Sárga lapok: Candreva, Handanovic, Gagliardini ill. Kucka, Locatelli

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Medel, Nagatomo; Gagliardini, Kondogbia; Candreva (Biabiany 91.), Joao Mario (Murillo 80.), Perisic (Eder 68.); Icardi.

Cserék: Carrizo, Andreolli, Palacio, Ansaldi, Banega, Sainsbury, Santon, Brozovic, Gabriel B.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Calabria (Ocampos 81.), Zapata, Romagnoli, De Sciglio; Kucka (Locatelli 57.), Sosa (Lapadula 75.), Mati Fernandez; Suso, Bacca, Deulofeu.

Cserék: Plizzari, Storari, Antonelli, Gomez, Paletta, Vangioni, Honda, Poli.