A Milan hazai pályán 1-0-ra legyőzte az Udinesét az olasz bajnokság 8. fordulójában. A csapat a meccs jelentős részét emberhátrányban játszotta le és értékes 3 pontot szerzett, köszönhetően Samuel Chukwueze győzelmet érő találatának.
![]() |
MILAN – UDINESE 1-0 |
Időpont: 2024.10.19. 18:00 |
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó |
Nézőszám: 71 214 |
Játékvezető: Daniele Chiffi |
Gólszerzők: Chukwueze (13′) |
Sárga lapok: Terracciano, Maignan ill. Bijol, Lucca, Kamara |
Piros lap: Reijnders (29′) |
Serie A 2024/25, 8. forduló |
Kevesebb, mint negyedóra leforgása alatt megszerezte a vezetést a Milan az Udinese ellen egy gyönyörű támadás végén. A 13. percben Noah Okafor nagyszerű csellel iramodott meg a bal szélen, majd középre tette Christian Pulisic-nek, aki lekészítette Samuel Chukwuezének lövésre. A nigériai válogatott támadó pazarul laposan kilőtte a kapu alsó sarkát, ezzel megszerezte az első gólját a 2024/25-ös szezonban. Öt perccel később ígéretes ellentámadással indult meg a Rossoneri, majd Okafor beadásából Álvaro Morata fejesét Maduks Okoye fogta. Ezt követően egy szöglet után Reijnders került nagy helyzetbe a kapu előterében, de fölé bombázott.
A 29. percben emberhátrányba került a Milan, miután Daniele Chiffi játékvezető kiállította Tijjani Reijnderst a gólhelyzetben kilépő Sandi Lovriccsal szemben elkövetett szabálytalansága miatt. A szabadrúgáshoz Jordan Zemura állt oda, aki a kapu mellé tekert. Az első játékrész utolsó perceiben egy beadás után Kingsley Ehizibue bevette Maignan kapuját, de les miatt érvénytelenítették a találatot.
A második félidő első 20 percében beszorult az emberhátrányban lévő Milan és többnyire ellentámadásokra játszott a csapat, azonban a létszámfölény ellenére az udineiek nem tudtak veszélyes gólhelyzetet kidolgozni. A 72. percben Jurgen Ekkelenkamp próbálkozott a tizenhatoson belül, ám a lövése a kapu fölé suhant. Három perccel később ziccerbe került a Milan az ellenfél kapuja előtt, azonban Pulisic lövését Okoye hatalmas bravúrral hárította, majd a kipattanót a csereként pályára lépő Tammy Abraham rosszul találta el és nem sikerült közelről bekotorni a labdát.
A mérkőzés hosszabbításában Maignan védése után a kipattanót Christian Kabasele a kapuba fejelte, viszont hosszas videózást követően Chiffi les miatt érvénytelenítette a találatot, ezáltal a Rossoneri hatalmas küzdelemben, drámai végjátékkal, több mint 70 percet emberhátrányban játszva otthon tartotta a három pontot.

KEZDŐCSAPATOK:
AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; E. Royal, Thiaw, Pavlović, Terracciano; Fofana, Reijnders; Chukwueze (88′ Tomori), Pulisic, Okafor (46′ Musah); Morata (72′ Abraham) (78′ Loftus-Cheek). Cserék: Sportiello, Torriani; Bartesaghi, Jiménez; Leão, Liberali.
UDINESE (3-5-2): Okoye; Kabasele, Bijol, Touré; Ehizibue (60′ Kamara), Lovrić (69′ Payero), Karlström (81′ Brenner), Zarraga (69′ Ekkelenkamp), Zemura; Bravo (60′ Davis), Lucca. Cserék: Padelli, Sava; Abankwah, Ebosse, Giannetti, Palma; Rui Modesto; Pizarro.
ÖSSZEFOGLALÓ:
TELJES MÉRKŐZÉS:
KÉPGALÉRIA:










23 hozzászólás
Jól érezte meg nagyon Fonseca, kiket kell betenni. Okaforra nagyon ráfért egy komoly lehetőség, Chukwu is megérdemelte a kezdőtagságot, mindketten éltek is a lehetőséggel. Nem szabad őket eltékozolni ilyen 10 perces cseréknek. Leao maradhat a padon, Chukwu esete könnyebb, mert Puli bárhol jó.
