Úgy tűnik, hogy a Milan minden követ megmozgat Mike Maignan megtartása érdekében és a klub új ajánlatot nyújtott be, amellyel a francia kapus a legjobban fizetett játékossá válhat a csapatban.
Bár az elmúlt hetekben több név is felmerült lehetséges utódnak kapusposztra és a klub felméri a lehetőségeket arra az esetre, ha Mike végül a távozás mellett döntene, azonban Igli Tare sportigazgató és Giorgio Furlani vezérigazgató célja, hogy megtartsák Maignant, akinek a szezon végéig, 2026. június 30-ig érvényes a jelenlegi szerződése.
A La Gazzetta dello Sport mai száma szerint a Milan vezetősége benyújtotta az új hivatalos szerződési ajánlatát Maignannak. Ez az ajánlat pénzügyileg jelentősnek tekinthető: a Gazzetta úgy értesült, hogy a Rossoneri fizetési ajánlata nettó 5,5 millió euró + bónuszok. A teljes bér bónuszokkal elérheti a 7 millió eurót, így Rafael Leaóval holtversenyben Maignan a csapat legjobban kereső játékosává válhat, ha igent mond.
Maignan jelenleg 2,8 millió eurót keres a Milanban, vagyis a vezetőség az alapbért tekintve kétszeres fizetésemelést kínált neki. Most a csapatkapitány kezében van a döntés. A francia válogatott kapus komolyan fontolóra veszi az ajánlatot és a Gazzetta szerint hajlik arra, hogy igent mondjon és közel áll ahhoz, hogy maradjon a Milanban.
Továbbá a Milan által tett hosszabbítási ajánlat hosszú távra szól: 2029 nyaráig plusz egy év hosszabbítási opcióval vagy pedig közvetlenül 2030-ig.


3 hozzászólás
Ez egy igencsak tiszteletre méltó ajánlat Maignannak. Remélem, sikerül vele megegyezni, mert akkor a szezon háralevő részére is jó hatással lenne ez megállapodás.
Pár hónapja soknak ítelte meg a vezetőség az 5 milliós fizut, most ajánlottunk neki egy 5 + 1,5 milliós fizut, hát gratulálok…Félreértés ne essék, örülnék ha maradna Mike, viszont az amit a vezetőség művelt vele is, az kritikán aluli…
Pár hónapja épp hátba rúgta az ellenfél támadóját amiből, ha jól emlékszem.. gól született. Akkor nem ért 5+2 milliót, most igen!