Fennáll annak a veszélye, hogy rövid idő leforgása alatt a Milan vezetősége jelentős bevételtől eshet el két átigazolás meghiúsulásával.
A MilanNews beszámolója szerint Malick Thiaw és Álvaro Morata átigazolása is meghiúsulni látszik az olasz élvonalbeli Como együtteséhez, mely a nyáron mintegy 35 millió eurót fizetne a két játékos játékjogáért a Rossonerinek.
Thiaw a napokban visszautasította a Como ajánlatát annak ellenére, hogy egy körülbelül 4 millió eurós fizetést garantáltak volna számára. Az olasz klub már korábban megegyezett a Milan vezetőségével egy 25 millió eurós transzferről, de végül a játékos döntése miatt meghiúsult az üzlet. A német középhátvédet nem győzte meg a lehetőség és az elsődleges célja, hogy a következő idényben beverekedje magát a német válogatottba a jövő nyári világbajnokságra. Abban az esetben, ha Thiaw elhagyja a Milant, akkor olyan csapatba akar igazolni, ahol a középpontban van és az európai kupaporondon játszhat. A legújabb érdeklődő a Premier League-ből a Crystal Palace, azonban a Bayer Leverkusen továbbra is képben lehet, ugyanis szükségük lenne német játékosra az UEFA nevezési szabályok miatt. Egyelőre kérdés, hogy az érdeklődő klubok mekkora összeget lennének hajlandóak fizetni Malick játékjogáért.
Ami Moratát illeti: a Como szerződtetni akarja a következő szezonra, azonban 2026 januárjáig kölcsönszerződése van a Galatasarayjal, amely egyelőre akadályt gördít a klubváltás elé és nem igazán hajlik arra, hogy elengedje a játékost. Morata játékjoga a Milan tulajdonában van és a Como megállapodott a Rossonerivel arról, hogy 10 millió euróért megvásárolja – írja a MilanNews. Diplomáciai erőfeszítésekre lesz szükség a Como részéről, hogy megoldást találjanak és meggyőzzék a Galatasarayt a kölcsön felbontásáról. Fontos megjegyezni, hogy a Galatának 2026 januárjában vásárlási opciója lenne Moratára, azonban aligha fogják megvenni, különösen a nyári távozási szándéka után. A következő napokban további fejlemények várhatóak Morata kapcsán.
Ez a 35 millió eurós bevétel nagyon fontos lenne a Milan számára, hogy a vezetőség újra befektesse az összeget a csapat megerősítése érdekében az átigazolási piacon. Eddig hivatalosan Samuele Riccit sikerült szerződtetni 23 millió euróért a Torinóból, míg Luka Modric ingyenes átigazolással fog csatlakozni a csapathoz.
3 hozzászólás
Szerintem miután elviszik Osimhent, elfogják engedni Moratát.
Javíts ki, de nem úgy volt eddig is hogy Osimhen is és Morata is ott volt? Nem gondolom hogy AZÉRT fogják elengedni Moratát, MERT megvették Osimhent. Inkább azért fogják elengedni, mivel Icardi fel fog épülni lassan, akkor meg nincs már rá szükségük.
Szerintem mindenképpen el fogják engedni, lásd hozzánk is úgy került hogy beszólogatott az Atletico-nak, utána már kinek kéne egy ilyen játékos (értsd, most is kifejezte távozási szándékát, mivel Ő NAGYON a Como-ban akar játszani – lehet gyermekkori álma volt… 😀 )? Gyanítom csak annyi van a háttérben hogy persze, mehetsz, csak azért egy kis „fájdalomdíj” jó lenne cserébe. 2-3 millió Ajró és máris megenyhül a Galata vezetőinek a szíve.
Én pont fordítva vélekedtem erről. 😅
Mivel Icardi a fix emberük, és lassan felépül, ha megy Osimhen, akkor Moratára aligha lesz szükségük. 🤷
Különben az lenne a legegyszerűbb, hogy a maradék fél évre előre kifizetett 3 milliót vissza adni nekik aztán csókolom.