Fofana, Chukwu, Okafor nálam kiemelkedtek, de a két szélsőbekken kívül mindenki remekül tette a dolgát, és túl gyengék még ők sem voltak.
30 percig komoly minőségben fociztunk, végre nem volt fék a csapatjátékban, ha még Theo visszatér Terra helyére, így pláne jól néznénk ki. Aztán ez a küzdelem… hát, a portugállal ezt nem húztuk volna ki, és ezt Fonseca is látta. Ez a csapat ma jól nézett ki. És nem egy teljesen kutyaütő csapat ellen.
Reijnders egy rá nem jellemző hülyeséget csinált, megúsztuk.
A játékvezetés szánalmas volt, de az utolsó fura ítélet miatt elengedem. De Chukwu szegény amit kapott pusztán azért, mert tud cselezni…
El kell ismerni Csuka ma nagyon jó volt , de azért mind2 lesgólnál ordas nagy szerencsénk volt.
Chukwu azért a gólja után elönzőzött két helyzetet (vagy csak nem gondolkodott), és a második félidőben többször is úgy maradt le az emberéről, hogy eleve nem futott. Ez persze valószínűleg inkább a fáradtság számlájára írható, de a labdakezelési hibái még mindig annyira bosszantanak, hogy a gólja ellenére sem mondanám kiemelkedőnek a teljesítményét. Önmagához mérten persze jó volt.
Fofana és Okafor mellet inkább Pulit emelném ki, és bár nem voltak nagy védései, de Maignan nyugalma nagyon kellett! Az MVP nálam meg Pavlovic volt – bár a bevetődésénél valóban rezgett a léc… Ha erre a fura ítéletre gondoltál, akkor adom amit a játékvezetésről írtál – bár élőben sima blokknak tűnt, a lassításkor kicsit lefagytam! (A les pedig les volt, már az első visszajátszásra is, azon nincs mit magyarázni.)
A legutóbbi Leao nélküli meccs után is bíztam benne, hogy Fonsecának lesz töke hosszabb ideig jegelni a honfitársát, mert a csapat így jobb. Valamelyik portugálnak remélem megjön az esze előbb-utóbb!
Persze, hibázott is, de közben meg a gólja mellett az első félidőban adott 1-2 remek ütempasszt, kiharcolt pár szögletet cselekkel meg hasonlók, aktív volt és hasznos, és ő volt az egyedüli veszély a második félidőben is, rendre csomót kötött 1-2 ember lábára, ezért is aprították rendesen. Rajta nem múlt semmi ma. De mondom, nálam Fofana előzi picit talán, Okafor max azért nem mert hamar le lett hozva.
Én a 90+ perces lesre gondoltam, abból az egész jelenetből semmit nem értettem, olyan volt, mintha szabálytalanságokat vizsgáltak volna, sőt, még a bírót is ahhoz hívták volna ki (mert leshez minek…), és közben jöttek rá, hogy hoppá. A lest akkor sem láttam, de azt elhiszem. Az egész jelenet nagyon fura volt.
És igen, Leao nélkül talán jobbak vagyunk. Nem egyértelmű, mert ugyan jobban nézünk ki, masszívabbak vagyunk előre és hátra is, de azért lenne jópár alkalom, mikor az ő zsenije hiányozna. De alighanem kevesebb, mint a fordítottja. Ez az utolsó esélye, hogy észbe kapjon és beálljon a sorba, de nem nagyon nézem már ki belőle. Fonseca meg a hibáival együtt olyannak tűnik, akinek töke azért úgy tűnik, van. Szomorú sztori Leaóé, mert tehetségben top10 simán a világon. Én jelenleg azt csinálnám, hogy nem túl durva, de azért jó áron eladnám (más csapatok Leaónak leginkább csak a támadóstatjait figyelik, simán le lehetne húzni valakit vele), mondjuk 70-80 misiért. Cserében meg hoznék egy másik felsőpolcos balszélsőt, nem kell überklasszisnak lennie, azok a Serie A-ba úgysem nagyon jönnek, de egy Pulisic szint, vagy legalább hozzá közelítő, de melózzon is. És már előrébb lennénk.
