Változás történhet a sportigazgatói poszton a Milan háza táján és Tony D’Amico az egyik legesélyesebb jelölt.
Egybehangzó olasz sajtóinformációk szerint az elmúlt hónapok visszaesése által veszélyben van a Milan vezetőségi tagjainak pozíciója. Igli Tare sportigazgató állása is erősen bizonytalan és elképzelhető, hogy mindössze 1 év után elküldik.
A La Gazzetta dello Sport beszámolója szerint Tare távozása esetén az Atalantánál dolgozó D’Amico a legfőbb jelölt arra, hogy betöltse a Milan sportigazgatói posztját a következő szezontól. A 46 esztendős szakember 4 év után távozni készül az Atalantától, ugyanis Luca Percassi elnöknek megállapodása van Cristiano Giuntolival, aki hamarosan a bergamói együttes új sportigazgatója lehet.
D’Amico neve már 1 évvel ezelőtt is felmerült a Milannál, azonban az Atalanta nem engedte el és az olasz szakember a maradás mellett döntött, míg a Rossoneri választása végül Igli Tare kinevezésére esett.
A 46 esztendős szakember 2016 és 2022 között a Veronánál dolgozott, kezdetben 2 évig a játékosmegfigyelői hálózat vezetőjeként, majd 4 éven keresztül sportigazgatóként, mielőtt 2022 nyarán csatlakozott az Atalantához. D’Amico nevéhez fűződik többek között Ederson, Merih Demiral, Ademola Lookman, Rasmus Hojlund, Gianluca Scamacca, Charles De Ketelaere, Raoul Bellanova vagy éppen Mateo Retegui szerződtetése.


9 hozzászólás
Itt megint lesz egy kis kavarás, mert Furlani őt akarná, Ibra meg Paratici-t. Szerintem ez az tipikusan az a pont, ahol a sok opció közül sok embernek nagy pofára esés lesz, meg ismét nincs közös hang arról, hogy mit szeretnének elérni.
Amennyiben meg igazok azok az állítások, hogy a viszony megromlott (sejthető volt több részről), akkor Allegri és Tare is jobban jár, ha elhagyják a klubot, egyrészről nekik is megvannak a maguk hiányosságaik, de ha nem hagyják őket dolgozni és beleszólnak fentről mindenbe, akkor lényegében felesleges nekik itt lenni, hogy nem létező hatalmat gyakoroljanak a csapat sportszakmai részén.
Akárki is jön, ha ugyanez lesz a felállás, akkor hamarosan a klub új tulaj után kell nézzen, mert nincs itt semmi féle összetartás, még ha célok vannak is, de sokfelé húz a vezetőség, igazolni nem igazoltak olyanokat, akik jöttek kevésbé váltak be, ráadásul most az eddigi élvezhetetlen játék mellé jönnek a rosszabb eredmények.
Akárki is jön, sok sikert neki, de őket nem fogom hibáztatni azért, hogy kiket engednek nekik leigazolni.
Paratici most ment a violákhoz kétlem, hogy el jönne. D’amicot meg elviekben Conte is hívja+ Tare semmi olyat nem tett amiért ki kéne rúgni.
Nagyjából egyetértünk, viszont úgy néz ki, hogy tőle és Allegritől meg akarnak szabadulni, miután merészeltek kérni erősítéseket a csapat számára. Szerintem összességében ennyi a bűnük, hogy nem akartak bólogatni.
Allegritől szerintem elsősorban azért akarnak szabadulni mert szezon végére kiderült hogy a módszerei 2026-ba már nem működnek. A játékunk értékelhetetlen (ez nem lenne baj ha eredményes lenne de idén már ez sem mondható ellen), olyan formációt használ amibe a támadók a világukat nem tudják, valamint a rossz rotáció is köszönhető annak hogy a csapat nem létezik idén (kezdő kifingott, a cserepad meg nincs játékba).
Tehát az ő elküldése érthető, sőt szükséges lenne, pedig az elején örültem hogy jött.
Tare esete más, őt én nem küldeném el, de mivel jövőre edzőstől, vezetők mindenki ki lesz rúgva (Allegri meg Furlani mindenképp, de sztem Scaroni is), így ő sem fogja túlélni
+1.
Viszont ha valóban Tare+Max kért erősítést és erre nemet+ Fullkrugot kapták, akkor kb mind1 ki jön.
Én Tarét sajnálni fogom (Mike kb miatta van itt), sokat lomtalanított és, hogy dolgozon ha nem kap hozzá tőkét.
Amúgy ha nem a kedvenc csapatom lenne, azt mondanám ne legyen meg a BL se és akkor nesze neked nagy RedBird 2 év BL nélkül….
De a Milan inná meg a levét szóval remélem oda érünk.
Ez valóban így van, ezért kell Furlaninak és Allegrinek is távozni szezon végén. Egyik sem legyen kivétel.
Az Allegris résszel egyetértek, mert ezt már felmérték, hogy a módszerei valóban nem up to date módszerek 2026-ra, de ennél sokkal kérdőjelesebb az, hogy ő akart magának embereket is hozatni, szezon elején látható volt, hogy az új igazolások közül senki sem volt fenn a pályán, hanem Fofana és RLC volt állandóan használva, függetlenül hogy már volt Ricci meg Jashari (sérülés előtt). Itt volt az a pont, amikor sikerült kibuliznia azt, hogy Rabiot legyen leigazolva, itt egy marha nagy szerencsének kellett bekövetkeznie, hogy ez összejöjjön.
Azokat akiket folyamatosan kezdet, azokon látszik a frusztráltság és az, hogy jelentősen visszaesett a teljesítményük. Allegritől meg az sem volt sose szokatlan, hogy akiben ő mást lát mint ami a posztja, akkor őt át próbálja konvertálni. Például Urby Emmanuelson, akit megpróbált teljesen más poszton használni, ez történik Leaoval is, akinek ténylegesen csak a széleken való elfutás lenne az erőssége, de rajta is látszott, hogy már az a rész sem ment igazán.
Sok olyan eset is volt, amikor reklamálás miatt kiesett, ekkor a segéd edző vezette a csapatot és neki majdnem 100% os a mérlege, szóval szerintem Landucci-t megtartanám, mint Caretaker manager.
Ettől még sajnos a háttérben levő hatalmi harcok megvannak, meg én is úgy vagyok vele, hogy Tare tehet a legkevésbé arról, hogy a szezon végén ennyire görcsös lett a történet, de ő az utolsó pillanatban jött, amolyan tűzoltónak. Nem ő volt a célpont korábban sem, de mást akkor nem tudtak elhozni, most ő lesz az egyik bűnbak és ezért is küldik el.
Tök mindegy,ki a sportigazgató, amíg a könyvelő dönti el, hogy kit lehet leigazolni.
Hasonló jutott eszembe nekem is, miszerint addig igazolgatunk új sportigazgatót, míg valakinek nem sikerül végre 0 euróból bajnokcsapatot összeverbuválnia?