A klub egy hivatalos közleményben jelentette be Aurelien Guernier szerződtetését a Birmingham együtteséből.
A klub a múlt héten sikeresen zárta a tárgyalásokat a Birmingham vezetőségével és létrejött a megállapodás Guernier klubváltásáról. A 18 esztendős támadó pénteken a klub főhadiszállásán, a Casa Milanban aláírta a szerződését és megtörtént a transzfer bejelentése.
“Az AC Milan örömmel jelenti be Aurelien Guernier szerződtetését, aki része lesz a fiatal játékosok fejlesztését elősegítő Milan Futuro projektnek.” – olvasható a Milan által közzétett hivatalos bejelentés.
Olasz sajtóhírek szerint az angol támadó három évre, azaz 2029. június 30-ig szóló szerződést kötött a Milannal és a kontraktus tartalmaz egy 2 éves hosszabbítási opciót is. Az átigazolási árát a klubok nem hozták nyilvánosságra. Guernier a 2026/27-es szezonban a Milan Futuro keretének tagja lesz és a posztját tekintve szélső támadóként illetve csatárként is bevethető.
Guernier az idei szezonban a Birmingham U21-es csapatában játszott a Premier League 2-ben és 15 mérkőzésen 3 gólt szerzett illetve 1 gólpasszt osztott ki, valamint az U18-as Premier League-ben 7 meccsen 2 assziszt fűződik a nevéhez.