Oké ,hogy vannak tökei Fonsecanak, de Damoklész kardja még mindig a feje fölött van és öszintén ez a mai 3 pont hatalmas szerencse volt amit nem sajnálok tőle, de ha 1-1 lett volna akkor megint ott tartunk, hogy pontokat bukunk.
Bruge elleni meccs lesz a vízválasztó kb, ha ott nincs 3 pont valószínű Bl playoff se lesz.
Hát, szerintem Reijndersre pont jellemző, hogy védekezésben hibázik. Vagy teljesen lemarad, vagy sárgát kap, vagy mint most, pont pirosat. Vagy lepattan 50 kgos középpályásokról, mint a PSG ellen.
Leao ezzel a hozzáállással összeteheti a kezét, hogy a Milanban van. Napjaink talán legfontosabb posztja a szélsőké. A legnagyobb klasszisok ott játszanak. Persze van Haaland meg Kane és még néhány csatár, de Mbappé (aki nálam inkább szélső), Vinicius, Yamal, Saka, Kvaratskhelia stb. a legnagyobb sztárok manapság.
Különböző szinten, de mindegyikük hozzáteszi a magáét védekezésben (letámadásban) is. Leao nagyjából annyit sétálgat a meccsein, mint Messi vagy Ronaldo mostanság. Leao nyilván egy top csapatban tudja csak magát elképzelni, ahhoz viszont az, amit a meccseinken futómennyiségben, védekezésben előad, messze nem elég. Mbappé PSG-től való távozásakor annyira adta volna magát, hogy a PSG rámenjen Leaóra, de tkp. nem csodálkozhatunk azon, hogy erre nem került sor, mert Luis Enriquéről simán elképzelem, hogy kijelentette, hogy Leaót nem kéri. És tkp. olyan nagyon komoly pletykák sem merültek fel vele kapcsolatban. Az a 175 milliós – bizonyos időszakra vonatkozó – kivásárlási ár lassan annyira irreális lesz, mint Bennacer esetében az 50 milliós.
A portugál számára tehát tökéletes hely a Milan. Szép fizetése van, elég jó nevű a csapat, szem előtt van, innen be tud kerülni a válogatottba.
Fonseca egy fura figura. Egyáltalán nem mondanám jó edzőnek, ezt a mai kezdő védelmet például egy kicsit felelőtlenségnek éreztem a részéről, még akkor is, ha valamennyire meg volt kötve a keze (Tomorit biztosan elbírta volna a hátsó alakzat, de ugye büntiben volt). A kiállítás után a félidőben a legveszélyesebb Okafor lecserélése (ehhez képest Morata pályán hagyása) és Musah berakása, aki több kárt okozott, mint hasznot, egyáltalán nem volt okos húzás. A végén, mikor már csak pár perc volt hátra, biztosan nem hoztam volna be Tomorit. Jellemző, hogy az Udinese talán legnagyobb helyzete, amiből a második érvénytelen gólt szerezték, az angol beállása után jött. Amikor egy védelem nagyjából összeáll, nem is nagyon enged helyzetet az ellenfélnek, akkor a meccs végén már hülyeség megbolygatni még egy bekkel. Nem biztos, hogy erősebb lesz a hátsó alakzat, ráadásul az addig pályán lévő védőknek pszichésen nem biztos, hogy annyira jót tesz, hogy azt érzik, őket abban a formában nem tartja elég jónak az edző ahhoz, hogy kihúzzák kapott gól nélkül.
Nem gondolnám, hogy ez a győzelem valami hatalmas taktikai újításnak volt betudható, egyszerűen a játékosok között sok olyan volt, aki bizonyítani akart a hazai közönség előtt, a posztriválisoknak, az edzőnek és önmagának. Volt futómennyiség, lelkesedés. És szerintem egy idő után volt egy nagy adag dac is, hogy a bíró is ellenük van. Ez plusz erőt adhatott. Nos, ez az, amire rá kellene épülnie valamiféle épkézláb taktikának.
