Az adókedvezményt eredményező úgynevezett növekedési rendelet fontos szerepet játszott számos olasz futballklub – többek között a Milan – átigazolási politikájában, azonban az olasz kormány döntése nem lesz hatással a sportolókra.
A Sportmediaset és a La Gazzetta dello Sport arról számolt be, hogy megszületett a döntés a növekedési rendelet részleges megszüntetéséről. A CalcioFinanza a sportminisztérium forrásaira hivatkozva arról számolt be, hogy az adókedvezmény megszüntetése nem fogja érinteni a profi sportolókat, tehát a futballistákat sem. Az olasz kormány által kiadott közleményben szerepel, hogy a kutatók, az egyetemi oktatók és a sportban dolgozók számára az eddigi rendelkezések változatlanok maradnak.
Így az olasz klubok továbbra is élvezni fogják a növekedési rendelet által nyújtott adókedvezmény előnyeit, mivel a törvény a jelenleg hatályos formában marad érvényben a sportban dolgozók számára is.
Az adókedvezmény a klubok számára azon külföldről érkező játékosok esetében vehető igénybe, akik a Serie A-ba való érkezésüket megelőző két évben Olaszországon kívüli adóügyi illetőséggel rendelkeztek és az érkezésüktől számítva legalább két éven keresztül Olaszországban maradnak. Példaként: ha alapvetően egy játékos éves szinten nettó 1 millió eurót keres Olaszországban, akkor az bruttó 1,85 millió eurónak felel meg. Ehhez képest az adókedvezménnyel a nettó 1 milliós fizetés bruttó 1,31 millió eurójába kerül a klubnak. Ez a törvény eurótízmilliókkal enyhíti a klubok adóterheit a bruttó fizetésekre vonatkozóan és az átigazolási piacon alkalmazott stratégia szempontjából is meghatározó. Érdekesség, hogy a Milan 2023 nyarán összesen 10 játékost igazolt, ebből 9 futballistára igénybe vehető az adókedvezmény.
Továbbra is erős a nyomás azok részéről, akik mindenképpen a növekedési rendelet eltörlését szorgalmazzák a futballban, mint például az olasz futballistákat tömörítő szervezet, az Olasz Labdarúgók Szövetségének vezetője, Umberto Calcagno.
„Továbbra is remélem, hogy eltörlik, mert ez egy rendkívül igazságtalan törvény. Továbbra is harcolni fogunk, hogy végleg eltöröljék.” – reagált Calcagno.