A Milan vezetősége bejelentkezett a Hellas Verona tehetségéért, Alphadjo Cisséért, aki eddig nagyon közel állt ahhoz, hogy a holland élvonalban szereplő PSV Eindhovenben folytassa a karrierjét.
A 18 esztendős támadó-középpályás az idei szezonban kölcsönben szerepel az olasz másodosztályú Catanzarónál. Gianluca Di Marzio, a Sky Sport Italia újságírója szerint a Milan belépett a Cissé szerződtetéséért folyó versenybe és a Rossoneri terve az, hogy megvásárolja a játékjogát és a szezon végéig kölcsönben hagyja a Catanzarónál.
Fabrizio Romano és Matteo Moretto megerősítette, hogy a Milan vezetősége megpróbálja elhappolni Cissét a PSV Eindhoven orra elől. Az olasz utánpótlás-válogatott tehetség napok óta nagyon közel van a PSV-hez, mely szóbeli megállapodásra jutott a Veronával egy 8 millió eurós átigazolásról.
A Milan vezetősége csütörtökön éjszaka felvette a kapcsolatot a felekkel és ezáltal egyelőre felfüggesztésre került az üzlet a PSV-vel. A Rossoneri megkísérli a 18 éves játékos szerződtetését és folyamatban vannak a tárgyalások. Moretto szerint az üzlet a bónuszokkal és a kompenzációval együtt körülbelül 10 millió euróba kerülhet.
Cissé az aktuális szezonban eddig 21 mérkőzésen lépett pályára az olasz másodosztályban és 6 gólja illetve 1 gólpassza van 1697 játékperc leforgása alatt.