Fonseca tehát érdekes figura. Meglép dolgokat, amiket nem néznénk ki belőle, kicsit mintha feszegetné a határokat. Ahhoz az emberhez tudnám hasonlítani, aki öntöget mindenfélét a kémcsőbe, majd várja, hogy mi lesz a végeredmény. Bejött neki tkp. az Inter ellen, lényegében most is. De a kísérletezgetés helyett most már valamiféle stabil alapjátékot várna az ember, nem azt, hogy majd a lelkesedés dönt. Valahogy azt érzem, hogy a hangadó játékosok érzik, hogy ez valamiféle gyengécske erőfitogtatás Fonseca részéről, és adott esetben lehet, hogy a vezetőség majd az ő oldalukra áll. Ez talán nem akkora megállapítás, mert Fonseca alapvetően egy kis név az edzők között, a vezetőség pedig nem is gondolkodott nagy nevekben. A játékosok így okkal gondolhatják, hogy ők a fontosabbak.
Lehet persze úgy is gondolkodni, hogy mivel nyertünk, ezért Fonsecát nem szabad elővenni. De úgy gondolom, ma a CSAPAT nyert, annak ellenére, amit bírói ténykedés címén Chiffi előadott, és annak ellenére, ahogyan Fonseca meccselt. A cseréi, az időzítések egyáltalán nem voltak jók. Egy gyenge edzőnek tartom Fonsecát; amit csinál, abban igen magas szinten van a szerencse faktor. A csapat teljesen rapszodikusan teljesít, tényleg olyan a Milan, mintha az egyik napon egy kiforrott csapat játszana, másnap meg egy amatőr társaság. Sőt, van, amikor egy félidő után is egy „másik” csapat jön ki a pályára. Ez a mai, tkp. szedett-vedett csapat időnként úgy rohanta le az ellenfelet, hogy csak néztem. Hogy lehet az, hogy amikor az elvileg jobb játékosokból álló „alapcsapat” van a pályán, ilyeneket alig látunk, és például letámadásban teljesen szervezetlennek tűnik a Milan?!
Attól tartok, hogy erre a mostani teljesítményre megint nem épül majd semmi. Visszatérnek az eltiltott meg pihentetett vagy megbüntetett játékosok, és ugyanazt látjuk, amit a Fiorentina ellen. Azok pedig, akik a mai győzelmet kiküzdötték és harcoltak, nem fogják érteni, hogy miért nem kapnak újra lehetőséget… Így lehetne pedig motiválni egyes játékosokat. Leaót például azzal, hogy megmutatják neki Okafor megmozdulásait, hogy milyen agilis volt, hogy mennyire odatette magát védekezésben is. És megadni Okafornak a lehetőséget a BL-ben is.
Igen, a szélsők és a 10-esek azok, akik miatt az emberek meccseket néznek, és ahol klasszisok vannak. Neymar, Messi, Wirts, Musiala, ésatöbbi.
A szélsők dolga meg igen, már nem csak az, hogy becselezzék magukat és gólt rúgjanak vagy lekészítsenek. Napjainkban a csapatok 90+%-a komoly letámadásra épít, azt meg 9 mezőnyjátékossal nem lehet, mert Leao labda nélkül gyakorlatilag nincs a pályán. És onnan lehet tudni, hogy ez nem valami taktikai utasítás, hogy tükörben Pulisic, Chukwu, vagy épp helyett Okafor bizony vagy területet zár vagy keményen támadja a labdás embert.
Legjobb példa a nagy kedvencem, aki Alighanem Európa egyik, ha nem a legjobb játékosa az elmúlt két hónap alapján, Raphinha. Mint szélső, nem egy szűk elit, nem tud átmenni 2-3 embereken, de amellett, hogy azért magasan övé a legtöbb kialakított helyzet Európában, végigsprinteli labda nélkül a meccseket (LL-ban övé a legnagyobb futómennyiség), pedig azért a gólpontokat is komolyan hozza. Őt kéne megmutatni egyszer Leaónak, kb a tökéletes ellentéte, közepes tehetséggel elképesztő energiabefektetéssel lett ő top játékos, Leaót meg a top kategóriában (látszólag) a tehetsége tartja, amihez semmit nem hajlandó hozzátenni.
Ennek ellenére a neve még jól cseng Európában, akik meg akarják venni, nem látják napról napra meg 90 perceket, meg hogy a Milan igazából kb gyengül vele a soraiban. Azt látják, amikor megver néha briliánsan 1-2 embert, meg hogy egész elfogadható gólpontokat hoz mellette. Egy LE előtti PSG-ben helye lett volna. Most nemigen, bár Dembélé is ott van, de Leao még hozzá képest is gáz munkamorálban, pedig ez nem kis szó. Aztán lehet hogy LE alatt Leao is megtanulna dolgozni a pénzéért, de ahogy írod, lehet, hogy ő nem is akar már ilyen helyekre menni. Pioli nem mert hozzányúlni, ő meg az évek alatt belesüppedt ebbe a posványba, amibe hagyták is belesüppedni. Most meg nagyon meglepett arcokat vág, mikor Fonseca ezt nem tűri olyan jól (még ha sajna kicsit túl is tűri azért)
Fonseca nyilván nem egy top edző, de már megüti Pioli szintjét, ami nem rossz. A keretben több van, lehet, hogy fel tudja rázni a kedélyeket a szigorával, előbb-utóbb rájönnek, hogy itt a sztárnak sincs bérelt helye. Ha körbenézünk más klubokban, amúgy kutyaütőnek sem mondanám a portugált (első 3-4 meccset vegyük le, ennyi alsó hangon is benne van egy edzőváltásban, EB-s nyár után pláne). Rossz edzővel nem itt tartanánk, vannak arra példák bőven, Giampaoloval nálunk is volt. Ő az a Pioli szint, se nem jól se nem rossz, extrát sosem fog tudni hozzátenni, de lesüllyedni sem fogunk vele. Persze nem akarunk mi ezzel megelégedni, de amióta én követem a Milant, top edzőt még sosem hozott senki, nem tudom, mi ennek az oka.
Annak viszont örülök, hogy bátor. Ebből eddig jó dolgok sültek ki, és nem is ugyanazt látjuk mindig, nekem ez tetszik. Hogy az állandóság rovására ebből mi megy… Ancelotti kb ugyanezt csinálja. Egyrészt kísérletezik is a csapataival, főleg az első hónapokban, ő abszolút tavaszra koncentrál. Másfelől meg ugye ő híresen nem szisztémafüggő, csapathoz, épp elérhető játékosokhoz alakítja a dolgokat. Lehet Fonseca is hasonlót akar. Ehhez jönnek ugye a sérült, vagy épp büntetésben lévő játékosok.
Szerintem Raphinha egy Pedro 2.0. Most jó éve van, de ha lenne pénze a Barcának, már rég vettek volna valakit a helyére. Szerencséje van Flickkel, valamit nagyon eltalált ott a német.
Igazából nem emlékszem, hogy mikor hoztunk top edzőt? Sem Sacchi, de talán Capello sem volt top edző, amikor (először) hoztuk őket. Ancelotti „örök másodiknak” volt kikiáltva. Allegri kis csapattól jött, és bár jó szezont ment,azért nem nevezném top edzőnek.
Chukuval kapcsolatban lehet, h igazad van. Bevallom, van 2-3 játékos, akinél a hibákat sokkal inkább észreveszem, mint a pozitívumokat – még ha igyekszem is reálisan megítélni őket.
Lansky is így lehet Musah-val, mert bár valóban csinált egy orbitálisan nagy baromságot, ezen az egy hibán kívül kifejezetten tetszett a játéka. Bátor volt, higgadt, stb.
Tomori behozatalát én sem értettem – nem is nagyon láttam, hogy hol játszott…
Persze, ezzel én is így vagyok némely játékosnál. 🙂
Hibázgatott is, de rengeteg jó megoldása is volt mellé, igazából a 2. félidőben Leao volt pepitában, egyedüli veszélyforrás, még ha nem is kapura, de embereket lerázva félpályánál, és igazából kb 1 piros meg 3 sárga maradt el róla, ami plusz hasznosságot adott volna neki.
Én nem gondolom rossz döntésnek, hogy behozta Tomorit. Gyors, erős, gyors reagálású védő, aki erős a párharcokban, és egy fejjel magasabb Csukunál. Szerintem a többi védő is örült a segítségnek a végjátékban.
A kiállítás egy ismételten rossz védelmi hibából jött,ilyen szituációt már láttunk ebben a szezonba többet is,főleg a két BL meccsen volt belőle bőven. Pavlovics,olyan mint elefánt a porcelánboltban. Egyszer csak hozzászokik ehhez a szinthez,addig életveszély! Ami megdöbbentett,az a kiállítás utáni „játékunk”. Szörnyű volt nézni . Persze,kevesebbet volt nálunk a labda,ez nem vitás,de ilyen szinten nem szabadott volna ekkora különbségnek lenni. Óriási mázlink volt most a Var megmentette a seggünket,a játékvezetőkre egy rossz szavunk nem lehet. Nagyon össze kell szednie magát a csapatnak,nem elég.,hogy nincs még kész játékunk,páran rettentő gyenge formában vannak,és még belső feszültségek,fegyelmezetlenségek borzolják a kedélyeket. Nem lennék Fonseca helyében,de ezt neki kell megoldani,nem mutogathat másokra,ahogy eddig tette. Tony Abraham sérülése,illetve a szituáció Benny Hillre emlékeztetett. Kedden remélem elverjük a Brüggét,és nagyon kíváncsi leszek az ösdzeállításra.
Forza Milan!
Az utolsó szituációnál velünk volt a VAR, de az igencsak túlzás, hogy egy rossz szavunk nem lehet a játèkvezetőkre.
Az utolsó döntés lényeges volt, de kérdés, hogy objektíve vagy szubjektíve megállapítandó szabálytalanság miatt lett-e èrvénytelen a gól. Addigra viszont az az abszurd helyzet alakult ki, hogy a Milan az egész meccsen 3(!) szabálytalanságot követett el, és mindegyikre(!) lapot kaptunk, 2 sárgát meg 1 pirosat. Az Udinesének sorozatban nem fújtak semmit, ők kb. a hetedik-nyolcadik faultjuk után kapták az első lapot, összesen 14 szabálytalanságra 3 sárgát kaptak… Közöttük volt olyan, akinek már a második félidőre sem kellett volna kijönnie…
Elvileg Schiffi a végén lest jelzett, de ha kihívták, akkor elképzelhető, hogy a VAR szobában a sok rossz – nem visszanézhető – döntését látva visszanézettek vele valamit, márpedig ilyenkor az a szokás, hogy a játékvezető igazat ad a VAR-nak. Magyarán a VAR kompenzálta Schiffi hülyeségeit. De ha fault volt, akkor miért azt mutatta, mintha les lett volna?!
Ilyen szinten van a játékvezetés. Persze nemcsak a Serie A-ban.
Ciffinek persze,hogy voltak hibái a 90 perc alatt,de én a mérkőzést döntően befolyásoló ítéletek tekintetében mondtam azt,hogy egy rossz szavunk sem lehet rájuk. A kiállítás persze hátrányosan érintett minket, nyilván ez is komoly befolyásoló tényező,viszont a jogosságát nem lehet megkérdőjelezni. Persze mások szerint nem történt semmi,de hát ezért van a Var. A vége is bohózat volt,mikor kihívták Ciffit,még most sem értem minek,de mindegy is,mert a javunkra döntöttek.
Hébe-hóba megnézek pár premier liga meccset,kizárólag Szobo,és Kerkez miatt,hát ott sem mennek simán a dolgok játékvezetői szempontból.
Van hiba bőven!
Ez egy nagyon érdekes téma.
A világ legnézetebb és legtöbb pénzt mozgató sportja, még is a bírók a gyenge lánc
*láncszemek, pedig már sokan is vannak és videós segítség is rendelkezésükre áll.
Teljesen érthetetlen, igen. És nem is csak az, hogy ők a gyenge láncszemek, hanem ők az érinthetetlenek. Persze, hogy milliószor fog rosszul dönteni, ha semmilyen következménye nincs. Tudom, hogy idealisztikus gondolat, de lehetne egy független bizottság, akik értékelik a teljesítményeket, és fizetés is függne tőle. Mert ez, hogy egy bíró, aki senkit nem érdekel a focimeccs nézése szempontjából, mindent megtehet következmény nélkül, nagyon gáz. Kicsit a magyar orvosi rendszer ugrik be róla, akik tényleg bármit megtehetnek a rendelőben következmények nélkül, 0 felügyelet mellett.
Illetve a VAR-nak sokkal nagyobb szerepet kéne kapnia. Sehol nem lenne időhúzás ha rászólnának a fülére, hogy öcsém, ez sárga volt. Akár 1 perc csúszással is meg lehetne adni, addig mehet a meccs tovább.
Ehhez persze eleve az a gyökeres változtatás kéne, hogy a végső döntés a VAR szobáé legyen, aminek sokkal több értelme van, hisz többen vannak és többet látnak. Elképesztő, hogy más sportok mennyivel gyorsabban mozognak a technikával, és a foci mennyire megreked.
Persze én a LL-t és a Serie A-t ugyanannyira követem, a Serie A még sokkal, de sokkal jobb, mint a LL, ott a játékvezetés teljesen a béka feneke alatt van minden meccsen. Itt legalább meccsdöntő tévedések nem születnek (vagy ritkán), ott rendre. Ráadásul olyan mészárlást engedélyeznek a meccseken, amit itt nagy általánosságban nem (bár tegnap pont igen).
Furcsa, hogy nem nyilvánvaló, hogy miért hívták ki. A végén be is húzták a leshelyzetet. A szitu az volt, hogy bár az udinei nem ért labdához, de helyezkedése, majd a labda felé irányuló mozdulata megzavarta e olyan mértékben a védőt, hogy ebből előnye származott a csapatának. Emiatt lett kihívva a jv, hogy ezt eldöntse.
Ez a meccs eszembe juttatta a sassoulo elleni 3-3-at. Ott a Milantól vettek el két nagyon hasonlóan 0cm-es les miatt gólokat.
Kifli meg egy barom volt. A piros jogos, a két elvett gól jogos, de teljesen értelmetlen ilyenre lest fújni. A mezőnyben meg a hentes munkát engedte sárga nélkül.
A leshelyzet behúzására nem emlékszem, de pont ez a lényeg, hogy fogalma sem volt senkinek, hogy a több lehetőség közül mit néztek. A labda flipperezett, volt egy fejes is. Akár több gyanús leshelyzet is felmerülhetett volna. Nyilván az lehet a magyarázat, amit írsz, ez nem jutott eszembe. 👍
Egyébként érdekes, hogy ha vizsgálnak valamit, akkor miből állna pontosan kiírni, hogy mit?! Például “potenciális piros lap vizsgálata ütésért/taposásért/sportszerűtlen magatartásért”, “leshelyzet alapesete”, “passzív leshelyzet”, “gólt megelőző szabálytalanság”…
Azt is ígérik már nem tudom, mióta, hogy a döntéseket bemondatják a bíróval. Itt akkor azt kellett volna csinálni, hogy a bíró elmondja, hogy itt ezt meg ezt vizsgálták, ès ő úgy ítélte meg, hogy volt akadályozó-zavaró mozdulat a támadó részéről. 2 mondattal el lehetne intézni.
A cipője hegye lógott be. Volt vonalazás is. Számomra egyértelmű volt, miután felemelte a kezét Kifli, hogy azért kérték ki, hogy ő döntse el, hogy ez aktív lesnek minősült e ebben az esetben.
A var szerintem folyamatosan fejlődni fog, már ami a jogosultságait illeti. Szvsz a var által megszűnt az egyvonal, mint fogalom, teljesen értelmét veszítette. Sokszor kiírják, hogy mit is vizsgálnak. Potenciális les/piros/szabálytalanság/11es. Ezekre emlékszem.
A rigó végig másik meccset nézett. Csak az első félidőben volt 2-3 lerántás, aminek szerintem sárgát kellett volna érnie. Az, hogy Csuku megtaposásakor miért nem adott minimum sárgát az Óriásnak, az rejtély. Tudom, hogy a varnál csak piros lapot lehet, de látnia kellett volna var nélkül is. Nagyon gáz az olasz bíráskodás. (Mondjuk, az angoloknál sem sokkal jobb…)
Én nézem a 3 nagy bajnokságot. PL magasan a legjobb, kevésbé önérzetesek, és jellemzően következetesebbek a bírók, hibák persze ott is vannak. Serie A a 2., LL meg magasan a legrosszabb. Ez a szomorú, hogy ennél az elég gyötrelmes színvonalnál még van rosszabb. Német-Franciát nem követem, de úgy képzelem, hogy a németeknél nem lehet rossz.